• Новинка
Супер wifi icom a3 pro 2017.12 V софтуер за bmw icom next a b c поддръжка на Wi-Fi връзка с лаптоп D630 (4 GB) е готово за работа

Супер wifi icom a3 pro 2017.12 V софтуер за bmw icom next a b c поддръжка на Wi-Fi връзка с лаптоп D630 (4 GB) е готово за работа

резултат:
BGN 832.00

Брой продукти
Налично


За BMW ICOM Следната A B C Предности : 1. Доаѓа со најновата верзија 2017.12, ISTA-D : 4.08, ISTA-СТР : 3.63 2. Тоа може да се направи дијагностичка и програмирање офлајн и онлајн. 3. ISID & ISSS Јазици(со целосна поправка член и Жици дијаграм. 4. Поддршка за WIFI! WIFI Картичка во внатрешноста на машината, кога ќе се добие целосен сет, само треба да го поврзете вашиот мрежен со безжични, тогаш можете да го користите WIFI за овој сет! 4. Софтвери се инсталирани и во Dell D630 лаптоп веќе, тоа е Подготвен да Работи!
5. Поддршка Мулти-јазик
Напомена :
1. Кога ќе се направи ред, ве молиме кажете ни ја вашата WIFI ID и Лозинка за да го користите овој сет. ние ќе го задржи на вашиот WIFI ID и Лозинка за да оваа машина, кога ќе се добие тоа, можете да се поврзете wifi на машина директно. 2. Ве молиме чувајте го ова WIFI ICOM СЛЕДНАТА 5m на вашиот WIFI Рутер, по coonection, а потоа можете да се движите WIFI ICOM СЛЕДНИОТ според вашиот WIFI singnal. Ве молиме бидете сигурни дека WIFI ICOM СЛЕДНАТА и Лаптоп споделување со иста WIFI Рутер. ( ако не можете да се поврзете wifi во 5m, ве молиме имајте WIFI ICOM СЛЕДНАТА 1m на вашиот WIFI рутер, и обидете се повторно) 3. Кога ќе се промени WIFI Ronter, машината треба да го ресетирате WIFI, ве молиме кажете ни ја вашата WIFI ID и Лозинка, ние ќе ги ресетирате 1time за вас за слободни. ( Вториот пат полнење ) 4. На местото каде што сакате да ја користите WIFI за ICOM СЛЕДНАТА треба да има WIFI Рутер.
За BMW ICOM СЛЕДНАТА А+Б+В Новата Генерација НА ICOM А2
За BMW ICOM СЛЕДНАТА Најнова Генерација Дијагностички Главата За BMW, за МИНИ, за Ролс-Ројс за BMW-Модел.
Може да се Замени за BMW ICOM А2, вклучувајќи ги и сите функција на ICOM А2.
За BMW ICOM СЛЕДНАТА поддршка Безжична конекција.
ПОПИСОТ ВЕДНАШ може да работи заедно со ICOM Софтвер што се предвидени. (Овој пакет нема hhd софтвер)
ПОПИСОТ СЛЕДНИОТ може да се поврзете на интернет и Печатач.
За BMW ICOM Следната Подобрување на Функционалноста и Ефикасноста на :
1. Gbit работилница LAN, наназад компатибилен
2. Подготовка за Gbit LAN на возило OBD(автомобили сеуште не supportthis и интерфејс не
сепак, дефинирано,ICOM Следната хардвер за приспособување ќе биде потребно за иднината Gbit автомобил
интерфејс,ќе предизвика адаптација трошоци)
3. Побрзо start-up пати и висока продуктивност
4. Преку високи перформанси,ниска моќ РАКА Спц
5. Подобрување на ракувањето со
6. Повеќе флексибилни OBD кабел
7. Запалени копчето за најавува итн
За BMW ICOM СЛЕДНАТА А+Б+В Diadnostic Главата Преглед?
Функционално компатибилен да ICOM А2
Механички дизајн сличен на ICOM А2
Наназад компатибилен со автомобил адаптери (ICOM Б, В) и мотоцикл адаптери (ICOM D, E)
За BMW ICOM СЛЕДНАТА A B C Спецификации :
Zeroization на податоци за откривање подесувате
Secure supply chain осигурување
Клуч за чување на користење на физички он-clonable функција
CRI Помине Преку ДПА Patent Portfolio
Напредни криптографски Услуги
За BMW icom следната a b c Пакет, вклучувајќи :
1pc x за BMW ICOM СЛЕДНАТА А+Б+В
1pc x за BMW ICOM Б Повеќето
1pc x за BMW 20pin Кабел
1pc x USB Кабел
1pc x LAN Кабел
1pc x OBD Кабел
1pc x 500 GB HDD ( Софтвер)
1pc x користи Dell D630 Лаптоп ( 4 GB RAM)
Таа поддржува win7 систем ICOM Следната Поддршка за WIFI Конекција : Најновата Верзија на Софтвер : 2017.12 ista-d : 4.08 ista-стр : 3.63 vin : 2017.12
Тоа е со Експерт Режим. Експерт Режим со NCS, E-SYS и така натаму
Eeay да се инсталира..само нешто што треба да направите е да го внесете ја во лаптоп!!!
Нема потреба dongle Ако треба да се направи програмирање работа, ве молиме бидете сигурни дека вашиот лаптоп има 4 GB ram најмалку. Не поврзани 9000 дена останатите ICOM Следната Софтверска Функција и Функција :
1.

