• Новинка
200W AC 220-240V 50 / 60HZ низкоскоростной електрически зацепленный мотор редуктор с регулатор на скоростта на производството на CW CCW изменяемая скорост options

200W AC 220-240V 50 / 60HZ низкоскоростной електрически зацепленный мотор редуктор с регулатор на скоростта на производството на CW CCW изменяемая скорост options

резултат:
BGN 440.00

Брой продукти
Налично


Почитувани купувачи,
Важно Политика,
Германски царинската : екстра 6 Евра за value >22 Евра.
Шведската царина : екстра 7.5 Евра за вредност value >150 Евра.
Најевтиниот метод брод во Русија преку Кина Пост Воздух Парцела ( CDEK или ТОНИ, ослободени од царина).
Напомена :
1. Оставете ја вашата e-mail , или ние нема да се одговорни за било какви околности не може да се брод.
Ако треба голема количина, ве молиме контактирајте со нас за да добиете најдобри трговија на големо цена и превозот цена.
2. Ние искрено се регрутира во Светот Агент по најниска цена.
3. Ние сме повеќето професионални /сигурен производителот/доставувачот на Електричен Мотор и Додатоци во Кина Копното.
Ние секогаш ќе напори за да се обезбеди не само високо-квалитетни производи, разумна цена, но, исто така, е безбеден и удобен купување на животната средина. Прашања и предлози се ценат.
Превозот Совети :
1. Речиси сите објектот е во парк, ние ќе го испрати во рок од 24 часа. По место цел, можете да побарате за SLDPRT и IGS датотеки на сите мотори.
2. Експрес : НиеАгентDHL/ФедексКлиент . Пакет за да DHL/Федекс вкупните трошоци од 3 дена. Следење на број ќе излезе во рок од 3 дена.
Ако треба директно да испрати да се DHL/Федекс, тоа ќе ги спаси од 3 дена, трошоците 5~10 пати повеќе.
3. Пост Воздух Mail понекогаш ќе биде одложен, pls не остави 1~3 ѕвезди повратни информации.
Ако превозот задоцнување , контактирајте со нас се прошири заштита на време пред спорот, и задржи во допир, тоа е за почит, за нас. Ние ќе споделување на купувачи на црната листа на сите Кинески добавувачи ако се подигне спор, без да ни се јавите во прв план.
4. Ако сте во Оддалечена Област на DHL/Федекс, ние го задржуваме правото задолжен за Далечински Доплата.
5.Ние секогаш ќе прогласи пониска вредност за да се избегне данок. Или pls наведете прогласена за да се избегнат непотребни проблеми на царина.
Корисниците се одговорни за царина .
Ние Ги Доставуваме :
DC /AC Мотор, Црв Опрема Мотор, се Покрене Опрема Мотор, Stepper Мотор, Синхрони Опрема Мотор, Серво Мотор, Линеарен Actuator, Четка мотор, Brushless мотор, Електричен Полнач за Напојување, Моторни Контролер.
Цврсти /Флексибилни Цевки, Универзален Зглобовите, Мерењето Ремени, Мерењето Pulleys, се Покрене Опрема, Bevel Опрема, Опрема Багажник, Синџир, Sprockets, Оски, Имајќи итн. Можете да пребарувате категории.
******************************Овој производ опис започнете************************ ** **
200 W AC 220-240 V 50/60 HZ ниски вртежи во минута висок вртежен момент прилагодливи брзина опрема редуктор мотор со брзина контролер Г.С. CCW обратна напред моторни Факултативна брзина Висок квалитет Guarantry 1 година промет на Големо/мало
Ние, исто така, прифати го прилагодите за AC 110 V 50/60 Hz мотор, добредојде за истрага.
Опции на Брзина!!!!! 450rpm, 270rpm, 180rpm, 135rpm, 90rpm, 67.5 вртежи во минута, 54rpm, 45rpm, 33.5 вртежи во минута, 27rpm, 22.5 вртежи во минута, 18rpm, 15rpm, 13.5 вртежи во минута, 11.2 вртежи во минута, 9rpm, 7.5 вртежи во минута.
Важно : ве Молиме мора да одредите брзина што треба, или ќе испрати 7.5 вртежи во минута стандардно.
Можете да оставите порака за нас кога се оди на "Место Цел" веб страница. (Ние не би одговорни ако не одредите брзина.)
Пакетот вклучува :
1x една фаза прилагодливи мотор (AC напон 220 V 200 W ).
1x НИ 200 W AC брзина контролер. (Ако не ни е потребна брзина контролер, контактирајте со нас да минус цената)
Следнава URL-адреса е брзина контролер, овој контролер има способност да бескрајно се разликуваат брзина во опсег од 6.7%~100% (stepless брзина регулатива), се користи само за AC 208~230 V/240 V една фаза брзо Прилагодливи мотор (не може да се користи за Не-прилагодлив мотор).

