• Новинка
Висока директен скоростна саксофон една кутия светло пакет кутии на тялото един рамото висок директен пакет саксофон

Висока директен скоростна саксофон една кутия светло пакет кутии на тялото един рамото висок директен пакет саксофон

резултат:
BGN 73.28

Брой продукти
Налично


Висок директно saxophone кутија, една кутија на светло тело кутија пакет еден рамо висока директно sax пакет
Тешко кутија, со полнење, може ефикасно да се спречи удар против, лесен за носење и отпорност на абење.
Боја класификација : црна крпа
Висок права, една кутија на светло тело кутија пакет, може да се носат, може да биде еден рамо, кутија со голема заграда, светлина, отпорност на абење, отпорност на удар против, дебел материјал.
'

Подробности

търговска марка:
yunyuesheng
Номер На Модела:
Висока директен скоростна саксофон
Тип На Блока:
парче
Тегло На Опаковката:
1.5kg (3.31lb.)
Размер На Опаковката:
1cm x 1cm x 1cm (0.39in x 0.39in x 0.39in)

Избор на купувачи

Алт-Саксофон Тръстика 2.5 Сила Тенор Саксофон Тръстика Сопран Саксофон Тръстика Дървени Духови Инструменти, Аксесоари 2

BGN 17.58

Alto Saxophone Полињата За 2.5# Сила Рок На Отплата Sax Трската Soprano Sax Полињата За Woodwind Инструмент Делови Додатоци 2 ПакетиКарактеристики : Alto рок на отплата и Soprano Saxophone Бамбус трската со одлични одговор.10pcs во 1 пакет обезбедува добар звук за вашиот saxophone.Погоден за студенти, посредници и професионални играчи.Доаѓаат со кутија за лесно носење и чување.Спецификации : Материјал : БамбусКвалитет : 20 компјутериСила : 2.5#Пакет Листата : 2 Пакети од 20 парчиња Трската

Педераст тръстика калъф държи 20 бр тръстика кутия силен

BGN 95.98

Bassoon полињата за случај се одржи 20 компјутери трската кутија СилнаПревозотПредмети ќе се испрати во рамките на 1 до 2 работни дена по уплатата примена.Ние ќе ги искористиме кина Пост EMS ( Тоа обично трае од 10 до 21 ден и да се dlivered од страна на вашиот локалните поштата!)Некои земји може да биде само 10 до 20 дена да се доставуваат, како што се САД , велика БРИТАНИЈА, Австралија , Канада , Нов Зеланд, Шпанија и др.Сепак, некои земји може да потрае малку подолго, како што се Франција, Италија, Бразил, Украина, Русија и др.Сад, Канада, Велика Британија : 1020 денаФранција,Шпанија,Германија : 1525 работни денаАвстралија : 1020 денаБразил,Италија : 2035 работни денаДруга Земја : 1040 работни денаПревозот време зависи од многу причини, како што се царината.Продавница бара до 2 работни дена за да ја процесира вашата нарачка...

1 бр. мека здрава fiber четка за алт-саксофон пречистване на четка за алт-саксофон аксесоари за саксофон

7.07 -15 % BGN 6.00

1pcs Мека Трајни Влакна Четка За Алто Saxophone Почиста Четка За Alto Sax Saxophone ДодатоциКарактеристики : Направени на влакно, мека и издржливи .Се вклопува во saxophone лесно .Имајте saxophone чиста и сува.Спецификации : Производ големина : 52.5 * 5 * 5cm / 20.7 * 2 * 2inПакет големина : 64.5 * 5 * 5cm / 25.4 * 2 * 2inПакет тежина : 125g / 4.4 озAnswer : ___________________________ Note : На sax покажа дека на сликата не е вклучена.Пакет Листата : 1 * Почиста· Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 45 работни дена по вашата исплата е расчисти.· УСЛУГАТА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците...

Професионален сатен, сребърен корпус и златни клавиши алт саксофон sax Eb High F Saxofon на нов корпус

1438.40 -5 % BGN 1366.00

Сите музички инструмент бродови во рамките на 1520 дена,ве молиме купувачот белешка и да се прошири на пратката датум на 1520 дена,ве молиме контактирајте со saler.ви благодаримеДруги повеќе земји брод слободни,ако не бродот до земја, ве молиме контактирајте saler се распрашува превозот цена.Повеќе производиОва е Сосема Нов одличен изглед и се огласува Ио Алто Saxophone, професионален модел погоден за на студентот да професионални saxophonist...