Подробности

Език:
Английски, Испански, Френски, Италиански, Руски, Немски, Полски, Холандски, Чешки, Португалски, Японски, Тайландски, Турски, Гръцки, Корея
специални характеристики:
Wi Fi
търговска марка:
RCOBD
Дължина На Продукта:
35inch
Името На Модела:
wifi icom next
Хардуерна Версия:
Най-нови
Височина На Продукта:
25inch
Напрежение:
12.6v
Тип Елемент:
Автомобилни диагностични кабели и конектори
Вид На Материала:
Пластмаса и желязо
Тегло На Продукта:
6.5kg
Сертифициране На Входящи Тестове:
CE
Версия На Софтуера:
2017.12
Електронен:
ДА
силата на:
w
Широчина На Елемента:
30inch
специални характеристики:
кабел ICOM следващия
Предмет на:
на icom next
Език:
Няколко езика
Гаранция:
1 година
Следпродажбено обслужване:
Предлагаме Техническа Поддръжка
Пакет:
на icom next a b c
Софтуер:
2017.12 в
Капацитет на твърдия диск:
500 GB
Лаптоп:
D630, се използва, 4 GB оперативна памет.
Автомобили:
за BMW
Следващата функция на ICOM:
Поддръжка На Wi Fi

Избор на купувачи

Най-доброто черно KLOM помпа клин шлосери инструменти за автоматичен въздушен клин въздушна възглавница шперц открит заключване на вратата на колата малък размер 19*

12.80 -22 % BGN 10.00

Најдобри Црна KLOM ПУМПА ОПТОВАРУВАЊЕ LOCKSMITH АЛАТКИ Авто Воздух Оптоварување Airbag Lock Изберете Open Автомобил Заклучување на Вратата Мали Димензии 19*12 CM Информации : можеме да им се понуди Професионална Locksmith алатки за вас.Како што Klom Пумпа оптоварување и Huk Воздух оптоварување ,Ако е потребно ,ве молиме разговор со нас, за она што го сакате , можеме да го направиме тоа за вас...