Подробности

Скорост:
450 об / мин, 270 об / мин, 180 об / мин, 135 об / мин, 90 об / мин, 67,5 об / мин, 54 об / мин, 45 об / мин, 33,5 об / мин, 27 об / мин, 22,5 об / мин, 18 об / мин, 15 об / мин, 13,5 об / мин, 11,2 об / мин, 9 об / мин, 7,5 об / мин
Напрежение ac:
208-230 / 240
документ:
CE, CCC
Честота:
50 Hz/60 Hz
Изходна Мощност:
200 W
Ефективност:
IE 2
Защитна Функция:
Защита срещу капки
Фаза:
Монофазни
Тип:
Асинхронен Двигател
Максимална Скорост:
450 270 180 135 90 67.5 54 45 33.5 27 22.5 18 15 13.5 11.2 9 7.5 об / мин
Максимален Номинален Въртящ момент:
34 57 86 115 170 206 258 308 413 440 кг*см
Посока на въртене:
CW / CCW, трябва да се добави ключ
Напрежение:
AC 220V/240V(±15%)
Шум:
По-малко от 55dB
Нето тегло:
8,8 кг
Използване на 1:
опаковки, печат, текстил, багрене, химическа промишленост, хранителна промишленост, медицина
Използването на 2:
реклама, офис, нефтопродукти, приборостроене, сценично осветление
Използването на 3:
трансмисия, автоматични склад, достъп до паркинга, строителство
Място на оригинала:
Гуангдонг, Китай (континентален)

Избор на купувачи

Колектор на прах ремонт на Част 7 x 11 x 30 мм въглища четка

BGN 6.40

Име на производ Јаглерод Четка Одговара за за Прашина Колектор Јаглерод Големина на Четката (Приближно) 7 x 11 x 30мм / 7 / 25" x 7 / 16" x 1 1 / 16" (*W*H*L) Должина(Приближно) 7.5 cm / 3"(Кога Пролетта се Протега)

Нов оригинален електромагнитен клапан CDVI5. 0-MT2H-5LS високо качество

BGN 304.00

Нови Оригинални CDVI5.0MT2 H5 LS Електромагнетниот Вентил висок квалитетгаранција&Враќање : * Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата / размена.*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален / негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашатаНастојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет.Answer : ___________________________ Note : Човекнаправени уништување не се опфатениПовратни информации&Контакт со нас на : Ние во голема мера го цениме вашата ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации .Ве молиме контактирајте со нас, прво дали има нешто во ред со ред.Ние веруваме дека комуникацијата може да го реши проблемот.Ние и ветуваме ќе го направи најдоброто за вас.Секоја помош што може да контакт со нашата служба за кориснициПревозот : * *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.* *DHL,UPSот, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.**DHL,UPSот,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 310 работни дена и Кина пост Воздух MAIL / HK пост Воздух Mail превозот обично се 765 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, upsот, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.Љубезно ве молиме имајте во предвид : *Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.

Бърза доставка 1500W DC motor 105ZYT-B-1CF 105ZYT-B-1CF (G) и бягаща пътека

248.00 -12 % BGN 218.00

Брза Испорака 1500 W DC мотор 105 ZYTБ1 CF 105 ZYTБ1 CF(G) моторни неблагодарна работаОдговараат за Џонсон матрица хоризонт визија темпо precor БХ фитнес SHUA OMA dyaco единствена проформа ИКОНА Nordictrack техно салата MYDO YIJIAN YOWZA EVERE WNQ ДОБРО СЕМЕЈСТВО TST GFAMILY IXFIT Nordictrack Cybex и така натаму.

