• Новинка
CNC 2KW AC Серво Мотор Drive комплекти 220V 9.55 NM 130mm с кабел 3M ECMA-E11320RS+ASD-A2-2023-M Delta Серво System

CNC 2KW AC Серво Мотор Drive комплекти 220V 9.55 NM 130mm с кабел 3M ECMA-E11320RS+ASD-A2-2023-M Delta Серво System

резултат:
BGN 1940.80
BGN 1844.00 -5 %

Брой продукти
Налично

modname=ckeditor CNC 2 KW AC Серво Мотор колекции Систем 220 V 9.55 NM 130mm со 3 M Кабел ECMA-E11320 RS+ASD-А2-2023-M
Моторни+Диск : ECMA-E11320 RS+ASD-А2-2023-M
Пакет Содржина :
1* 2 KW AC серво Мотор
1* 2 KW AC Серво Диск
1* 3 M Енкодер Кабел &Power Кабел 1 Мотор Спецификации
Модел
ECMA-E11320 RS
Име На Производ
Електронски Commutation Мотор
Серво Тип
AC Серво
Името на Серијата
А2
Номинална Напон
220 V
Енкодер Тип
пораст на тип, 20-битна
Моторни Големината На Рамката
130mm
Тип на Бунари со Дијаметар и Нафта Печат
Keyway(со фиксна завртка дупки),w/o Кочница со Нафта Печат
Стандард Вратило Дијаметар
S=22mm
Номинална Излезна Моќност
2000 W
Номинална вртежен момент (N-m) *1
9.55
Max. вртежен момент (N-m)
28.65
Номинална Брзина
2000 вртежи во минута
Max. брзина
3000 вртежи во минута
Номинална струја (A)
11.01 На
Max. моментален струја (A)
33.03 На
Моќ оценка (k W/s)
62.5
Роторот инерција (× 10-4kg.m 2 )
14.59
Механички постојана (ms)
0.96
Вртежен момент постојано-KT (N-m/A)
0.87
Напон постојан-KE (m V/(r/мин))
31.8
Арматура отпор (Ohm)
0.174
Арматура inductance (мз)
2.76
Електрични постојана (ms)
15.86
Класа на изолација
Класа (UL), Класа " Б " (CE)
Отпорност на изолација
> 100 M ohm , DC 500 V
Изолација сила
1.8 к Vac, 1 дик
Тежина (кг) (без сопирачки)
7.8 Kg
Радијална max. вчитување (N)
490
Axial max. вчитување (N)
98
Моќ оценка (k W/s) (без сопирачки)
59.7
Роторот инерција (× 10-4kg.m 2 ) (со кочница)
15.88
Механички постојана (ms) (со кочница)
1.05
Вибрации одделение (µm)
15
Температурата на работа
0~40 степен centigrade
Температура на чување
-10~80 степен centigrade
Оперативен влажност
20% до 90% RH (не-кондензирање)
Чување влажност
20% до 90% RH (не-кондензирање)
Вибрации капацитет
2.5 G
IP Оценка
IP65
Одобренија
CE UL 2 Диск Спецификации
Модел
ASD-А2-2023-M
Име На Производ
AC СЕРВО Диск
Серија
А2
Модел Тип
Целосна Затворени CANopen E-CAM
Моќност
Фаза / Напон
Три-фаза 220 VAC
Дозволен Напон
Три-фаза 200 ~ 230 VAC, -15% ~ 10%
Континуирана Излезна Струја
13.4 Грб
Ладење метод
Вентилатор За Ладење
Енкодер Резолуција (Серво Диск Резолуција)
Поединечни тип : 20-битна (на 1280000 p/rev) ; Апсолутна тип : 17-битна (на 1280000 p/rev)
Главната Коло Контрола
SVPWM (Просторот Вектор Пулс Ширина Модулација) Контрола
Контрола На Владата
Auto / Manual
Динамичен Кочница
Вграден-во
Позиција
Контрола
Режим
Max. Текст Пулсот
Фреквенција
Max. 500 Kpps / 4 Mpps (Линија возачот), Max. 200 Kpps (Отвори колектор)
Пулсот Тип
Пулсот + Насока, фаза + Б фаза, CCW пулсот + Г.С. пулсот
Команда Извор
Надворешни пулсот / Регистрирајте
Мазнење Стратегија
Ниско-pass и P-крива филтер
E-cid
E-cid N/M повеќе од N : 1~32767, M : 1 : 32767 (1/50
Вртежен Момент Граница
Параметар поставувања
Feed Forward Надомест
Параметри settings
Брзина
Контрола
Режим
Аналогни
Команда
На текст
Напон
Опсег
0 ~ ±10 VDC
На текст
Отпорот
10 KΩ
Време
Постојано
2.2 нас
Контрола На Брзината Опсег *1
1 : 5000
Команда Извор
Надворешни аналогни команда / Регистрирајте
Мазнење Стратегија
Ниско-pass и S-крива филтер
Вртежен Момент Граница
Преку параметар поставување или аналоген влез
Пропусниот опсег
Максимална 1 k Hz
Брзина Прецизност *2
0.01% или помалку на 0 до 100% оптоварување флуктуација
0.01% или помалку на ±10% моќ флуктуација
0.01% или помалку на 0 до 50 степен centigrade температурата флуктуација
Вртежен момент
Контрола
Режим
Аналогни
Команда
На текст
Напон
Опсег
0 ~ ±10 VDC
На текст
Отпорот
10 KΩ
Време
Постојано
2.2 нас
Команда Извор
Надворешни аналогни команда / Регистрирајте
Мазнење Стратегија
Ниско-pass филтер
Ограничување На Брзина
Преку параметар поставување или аналоген влез
Аналогни Монитор Излез
Следи сигналот може да се постави byparameters (Излезен напон спектар : ±8 V)
Комуникациски Интерфејс
RS-232 / RS-485 / USB
3.

