• Новинка
MAXMAN Dremel Пробийте Mini Electric Die Мелница & Bench Технологична & Гъвкав вал мултифункционален електрически въртящ се набор от инструменти

MAXMAN Dremel Пробийте Mini Electric Die Мелница & Bench Технологична & Гъвкав вал мултифункционален електрически въртящ се набор от инструменти

резултат:
BGN 94.38
BGN 88.00 -7 %

Брой продукти
Налично


HILDA HLD-400w мини мелница,Dremel dril
Купи сега ќе биде даден еден пар на високо квалитетни против пролизгување ракавици и еден пар на професионални очила.
Име на производ : MAXMAN Електрични Мини Умре Мелница & Клупата Менгеме & Флексибилни Вратило Мултифункционален Електрични Алатки Сет
Поле на примена : Камен резба,камен сечење,сечење дрво,метал полирање,сечење метал,дрво полирање
Мини умре мелница :
Номинална влезна моќност : 400 W
Напон : 220 V
Фреквенција : 50~60 Hz
Без оптоварување брзина : 5000~28000r/мин
Приклучок тип : Европскиот стандард
Collet : 0.6~6.5 mm
Нето тежина : 950g
Алуминиум клупата менгеме :
Мин. вилицата отворање на околу : 35mm
Max. вилицата отворање на околу : 40mm
Вилицата ширина околу : 45mm
Стеги на површина до : 55мм Дебели
Вилиците : Мазни
Менгеме на назад тело : Алуминиум
Завртки & Рачка : Челик
Тежина : 530g
Флексибилни окното :
Месо тело со дијаметар : 6 mm
Големина : 110 x 20mm
Контрола големина : x 11cm 2cm
Тежина : 320g
Пакетот вклучува :
1 x Мини умре мелница
1 x англиски јазик & руски јазик настава
1 x Чак копче
1 x Камен за мелење глава
1 x Пресврт вежба(3мм 60mm x)
2 x Јаглерод четка
1 x Sandpaper круг продолжување род(мал)
1 x Sandpaper круг продолжување род(големо)
5 x Sandpaper круг(мал)
5 x Sandpaper круг(голем)
1 x Алуминиум клупата менгеме
1 x Флексибилни окно
1 x Клуч
1 x Клуч( L стил )
1 x 1.0 mm Чак
1 x 1.6 mm Чак
1 x 2.0 mm Чак
1 x 2.4 mm Чак
1 x 3.0 mm Чак
1 x 3.2 mm Чак

Подробности

Тегло:
0.95
Размери:
54 x 270 мм
Скорост На Празен Ход:
5000~28000р / мин
Източник На Захранване:
Електричество
Променлива Скорост:
ДА
търговска марка:
МАКСМАН
Номинална Входяща Мощност:
400 W
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
MD-400W
Честота:
50~60 Hz
Номинално Напрежение:
220V
Тип:
Мини-Мелачка За Месо
Променлива Скорост:
6 скорост
Други Имена:
Електрически гравьор, мини бормашина, карвинговая дръжка, карета перална бормашина
Диаметър на опашка гъвкаво вала:
6мм
Направи си Сам пособия:
Коментари

Избор на купувачи

Оригинален Корейски силен 90 електрически микромотор и 102 щеточный мотор полировальный който е паркет за лаборатория, бижута, хоби и пилочки за нокти

275.49 -35 % BGN 179.00

35000rpm Силна 90 Micromotor 102 Handpiece Полирање ПолирачВовед : 1 Повеќенаменски micromotor за лабораторија, накит, електрони, индустрија и нокти датотека2...

2017 BARNETT BNT230 Sale Heavy Duty Power high pressure steel Hydraulic Hose обжимная машина

BGN 7840.00

Топла Продажба: BNT50 BNT91 H BNT81 BЦрево crimping машина Црево crimping машина Црево crimping машина BNT30 A BNT65 D BNTS350 BРачно црево crimping Црево skiving машина Црево машина за сечењемашина Опис на Производот:Црево crimping машина главно од страна на крие механизам, мотор, опрема, пумпи, вентили за контрола на и резервоарот компоненти...

2017 BARNETT BNT30A P20 хидравличен маркуч гофриран машина до 1 маркуч Фин Power style

BGN 2816.00

Топла продажба на машина: BNT50 BNT91 H BNT83 Cцрево crimping машина црево crimpinng машина страна се хранат црево crimpinng машина BNT P32 BNT 65 DBNT BNT S350 Bцрево crimping машина црево skiving машина црево машина за сечењесо брзи промени алатка 2016 година Најновиот модел BNT30 A Топла продажба!!!Висок квалитет на хидраулични црева crimping машина Опис на Производот Производот Примена на прирачникот хидраулични црева crimping машина : Црево crimping машина главно од страна на крие механизам, мотор, опрема, пумпи, контролавентили и резервоарот компоненти...