Нов оригинален автентичен цилиндър DSNU-25-25-P 193991 високо качество

BGN 132.80

Нови Оригинални Автентични Цилиндар DSNU2525СТР 193991 висок квалитетгаранција&Враќање : * Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата / размена.*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален / негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашатаНастојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет.Answer : ___________________________ Note : Човекнаправени уништување не се опфатениПовратни информации&Контакт со нас на : Ние во голема мера го цениме вашата ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации .Ве молиме контактирајте со нас, прво дали има нешто во ред со ред.Ние веруваме дека комуникацијата може да го реши проблемот.Ние и ветуваме ќе го направи најдоброто за вас.Секоја помош што може да контакт со нашата служба за кориснициПревозот : * *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.* *DHL,UPSот, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.**DHL,UPSот,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 310 работни дена и Кина пост Воздух MAIL / HK пост Воздух Mail превозот обично се 765 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, upsот, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.Љубезно ве молиме имајте во предвид : *Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.

Нов оригинален електромагнитен клапан JMFH-5 2-D-1-C високо качество

BGN 268.80

Нови Оригинални JMFH5 2D1В Електромагнетниот Вентил висок квалитетгаранција&Враќање : * Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата / размена.*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален / негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашатаНастојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет.Answer : ___________________________ Note : Човекнаправени уништување не се опфатениПовратни информации&Контакт со нас на : Ние во голема мера го цениме вашата ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации .Ве молиме контактирајте со нас, прво дали има нешто во ред со ред.Ние веруваме дека комуникацијата може да го реши проблемот.Ние и ветуваме ќе го направи најдоброто за вас.Секоја помош што може да контакт со нашата служба за кориснициПревозот : * *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.* *DHL,UPSот, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.**DHL,UPSот,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 310 работни дена и Кина пост Воздух MAIL / HK пост Воздух Mail превозот обично се 765 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, upsот, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.Љубезно ве молиме имајте во предвид : *Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.

Свободен кораб от Германия!ACT Motor 1бр Nema23 стъпков двигател 23HS8430 4-оловен 270oz-in 76 мм 3.0 A двуполюсен CE, ROHS, ISO фреза с ЦПУ

BGN 71.20

Големо Изненадување! АКТ Моторни отвори Германија склад! Брод Од Германија Склад со DHL или GLS да се земјите од ЕУ! Не увоз даночни! Побрза Испорака! Помалку Штета!Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 1 PC Nema23 Stepper Моторни 23 HS8430 : 1.8 степен, 3А, 1.8 NM(270ozin), 2 Phase, 4Олово, 76mm моторни должинаВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!

Хи чон-1-D-MAXI-24 172953 нов оригинален електромагнитен клапан

BGN 284.80

HEE1DМАКСИ24 172953 Нови Оригинални Електромагнетниот Вентилгаранција&Враќање : * Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата / размена.*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален / негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашатаНастојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет.Answer : ___________________________ Note : Човекнаправени уништување не се опфатениПовратни информации&Контакт со нас на : Ние во голема мера го цениме вашата ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации .Ве молиме контактирајте со нас, прво дали има нешто во ред со ред.Ние веруваме дека комуникацијата може да го реши проблемот.Ние и ветуваме ќе го направи најдоброто за вас.Секоја помош што може да контакт со нашата служба за кориснициПревозот : * *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.* *DHL,UPSот, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.**DHL,UPSот,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 310 работни дена и Кина пост Воздух MAIL / HK пост Воздух Mail превозот обично се 765 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, upsот, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.Љубезно ве молиме имајте во предвид : *Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.

Stepper Motor 573s15 driver 3nd583 3phase 1.5 nm for y axis for co2 laser cutting machine

BGN 136.00

Технички СпецификацииМодел Бр.фазаЧекор аголДржете Вртежен МоментНоминална струјаФаза inductanceФаза отпорДоведе бројРоторот инерцијаПозиционирање на вртежен моментТежинаДолжината на телото(°)Н...

