• Новинка
Media Player Hdd player1080P USB External Hdd Media Player With HDMI VGA SD Support MKV H. 264 формат, RMVB, WMV Media Player for car P023

Media Player Hdd player1080P USB External Hdd Media Player With HDMI VGA SD Support MKV H. 264 формат, RMVB, WMV Media Player for car P023

резултат:
BGN 58.82
BGN 46.00 -22 %

Брой продукти
Налично


Мини 1080 P HD Media Плеер со HDMI/AV/VGA/ USB/SD/MMC - Црна
Авто игра функција кога на моќ.
Модел No : MP023
Преглед :
1).Full HD 1080 P мултимедијален плеер;
2).Plug and play поддршка за USB HDD складирање и MMC/SD/MS/SDHC картичка;
3).Поддршка најпопуларните датотеки, вклучувајќи HD филмови (1080p, итн.), MKV & Blue-ray DVD филмови;
4).Поддршка HDMI излез до 1080p;
5).Авто игра функција ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ од Филмови/Музика/Фотографии
6).Авто Игра DVD/ИСКЛУЧУВАЊЕ
Карактеристики :
Најмалите висока дефиниција media player.
Уживајте во вашиот HD филмови, фотографии и музика.
USB ДОМАЌИН Функција : може да се вози надворешен USB мемориски уреди, како на пример USB HDD) или USB пенкало диск, и да играат или да управувате со датотеките на нив.
Full HD до 1080 P.
H. 264 дешифрира технологија со 1080 P резолуција.
SD/SDHC читателот : директно читање SD/SDHC картичка, и да играат или да управувате со датотеките.
Plug and play конекција со USB мемориски уреди за easy transfer.
Играат вашите омилени медиа датотеки директно на ТВ приемник користејќи HDMI или композитни AV пристаништа.
Поддржува HDMI/VGA и AV излези.
Спецификација :
- Боја : Црна
- Главниот Чипсет : Кутија Чип F10
- Компактен и пренослив дизајн
- Full HD до 1080 P
- Го поддржува HDMI и AV излез
- Го поддржува SD/MMC картичка до 32 GB
- Го поддржува MKV видео & Blu-ray филмови
- Го поддржува Е-Книга (TXT&LRC)
- Датотечниот систем : МАСТ/FAT32/NTFS.
- Аудио датотека : MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC, AC3, МАЈМУН итн.
- Аудио излез : стерео R/L, HDMI digital.
- Видео кодек : Х. 264,MKV,WMV9,MPEG1/2/4,DIVX HD, Xiv D, FLV, РМ/RMVB.
- Видео датотеки поддршка : MKV,TS,M2 TS,МЦ,WMV,IFO,ISO,VOB,DAT,AVI,MPG,MP4,MOV,РМ,RMVB,DIVX,XVID,FLV.
- Видео резолуција : RM/RMVB,Х. 264,MKV/WMV9,Т и Div X HD поддршка до 1920x1080p.
- Превод : СУБ, SMI, SSA, SRT, IDX+СУБ.
Јазик : англиски, Јапонски, корејски, Германија, Шпанија, франција, Италија, португалски, холандски, руски,полски, турски, чешка итн.
- Интерфејс : HDMI, AV, VGA,USB2.0 Домаќин, SD/MMC
- Димензии : 3.15 во x2.36in x 0.59 во (8.0 cm x6.0cm x1.5cm)
- Тежина : 2.43 оз (69 g)
- Влез : AC100-240 V, 50-60 Hz
- Излез : DC5.2 V, 2 A
Пакетот вклучува :
- 1 x Мини Full HD Media player
- 1 x 100-240 V Моќ адаптер
- 1 x AV кабел
- 1 x Далечински контролер
- 1 x Упатство

Подробности

Конектори:
HDMI
Тип:
висока разделителна способност
Номер На Модела:
MP023+
Поддържани Формати:
МКВ
Способността Да Се Декодират:
1080P (Full HD)
Операционна Система:
Microsoft Windows
Капацитет На Твърдия Диск:
100-1000Гб
Тип Штепсельной Вилици:
вилица за европейския стандарт
дистанционно управление:
Онлайн
търговска марка:
РЕДАМИГО
Запис:
No
Разделителна способност:
1080P

