• Новинка
Високо качество на Детски дрехи, Дрехи за момичета, рокли рожден ден, абитуриентски спектакъл костюми Коледна рокля 3-10 години

Високо качество на Детски дрехи, Дрехи за момичета, рокли рожден ден, абитуриентски спектакъл костюми Коледна рокля 3-10 години

резултат:
BGN 28.78
BGN 17.00 -41 %

Брой продукти
Налично


Име : Фустан
Материјал : Памук, Полиестер
Боја : како на сликата
Големина : 100-110-120-130-140-150
големина : 3 T=100
големина : 4 T=110
големина : 5 T=120
големина : 6 T=130
големина : 7-8 T=140
големина : 9-10 T=150
1lot=1pcs Молиме обратете се на големината на табелата за да се избере соодветна големина ГОЛЕМИНА Должина Градите Панталона должина Предлага висината 100 55 56 3 години 90-100cm 110 59 58 4 години 100-110cm 120 63 62 5 години 110-120cm 130 67 64 6 Возраст од 120 130cm 140 71 68 7-8 Age 130-140cm 150 75 70 9-10 Age 140-150cm 1. Белешки : ве Молиме овозможи 2-3 cm разлики поради прирачник за мерење.
2. Сите мерења во cm, ве молиме имајте на ум 1 cm = 0.3937 инч, 1 инч=2.540 cm.

Подробности

Дете американски размер:
3T, 4Т, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Отдел Име:
Деца
Пол:
Момичета
Украса:
Бродерия
Яка:
О-Образно Деколте
Вграден сутиен:
No
Силует:
Бална Рокля
Стил:
Европейски и американски стил
Номер На Модела:
0191
Стил Ръкави:
Редовен
Материал:
Полиестер, Памук
Дължина На Роклята:
Дължина До Коляното
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Вид На Модела:
Мозайка
Форма:
Подходящ е вярно по размер, вземи си нормален размер
Сезон:
Лято
Размер:
100-110-120-130-140-150
Тип На Доставка:
В наличност

Избор на купувачи

Коледа дете Baby Момичета и деца Дядо Коледа без презрамки блузи памучни мини рокля Коледа Party пакетче свободни рокли подаръци Vestidos 1-6Y

7.36 -18 % BGN 6.00

ОписНајновите Божиќ Деца Девојки Се Облекуваат Алишта !Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

QD06 момичета Pettiskirt цветна пола за малки момичета танцови Дъга Принцеса пакетче поли лято тюл пола с панделка

7.74 -10 % BGN 7.00

започнетекрајотГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАГолеминаПоловината / cmДолжината / cmВозраст24 M4422024 M4 T482424 T8 T522648 TМатеријали : Најлон&SpandexПријателски Потсетување : направивме мерење од страна,ве молиме овозможи13 разлика : )Сакате да го направите среќен шопинг во нашата продавница!КЛИЕНТИТЕ СЕ ПОКАЖЕЗа нас : Ние сме фабрика за бебе девојки облека во Yiwu Град,го прават aliexpress бизнис во еден ИСКРЕН начин...

WASAILONG 2018 Лято нова рокля за момичета всекидневен стил памук карикатура деца с къс ръкав деца с къс ръкав рокля

11.18 -2 % BGN 11.00

ПРЕВОЗОТ време EMS (515 работни дена на патот) Кина, воздухот mail (1550 работни дена на патот) DHL (25 работни дена на патот) Fedex(27 работни дена на патот)

Красиви момичета в лилаво пакетче обличам децата пухкави на една кука дълъг тюл опаковки бална рокля с бяло цвете на децата сватбена рокля

BGN 20.77

1 Боја : Розова,Топла розова2 Големина на : различни големини да се избереНе укажуваат на тоа возраст фустан должина80 1 / 2 год 13"90 2 / 3 години 15"100 3 / 4 години 17"110 4 / 5 години 19"120 5 / 6 години 21"130 6 7 години 23"140 7 / 8 години 24"145 8 / 9 години 25"3...