Автомобилен кабел за Benz Compact 3 Star Tool Diagnostic Tool Auto Diagnostics MB STAR C3 OBD rs232 to rs485 кабела с печатната платка на чип върху кутията

94.38 -21 % BGN 75.00

Автомобил кабел За Бенц Компактен 3 Ѕвезда Алатка Дијагностички Алатка за Авто Дијагностика MB ЅВЕЗДА C3 OBD rs232 да rs485 кабел со pcb одбор на кутијаОпис : Се работи за бенц MB ЅВЕЗДА C3 дијагностички алатка за поврзување порта , ова е само MB Ѕвезда c3 rs232 да rs485 поврзување на кабел , со тоа само го користите за mb ѕвезда c3 дијагностичка алатка , ако вашиот C3 rs232 да rs485 кабелот е лоша , може да се купи .Пакет листата : 1pc кабел за бенц MB ЅВЕЗДА C3 RS232 ДА RS485 поврзување КАБЕЛ со пхб чип на кутијатаНЕ : ако сакате уште една mb ѕвезда c3 кабел , вие ќе може да се погледне надолу слика ,ако ви се допаѓа , можете да кликнете на неа ...

HUK помпа Клин шлосери инструменти за автоматичен въздушен клин keyless Airbag Entry Tools шперц отваряне автоматично заключване на вратите на автомобила малък размер 19 * 12 cm

14.38 -24 % BGN 11.00

HUK Пумпа Оптоварување Locksmith Алатки Авто Воздух Оптоварување keyless Airbag Влез Алатки за Заклучување Изберете Open Автомобил Заклучување на Вратата Мали Димензии 19*12 CM Информации : можеме да им се понуди Професионална Locksmith алатки за вас.Како што Klom Пумпа оптоварување и Huk Воздух оптоварување ,Ако е потребно ,ве молиме разговор со нас, за она што го сакате , можеме да го направиме тоа за вас...

За автомобил, 12PIN 16PIN към OBD2 жак адаптер автомобилни аксесоари, 12 PIN OBD2 диагностичен кабел

15.84 -18 % BGN 13.00

За Возило 12 PIN Да 16 PIN OBD2 Конектор Адаптер за во Автомобил Додатоци 12 PIN OBD2 Дијагностички КабелОпис : Се работи за Возило дијагностички алатка .Пакет листата : 1pc obd2 кабел за 12pin да 16pin кабел

Оригинален Autek PowerScan YD208 тестер на електрическата верига на автомобила Автомобилен тестер на електрически вериги

BGN 107.18

YD208 Електричниот Систем Коло ТестерЕлектричниот Систем Дијагностика / Коло ТестерYD208 врши секој вид на услуга, вклучувајќи моќ на горивото, мерење, земјата тестирање, поларитетот проверки, континуитет тестирање и компоненти за активирање, е навистина врвна моќ и достапност, овозможувајќи им на корисниците да се провери circuitry во еден единствен чекорYD208 Електричниот Систем Коло Тестер Карактеристики : * Лесен за читање AV0 метар ви овозможува да го прочитате на напон, струја и отпор на fingertip.* Со флип на прекинувач, ќе има инстант топла / доведе земјата за дополнување до електрични компоненти како ладење фанови, релеи, итн.* Истовремено да се користи топла доведе и се најде доведе за да го активирате компоненти право во вашата страна.* Веднаш да се идентификува позитивни, негативни и отворени кола.* Коло прекинато заштитени.* Bulitво светло копче ви овозможува да работат во темница.* Аудио тон индикатор им овозможува на неизглед мени лизгање откако корисникот се запознаени со мени на ѕвонење задача.* 20ft(проширување)кабел обезбедува одлични accesssiblity да тест по должината на возилото.* Исклучително лесен за употреба и високо сигуренYD208 Електричниот Систем Коло Тестер Спецификации : * Дисплеј : TFT колор дисплејот (160*128dpi)* Оперативен Температура : од 0 до 60℃ (32 140℉)* Надворешна Сила : 12.0 или 24.0 V моќ обезбедува преку возило батеријатаПакетот Вклучува : 1pc x YD208 главната единица1pc x упатство1pc x запалка приклучок адаптер1pc x Батеријата hookup клипови1pc x Сонда совет1pc x 20 FT...