Избор на купувачи

IWISTAO toroidal трансформатор 50 Вата двойно 15 в единния 9 в заполняющий лепило с капачка внесени жило за HiFi КПР предусилвател усилвател за слушалки

BGN 43.02

Toroidal Трансформатор 50 W Двојна 15 V Еден 9 V Пополнување Лепак со Штит Покритие за DAC Слушалки Amp Preamplifier (Модел Бр : WTTRCS50 W)Кориснички 50 W toroidal трансформатор со увезени Јапонски јадро, кој е идеален за DAC или слушалки засилувачи...

готови транзисторная стабилизиран горивна такса LITE GA-31B

BGN 160.00

заврши ЛАЈТ GA31 B транзистори се стабилизира напојување одборGA31 B моќ одборИзлезниот ЕДНОНАСОЧЕН напон : Висок притисок 200 V * 2 група (100m A)Филамент 6.3 V * 2 група (1А)15 V * 1 група (1А)24 V * 1 група (500m A)Забелешка : поради високата мобилност на компоненти на треска, не постои гаранција дека заврши одбор елементи се идентични со оние на сликата,Сите во вид, ви благодариме за разбирањето!

1бр нов Psvane тръба WR2A3 (2A3) тръба 4PINS електронна тръба Безплатна доставка

328.34 -10 % BGN 296.00

Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен превозот на производот,ние ќе го избере најмногу повластен испорака начин.Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен превозот на производот,ние ќе го избере најмногу повластен испорака начин.WR2 A3 Грејач Uf.........2.5 V Ако..........

KA200U 2.0-канален стерео 1200W 5200/1943 power tube професионален караоке OK home audio K-song конферентна усилвател

BGN 319.81

Повеќе ИнформацииТехнички Параметри : Вкупна моќност : 1200 WНоминална моќност : 600 W + 600 WЗачестеност одговор : 2020 KHz (1.0 d B)Yibo нарушување : 0.5% (1 KHz)Јачина на бучава сооднос : > 68d BTreble прилагодување : 10d B (10 KHz)Бас прилагодување : 10d B (10 KHz)Каналот поделба : > 40d B (1 KHz)Караоке дел : Зачестеност одговор : 3001 KHzДоцнењето : 59ms, 198msReverberation длабочина : континуирано прилагодливиТекст отпорност : 600 ohmsТекст чувствителност : > 5m VКористете напон : AC напон 220 VМоќност засилувач спецификации : широк 430 MM длабоко 368 MM висока 133 MM[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа превозот

220V САМ big power 2.0 home computer amplifier Ring transformer amp board with wooden panel 180W+180W

46.40 -5 % BGN 44.00

220 V DIY голема моќ 2.0 домашен компјутер засилувач Прстен трансформатор amp одбор со дрвени панел 180 W+180 W1 : плоча усвојува прстен на 180 w моќ трансформатор, струја е посилна, постабилна напон...

252 * 75*210 мм корпус усилвател (подходящ за усилвател 7293 3386 7294 1875) / корпус усилвател на мощност / корпус усилвател / корпус на кутията

45.89 -15 % BGN 39.00

Засилувач случај деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!1 : името и количината : засилувач шасија(Погоден за 7293 3386 7294 1875 засилувач) 2 : Состојба : Нова 3 : Додатоци : Моќ линија,Осигурувачот Планината,Алуминиум Копчиња,Speaker Terminal,Внесете го lotседиште,Машина за нозете, прекинувач.Моќ Индикатор...