Професионален Златен месинг тенор саксофон Bb High F Italian pad с футляром

1054.40 -5 % BGN 1002.00

Сите музички инструмент бродови во рамките на 1520 дена,ве молиме купувачот белешка и да се прошири на пратката датум на 1520 дена,ве молиме контактирајте со saler.ви благодаримеДруги повеќе земји брод слободни,ако не бродот до земја, ве молиме контактирајте saler се распрашува превозот цена.Повеќе производиОва е Сосема Нов одличен изглед и се огласува Бб рок на отплата Saxophone погоден за професионални saxophonist...

10шт bB Clarinet Reed Strength 2.5 2-1 / 2 Reed Бамбук за традиционните аксесоари bB Clarinet

7.95 -25 % BGN 6.00

10pcs бб Кларинет Полињата за Силата 2.5 21 / 2 Полињата за Бамбус За Традиционалните бб Кларинет ДодатоциКарактеристики : Десет парчиња во еден сет, 2.5 во сила.Направен од висок квалитет на бамбус.Излезе со прилично добар звук.Доаѓаат со кутија за лесни за складирање.Одговараат за Традиционалните бб Кларинет.Спецификации : Материјал : БамбусКоличина : 10 парчињаПакет големина : 9.5 * 7.8 * 1.2 cm / 3.7 * 3.1 * 0.5 воПакет тежина : 40g / 1.43 озПакет Листата : 10 * Полињата за· Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 45 работни дена по вашата исплата е расчисти.· УСЛУГАТА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците...

Професионален синтеза на дървена черупка обой посеребренный ключ C-полуавтоматични за деца

1118.40 -5 % BGN 1062.00

Сите музички инструмент бродови во рамките на 1520 дена,ве молиме купувачот белешка и да се прошири на пратката датум на 1520 дена,ве молиме контактирајте со saler.ви благодаримеДруги повеќе земји брод слободни,ако не бродот до земја, ве молиме контактирајте saler се распрашува превозот цена.Повеќе производиОва е Сосема Нов одличен изглед и се огласува Синтеза на дрво Oboe, погоден за професионален музичар за нивниот концерт...

Розова месинг алт саксофон саксофон абалон ключове с футляром матал накрайника

1118.40 -5 % BGN 1062.00

Сите музички инструмент бродови во рамките на 1520 дена,ве молиме купувачот белешка и да се прошири на пратката датум на 1520 дена,ве молиме контактирајте со saler.ви благодаримеДруги повеќе земји брод слободни,ако не бродот до земја, ве молиме контактирајте saler се распрашува превозот цена.Повеќе производиОва е Сосема Нов одличен изглед и се огласува Ио Алто Saxophone...

Дланта На Ръката Си Червен Цвят На 12 Дупки Alt Тонек Окарина Флейта Керамични Музикални Инструменти Професионален Пушена Изгаряне

26.03 -15 % BGN 22.00

12 Дупки Алто Tone C Шејк Flute Керамички Музички Инструменти Професионална Пушеле ГоратКарактеристики : Дизајнирани и произведени од страна на тјунер лично,и гарантира совршена тон квалитет. Погоден за ергономски дизајн,повеќе удобност на прсти. Користење на напредни технологии, тон е наместена од страна на професионални тјунер, заоблени. Агол дизајн дува дупка е повеќе наука хуманизирано, керамички материјал, еколошки нетоксични. Звукот дупка е дизајниран да се задржи доследноста на воздухот folw,нека изговор повеќе целост. Со Висат јаже дупка, висат на вратот кога се игра за да се заштити шејк добро.Боја : Црвено ДланкаМатеријал : КерамичкиТон : CПроизвод Тежина : 245 G / 8.64 УнциПроизвод Димензии (L*W*H) : 160*90*50 ММ / 6.30*3.54*1.97 ИнчиПакет Тежина : 332 G / 11.71 УнциПакет Димензии (L*W*H) : 190*130*80 ММ / 7.48*5.12*3.15 ИнчиМало Пакување : Да, Општо Кутија1 x Шејк1 x Висат Јаже1 x Торба1 x Музика Книга