JEAZEA тестер за запалване на една свещ вградена система сонда инструмент за диагностика, ремонт на автомобили на Mercedes Benz, Ford, BMW, Toyota, VW, Audi, Honda

7.98 -12 % BGN 7.00

Палење Тестер Искра Plug InLine Систем Серпентина Дијагностички Алатка Автомобил Поправка за Мерцедес Бенц Форд, БМВ Тојота "ФОЛКСВАГЕН" Ауди Хонда, НисанСостојба : Нова Боја : Црна Материјал : не ' рѓосувачки челик и пластични Должина : 270 mm Објект се вклучени : Искра Plug Тестер 1pc x 1 Компатибилност : за повеќето автомобилиКарактеристики Совршен натпревар за оригиналниот автомобил Брзо да се дијагностицира со помош на систем за палење проблеми, недостаток или не искра состојбаКористење Со мотор исклучување, отстранете искра plug жица...

Колата е диагностичен инструмент, кабел 10 м (32 фута) на 10 метра OBD2 16PIN мъж към жена разширяване OBDii конектор кабел

56.00 -21 % BGN 44.00

Автомобил Дијагностички Алатка за кабел од 10 Метри (32ft) 10meter OBD2 16 PIN Машки да се Женски Продолжување OBDii Конектор КабелОпис : Се работи за 16pin дијагностички алатка машки да се женски конектор ,автомобил obd2 кабелКарактеристики : OBDII 16 Pin Продолжување Кабел Адаптер16 Pin кабел за продолжувањемашки да се женскиСе користи за авто дијагностички алаткаДолжина : 10m (32.81 ft)Пакет листата : 1pc obd2 16pin машки да се женски кабел 10meter

Супер MB Star C5 SD се свързва с лаптоп cf19 Toughbook диагностичен КОМПЮТЪР с mb star c5 най-новия софтуер 2018.03 hdd за sd c5

BGN 1305.60

Љубезно ве молиме имајте на ум!!!1 ве молиме не ја вметнете батеријата за c5, тоа ќе биде придвижуван кога сте поврзани на автомобил4.MB ЅВЕЗДА C5 Софтверска Поддршка МултиЈазици : Англиски, Кинески, Чешки, Дански, Германски, Грчки, Spainsh, Фински, Француски, Унгарски, Италијански, Јапонски, Корејски, Холандски,Полски,Португалски,Романски,Руски,Српско,Словачки,Словенечки,Шведски, ТурскиMB SD C5 Пакет Листа 1...