Подробности

Тип:
Axis
документ:
ROHS, CE, UL, CCC
Изходна Мощност:
2kw
търговска марка:
ToAuto
Номер На Модела:
ECMA-E11320RS+ASD-A2-2023-M
Ефективност:
Т.е. 1
Честота:
2000 об / мин
Фаза:
Монофазни
Защитна Функция:
Който има IP20 / мотор IP65
Напрежение ac:
220V

Избор на купувачи

Нова защитно фолио или мембрана за ALLEN BRADLEY PanelView Plus 700 2711P-T7 ALL SERIES HMI free ship гаранция 1 година

BGN 64.00

НОВА Заштитна Фолија или мембрана за ALLEN BRADLEY Panel View Плус 700 2711 PT7 СИТЕ СЕРИЈА HMI слободни брод 1 година гаранцијаКвалитетот е 100% гарантира,бренднови,работа во совршена состојба,1 година гаранција.Pleast забелешка : сликата е само за вашиот референца...

10шт SP232EEN-L/TR SOP16 висока производителност линейни драйвери RS-232 / приемници на склад чисто нов и оригинален

BGN 3.36

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет исто така,..може да се прифати листата истрага.

Свободен Кораб От Китай! ACT 4Axis Stepper Motor Driver DM542 4.2 A 24-50V 128micro Grind Laser Machine For NEMA17 23 motor

BGN 277.57

Големо Изненадување! АКТ Моторни отвори Германија склад! Брод Од Германија Склад со DHL да се земјите од ЕУ! Не увоз даночни! Побрза Испорака!Помалку Штета!Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 4 PCS Stepper Моторни Возачот DM542 4.2 A 50 V 128 Microsteps1 PC Збег Одбор&Кабел за бесплатен подарокВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Моторни ВозачотПојавување на Nema 17, Nema 23 stepper мотори! Не за Nema 34!2 Збег Одбор DB25

Блок за управление на Kromschroder IFD258-10 / 1W контролера на горелката

BGN 851.20

Kromschroder IFD25810 / 1 W контрола кутија за режач контролерПревозот начини : DHL / UPS / Федекс / EMS итн.Брзо Да се Купи Ltd одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.Брзо Да се Купи Доо не е одговорен за сопствени даночни за било која цел.Клиентите треба да се плати за сопствени надомест во секој случај.Гаранција : Брзо Да се Купи Ltd бидете сигурни дека објектот е сосема нов со оригиналниот пакет и нудат 1 година гаранција за квалитет.Политика на враќање : Ако сакате да се вратите на објектот, ве молиме контактирајте со нас за 14 дена првиот и осигурете се дека пакетот е онотвори...

1 бр. диференциалното / крайното 3 до 9 бесщеточный dc двигател 400 W 48 бесщеточный dc двигател с постоянен магнит bldc мотор

BGN 340.16

1pc Cid 3 до 9 brushless dc мотор 400 W 48 V brushlessdc мотор постојан магнет bldc моторНапомена : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Слика шоуОпис : За различни Cid на моторот, можете да контактирате со нас

Leadshine Stepper 86HBM40-EC-1000 е равен на 86HS40-EC-10001,8 градуса 2 фаза NEMA 34 с энкодером 1000 линия и въртящ момент от 1,0 Н. м

204.48 -11 % BGN 182.00

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine серво мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.86 HBM40ЕС1000 (еднаков на 86 HS40ЕС1000) 2 Фаза NEMA 34 Stepper МоторLeadshine 86 HS40ЕС1000 е 2фаза NEMA 34 stepper мотор со 4,000 CPR (1,000line) поединечни енкодер (А , А, Б , Б сигнали)...

[Ново пристигане] 100шт Тайван 1.5-3V 3.9*8.5 мм микро-вибрация двигател без ядро двигател се използва за телефон мотор или масажор мотор

46.24 -5 % BGN 44.00

Моторни спецификации : 3.9*8.5 MM (шупливи купот на мотор)Вкупната должина на моторот : 14 MM (со ексцентричен тркала)Тежина : 0.8 gНапон : 1.5 V струја : 37 МрНапон : 2 V струја : 54 МрНапон : 3 V струја : 80 MA

CNC mach3 USB 4 Axis, Комплект, 4 броя TB6600 stepper driver+ mach3 USB stepper motor controller board+ 4бр NEMA17 motor

BGN 251.20

пакетот вклучува1 x mach3 4 Оска USB CNC Контролер картичка 100 KHz 4 x една Оска TB6600 stepper моторни возачот 4 x nema23 76mm должина 270 озво stepper моторни 1 x USB кабелот 1 x CD (вклучува со англискиот јазик прирачник за корисникот и mach3 целосната верзија на софтвер) опис на производот Овој USB движење контрола на картичката има подолу предности : мала јачина, лесен за употреба, има силна антимешање способност , Не треба да инсталирате било USB драјверите,тоа може да се користи по приклучување на компјутер...

50шт SR05-02CTG SOT143 ESD за подтискане на диодни масиви 5V 4-пинов (3 + Tab) SOT-143 T/R, в присъствието на чисто нов и оригинален

BGN 9.04

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет исто така,..може да се прифати листата истрага.

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.