Сопран саксофон саксофон мундщук на кларинет петна 8шт 0.8 мм, черни подложки и възглавници, дървени духови инструменти, резервни части и аксесоари

7.95 -37 % BGN 5.00

Soprano Saxophone Sax Кларинет Отворот Закрпи 8pcs 0.8 mm Црни Влошки Перници Woodwind Инструменти, Делови и ДодатоциКарактеристики : Оваа отворот подлога е погодна за soprano saxophone & кларинет.Го заштитува вашиот отворот и заби со намалување на вибрации при играње.Помага за стабилизирање на цевка, така што може да се покаже вашите перформанси вештина подобро.Тоа е добро за почетници, да се постават цврсти темели.Спецификации : Дебелина : 0.8 mmБоја : ЦрнаМатеријал : ГумаКоличина : 8pcsПакет големина : 17 * 9cm / 6.7 * 3.5 воПакет тежина : 9g / 0.3 озПакет Листата : 8 * Отворот Подлога

10шт бамбук сопран / алт-саксофон бастуни за 2 1/2 размер на саксофон дървени духови музикални инструменти, резервни части, аксесоари

8.03 -38 % BGN 5.00

10pcs Sax Saxophone Soprano / Алто Трската за 2 1 / 2 ГолеминаГлавни Карактеристики : Секој пакет вклучува 10pcs трската Да се намали на бамбус, издржливи. Наменета за широк спектар на играње ситуации Лесен за инсталација и лесен за употребаСпецификации : Функција : 10pcs Sax Saxophone Soprano / Алто Трската за 2 1 / 2 Големина Карактеристики : Секој пакет вклучува 10pcs трската Да се намали на бамбус, издржливи. Наменета за широк спектар на играње ситуации Лесен за инсталација и лесен за употреба Количина : 10 компјутери Материјал : Бамбус Боја : Светло кафеава Апликација : 2 1 / 2 saxophone Производ Тежина : 8 G / 0.28 Унци Пакет Тежина : 29 G / 1.02 Унци Пакет Димензии (L*W*H) : 80*45*20 ММ / 3.15*1.77*0.79 Инчи Мало Пакување : Да, Обоени Кутија EPC_MIA_436 Пакет Вклучува : 10 x Saxophone ТрскатаНие И Ветуваме На : 1...

Нов 10шт смола алт саксофон саксофон тръстика мундщука петна подложки възглавници вино червено и жълто изберете

21.38 -30 % BGN 15.00

Функција : Нов и висок квалитетОсобено погоден за долготрајно вежбањеПочетници ќе имаат многу добра контрола на синтетички смоли трскатаСтил : поп,џез,рок и се тркалаат.Материјалот е квалитативно цврстина е големане е лесно деформација,добра издржливост,долг работен векспоред индивидуалните можат да се прилагодат за мелење на полињата за пред употреба на тенка дебелинаопис : Особено погоден за долготрајно вежбањеПочетници ќе имаат многу добра контрола на синтетички смоли трскатаМатеријал : СмолаEnduable употреба,многу силна.Боја : вино црвено и жолто ИзберетеПакетот Вклучува:10*трската

флейта инструмент 16 закрит обтюратор C никелова клас специална мелодия се играе начинаещи висококачествени музикални инструменти безплатно

BGN 239.76

flute инструмент 16 Затворени obturator C никел одделение посебна мелодија одигра почетници Висококвалитетни музички инструменти слободни

SevenAngel 6 дупка Окарина Сопрано C ключ Керамични Flauta за деца на студенти забавни играчки музикални инструменти мини висулка

7.98 -12 % BGN 7.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница!Нова 6 Дупка Шејк Soprano C Копче Керамички Flauta за деца студентите Едукативни Играчки Музички Инструменти Мини pendant dizi Шејк е релативно еден вид на едноставни правец на инструменти т.н...

12 дупки Окарина тлеещ дискант F ключ Окарина ръчно изработени Сопрано Керамични F тон Ocarinas музикален инструмент Zelda 12 Flauta

63.10 -33 % BGN 42.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница!12 Дупки Шејк Smoldering Treble F клуч Шејк се рачно изработени Soprano Керамички F тон Ocarinas Музички Инструмент Zelda 12 FlautaАко сте Русија пријател, ве молиме не заборавајте да го напишете вашето име и презиме, така што ќе може да се добие парцела успешно!Ние само го продаде конкурентни производи...