Detroit Full Set Shop Manual DVD

320.00 -25 % BGN 240.00

Детроит Целосен Сет Продавница Прирачник DVDГолемина : 3.07 GbЈазик : АнглискиФормат : pdfТип : Работилница Прирачник,Поправка Прирачник, Инсталации Шематски, Услугата Билтени, Делови КаталогМодели Листата : ЦД Детроит Работилница Прирачник 04.2005ДД Серија Услуга Билтени 20112014DD13, DD15, DD16 Издувни гасови, EGR, Aftertreatment Услуга УпатствоDDEC VI MBE 900 УПАТСТВО за Обновено 10232012Детроит Дизел 92 Серија Услуга УпатствоДетроит Дизел А И Јас Прирачници (Сите Платформи)Детроит Дизел Електронски Инсталации ШемиДетроит Дизел MBE 4000 12.8 L Дизел Мотор Работилница УпатствоДетроит Дизел Делови Каталог СеријаДетроит Дизел Моќ Услуга Литература и e Parts КаталогДетроит Дизел Технички Билтени 20092014Deutz TCD 2015 Работилница УпатствоДетроит DDCSVCMAN0051Детроит Дизел Пепел На Акумулаторот, Reset (2 0210 Rev)Детроит Дизел Лежишта Техничари УпатствоДетроит Дизел Систем За Ладење Техничари УпатствоДетроит Дизел DDDL 7.0 Корисници УпатствоДетроит Дизел DDEC II да IIIIV КонверзијаДетроит Дизел DDEC III IV Магистер 2000 ОбукаДетроит Дизел DDEC III IV Еден ECM УпатствоДетроит Дизел DDEC VI Апликацијата И Упатство за ИнсталацијаДетроит Дизел DDEC VI КЗК Возило Интерфејс Подигнат ШематскиДетроит Дизел DDEC VI СЕРИЈА 60 MCM EGR Моторот се Подигнат ШематскиДетроит Дизел DDEC VI Упатство MBE4000 6 SE568Детроит Дизел EPA04 Серија 60 DDEC V Actuator на ВредностаДетроит Дизел EPA04 Серија 60 Турбополнач Actuator ЗаменаДетроит Дизел EPA07 СЕРИЈА 60 РАБОТИЛНИЦА ПРИРАЧНИК DDEC VI (DDCSVCMAN0005)Детроит Дизел Гориво Систем Билтен MBE 400006aДетроит Дизел Ниска Моќност Билтен MBE400007Детроит Дизел MBE 4000 МОТОР EPA04 на ОПЕРАТОРОТ УПАТСТВО DDCSVCMAN0056Детроит Дизел MBE 4000 МОТОР EPA07 OPERATOR ' S GUIDE DDCSVCMAN0042Детроит Дизел Серија 50 Услуга Прирачник (6 SE50)Детроит Дизел Серија 50 G 60 G Програма за ОбукаДетроит Дизел Серија 60 DDEC IV Жици ДијаграмДетроит Дизел СЕРИЈА 60 DDEC V УПАТСТВО за ch11Детроит Дизел Серија 60 EGR Техничари УпатствоДетроит Дизел Серија 60 Делови КаталогДетроит Дизел Серија 60 Услуга Прирачник 2005 (6 SE483)Детроит Дизел АБЦ е На EGRДетроит Дизел Турбополнач Техничари УпатствоДетроит Дизел Единица Инјектори За Гориво И Единица Пумпа Техничари УпатствоДетроит Дизел 40ти години Услуга УпатствоДетроит Дизел MBE 900 EPA04 Услуга УпатствоДетроит Дизел Мотор Серија 4000 S Услуга УпатствоДетроит дизел серија 60ДЕТРОИТ EPA07 MBE 900 Услуга УпатствоДетроит EPA07 MBE 4000 Работилница Прирачник DDCSVCMAN0026Детроит Серија 60 Работилница Прирачник DDCSVCMAN0004Детроит Серија S60 Услуга Прирачник СветМоторот Детроит S60 (11.1 L; 12.7 L) Дел Каталог

Автоматичен вход инструменти KLOM помпа Клин шлосери инструменти за автоматичен въздушен клин въздушна възглавница шперц набор от открит заключване на вратата на к

16.00 -19 % BGN 13.00

Авто Влез Алатки KLOM Пумпа Оптоварување Locksmith Алатки Авто Воздух Оптоварување Airbag Lock Изберете Set Отворен Автомобил Заклучување на Вратата Средна ГолеминаВоздухот Оптоварување се користи помеѓу автомобил вратата и рамка на врата...

колектор инжектор на колектора на системата за впръскване на гориво за Дизелов BOSCH, част от щанд тест колектор на системата за впръскване на гориво, 1PCS

BGN 41.60

заеднички железнички инјектор дизел колектор за БОШ, заеднички железнички тест клупата дел, 1 PCSНЕКОИ СЕ ДЕЛ ОД КАТАЛОГ

OBD2 диагностичен кабел за BMW ICOM D кабел мотоциклети кабел мотобайки диагностичен кабел за bmw 10 пинов адаптер

24.00 -25 % BGN 18.00

OBD2 Дијагностички Кабел За BMW ICOM D Кабел Мотоцикли Кабел Motobikes Дијагностички Кабел за bmw 10 Pin Адаптер торбаПакет Листата : 1pc * за BMW ICOM D Кабел

Авто дизелов инжектор поток диагностика детектор инструмент за автоматично цилиндър Common Rail инжектор тестер комплект ST0003

BGN 103.71

Автомобил Дизел Инјектор Проток Дијагностички Детектор Алатка Авто Цилиндар Заеднички Железнички Инјектор Тестер Поставите ST0003 Погоден за голем број на возило инјектори, видете ја листата подолу...