WASAILONG 2018 нова детски дрехи са памучни, бебешка рокля на големи цветя рокля с дълъг ръкав Детски рокли

12.64 -5 % BGN 12.00

ПРЕВОЗОТ време EMS (515 работни дена на патот) Кина, воздухот mail (1550 работни дена на патот) DHL (25 работни дена на патот) Fedex(27 работни дена на патот)

Деца Момичета Дънки Панталони Деца Детски Клеш Панталони Пролет / Есен На Мода Дупка Панталони Реколта Дрехи

26.85 -18 % BGN 22.00

предмети име : Деца Девојки Фармерки Панталони Деца Бебе БелДното Панталони Пролет / Есен Мода Дупка Панталони Гроздобер Облека Големина на Табела НАС Големини Кина Големини Панталони должина(CM) Половината(cm) се Препорачува висина 4 T 110 61 46 98108cm 5 T 120 68 48 108118cm 7 T 130 73 50 118128cm 9 T 140 79 52 128135cm 11 T 150 85 55 135145cm 12 T 160 91 58 145155cm Поради различни мерни методи,Таму ќе биде 13 см грешка;Според детската висина.на телесната тежина.Облекување навики да се Избере вистинската големина,ви благодариме!

3-6Y, мода момичета рокля на ПУ мозайка нагънат Euramerican стил сладък деца рокля ежедневното с дълъг ръкав бебешка рокля

30.21 -7 % BGN 28.00

Големина : Постојат 2 големини availablewith следниве големина на табелата Ве молиме овозможи 12cm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме!НИ ГолеминаОзнака големинаПредлагам ВисинаСе облекуваатДолжинаБиста3 T / 4 T120110120cm66cm54cm5 / 6130120130cm69cm58cmВе молиме имајте на ум : 1cm=0.39 инчиВе молиме споредете големини во ленти со твое пред да го купат...

Malayu Baby Brand 2018 Европа и Съединените Щати, нова годишно момиче колан, дантела, дантела принцеса цвете рокля 2-6 години

23.28 -1 % BGN 23.00

Добредојдовте во мојата продавница! Ве молиме контактирајте со нас на : 1 Пред исплата, ве молиме двојно проверете ги вашите превозот податоци : име, адреса, поштенски код, телефонски број и така натаму...

безплатна доставка Сладък деца балет мини saia пола пакетче пухкави 3 слоя тюл детска пола за момичета

BGN 45.76

бесплатен превозот симпатична децата балет мини saia туту меки здолниште 3layer tulle деца девојка здолниште Една големина одговара на повеќето 28years Многу еластичен Материјал : 3 Layer tulle Корселе : 40cm еластичен to80cm Должина : Околу 28cm30cm pls остави порака за вашата боја опција Во парк 23color повеќе да се купи ,колку повеќе ќе се спасибесплатен превозот saia туту infantil симпатична ѕвезда меки tulle пурпурна сјајот туту за девојка здолништа туту многупарчиња / многуТрговија на големо Туту Лента Здолниште Деца Девојка Балет Tull Здолништа Деца Божиќ Туту Здолниште Бесплатен Превозот САД$ 69.30 / многупарчиња / многу2014 бебе девојки симпатична романтична туту sunmer деца skort цвет чипка tulle здолништа за девојки многупарчиња / многутрговија на големо топла розова бебе девојка леопард лента туту здолниште за деца многупарчиња / многубесплатен превозот бебе девојки сина меки принцеза tulle chiffon туту здолниште pettiskirts многупарчиња / многу9*7.5 инчен Големи Девојки Вафли Капчиња Цевка Туту Pettiskirt Блузи многупарчиња / многуевтини деца шарени самовила fixie крилја за девојки партија крилја многупарчиња / многуБесплатен Превозот Капчиња Цевка на Врвот Туту Врвот Бебе Доенче Цевка Top6*6inch 24pcs / многу многупарчиња / многу

Nelly Kids 2018 Момиче Print Dress Листенце Ръкав От Дантела С Флорални Апликации Каре Точка Мода Момичета Рокли За Партита И Сватби