UNIPOL-300 прецизна опесъчаване и карета перална машина малка автоматична машина за опесъчаване карета перална машина лабораторно оборудване 110V / 220V 1бр

BGN 2755.20

UNIPOL300 Прецизност брусење и полирање машина мали автоматскимелница машина за полирање Лабораториска опрема 110 V / 220 V 1 PCАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотИнсталација условиОваа опрема е потребно за да се користи на надморска височина под 1000m, температура од 25°C±15°C, а влажноста 55%Rh±10%Rh.1, Вода : опрема е опремен со водата доводното и вода штекер...

8858 Upgrade LED ESD преносима постоянна температура BGA поялната станция с горещ въздух регулируема термална оръдие по-добре Saike 8858

BGN 73.44

8858 Надградба LED ESD Преносни Постојана температура BGA Rework Лемење Станица на Топол Воздух Прилагодливи Топлина Пиштол Подобро Saike 8858Модел:8858ЈасМоќ:650 WТемпературата Спектар : 100480 C / F 212896Температурата стабилност:+ / 2Воздушниот волумен:120 L / min MaxПрилагодување начин:Копчето прилагодитеРаботна Температура :040 C / F 32104Големина:305 X60mmТежина :0.42 kg / 0.6 kgФаренхајтови / целзиусови степени:даЛадење заштита:даЗа контрола на температурата:ПИД Microcomputer контролаГрејач материјал:Керамички грејачПакетот Вклучува : 1 x yihua 8858јас(220v)3 x воздух млазницата(8мм,10мм 13 X13mm)

RIJILEI 74mm*20*10-40 запояване диаманти мрамор шлайфане диск за ъглошлайф машина за шлайфане кръг римска колона кант та MX47

20.32 -36 % BGN 13.00

Модел БР : MX47Дијаметар : 74mmДупка : 20mmДебелина : 10мм,15mm,20mm,25мм,30мм,35mm,40mmMesh : # 46Изглед : 0 забиУпотреба : Суво / ВлажноПакет : 1 парчеМатеријал : Синтетички дијаманти, метал бондUScope на употреба : Мермер, Гранит, Бетон кат, Кварцен камен, вештачки камен итн Кршливи тешко материјали обработка ивица1, Ако сте заинтересирани во сите предмети, ве Молиме да ни кажете што Stly и Ронки сакате .Благодарам многу!2, Можете да ни даде порака, или email, ако ние не сме на online...

SAWEY ST-6 Extension pole автоматичен пистолет-спрей боя, Безплатна доставка 0.5 /1.0/ 1.3/ 2.0 мм

BGN 95.62

Ние сме биле производител на спреј опрема од 2007 годинаНашата сопствена марка "SAWEY" | OEM услуги Гуангжу SAWEY Спреј Manufacturing Co.Ltd, основана во 2007 година е професионална производителот за спреј пиштол и спреј опрема...

13 mm 500 W ударна бормашина мултифункционална бормашина с две ръчни популярни мини електрически полезни нисък разход на гориво евтини электроинструментами

BGN 92.27

За Превозот : Ние обично се изразуваат на стоката од страна на онлајн испорака на AliexpressКина Пост Регистрирани Воздух Mail.(Или Продавачот методи : DHL,UPSот,FEDEX,ИТН.) *Многу Благодарение и Добредојде на мојата прекрасна продавница...

110 / 220V TK-801 кожа Skiving шевна машина за ръбове премахване на синтетични кожени обувки, пластмасови изделия

545.82 -5 % BGN 519.00

Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35110 V / 220 Vапарат TK801 Кожа Skiving Машина за Шиење за Работ Стружење Синтетички Кожа Чевли Пластични Статии

безплатна доставка за 2 или 3 инча пневматичен мелница 90 градуса лакът въздушен инструменти за шлайфане на вятъра мелница мелница карета перална машина 3/6 мм

BGN 93.92

2 или 3 инчен пневматски мелење машина 90 степени лактот воздух мелење алатка правец на мелница мелница машина за полирање 3 / 6mmПогоден за автомобилската, лим, дрво, мебел и други индустрии.Производ параметри : 2 инчен 3 инчен 90 степени мелење машинаСпецификации : 2 инчен 3 инчиЧак : 3ММ / 6 MMВоздухот потрошувачка : 4cfmРаботен притисок : 6.3 kgТежина : 0.6 килограмиДолжина : 160mmМинимална црево дијаметар : 8mm или повеќеВоздухот влезот : 1 / 4 инчиБрзина може да се прилагоди : да

12V 16.8 V 21V водоустойчива акумулаторна литиева батерия безжична електрическа бормашина Dremel One and Two Speed богат на функции