Автоматичен блок за почистване MDI opel Wifi множество диагностичен интерфейс G-M блок почистване MDI OBD2 OBDII без или софтуер, истински Диагностическ-инструмент за кола

326.38 -12 % BGN 287.00

Автоматски Скенер MDI "опел" Wifi ultiple Дијагностички Интерфејс mdi Дијагностичка АлаткаСо МултиЈазик mdi скенер Без СофтверGM MDI wifi OBD2 Скенер Карактеристики : 1.Со оpel Глобалната tis глобалната дијагностички систем;2.Поддршка присутен закуп функција;3.Поддршка Opel присутен програмирање функција;4.Со GDS2 дијагностички систем;5.Tech2win дијагностички софтвер за поддршка додавање на најновиот софтвер;6.поддршка за програмирање на интернет;7.поддршка кабел комуникација;8.поддршка за безжична комуникација;9.поддршка фабричките најновиот софтвер;10.Со Европската Chevrolet Глобалната tis, Поддржува Европската Chevrolet присутен програмирање;11.Сите Чип се нови и оригинални.General Motors Глобалната Електрични Архитектура (Global А) и Глобалната Дијагностички Hardware &SoftwareГлобалната Дијагностички Систем DGS& Mutiple дијагностички MDI Интерфејс.MDI "опел" wifi адаптер и GDS Позадина : MDI е интерфејс помеѓу возилото DLC и КОМПЈУТЕР (од поврзаниот USB, жичен Ethernet, и безжичните Ethernet ) и TIS2web.Може да се Користи за СПС програмирање на постојните и идните СЕКРЕТАРM возила.Потребни за дијагностика на нов СЕКРЕТАРM Глобалната На Електрични Архитектура Возила.Се користи со TIS2 Web, GM Global Дијагностика Систем (GDS), СПС и MDI Manager Софтвер им Овозможува на GDS дијагностички.GM Повеќе Дијагностички Интерфејс (MDI).Сите тековни и повеќето наследство возило протоколи : UART, KW2000,CLASS2,GM LAN,итн.Потребни за Глобалниот На architechture возила.Поддржува Услугата Програмски Систем (СПС).Помине низ progrmming на минатото модел и Глобалната На возила.Поддржува PCБазирани дијагностика со rollout на Глобалната Дијагностички Систем (GDS) пријавата Содржи Лет Рекордер Режим.Нови Дијагностички Примена на Софтвер потребен за Глобалната На Возила.Глобалната Дијагностички Систем (GDS).PCбазирани софтверски diagnsotics.DTCs, Дијагностика, Прикажување на Податоци & Визуелизација, Уредот Контроли, Посебни Тестови, Лет Снимач на управување, итн.GDS е софтвер кој работи на одреден КОМПЈУТЕР...

50шт OBD2 Дърва удлинительный кабел от 1 до 3 с ключа от мъжа към жената Трехпортовый Y конектор за ELM327 диагностичен скенер инструмент

362.66 -5 % BGN 345.00

50pcs OBD2 Splitter Продолжување Кабел од 1 до 3, со Префрлање на Женски Машки и Три Порта Y конектор за ELM327 Дијагностички Скенер Алаткадруги количество ви треба можете да кликнетеДобредојдовте во мојата продавница! : )Здраво,Пријатели, За даночни,ние не сме сигурни колку треба да се плати, додека пакетот помине вашата земја царината,она што можеме да го направиме е да се обидуваме се потрудиме да помогне да се избегнат или да плаќаат помалку плаќање,но не се 100% сигурни во ред,пред да се направи плаќање ве молиме сигурни пакетот е во ред да се помине царината,било екстра такса помине царинската ќе се плати,ве молиме да се разбере во врска со ова, Ако вашата адреса е оддалечена област,јас ќе ти каже, да додадете превозот надомест или промена на друг начин,за да се сигурни дека можете да ги примите порака во време,оставете ги на мејл и ќе бидат корисни,и исто така можете да го проверите со себе прво Среќна Нова година 2018! Нашите Пролетниот Фестивал доаѓа,јас ќе се вратам дома по 5ти февруари,и за враќање на работа 23th февруари,па на цел од 5ти Февруари...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.