• Новинка
800W T900 Mono hi-fi усилвател на борда MJ15024 / MJ15025 мощност размер на тръбата 312 мм *165мм

800W T900 Mono hi-fi усилвател на борда MJ15024 / MJ15025 мощност размер на тръбата 312 мм *165мм

резултат:
BGN 101.73

Брой продукти
Налично


[xlmodel]-[custom]-[25798]
[xlmodel]-[custom]-[25798]
[xlmodel]-[custom]-[25798]
[xlmodel]-[custom]-[25798]
[xlmodel]-[custom]-[25798]
[xlmodel]-[custom]-[25798]
[xlmodel]-[custom]-[25798]
[xlmodel]-[custom]-[25798]
[xlmodel]-[custom]-[8888] Производ големина
Answer : ___________________________ Note :
1 : midpoint напон и струја прилагодливи, ќе можат да работат во класа, можете исто така да работат во AB класа, кога се испраќаат, во AB класа, ( Класа треба да се прилагоди на нивните сопствени)
2 : треба да додадете доволно големи радијатор,
3 : J50 / K35 притисни злато печат областа цевка е втора рака расклопување , Бидејќи J50 K135 е укината , Други компоненти се сосема нови .
Заштита од спој со реле + C1237 состав, се префрлат машина без влијание, но исто така и зголемување на излез од преоптоварување прекуструјна заштита, безбедно и сигурно,
Излезна ниво вкупно 8 пара на увезените нови НА 15024 15025 паралелно излез,
Производ Надворешни Димензии : Должина 312 MM * Ширина 165 MM
Влезен напон : DC позитивен и негативен напон за напојување (позитивни и негативни парови на 24-65 V може да биде, исто така, може да бидат поврзани со промоција ниво и ниво на енергија пред високиот по ниска напојување); заштита коло за напојување 12-15 V AC
Излезна моќност : до 800 W, 4-8 ohms (2.0 канал бара 2 ПАРЧИЊА)
Зачестеност одговор : 10 HZ-20 KZH
[xlmodel]-[фото]-[0000] Фотографии Листа
[xlmodel]-[custom]-[25788]
[xlmodel]-[custom]-[8888] превозот

Подробности

Цвят:
Готовата дъска, на печатна платка
търговска марка:
ТЯНЬКООЛКЕЙ
Максимална Мощност На Канал:
Над 200 W
Канали:
1
Пакет:
ДА
Номер На Модела:
Т900

Избор на купувачи

50 W HIFI TPA3116D2 двоен стерео цифров усилвател дъска DC10-25V

17.41 -14 % BGN 15.00

DIY засилувач одбор деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!! DC 12 V 24 V 2.0 HIFI дигитален Засилувач Моќ Одбор TPA3116 D2 Dual Channel Стерео Засилувач Моќ Одбор TPA3116 Високи перформанси моќност засилувач чип...

252 * 75*210 мм корпус усилвател (подходящ за усилвател 7293 3386 7294 1875) / корпус усилвател на мощност / корпус усилвател / корпус на кутията

45.89 -15 % BGN 39.00

Засилувач случај деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!1 : името и количината : засилувач шасија(Погоден за 7293 3386 7294 1875 засилувач) 2 : Состојба : Нова 3 : Додатоци : Моќ линија,Осигурувачот Планината,Алуминиум Копчиња,Speaker Terminal,Внесете го lotседиште,Машина за нозете, прекинувач.Моќ Индикатор...