Черно пълен алуминиев корпус усилвател / шаси / усилительная скоростна YA37

BGN 68.80

Производ вовед : Големина на : Надворешни димензии : ширина 215mm Висина 70mm Длабочина 308mmВнатрешни димензии : Ширина 205mm Висина 60mm Длабочина 295mmЛистата : Комплет X1Моќ штекер X1Поддршка на заврткатаНе содржи никакви РКАтежат околу 2.3 kgСлики покажуваат : Превозот време : Стандардно испратите експрес испорака,околу 8 1 6 работни дена може да се пристигне повеќето од европските земји, Русија, Бразил,Африка.Украина и некои други далечински земји ќе треба малку повеќе денови.Враќање & Exchange : > Некои објекти се вратите се прифати, во рок од 7 дена по купувачот примање на стварта.(ве молиме погледнете го детално го опишуваат)[Во случај на DOA (Мртов на Пристигнување), ве молиме пријавете го во рок од 3 дена]> Врати објектот има да биде нов, unworn и во неговата оригинална состојба.> По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена ( со исклучок на трошоците за превозот до и од )

размер на корпуса:430*120 * 310 мм Bz4312 радиатор алуминиев усилвател на шасито / клас а усилвател на шасито / усилвател на Корпуса Корпус САМ BOX

145.94 -14 % BGN 126.00

Засилувач случај деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!1 : името и количината : BZ4312 Радијатор алуминиум засилувач шасија / Класа засилувач шасија 2 : Состојба : Нова 3 : Додатоци : Моќ Блок...

MS-30D 25W + 25W тръба (6N2 * 2 + 6P1 * 2) Безжичен Bluetooth / MP3 / USB 3.0 HiFi вход за транзистор усилвател на мощност

BGN 193.58

Производ големинаНадградена верзија Ms30 D Bluetooth цевка засилувач најпродаван цевка засилувач, Поддршка USB музика,одличен звук искуствоSummary : Оваа MS30 D цевка засилувач со Помош на голем динамичен напон preamp gall мочниот меур,голем тековната низок отпор транзисторски засилувач моќ комбинација за да се обезбеди дека коло има доволно динамично, пропусен опсег, ниска дисторзија.Поддржува bluetooth игра музикаUSB MP3 Плеер за Музика : Поддршка музика формат WMA / WMV / MP3 / МАЈМУН / FLAC други формати на музикаПосебни карактеристики : usb поддршка на висок квалитет на музика формати игра, bluetooth 4.0 аудио приемникот,поддршка на компјутер телефон музика игра , најоддалечената поддршка 510 метри.Слушалки функција : поддршка на 16 OHM 64 OHM Слушалки,Излезна моќност : 500 mwНие продаваме е автентична производ со антифалсификувањето етикета верификација кодотПроизвод параметри : Модел : MS30 DВлезен напон : 220 V / 60 HzИзлезна Моќност : 25 W + 25 W 8ohm / 45w +45w 4ohmПотрошувачка на енергија : 100 WЕлектрони цевка : 6 N2 * 2 + 6 P1 * 2Treble : + 10 DBБас : + 10 DBТекст отпорност : 47Текст Чувствителност : 300m VSNR : 80dbЗачестеност одговор : 20 Hz 20 KHzИзлезна Отпорност : 4 8 ohmТежина : 6kgГолемина : 28cm * 27cm * 14cm (D * W * H)На текст селекцијаЦД текст,Bluetooth / USB влез,DVD текст.Во Bluetooth / USB влез држава, ако У диск конекција, тешко приоритет У диск плеер за музика.Ако нема У диск врска, почнете да ја внесете ја Bluetooth состојба на мобилен телефон конекции.Производ пакет : Bluetooth засилувач X1[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа превозот

Нов алуминиев корпус усилвател / начало аудиоусилитель (размер 308 * 320 * 70 мм)

89.60 -6 % BGN 84.00

WA50 алуминиумска шасија засилувач Димензии : 308 * 320 * 70 MM Внатрешни димензии : 295 * 310 * 60 MM Преден панел : 8 MM Заден панел : 4 MM Алуминиум дебелина : 3ММ Страна дебелина : 4 MM Технологија : Брусен боја : бела Додатоци : Машина нога X4 На алуминиум knob X2 Полупроѕирни црна рамки X1 Моќност на Блокот X1Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.Ве молиме договор ни со Trademanger или Email доколку имате какви било прашања или предлози.Ние ќе ви одговори во рок од 24 часа...