3axis 6.5 Nm Stepper Motor Kit Nema34 920oz.in + Ac24~110V водача MA860H + захранване+5 оси комплект платка пробив

699.20 -5 % BGN 664.00

3 Axis Stepper Мотор Поставен Nema34 6.5 Nm Stepper Моторни + AC24~110 V Возачот MA860 H + Напојување+5 Оска Збег Одбор CNC РутерЗабелешка : Ако ви треба двојна вратило stepper мотор, ве молиме оставете порака за нас по цел , Ако тоа не оставена порака, ние ќе брод една јама .Пакет Вклучувајќи : 3 x MA860 H Stepper мотор 2ph 24~110 VDC AC1880 V 2~7.8 3 x 86 BYG 2ph Хибрид stepper моторни 86 HS9860 A4 L 98mm 4води 6 A 6.5 NM 1.8 степен 3 x Префрлување Напојување 400 W 60 V 6.7 за CNC S40060 1 x 5 Оска CNC Збег Одбор Интерфејс За Stepper Моторни Возачот (бесплатна услуга) 1 x DB25 Паралелно Кабел & USB Напојување со Кабел (бесплатна услуга)stepper мотор : 86 HS9860 A4 Производ специфики : Вратило должина : 37mm Вратило Тип : двострано мелничката рамен 1mm Бунари со дијаметар : 14mm .Ако ви треба keyway окно, ве молиме пишете ни на бродот keyway вратило по ред...

Whirlpool LX 3KW нагревателен елемент H30-R1 R2 R3 китайската хидромасажна вана една гореща вана-смяна на части, горещи вани и спа отопление

96.00 -10 % BGN 86.00

Вкупна Должина 17.8 cm Ширина 3.3 cm Терминали 2.7 см, Освен Енергија 3kw Доаѓа со нови пломби, ореви Одговара на сите LX греалки

Крайното / диференциалното 20: 1 Nema23 червей съоръжения Насочени стъпков двигател L112mm 4.2 A 4 тел 2фазный хибриден стъпков двигател за смилане на струг с ЦПУ

115.20 -5 % BGN 109.00

Сооднос 20 : 1 NEMA23 Црв Опрема Stepper Моторни L112mm 4.2 4 Доведува 2phase Хибрид Stepper Мотор за CNC Рутер Опис на ПроизводотЧекор Агол Точност : ±5%(full чекор, без оптоварување)Отпор Точност : ±10%Inductance Точност : ±20%Температурата Се Зголеми : 80 Целзиусови Степени Max.(номинална струја,2 фаза на)Амбиентална Температура : 20°C+50°CИзолација Отпор : 100 MΩ Мин.500 V DCDielectric Сила : 500 V AC за една минутаЦрв Опрема Редуктор Спецификација : Тип : NMRV030 Плоштадот Страната ЦрвИзлез вратило 14mm

безплатна доставка високо качество на 6 в 4 мм диаметър на вала чисто психично dc двигател С 400 об / мин, скоростна редукторная

BGN 32.54

Добредојдовте да ја посетите мојата продавница!Компанијата вовед : Шенжен ASLONG motor Co.,Ltd Основана во Shajing,Baoan округ,во 2005 година, е приватни претпријатија кои се специјализираат во вид на микро мотор...

LCD цифров дисплей DC6-60V 30A DC Motor Speed Control PWM Контролер 12V 24V 48V 60V

23.98 -21 % BGN 19.00

Производ Функција : Max струја од овој контролер е 30 A.Моќ БарањеDC 660 VНоминална Струја30 A (Максимална Излезна Струја)Фреквенција15 k HzКонтрола На Моторни Моќ0.011800 W12 V : 360 W (max), 24 V : 720 W (max)48 V : 1440 W (max), 60 V : 1800 W (max)Регулатива Опсег0100% ФункцијаДигитален дисплеј РегулативатаPCB Големина75 х 56 мм (инчи : 3.9" x 1.96")Тежина75 gКако да се жица тоа : Ве молиме проверете слики за повеќе детали.Пакет листата : 1 X DC Мотор Брзина КонтролерОна што е PWM?Пулсширина модулација (PWM) е модулација техника се користи за да кодирај порака во пулсира сигнал...

MY1016Z2 24V 250W gear brush motor with Motor Controller Twist and Throttle, САМ Electric Bicycle Kit

BGN 60.48

Пакување листа : 1pcs MY1016 Z2 250 W 24 V моторни четка1pcs моторни контролер1pcs гас1pcs железо монтажаМоторни спецификацијаНоминална брзина : 3000rpm Cid : 9.78 : 1 Вистинската брзина : 300 вртежи во минута Тежина : 2.6 kg Затегнувачки : 9 заби затегнувачки 410 (употреба за обични велосипед синџир) Затегнувачки големина на Заби : 9 Теренот : 12.7 Заб дебелина : 3мм Внатре дијаметар : 11mm надворешен дијаметар : 41mm

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.