350-480MHZ 13W UHF RF Радио Power Amplifier AMP DMR + радиатор + вентилатор

100.78 -10 % BGN 91.00

350480 MHZ 13 W UHF на RF, Радио Моќност Засилувач AMP DMR + heatsink + Фан влезна моќност : 10 до 26 DBM (100u W400m W) TX фреквенција : 350480 MHZ Работа на владата : симплекс Две хармоници ќе го : >20 DBM Излезна моќност : 13 W Моќ напон : 12 V Режим на струја : околу 1030m A Оперативни струја : дисипација на Топлина : 40 степени контрола на температурата на воздухот за ладење Минимум големина : 70 MM (со исклучок на SMA главата) *40 MM*40 MM

Нов жлъчката AC двоен предусилвател клиенти усилвател предусилвател жлъчката тон дъска 6N11-J(6DJ8 / ECC88/6922) предусилвател дъска

109.74 -15 % BGN 93.00

6 N11(6 DJ8 ECC88 6922 ) gall мочниот меур тон одбор preamp цевки Спецификација : Ова е завршено одбор,не треба да лемење со себе.6 N1 J квалитет неутрален p H, дебели бас, treble не е остар, јасен.Функција : PCB : 1.6 mm дебели двострано лист, ХАЛ целиот процес за да се обезбеди големина на струја низ добри перформанси...

SZ51 5.1-канален аудио декодер DTS, AC3 Dolby двупосочно surround effect Audio decoder SPDIF digital optical коаксиален Conversion

80.00 -5 % BGN 76.00

ⅰ , На опис на производот : DTS / AC3 аудио декодер за HD снимка уреди, како што се highdefinition играч, хард диск плеер, Bluray DVD, PS3, XBOX360, компјутер, DVD, HDCD, КТВ аудио плејбекот на уреди како на пример, оптички или коаксијален дигитален аудио излез извор на сигнал DTS, DolbyAC3 звук областа декодирање на сигнал, а потоа аналоген излез 5.1 или 2.1канал засилувач или напојува звучници,толку многу семејства, училишта, плоштади, концертни сали, КТВ, кината и други места за да уживате во DTSAC 3 Dolby звук областа шок ефектⅱ , Перформанси и карактеристики : 1) употреба на 24битна аудио DSP, на врвот 96 KHz / 24 Bit двојно декодирање на ADC и DAC дигитална обработка чип,квалитетот на звукот е прва класа перформанси, за поддршка на HDCD, AC3, DTS, управување со проектен циклус,Dolby digital, Dolby Prologic ⅱ различни декодирање, автоматски сигнал повторно е когнициjата, 5.1или 2.1канал аналоген аудио сигнал на излез2) користење на stateoftheart 5532 да се направи поранешна фаза оперативни засилувач и subwoofer филтер, USB поддршка за MP3 и WMA репродукција, повеќе слободно време можете да слушате симне музика во секое време3) Поддршка аналогни ПОМОШЕН (R / L) аудио канал сигнал поделба на висок и низок излез 5.1 или 2.1канален аудио сигнали4) два дигитални влакна (оптички) аудио сигнал на текст, на една дигитална коаксијален (Коаксијален) аудио сигнал на текст, на начин аналоген стерео (Помошен) аудио сигнал на текст, поцелосен multichannel дигитален аудио сигнал на текст и аналогни влезови споделување на сет на аудио5) multichannel сигнал на текст, за еднокопче прекинувач, лесен, енергија и меморија за да се спаси6) подигање на чип себетест, ако соодветниот канал сигнал на текст, на соодветнитеиндикаторот трепка работа...

TDA8920 2 * 100W Class-D двуканална такса цифрова аудиоусилителя

40.22 -13 % BGN 35.00

DIY засилувач одбор деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!TDA8920 надградба одбор ( надгради високотековната inductors црвен прстен )Детали За Производот : TDA8920 BTH висока ефикасност (2 X100 W) КласаD дигитален аудио засилувач Уреди ...