1бр нова тръба Psvane UK-KT88(KT88) HIFI тръба 8PINS електронна тръба Безплатна доставка

102.32 -10 % BGN 92.00

Pls имајте во предвид дека : Без оригинално пакување ако само за купување на еден производ.За бесплатен превозот на производот,ние ќе го избере најмногу повластен испорака начин.До сега, PSVANE е доведе и благородна во областа на цевка за продажба...

350-480MHZ 13W UHF RF Радио Power Amplifier AMP DMR + радиатор + вентилатор

100.78 -10 % BGN 91.00

350480 MHZ 13 W UHF на RF, Радио Моќност Засилувач AMP DMR + heatsink + Фан влезна моќност : 10 до 26 DBM (100u W400m W) TX фреквенција : 350480 MHZ Работа на владата : симплекс Две хармоници ќе го : >20 DBM Излезна моќност : 13 W Моќ напон : 12 V Режим на струја : околу 1030m A Оперативни струја : дисипација на Топлина : 40 степени контрола на температурата на воздухот за ладење Минимум големина : 70 MM (со исклучок на SMA главата) *40 MM*40 MM

такса с помощта на оригинални TDA7293 и NE5532 TDA7293 паралелна двуканална такса усилвател (250 W* 2), изправяне, защита на високоговорители,

77.89 -14 % BGN 67.00

DIY засилувач одбор деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!Опис : TDA7293 Европа е познатиот SGSTHOMSON ST Microelectronics во 1990тите да се уништи областа на висока моќ IC цевка излез ...

50 W HIFI TPA3116D2 двоен стерео цифров усилвател дъска DC10-25V

17.41 -14 % BGN 15.00

DIY засилувач одбор деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!! DC 12 V 24 V 2.0 HIFI дигитален Засилувач Моќ Одбор TPA3116 D2 Dual Channel Стерео Засилувач Моќ Одбор TPA3116 Високи перформанси моќност засилувач чип...

800W T900 Mono hi-fi усилвател на борда MJ15024 / MJ15025 мощност размер на тръбата 312 мм *165мм

BGN 101.73

Производ големинаAnswer : ___________________________ Note : 1 : midpoint напон и струја прилагодливи, ќе можат да работат во класа, можете исто така да работат во AB класа, кога се испраќаат, во AB класа, ( Класа треба да се прилагоди на нивните сопствени)2 : треба да додадете доволно големи радијатор,3 : J50 / K35 притисни злато печат областа цевка е втора рака расклопување , Бидејќи J50 K135 е укината , Други компоненти се сосема нови .Заштита од спој со реле + C1237 состав, се префрлат машина без влијание, но исто така и зголемување на излез од преоптоварување прекуструјна заштита, безбедно и сигурно,Излезна ниво вкупно 8 пара на увезените нови НА 15024 15025 паралелно излез,Производ Надворешни Димензии : Должина 312 MM * Ширина 165 MMВлезен напон : DC позитивен и негативен напон за напојување (позитивни и негативни парови на 2465 V може да биде, исто така, може да бидат поврзани со промоција ниво и ниво на енергија пред високиот по ниска напојување); заштита коло за напојување 1215 V ACИзлезна моќност : до 800 W, 48 ohms (2.0 канал бара 2 ПАРЧИЊА)Зачестеност одговор : 10 HZ20 KZH[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа превозот

Yj0032 дистанционно управление потенциометър предусилвател такса за преминаването на звука монтажна такса

BGN 49.60

Детали За Производот : ① АЛПИТЕ моторни potentiometer.② Electrolytic capacitor сигнал коло користење на Тајван е познат бренд, главниот филтер capacitor користи Nikon посебни electrolytic capacitor капацитет на 2200 UF, полн бран мост rectifier коло за да се обезбеди силна прилив на енергија поддршка.③ Петпрстен отпор метал отпорник избор, главниот јамка точност ± 1% од петпрстен метал филм отпорници за да се обезбеди добар сигнал за бучава сооднос машина.④ PCB со 1.6 mm дебели двострано плоча, 2.0 мл бакар дебелина, спреј целиот процес на калај, за да се обезбеди големина на тековната добра преку перформанси...