31.98 -19 % BGN 26.00

Големина НаставаМерење Во CM Големина Рамо Градите Ознака Големина Фустан Должината на Телото Висина 24 M 24 30 S 56 95 105 3 T 24.5 31 M 59.5 105 115 4 T 24.5 31 M 59.5 105 115 5 T БЕА 25,5 33 L 63 115 125 6 T БЕА 25,5 33 L 63 115 125 7 T 26.5 35 XL 67 125 135 8 T 26.5 35 XL 67 125 135 9 T 27 37 2 XL 71 135 145 10 T 27 37 2 XL 71 135 145 11 T 27 37 2 XL 71 135 145Мерење Во Инчи Големина Рамо Градите Ознака Големина Фустан Должината на Телото Висина 24 M 9.4 11.8 S 22.0 37.4 41.3 3 T 9.6 12.2 M 23.4 41.3 45.3 4 T 9.6 12.2 M 23.4 41.3 45.3 5 T 10.0 13.0 L 24.8 45.3 49.2 6 T 10.0 13.0 L 24.8 45.3 49.2 7 T 10.4 13.8 XL 26.4 49.2 53.1 8 T 10.4 13.8 XL 26.4 49.2 53.1 9 T 10.6 14.6 2 XL 28.0 53.1 57.1 10 T 10.6 14.6 2 XL 28.0 53.1 57.1 11 T 10.6 14.6 2 XL 28.0 53.1 57.1[xlmodel][фото][0000] Детали за Производот

Годишни момичета шарени рокля, мек памук е сладка рокля на принцеса,2 цвята мил печатни модел,с нов стил облекло (1-6 години)

20.77 -23 % BGN 16.00

1.Бидејќи детето раст е во согласност, ве молиме следете ги вистинската големина за да се купи,ви благодарам.2.Ако дете е со прекумерна тежина или underweight,треба да изберете помала големина или поголема големина.3.Големината само за референца.13cm грешка е нормално, ве молиме имајте во предвид.1cm = 0.39 воАко нарачате повеќе од 2 парчиња на облека,убав Подарок ќе дојде заедно со вашата нарачка...

Бебетата И Децата Baby Girls Summer Off Should Dress Младенческие Ленти Екипировки Принцеса Лък Партия Пакетче Рокли Гореща Cllothing

5.10 -2 % BGN 5.00

Здраво! Добредојдовте на нашата продавница! Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши пријатели...

Високо Качество На Зимните Дантелени Детски Рокли За Момичета, Плюс Кадифе Принцеса Рокля Цвете Момичета С Дълъг Ръкав, Детски Вечерни Сватбени Рокли

15.98 -12 % BGN 14.00

Врвен Квалитет Зима Црвена Чипка Девојки Фустани Плус Сомот Принцеза Цвет Девојка Фустани Долг Ракав Бебе Формално Свадба Партија ФустаниВо CM,Објект Мерка од страна на страна,тоа би можело да биде 2cm~3cm различни...

Търговия на дребно 2017 нов години децата облечи, памук печат пеперуда дълги дизайн на тениска 2-7 години

BGN 9.68

Добредојдовте драги мои cumstomers,Pls напишете го целосниот назив ,точна адреса и телефонски број,escepially на Бразил пријател не заборавајте куќата број.Ви благодарам многу !Големина на табела,може да се 13cm грешка...

Принцеса Момиче До Детски рокли за тийнейджъри vestido infantil феста Girls Party Dress Children Birthday Тениски 6 year costume

33.58 -46 % BGN 18.00

3 T големина : фустан должина е 48cm,ракав 33cm, е одговара за 90cm висина 4 T големина : фустан должина е 51cm,ракав 34cm,е одговара за 100cm висина 5 T големина : фустан должина е 54cm,ракав 36cm, е одговара за 110cm висина 6 T, големина : фустан должина е 57cm,ракав 38cm, е одговара за 120 см 7 T големина : фустан должина е 60cm,sleeve 40cm, е одговара за 130 см ако бебето е масти,ве молиме изберете поголем големина...