KA200U 2.0-канален стерео 1200W 5200/1943 power tube професионален караоке OK home audio K-song конферентна усилвател

BGN 319.81

Повеќе ИнформацииТехнички Параметри : Вкупна моќност : 1200 WНоминална моќност : 600 W + 600 WЗачестеност одговор : 2020 KHz (1.0 d B)Yibo нарушување : 0.5% (1 KHz)Јачина на бучава сооднос : > 68d BTreble прилагодување : 10d B (10 KHz)Бас прилагодување : 10d B (10 KHz)Каналот поделба : > 40d B (1 KHz)Караоке дел : Зачестеност одговор : 3001 KHzДоцнењето : 59ms, 198msReverberation длабочина : континуирано прилагодливиТекст отпорност : 600 ohmsТекст чувствителност : > 5m VКористете напон : AC напон 220 VМоќност засилувач спецификации : широк 430 MM длабоко 368 MM висока 133 MM[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа превозот

готови транзисторная стабилизиран горивна такса LITE GA-31B

BGN 160.00

заврши ЛАЈТ GA31 B транзистори се стабилизира напојување одборGA31 B моќ одборИзлезниот ЕДНОНАСОЧЕН напон : Висок притисок 200 V * 2 група (100m A)Филамент 6.3 V * 2 група (1А)15 V * 1 група (1А)24 V * 1 група (500m A)Забелешка : поради високата мобилност на компоненти на треска, не постои гаранција дека заврши одбор елементи се идентични со оние на сликата,Сите во вид, ви благодариме за разбирањето!

LPS-35-MKI 35va линеен източник на захранване 5V 9V 12V 15V 19V 24V за избор на захранване 35W

179.20 -5 % BGN 170.00

LPS35MKI 35 VA Линеарното НапојувањеРаботи напон : AC110 V или AC220 V за да изберете.Излезниот напонние може да обезбеди следниве неколку видови за да изберете : 1 : 5 V 2.8 НА2 : 9 V 2.2 А3 : 12 V 1.9 НА4 : 15 V 1.4 А5 : 18 V 1.2 ЕДЕН6 : 19 V 1.2 ЕДЕН7 : 24 V 1АИсто така може да ги прифати обичај да прават други напон, ве молиме да ни кажете напон што треба.Трансформатор моќ : 35 VAИзлезниот ЕДНОНАСОЧЕН кабел за приклучок тип : default 5.5*2.1 mm (Поларитетот Внатрешни + / надвор )Тежина : околу 2.7 кгПред боја : Црна или Сребрена...

Aiyima събрани усилвател на пресата такса горивна такса хранене высокомощный изправяне на филтър горивна такса 10000uf 63V

BGN 38.88

Поврзани Продукции : Функција1)на Овој производ е за сите вистински оригинални делови, обична, чиста квалитет; употреба на висок квалитет на оригинални делови, не само на безбедноста и квалитетот да бидат заштитени, поважно е да се направи вистинските перформанси на дизајнот цели за да се постигне силна гаранција...

гореща продажба 4шт Диаметър 39 мм височина 19 мм, алуминиеви крака/домашни аудио шасито на крака

19.20 -6 % BGN 18.00

Цврст алуминиум, елоксирани површината експлозија, ЦПУ машинскиБоја : сребрена на СтандардноДијаметар : 39mm,висина : 19mm.Забелешка : цената е за 4pcs...

Bz3608a алуминиев корпус, клас а усилвател на мощност шаси / тяло/кутия 360*80*268 мм

BGN 111.98

Детали за производот : Надворешни димензии : длабоко 360 * ширина 80 * висина 268 MM Внатрешни димензии : длабоко 280 * ширина 74 * висина 257 MM Тежина : 3.6 КГ Пакет вклучува : Комплет X1 Гумени влошки X4 Моќ штекер X1 Switch X1 Knob X1 Поддршка на завртка ЗАБЕЛЕШКА : не се вклучени potentiometer, power кабел и РКА.