GD-PARTS IEC320 C8 AC Power Socket Power Inlet контакт с червена светлина ВКЛ ИЗКЛ кулисный преминете СМС CE TUV KC-AC 250V 2.5 A x10

BGN 23.20

БРЕНД НОВИ МОЌ ШТЕКЕР СО РОКЕР ПРЕФРЛАТЕСтандард : IEC320,C8ONOFF Црвено Светло Рокер ПрефрлатеНоминална вредност : AC250 V,2.5Материјал за Изолација : НајлонМатеријал на Диригент : Месинг, Nickle ПозлатенВкупна Должина : 46.50 mmВкупна Ширина : 20mmПанел Отсечени Должина : 43.50 mmДлабочина : 25mmПогоден за 1.5 mm Дебелина на ПанелЦената е за 10 ГРУПИ / многуCCC,CE,TUV,КС СертификатИспорака Детали За : 1...

LPS-35-MKI 35va линеен източник на захранване 5V 9V 12V 15V 19V 24V за избор на захранване 35W

179.20 -5 % BGN 170.00

LPS35MKI 35 VA Линеарното НапојувањеРаботи напон : AC110 V или AC220 V за да изберете.Излезниот напонние може да обезбеди следниве неколку видови за да изберете : 1 : 5 V 2.8 НА2 : 9 V 2.2 А3 : 12 V 1.9 НА4 : 15 V 1.4 А5 : 18 V 1.2 ЕДЕН6 : 19 V 1.2 ЕДЕН7 : 24 V 1АИсто така може да ги прифати обичај да прават други напон, ве молиме да ни кажете напон што треба.Трансформатор моќ : 35 VAИзлезниот ЕДНОНАСОЧЕН кабел за приклучок тип : default 5.5*2.1 mm (Поларитетот Внатрешни + / надвор )Тежина : околу 2.7 кгПред боја : Црна или Сребрена...

гореща продажба 4шт Диаметър 39 мм височина 19 мм, алуминиеви крака/домашни аудио шасито на крака

19.20 -6 % BGN 18.00

Цврст алуминиум, елоксирани површината експлозија, ЦПУ машинскиБоја : сребрена на СтандардноДијаметар : 39mm,висина : 19mm.Забелешка : цената е за 4pcs...

YJ-LM3886 HIFI High-Power Amplifier Board OP07 DC Серво 5534 независим оперативен усилвател готова такса

BGN 72.00

Детали За Производот : ① Користење на ласерски темно оригиналниот збор LM3886 TF, NE5534, OP07.② Петпрстен отпор метал отпорник избор, главниот јамка точност ± 1% од петпрстен метал филм отпорници за да се обезбеди добар сигнал за бучава сооднос машина.③ На главниот филтер electrolytic capacitor користи името на NOVER аудио посебни capacitor, капацитет 10000 UF / 50 V * 2, за да се обезбеди силна крак на динамична поддршка.④ PCB со 1.6 mm дебели двострано плоча, 2.0 мл бакар дебелина, спреј целиот процес на калај, за да се обезбеди големина на тековната добра преку перформанси...

размер на корпуса:211 * 90*257 мм 2109 изцяло алуминиево шаси усилвател / корпус усилвател клас А / корпус усилвател / корпус усилвател DIY / скоростна направи си САМ

49.41 -15 % BGN 42.00

Засилувач случај деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!1 : името и количината : 2109 Сите алуминиум засилувач шасија / Класа засилувач случај .2 : Состојба : Нова .3 : Додатоци : Гума машина нога, Завртка , Моќност приклучок , !4 : Специфични структурни димензии : Надворешни димензии : ширина= 211mm , Висина= 90mm , Длабочина = 257mm .Внатрешни димензии : ширина= 161mm , Висина= 84mm , Длабочина = 246mm .Предниот панел : Дебелина : = 8мм .На Задниот панел : Дебелина : = 3мм .На Горниот панел : Дебелина : = 3мм .На bolew панел : Дебелина : = 3мм .На страна панел : радијатор.5 : Опис На Производот : 1 : Таписерии изработка, убава...