Amyababy Момичета Летни Рокли 2018 Ръкави Памук Череша Печат На Малки Момичета, Ежедневна Рокля Бебе Момиче Дрехи, Детска Рокля

15.47 -29 % BGN 11.00

Уживајте Во Вашата Шопинг!Amyababy Девојки Лето Фустани 2018 Ракави Памук Цреша Печати Малку Девојки На Повик Фустан Деца Девојка Облека Децата Се Облекуваат1.Бидејќи на различни мерни методи, Pls дозволете 13 см грешка.2.Боја на облека може да биде различен, со оригиналниот основно за светлина effection...

Летни Младенческие Децата Baby Girl Дрехи, Комплекти Мода Високо Качество На Цветен Гащеризон Без Ръкав, Гащеризон Playsuit Sunsuit Облекло Облекло

7.95 -25 % BGN 6.00

Најновите Модата Babys Romper !!!Моден дизајн СимпатичнаБоја : Како на сликата шоуМатеријал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме.Ве молиме љубезно се однесуваат на вашите деца реалната висина и големината на табелата пред купување / наддавање...

Летен Стил Детски Дрехи Момичета Елза Принцеса Рокля Необичайни Деца Бала Рожден Ден Рокля Вечерна Парти Снежна Кралица Cosplay Костюм

17.76 -21 % BGN 14.00

Сомот Фустан / Висок Квалитет Снегулка Принцеза Елса Костим Со OTISBABY Карактеристики и Спецификации : 100% памук поставата За Возраст : 2 10 Годишно Девојче Фотографија : На Фотографијата е на детален опис е компанија е вистински модел снимање Перење Инструкции : 1...

CROAL CHERIE Fashion Casual бродерия рокли за момичета за партита на луксозни дънки дънкови детски жилетка без ръкави рокля детски рокли

22.08 -41 % BGN 13.00

Бебе Момче Облека Бебе Момче Облека Новородено Бебе Облека, Бебе Облека Грб & Панталони Тмаица Облека Поставува Одговараат Одговараат За ДецаОпис : Боја : како на сликата Бебе се облекуваатГОЛЕМИНА ЛИСТА(според вашите деца " висина) големина Должина Биста Висина (cm) 12m 50 62 за 7080см деца 24m 53 64 за 8090cm деца 3 т 56 66 за 90100cm деца 4t 59 68 за 100110cm деца 5t 62 70 за 110120cm деца

мода лято дете пакетче рокли, Детски дрехи без ръкави Baby Girls Dress Сватба парти на Детски дрехи 0-7Year BC1166

17.81 -21 % BGN 14.00

ГОЛЕМИНА : 7 Одговара : (12 Years)ГОЛЕМИНА : 9 Одговара : (3 Years)ГОЛЕМИНА : 11 Одговара : (4 Years)ГОЛЕМИНА : 13 Одговара : (5 Years)ГОЛЕМИНА : 15 Одговара : (67 Years)СИТЕ ПРЕДМЕТИ СЕ ВО ПОПУСТ !!!

DFXD тийнейджъри момичета лятна рокля 2018 Мода прекрасно дете жълт принт без ръкави, свободни плажни рокли детски костюми Vestido 3-14Y

30.48 -15 % BGN 26.00

Големина ИнформацииГолемина(cm)ДолжинаГрадитеПредлагам Возраст110#50.86534 T120#55695 T130#59.2736 T140#63.47778 T150#67.681910 T160#71.8851112 TЗабелешка : Прирачник за мерење, постојат 13 см грешка1cm=0.39 инченОзнака 110# Одговараат За 34 Години БебеОзнака 120# Одговараат За 56 Години БебеОзнака 130# Одговараат За 78 Години БебеОзнака 140# Одговараат За 910 Години Стариот БебеОзнака 150# Одговараат За 1112 Години БебеЗапис 160# Одговараат За 1314 Години Бебе

Нов цвят на слонова кост дебеличка дантела на цветни момичета рокля на сватбата с дълги ръкави бална рокля деца партия Причастие театрализованное рокля Vestidos 0-16Y

142.40 -5 % BGN 135.00

Слика ШоуСтавка Опис1.На листата е за објектот што е опишано во наслов само, не вклучувајќи какви било други работи.Препорачливо е да се цел на сите додатоци заедно, која им помага заштедите на превозот надомест...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.