размер на корпуса:211 * 90*257 мм 2109 изцяло алуминиево шаси усилвател / корпус усилвател клас А / корпус усилвател / корпус усилвател DIY / скоростна направи си САМ

49.41 -15 % BGN 42.00

Засилувач случај деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!1 : името и количината : 2109 Сите алуминиум засилувач шасија / Класа засилувач случај .2 : Состојба : Нова .3 : Додатоци : Гума машина нога, Завртка , Моќност приклучок , !4 : Специфични структурни димензии : Надворешни димензии : ширина= 211mm , Висина= 90mm , Длабочина = 257mm .Внатрешни димензии : ширина= 161mm , Висина= 84mm , Длабочина = 246mm .Предниот панел : Дебелина : = 8мм .На Задниот панел : Дебелина : = 3мм .На Горниот панел : Дебелина : = 3мм .На bolew панел : Дебелина : = 3мм .На страна панел : радијатор.5 : Опис На Производот : 1 : Таписерии изработка, убава...

Тръба усилвател дроссельная макара всички защитени дросели 1бр За вакуумна тръба предусилвател слушалки усилватели филтър 5H 0.4 A аудио HIFI направи си САМ

BGN 28.64

Цевка Amp Задави Серпентина Сите Заштитени Chokes 1pc за Вакум Цевки Preamplifier Слушалки Засилувачи Филтер 5 H / 0.4 Аудио HIFI DIY (Модел Бр : WHFTCH04)Бакар рана...

220V САМ big power 2.0 home computer amplifier Ring transformer amp board with wooden panel 180W+180W

46.40 -5 % BGN 44.00

220 V DIY голема моќ 2.0 домашен компјутер засилувач Прстен трансформатор amp одбор со дрвени панел 180 W+180 W1 : плоча усвојува прстен на 180 w моќ трансформатор, струја е посилна, постабилна напон...

39x10 мм, сребро, злато, черен изработени твърд алуминий КПР въртяща се маса, радио CD AMP говорител на Кабинета изолация краката Pad щанд шишарки

BGN 21.60

Бренд Нови Алуминиумски Изолација Нозе ПодлогаМатеријал : Цврст алуминиумCNC МашинскиБоја : Сребрена, Црна, ЗлатнаЗавршна површина : Елоксирани, песок експлозијаДијаметар : 39mmВисина : 10ммМонтажа дупка со дијаметар : 4.5 ммСо антипропадна гумени прстенКоличина : 4 PCS нозе / многуПогоден за звучници, засилувач,CD плеер,радио,плочата,рекордер итнИспорака Детали За : 1...

Якин T-6P3P клиенти усилвател 6P3P HiFi EXQUIS вграден усилвател с изход за слушалки

584.48 -15 % BGN 497.00

YAQIN Т6 P3 P цевка засилувачиКарактеристики : Употреба 6 N2 deriver цевка за предзасилувач дел Употреба 6p3p(замени со 6 L6) за моќ засилување 3.6 mm приклучок за Слушалки излезниот приклучок на предната плоча Има Triode / Pentode конверзија на функцијата, за да се обезбеди на корисниците со две различни звучни да уживате во музика ЈАПОНИЈА 0.35 mm Излез трансформатори произведени со Јапонски силикон челични лимови и висококвалитетни enamelled жица, кои нудат широк динамички опсег во полна номинална излезна; ги Користи audiophile (MKP) nonpolar Крстотповрзани, кондензатори и висок квалитет на метал прецизни отпорници посветен за аудио фреквенција; Применува специјални АЛПИТЕ potentiometer како волумен контролер со ниско ниво на бучава, и издржливи; Убава тешки шасија...

QF20 100W 2.0 HiFi цифров аудио усилвател на мощност може да натиснете 6-8 инчови говорители Настолен мини усилвател на звука свеж и ярък

16.00 -6 % BGN 15.00

специјален потсетникВо опис на производот страница, одберете знамето на иконата за да го прикажете вашиот национален јазик верзии на информации опис на производот Ние нудиме две опции Опција 1 : продажната цена 19.2 = TPA3116 засилувач (не вклучувајќи напојување) Опција 2 : продажната цена 33= TPA3116 засилувач + 24v 6 A адаптер (вклучувајќи моќ), send 1pcs РКА аудио кабелКарактеристики : TPA3116 amp е употребата на нови TI компанија TPA3116 D2 високи перформанси моќност засилувач чип како основен, DC еден напојување 825 V широк оперативен напон, максимум може да се 50 W (Zuo Shengdao) +50 W (десно) dual channel излез, ефикасност до 90% или повеќе...