Направи си САМ amplifier case 194 * 70*311mm 1907B All aluminum amplifier chassis / Preamplifier / КПР case / AMP Enclosure / case / DIY box

51.01 -14 % BGN 44.00

Засилувач случај деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!1 : името и количината : 1907 B Сите алуминиум засилувач шасија / Preamplifier / DAC случај .2 : Состојба : Нова .3 : Додатоци : Гума машина нога, Завртка ...

Нов HiFi завърши LM3886 мини-усилвател на мощност 40 W+40 W САМ AUIDO AMP

BGN 108.80

Hi Fi Заврши LM3886 мини Моќност засилувачОписДетали за производот : со Користење на сад НС LM3886 Високи перформанси аудио засилувач моќ интегрирано коло Отпор користење пет метални прстени ,Главната коло вработува точност од ± 1% метал филм отпорници прстени,за Да се обезбеди добар сигнал за бучава коефициент 1.6 mm дебели лимови користење на двострано PCB, 2.0 мл бакар дебелина, HASL целиот процес за да се обезбеди големина на струја низ добри перформанси Користите алуминиумска шасијаОсновни параметри : Моќност : 40 W + 40 W Оперативен напон : AC220 V (може да се сопственинаправи AC110 V текст ) Надворешните димензии : должина од 260 * W 115 * H 50 MMПакување Листа : Заврши LM3886 мини Моќност засилувач x1 (не вклучувајќи го AC кабелот)

SZ51 5.1-канален аудио декодер DTS, AC3 Dolby двупосочно surround effect Audio decoder SPDIF digital optical коаксиален Conversion

80.00 -5 % BGN 76.00

ⅰ , На опис на производот : DTS / AC3 аудио декодер за HD снимка уреди, како што се highdefinition играч, хард диск плеер, Bluray DVD, PS3, XBOX360, компјутер, DVD, HDCD, КТВ аудио плејбекот на уреди како на пример, оптички или коаксијален дигитален аудио излез извор на сигнал DTS, DolbyAC3 звук областа декодирање на сигнал, а потоа аналоген излез 5.1 или 2.1канал засилувач или напојува звучници,толку многу семејства, училишта, плоштади, концертни сали, КТВ, кината и други места за да уживате во DTSAC 3 Dolby звук областа шок ефектⅱ , Перформанси и карактеристики : 1) употреба на 24битна аудио DSP, на врвот 96 KHz / 24 Bit двојно декодирање на ADC и DAC дигитална обработка чип,квалитетот на звукот е прва класа перформанси, за поддршка на HDCD, AC3, DTS, управување со проектен циклус,Dolby digital, Dolby Prologic ⅱ различни декодирање, автоматски сигнал повторно е когнициjата, 5.1или 2.1канал аналоген аудио сигнал на излез2) користење на stateoftheart 5532 да се направи поранешна фаза оперативни засилувач и subwoofer филтер, USB поддршка за MP3 и WMA репродукција, повеќе слободно време можете да слушате симне музика во секое време3) Поддршка аналогни ПОМОШЕН (R / L) аудио канал сигнал поделба на висок и низок излез 5.1 или 2.1канален аудио сигнали4) два дигитални влакна (оптички) аудио сигнал на текст, на една дигитална коаксијален (Коаксијален) аудио сигнал на текст, на начин аналоген стерео (Помошен) аудио сигнал на текст, поцелосен multichannel дигитален аудио сигнал на текст и аналогни влезови споделување на сет на аудио5) multichannel сигнал на текст, за еднокопче прекинувач, лесен, енергија и меморија за да се спаси6) подигање на чип себетест, ако соодветниот канал сигнал на текст, на соодветнитеиндикаторот трепка работа...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.