• Новинка
Emmababy Kids Baby Girl Великден облекло Set Top Rabbit Pattern Printed Dress цветен принт панталони, гамаши екипировки Set Дрехи 2-7T

Emmababy Kids Baby Girl Великден облекло Set Top Rabbit Pattern Printed Dress цветен принт панталони, гамаши екипировки Set Дрехи 2-7T

резултат:
BGN 15.50
BGN 10.00 -35 %

Брой продукти
Налично


Опис
ДОБРЕДОЈДОВТЕ на Квалитетот е на прво со најдобра услуга. клиенти сите се наши пријатели. - Моден дизајн,100% Сосема Нов и висок квалитет! - Материјал : 100% Памук - Боја : Како што е прикажано на слики - Листата ги Вклучува : Три Парчиња Облека - Димензии : 90/100/110/120/130 Cm
Големина На Табелата :
Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние препорачуваме избор на поголеми димензии, благодарение. Големина Препорачува Возраст Мерење (Cm) Фустан Должина Биста *2 Панталони Должина 90 2-3 Години 45 29 35 100 3-4 Години 48 30 38 110 4-5 Години 51 31 41 120 5-6 Години 54 32.5 44 130 6-7 Години 57 34 47
Големина Препорачува Возраст Мерење (Инчи) Фустан Должина Биста *2 Панталони Должина 90 2-3 Години, 17.72 11.42 13.78 100 3-4 Години 18.90 11.81 14.96 110 4-5 Години 20.08 12.20 16.14 И Делови 120 5-6 Години 21.26 12.80 17.32 130 6-7 Години 22.44 13.39 18.50
Таму е 2-3% разлика според упатство за мерење.
ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.
1 инч = 2.54 см
Ве молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлина на екранот.
Она Што Го Добив :
1 x Фустан & 1 x Headband & 1 x Leggings
Преглед :

Подробности

Дете американски размер:
2Т, 4Т, 5, 6, 7
търговска марка:
Эммабаби
Номер На Модела:
Великденски Комплект Дрехи
Материал:
Памук
Пол:
Момичета
Стил:
Ежедневни обувки
Дължина ръкав(см):
Кратък
Тип На Затваряне:
Пуловер
Вид Връхни Дрехи:
Палто
Вид На Модела:
Домашни любимци
Стил Ръкави:
Ръкав-Пеперуда
Яка:
О-Образно Деколте
Форма:
Подходящ е вярно по размер, вземи си нормален размер
Отдел Име:
Деца
Тип Елемент:
Комплекти

Избор на купувачи

момичета есен зима гамаши детски дрехи твърди памучни ленти панталони детски дрехи момичета гамаши

22.83 -39 % BGN 14.00

Добри производи и прифатлива цена,1 : 95% памук +5% влакна, доволно еластична, rib ткаенини!!!Одговараат на висина 90140 висина, модел височина е 100, тежина 30, носат 100нова децата да носат нова момчиња tshirt, novatxА Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Malayu Baby Brand 2018 Европа и Съединените Щати, нова годишно момиче колан, дантела, дантела принцеса цвете рокля 2-6 години

23.28 -1 % BGN 23.00

Добредојдовте во мојата продавница! Ве молиме контактирајте со нас на : 1 Пред исплата, ве молиме двојно проверете ги вашите превозот податоци : име, адреса, поштенски код, телефонски број и така натаму...

Момичета, Дънкови Шорти Годишният Марка Бродерия Baby Girls Шорти, Дънки И Ежедневни Момиче Панталони, Дънки, Детски Дрехи Бебешки Дрехи 2-7 Години

25.57 -22 % BGN 20.00

WELCOME Ако нарачате повеќе од 2 парчиња на облека,убав Подарок ќе дојде заедно со вашата нарачка...

Принцеса Момиче До Детски рокли за тийнейджъри vestido infantil феста Girls Party Dress Children Birthday Тениски 6 year costume

33.58 -46 % BGN 18.00

3 T големина : фустан должина е 48cm,ракав 33cm, е одговара за 90cm висина 4 T големина : фустан должина е 51cm,ракав 34cm,е одговара за 100cm висина 5 T големина : фустан должина е 54cm,ракав 36cm, е одговара за 110cm висина 6 T, големина : фустан должина е 57cm,ракав 38cm, е одговара за 120 см 7 T големина : фустан должина е 60cm,sleeve 40cm, е одговара за 130 см ако бебето е масти,ве молиме изберете поголем големина...

Mingkids Snowsuit общ момиче ски гащеризон гащеризон открит сняг костюм водоустойчив ветрозащитный с руното подплата с качулка

102.72 -8 % BGN 94.00

Ве молиме прочитајте мерки табелата подолу внимателно! Ние препорачува ќе се спореди мерења со облеката на вашето дете носат денес!Модел девојка е 87 см (34.2 инчи) високи и 15 kg (33 lbs)...