Lepy Auto Moto MP3 MP4 Hi-Fi Аудио Stereo Mini Amplifier 12V 2A

BGN 25.14

Особено добри за автомобил, мотоцикл, MP3, MP4, компјутерските звучници и други аудио апликации за дома Преден панел : со тон контрола, моќ селектор, обоени светилка Заден Панел : 2pcs на аудио влез, говорникот излезна порта и сигнал за влез порта Димензија : прибл 4.61 x 2.83 x 1.54 инчен / 11.7 x 7.2 x 3.9 cm Моќност Засилувач Тип : HIFIParticularly добро за автомобил, мотоцикл, MP3, MP4, компјутерските звучници и други аудио апликации за домаПреден панел : со тон контрола, моќ селектор, обоени светилкаЗаден Панел : 2pcs на аудио влез, говорникот излезна порта и сигнал за влез портаДимензија : прибл 4.61 x 2.83 x 1.54 инчен / 11.7 x 7.2 x 3.9 cmМоќност Засилувач Тип : HIFIОпис : Саундтракот : 2Излезна Моќност : 30 W x 2Отпорност : 48 OhmРаботен Напон : 12 V 2 Aбоја : СребренаМатеријали : Метални + ПластикаПакетот Вклучува : 1 x ЗасилувачAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Free ship lt1083 power supply 0-34VAC LT1083CP LT1083 power adjustable power supply board линейна мощност за усилвател за hi-fi

BGN 17.60

lt1083 напојување 034 VAC LT1083 CP LT1083 моќ прилагодливи напојување одбор линеарна моќ за hifi засилувачСо користење на оригиналните LT1083 CPElectrolytic capacitor сигнал главната коло дизајнер од Тајван,главниот филтер capacitor electrolytic capacitor 4700 UF / 50 V, се обезбеди силна поддршка за постојан прилив на енергија.Отпор избор Прстени метал отпор, главната коло вработува точност од ± 1% метал филм отпорници прстени, обезбеди машина добар сигнал за бучава сооднос.1.6 mm дебели лимови користење на двострано PCB, 2.0 мл бакар дебелина, HASL целиот процес за да се обезбеди дека големината на струја низ добри перформанси...

YJ-LM3886 HIFI High-Power Amplifier Board OP07 DC Серво 5534 независим оперативен усилвател готова такса

BGN 72.00

Детали За Производот : ① Користење на ласерски темно оригиналниот збор LM3886 TF, NE5534, OP07.② Петпрстен отпор метал отпорник избор, главниот јамка точност ± 1% од петпрстен метал филм отпорници за да се обезбеди добар сигнал за бучава сооднос машина.③ На главниот филтер electrolytic capacitor користи името на NOVER аудио посебни capacitor, капацитет 10000 UF / 50 V * 2, за да се обезбеди силна крак на динамична поддршка.④ PCB со 1.6 mm дебели двострано плоча, 2.0 мл бакар дебелина, спреј целиот процес на калај, за да се обезбеди големина на тековната добра преку перформанси...

Нов вход на 20-30ДБ изход 15 W честота 76-108 Mhz RF усилвател FM-усилвател на училищната радиоусилитель

59.18 -5 % BGN 56.00

Спецификации : влезна моќност : 2030 DB (0.11 W) Стартување на фреквенција : 76108 MHZ Вториот хармонично : 2 DB Работа на владата : Симплекс Излезна моќност : 15 W напон : 1213.8 V Режим на струја : 0.01 ма Работат на струјата : 2.8 Минимум големина : 97 * 44 MM пакет содржина : 1pcs 15 W RF Моќ Засилувач FM антена радио кампус засилувач не се вклучуваат на heatsink

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.