• Новинка
LCD цифров дисплей DC6-60V 30A DC Motor Speed Control PWM Контролер 12V 24V 48V 60V

LCD цифров дисплей DC6-60V 30A DC Motor Speed Control PWM Контролер 12V 24V 48V 60V

резултат:
BGN 23.98
BGN 19.00 -21 %

Брой продукти
Налично


Производ Функција :
Max струја од овој контролер е 30 A.
Моќ Барање
DC 6-60 V
Номинална Струја
30 A (Максимална Излезна Струја)
Фреквенција
15 k Hz
Контрола На Моторни Моќ
0.01-1800 W
12 V : 360 W (max), 24 V : 720 W (max)
48 V : 1440 W (max), 60 V : 1800 W (max)
Регулатива Опсег
0-100%
Функција
Дигитален дисплеј Регулативата
PCB Големина
75 х 56 мм (инчи : 3.9" x 1.96")
Тежина
75 g
Како да се жица тоа :
Ве молиме проверете слики за повеќе детали.
Пакет листата :
1 X DC Мотор Брзина Контролер
Она што е PWM?
Пулс-ширина модулација (PWM) е модулација техника се користи за да кодирај порака во пулсира сигнал. Иако оваа модулација техника може да се користи за да се кодирај информации за пренос, негова главна употреба е да се овозможи контрола на енергијата се снабдува со електрична уреди, особено на inertial товари како што мотори.
Просечната вредност на напонот (и тековните) банката на федерални резерви на оптоварување е контролирана од страна на вртење на префрлате помеѓу понудата и оптоварување на и исклучување на брза стапка. На подолг прекинувачот е во споредба со исклучување периоди, на повисоко вкупната енергија испорачана на оптоварување.
На PWM префрлување фреквенцијата мора да биде многу повисока од она што ќе влијаат на оптоварување (на уред, кој користи моќта), кој е да се каже дека resultant бранови перцепира од страна на оптоварување мора да биде мазна како е можно. Обично префрлување треба да се направи и повеќе пати во една минута во електричен шпорет, 120 Hz во светилка dimmer, од неколку kilohertz (k Hz) на десетици k Hz за мотор и добро во десетици или стотици k Hz во аудио засилувачи и компјутерско напојување.
Терминот должност циклус опишува дел од 'на' време на редовните интервал или 'период' на време; ниско должност циклус одговара на ниска моќност, бидејќи моќта е исклучено за поголемиот дел од времето. Должност циклус е изразена во проценти, 100% се целосно на.
Главната предност на PWM е дека моќта на косата во прекинувачки уреди е многу ниска. Кога прекинувачот е исклучен нема да биде практично нема струја, и кога тоа е и силата се пренесува на товар, речиси и не постои пад на напон низ switch. Моќта на косата, се производ на напон и струја, така и во двата случаи блиску до нула. PWM, исто така, работи добро со дигитални контроли, кои, поради нивното вклучување/исклучување на природата, може лесно да го поставите потребни должност циклус.

Подробности

търговска марка:
Панлонгик
Тип На Двигателя:
dc двигател
Номер На Модела:
PL-SX30

Избор на купувачи

Крайното / диференциалното 20: 1 Nema23 червей съоръжения Насочени стъпков двигател L112mm 4.2 A 4 тел 2фазный хибриден стъпков двигател за смилане на струг с ЦПУ

115.20 -5 % BGN 109.00

Сооднос 20 : 1 NEMA23 Црв Опрема Stepper Моторни L112mm 4.2 4 Доведува 2phase Хибрид Stepper Мотор за CNC Рутер Опис на ПроизводотЧекор Агол Точност : ±5%(full чекор, без оптоварување)Отпор Точност : ±10%Inductance Точност : ±20%Температурата Се Зголеми : 80 Целзиусови Степени Max.(номинална струја,2 фаза на)Амбиентална Температура : 20°C+50°CИзолација Отпор : 100 MΩ Мин.500 V DCDielectric Сила : 500 V AC за една минутаЦрв Опрема Редуктор Спецификација : Тип : NMRV030 Плоштадот Страната ЦрвИзлез вратило 14mm

Whirlpool LX 3KW нагревателен елемент H30-R1 R2 R3 китайската хидромасажна вана една гореща вана-смяна на части, горещи вани и спа отопление

96.00 -10 % BGN 86.00

Вкупна Должина 17.8 cm Ширина 3.3 cm Терминали 2.7 см, Освен Енергија 3kw Доаѓа со нови пломби, ореви Одговара на сите LX греалки

1PCS DM059 N50 Micro motor Ferromagnetism DC3. 7-5V Hi-speed голям въртящ момент, с отвор за топлина САМ Parts Безплатна доставка

3.12 -4 % BGN 3.00

Пријателски Потсетник Почитувани клиенти : Доколку наредбата не надминува 5 долари , ние ќе го избере економска логистика , Тоа не може да го пратите на испорака на информации, транспорт и испорака треба долго време , лесно можат да се изгубат пакети на половина пат, Со цел да се осигура точноста на логистика и нашата помош, ве Молиме да купите вистински вкупниот износ на објектот над $5 (може да се купи различни производи, заедно),Пакетот вклучува : 2 ПАРЧИЊАN50 Микро моторни DC3.75 VМоторни стандард : 10*12mmМоторни висина : беа 25,5 мм (не вклучуваат излез вратило)Вратило дијаметар : 1.0 mmВратило должина : 9.5 mmТест : 3.7 V : 27500rpm, 0.28 A (кабина тековната 3.9 А)4.2 V : 31000rpm, 0.28 A (кабина тековната 4.2 A)Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

Свободен кораб от Германия!ACT Motor 1бр Nema23 стъпков двигател 23HS8430 4-оловен 270oz-in 76 мм 3.0 A двуполюсен CE, ROHS, ISO фреза с ЦПУ

BGN 71.20

Големо Изненадување! АКТ Моторни отвори Германија склад! Брод Од Германија Склад со DHL или GLS да се земјите од ЕУ! Не увоз даночни! Побрза Испорака! Помалку Штета!Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 1 PC Nema23 Stepper Моторни 23 HS8430 : 1.8 степен, 3А, 1.8 NM(270ozin), 2 Phase, 4Олово, 76mm моторни должинаВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!