SevenAngel Treasures 31 pipes Panflute Professional Собственоръчно От 30 Years Production Master бамбук флейта Disi с футляром

912.45 -10 % BGN 821.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница! детали за производот Име : 31 цевка рафинирани panpipes Тон : Голема G мелодија Материјал : 45 години висок квалитет бамбус Занает : рачно изработениОваа пан flute е само 5 парчиња, ако ви се допаѓа и сакате да имаат единствена, висок квалитет на пан flute, ве молиме не двоумете се да се соберат неа...

Комплект за ремонт на дървени духови инструменти с винт тростниковой игла ос аксесоари за музикални инструменти за флейта, кларинет алт саксофон

BGN 44.91

ОписФункција : Повеќе избори за да се задоволат различните потреби. Разновидноста е завршена, погодно поправка правец на инструмент.Материјал : Метал, ПластикаБоја : Како на сликата покажуваПроизвод Листата : Звучна дупка подлога(збир) Лепак стап(2 парчиња) Копче вратило(18pcs) Пролет игли(24pcs) Полињата(4pcs) Врвот завртки(28pcs) Прилагодување на завртка(4pcs) Полињата за завртки(4pcs) Guard датотека нут(5pcs) Факел завртки(1pcs)Кошница завртка(13pcs) : Мали М3(3pcs) Медиум М2.5(2 парчиња) Голема М3(8pcs) Пакетот вклучува1 x Поправка на Комплет1.ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ...

22 тръби пан флейта в нов стил с тръба ABS пластмаса музикални инструменти ключ G дървен духов инструмент Пан тръби лесно да научите

BGN 216.00

22 Цевки Пан Flute во Нов Стил со Цевка ABS Пластика Музички Инструменти Копче G Woodwind Инструмент Пан Цевки Лесно да се НаучатОпис на производот : Број на Цевки : 22 Цевки Теренот : G Клучни Главен Материјал : ABS Пластика Боја : Беж / Жолта боја (Како на сликата покажува) Страна Ориентација : Левата Рака (Кога се игра, најдолго цевка е во лево) и пан flute е изработен од ABS пластика...

Професионален Grenadilla Черна Дървена Кутия Обой Позлатен Ключ C С Кутия-Полуавтоматична

1918.40 -5 % BGN 1822.00

Сите музички инструмент бродови во рамките на 1520 дена,ве молиме купувачот белешка и да се прошири на пратката датум на 1520 дена,ве молиме контактирајте со saler.ви благодаримеДруги повеќе земји брод слободни,ако не бродот до земја, ве молиме контактирајте saler се распрашува превозот цена.Повеќе производиОва е Сосема Нов одличен изглед и се огласува Црна Дрвени Oboe, погоден за професионален музичар за нивниот концерт...

Високо качество на 3шт мека чистящая четка Sound Hole Cleaner с двоен край за саксофон кларинет обой, флейта, духов инструмент

7.74 -22 % BGN 6.00

Висок Квалитет 3 Pcs Мека Четка за Чистење Звучна Дупка Почисто Со Двојно Заврши За Sax Кларинет Oboe Flute Правец на ИнструментКарактеристики : Вклучува 3 четки : Мал дијаметар четка за гласноговорници;Поголем дијаметар четка за чистење цевки;Продолжување четка за чистење на веќе цевки.Четки имаат метална рачка, подобро отколку на евтина пластика.Чистење комплет за труба, направи чистење и одржување на работа многу полесно.Спецификации : Должина(продолжување четка) : 80см / 31.4 воПакет големина : 20 * 14 * 2cm / 7.9 * 5.5 * 0.8 воПакет тежина : 19g / 0.7 озПакет Листата : 1 * Мал Дијаметар Четка1 * Поголем Дијаметар Четка1 * Продолжување четка

5-в-1 алт саксофон bE алуминиева сплав бамбуков бастун на мундщука кръпка корк лубрикант чистящая плат аксесоари комплект

20.67 -47 % BGN 11.00

5во1 Алто Saxophone се Алуминиумска Легура Бамбус Трска Отворот Печ Плута Маснотии Ткаенина за Чистење Додатоци КомплетОвој предмет е дизајниран за alto sax , која вклучува mute, плута маснотии, парче од ткаенина за чистење, 2 парчиња на закрпи и 10 трската...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.