Мода Сладко Бебе Girls Деца Пайети Върхове И Бална Рокля Поли Партия Официално Принцесата Булка Тюл Пакетче Носа Поли Комплекти

BGN 5.71

Најновите Модата Деца Бебе Девојки Фустан !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : РозеваНово во Мода Материјал : Памук+ ЧипкаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

Красиви момичета в лилаво пакетче обличам децата пухкави на една кука дълъг тюл опаковки бална рокля с бяло цвете на децата сватбена рокля

BGN 20.77

1 Боја : Розова,Топла розова2 Големина на : различни големини да се избереНе укажуваат на тоа возраст фустан должина80 1 / 2 год 13"90 2 / 3 години 15"100 3 / 4 години 17"110 4 / 5 години 19"120 5 / 6 години 21"130 6 7 години 23"140 7 / 8 години 24"145 8 / 9 години 25"3...

2018 опашката Хелоуин детско обличам едно Момиче в черна рокля за 12 години, бебешка рокля на принцеса детски празнични рокли опаковки

61.57 -16 % BGN 52.00

Целата продажба и пад на превозот и двата се добредојдени.За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни изразат испорака која само што трае 37 дена да пристигнат...

Деца Момичета Дънки Панталони Деца Детски Клеш Панталони Пролет / Есен На Мода Дупка Панталони Реколта Дрехи

26.85 -18 % BGN 22.00

предмети име : Деца Девојки Фармерки Панталони Деца Бебе БелДното Панталони Пролет / Есен Мода Дупка Панталони Гроздобер Облека Големина на Табела НАС Големини Кина Големини Панталони должина(CM) Половината(cm) се Препорачува висина 4 T 110 61 46 98108cm 5 T 120 68 48 108118cm 7 T 130 73 50 118128cm 9 T 140 79 52 128135cm 11 T 150 85 55 135145cm 12 T 160 91 58 145155cm Поради различни мерни методи,Таму ќе биде 13 см грешка;Според детската висина.на телесната тежина.Облекување навики да се Избере вистинската големина,ви благодариме!

SOSOCOER Girls Summer Dresses 2017 Black Tassel Toddler Girl Dress Fashion Brand Sun Letter Kid Dresses For Baby Clothes съоръжения

16.21 -38 % BGN 10.00

[ИМЕ на ПРОИЗВОД] SOSOCOER Девојки Фустани Летото 2017 Црна Tassel Деца Девојка Фустан Моден Бренд Сонцето Писмо Дете Фустани За Бебе Облека, Облека[БОЈА] Како Слика[SIZE] 8090100110120 одговараат за 12 M5 T години Девојки[ТКАЕЊЕТО] Памук + ПолиестерПлочка физички мерења, 12 см грешка припаѓа на нормалата, на возраст само сугерираат , не е точно според различни Деца...

Годишни момичета шарени рокля, мек памук е сладка рокля на принцеса,2 цвята мил печатни модел,с нов стил облекло (1-6 години)

20.77 -23 % BGN 16.00

1.Бидејќи детето раст е во согласност, ве молиме следете ги вистинската големина за да се купи,ви благодарам.2.Ако дете е со прекумерна тежина или underweight,треба да изберете помала големина или поголема големина.3.Големината само за референца.13cm грешка е нормално, ве молиме имајте во предвид.1cm = 0.39 воАко нарачате повеќе од 2 парчиња на облека,убав Подарок ќе дојде заедно со вашата нарачка...

3-6Y, мода момичета рокля на ПУ мозайка нагънат Euramerican стил сладък деца рокля ежедневното с дълъг ръкав бебешка рокля

30.21 -7 % BGN 28.00

Големина : Постојат 2 големини availablewith следниве големина на табелата Ве молиме овозможи 12cm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме!НИ ГолеминаОзнака големинаПредлагам ВисинаСе облекуваатДолжинаБиста3 T / 4 T120110120cm66cm54cm5 / 6130120130cm69cm58cmВе молиме имајте на ум : 1cm=0.39 инчиВе молиме споредете големини во ленти со твое пред да го купат...

мода лято дете пакетче рокли, Детски дрехи без ръкави Baby Girls Dress Сватба парти на Детски дрехи 0-7Year BC1166

17.81 -21 % BGN 14.00

ГОЛЕМИНА : 7 Одговара : (12 Years)ГОЛЕМИНА : 9 Одговара : (3 Years)ГОЛЕМИНА : 11 Одговара : (4 Years)ГОЛЕМИНА : 13 Одговара : (5 Years)ГОЛЕМИНА : 15 Одговара : (67 Years)СИТЕ ПРЕДМЕТИ СЕ ВО ПОПУСТ !!!

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.