MY1016Z2 24V 250W gear brush motor with Motor Controller Twist and Throttle, САМ Electric Bicycle Kit

BGN 60.48

Пакување листа : 1pcs MY1016 Z2 250 W 24 V моторни четка1pcs моторни контролер1pcs гас1pcs железо монтажаМоторни спецификацијаНоминална брзина : 3000rpm Cid : 9.78 : 1 Вистинската брзина : 300 вртежи во минута Тежина : 2.6 kg Затегнувачки : 9 заби затегнувачки 410 (употреба за обични велосипед синџир) Затегнувачки големина на Заби : 9 Теренот : 12.7 Заб дебелина : 3мм Внатре дијаметар : 11mm надворешен дијаметар : 41mm

евтини Aslong JGA37-52012v, 24v 6 мм, диаметър на вала dc мотор-редуктор, вал в центъра на безплатна доставка

BGN 48.66

Добредојдовте да ја посетите мојата продавница!Компанијата вовед : Шенжен ASLONG motor Co.,Ltd Основана во Shajing,Baoan округ,во 2005 година, е приватни претпријатија кои се специјализираат во вид на микро мотор...

Хи чон-1-D-MAXI-24 172953 нов оригинален електромагнитен клапан

BGN 284.80

HEE1DМАКСИ24 172953 Нови Оригинални Електромагнетниот Вентилгаранција&Враќање : * Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата / размена.*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален / негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашатаНастојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет.Answer : ___________________________ Note : Човекнаправени уништување не се опфатениПовратни информации&Контакт со нас на : Ние во голема мера го цениме вашата ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации .Ве молиме контактирајте со нас, прво дали има нешто во ред со ред.Ние веруваме дека комуникацијата може да го реши проблемот.Ние и ветуваме ќе го направи најдоброто за вас.Секоја помош што може да контакт со нашата служба за кориснициПревозот : * *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.* *DHL,UPSот, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.**DHL,UPSот,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 310 работни дена и Кина пост Воздух MAIL / HK пост Воздух Mail превозот обично се 765 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, upsот, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.Љубезно ве молиме имајте во предвид : *Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.

10 бр. / лот Aslong 3V-6v вибрираща двигател JFF-180 силна вибрация двигател безплатна доставка

44.29 -5 % BGN 42.00

Wolcome за да ја посетите нашата продавница! Компанијата вовед Шенжен ASLONG motor Co.,Ltd Основана во Shajing,Baoan округ,во 2005 година, е приватни претпријатија кои се специјализираат во вид на микро мотор...

Бърза доставка 1500W DC motor 105ZYT-B-1CF 105ZYT-B-1CF (G) и бягаща пътека

248.00 -12 % BGN 218.00

Брза Испорака 1500 W DC мотор 105 ZYTБ1 CF 105 ZYTБ1 CF(G) моторни неблагодарна работаОдговараат за Џонсон матрица хоризонт визија темпо precor БХ фитнес SHUA OMA dyaco единствена проформа ИКОНА Nordictrack техно салата MYDO YIJIAN YOWZA EVERE WNQ ДОБРО СЕМЕЈСТВО TST GFAMILY IXFIT Nordictrack Cybex и така натаму.

2ph 60Nm стъпков двигател Nema23 L112mm Червячная скоростна кутия съотношение 20: 1 DC24-50V драйвер за стъпков фреза с ЦПУ комплект

150.40 -5 % BGN 143.00

2ph 60 Nm Stepper Моторни Nema23 L112mm Црв Менувачот Сооднос 20 : 1 DC2450 V Stepper Возачот CNC Рутер за ПолнењеПакет Се Вклучени : 1 x Stepper Моторни 57 HS11242 A41 x Црв Менувачот 20 : 11 x Stepper Возачот MB450 A1, Stepper Моторни 57 HS11242 A4 Параметри : должина на Вратило : 21mm D Единствен рамен Окно : 8mm мелничката рамна од 0,5 mm Тип : хибрид Фаза : 2 чекор агол : 1.8 степен Номинална Струја : 4.2 Едно Стопанство вртежен момент : 3 Nm Аретир Troque : 12 N.cm Моторни Должина : 112mm Моторни Жица : 4 Тежина : 1.5 килограми 2, Stepper Возачот Параметри : 3, Црв Менувачот Параметри :

1 бр нова безплатна доставка RS555 DC RC хоби мотор turbo generator 12V 9000RPM висок въртящ момент завод онлайн търговия на Едро с добро качество

BGN 15.20

RS555 DC Хоби Моторни Турбина Генератор 12 V 9000 RPM Висок вртежен момент Секој обид за 1 PCSМодел : RS555Оперативен напон : 12 VDCБез оптоварување брзина : 900 0 RPMБез оптоварување Струја : 5 AОптоварување Тековната : 22 AОптоварување на ветер : 6800 RMPОптоварување Излезна Wattage : 21 WОптоварување вртежен момент : 300g.cmБлокирани Струја : 100 AБлокирани вртежен момент : 1300g.cmМоторни Големина : 57.5 mm(L) * 37.5 mm(D)Вратило Дијаметар : 3.175 mmВратило Должина : 9mm''

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.