287.68 -50 % BGN 144.00

​12 V 16.8 V 21 V Еден и Два Брзина Мултифункционален Водоотпорен Литиум Батерија Cordless Електрични Вежба DremelКако Да Се Изберете Електрични Вежба Во Собата : Како Што можеме да видиме на Одберете Област : "12 V 1 S 1 PCS Батерија "=12 V Еден Брзина Електрични Вежба+1 PCS LiБатерија+1 PCS Полначот+Пакет Во Нормален Хартија, Картон+Достоен Фитинзи"12 V 2 S 2 ПАРЧИЊА Батерија "=12 V Двојно Брзина Електрични Вежба+2 ПАРЧИЊА LiБатерија+1 PCS Полначот+Пакет Во Нормален Хартија, Картон+Достоен Фитинзи"16 8 V 2 S 2 PCSBattery "=16 8 V Еден Брзина Електрични Вежба +2 ПАРЧИЊА LiБатерија+1 PCS Полначот+Пакет Во Нормален Хартија, Картон +Достоен Фитинзи"21 V 2 S 2 ПАРЧИЊА Батерија "=21 V Еден Брзина Електрични Вежба +2 ПАРЧИЊА LiБатерија+1 PCS Полначот+ Пакет Во Нормален Хартија, Картон +Достоен Фитинзи"Достоен Додатоци "=9 PCS Хексадецимален Приклучок +10 PCS видови Битови+5 PCS Вежба Битови+1 PCS Приклучок Поврзете Бар+1 PCS Cardan Вратило+2 ПАРЧИЊА Филипс&Sollect БитовиAnswer : ___________________________ Note : Сите Електрични Вежба во Собата Веќе Вклучуваат целиот Достоен Фитинг,Но, исто така, Можете да одберете "Достоен Додатоци" ако само сакате да се купи фитинзи.​

Най-доброто качество на тежкотоварни пневматичен пластмасов обвязочный инструмент AQD-19, ПАТ Обвязочная пакетираща машина за колан 13-19 мм, пневматични инструменти

BGN 400.00

AQD19 (Тензија >=3500 N ) Пневматски домашно МИЛЕНИЧЕ / Пластични Здрав Алатка, Пневматски Tensioning и Триење Заварување Алатка МИЛЕНИЧЕ Здрав Пакување Машина е погоден за 1319mm PP / ПЕТ ракаМоќен пневматски пластични здрав алатки AQD19 е погодна за употреба во комбинација со полуавтоматска рака хранење станици или во случаи каде здрав работењето на уредот е во мирување.Добро е докажано и робустен дизајн на алатки за да се обезбеди сигурна работа во тешки услови, во сите индустрии.Алатката е достапна за употреба со Полиестер и Полипропилен здрав со ширини од 13mm(1 / 2") до 19mm(3 / 4") и дебелини до 1,5 мм.Оваа алатка е еден вид на топење пакување машина...

Електрическа машинка за подстригване дървообработващи cnc фрези машина многофункционален гравиране машина SL 1069 алуминиев корпус машинка за подстригване 220v 350W 3000r/m

BGN 92.80

Електрични Ножици Дрво Slotting Машина Мултифункција Гравирање МашинаSL 1069 Алуминиум Тело Тример 220v 350 W 3000r / минЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажуваСпецификација : Име на производ : Електрични ножициМодел : SL 1069 (алуминиумско куќиште)Номинална напон : 220vНоминална моќност : 350 WМаксимална моќност : 580 WНоминална фреквенција : 50 HZБез оптоварување брзина : 3000r / минГолемина : 21 * 15 * 6cmТежина : 1.9 КГ

Нов OS1400 Вал пясък машина криволинейная шлайфане колело повърхност на масата крака дървена дръжка Вал пясък машина 220v350W 19 мм, 25 пъти/мин

302.40 -5 % BGN 287.00

Нови OS1400 Вратило Песок Машина Криви Површината Мелење Табела Нозе ДрвениСе справи со Вратило Песок Машина 220v350 W 19mm 25 пати / минЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : Вратило песок машинаНапон : 220 vМоќност 350 WКревање на патување : 19mmКревање на ветер : 25 пати / минSandpaper : 13,19,26,38,51,76, mmПакување големина : 465 * 450 * 470mmТежина : 15 KG

400W quick release designed 9525K мултифункционален електрически инструменти,инструменти за ремонта на дома, универсална дървообработващ струг.

BGN 143.98

Спецификација На Производот : 1 pc машина, ќе земе 7pcs додатоци заедно.Машината боја нема да биде фиксна, некои пати црвено некои пати сина...

Нов тип електрически инструменти 500 W мини мелница с променлива скорост ротационно шлифоване Dremel мини бормашина, електрическа гравьор САМ творчески инструмент

32.80 -21 % BGN 26.00

Нов Тип Електрични Алатки 500 W Мини Мелница Променлива Брзина на Ротари Мелење Dremel Мини Вежба Електрични Engraver DIY Креативна Алатка Објект Спецификации : Квалитет : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет; Стил : Модерен,Повеќе Искра, Мазна Позлатен база.Јасна форма дизајн е многу убаво, модерен, атрактивен.Одличен помошник за користење, наскоро и погодно...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.