• Новинка
JIGUOOR SS-969H 220V регулируема SMD поялната станция с топлинен пистолет

JIGUOOR SS-969H 220V регулируема SMD поялната станция с топлинен пистолет

резултат:
BGN 241.60
BGN 193.00 -20 %

Брой продукти
Налично

modname=ckeditor Опис :
Микропроцесори-контролор, затворено коло сензор дизајн, висока моќност и брзо загревање пати
Прилагодливи проток на воздух, воздух на јачината на звукот и температура, погоден за голем спектар на примена
Рачка со сензор дизајн префрлување работа и режим на спиење за реално време операција погодност
Авто кул-исклучување на процесот на продолжување на животот на греење на елемент
Погоден за disordering повеќе компоненти, како што се SOIC, ЧИП, QFP, PLCC и BGA итн. (особено за рамен кабли и кабелска конектори)
Идеален за греење се намали, viscidity отстранување, лак отстранување, загреете и повеќе.
( Тоа е heavey rework станица, испорака тежина ќе околу 2.2 килограми, ве молиме мора да го напуштите вашиот телефон кога цел, да им помогне на вашиот пакет пристигнување безбедно. Ви благодариме и ви посакувам уживаат во шопинг тука : )
Спецификација :
Модел : СС-969 H
Боја : Зелена + црна
Влезен напон : 220 V
Потрошувачка на енергија : 700 W
Температурата опсег : 100~450'C
Воздушниот Волумен : 120 L/мини (Max)
Бучава : Пакет се вклучени :
1 x Pros Kit СС-969 H SMD rework станица
1 x Топлина пиштол (120cm кабел)
3 x Воздух млазници
1 x AC кабел
1 x Мини адаптер во зависност од вашата земја
1 x прирачник за Корисникот modname=простор&висина=30 modname=images&cols=1&colspace=10&rowspace=10&align=center

Подробности

търговска марка:
jiguoor
Номинално Напрежение:
220V
Направи си Сам пособия:
Електрически

Избор на купувачи

Електрическа машинка за подстригване дървообработващи cnc фрези машина многофункционален гравиране машина SL 1069 алуминиев корпус машинка за подстригване 220v 350W 3000r/m

BGN 92.80

Електрични Ножици Дрво Slotting Машина Мултифункција Гравирање МашинаSL 1069 Алуминиум Тело Тример 220v 350 W 3000r / минЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажуваСпецификација : Име на производ : Електрични ножициМодел : SL 1069 (алуминиумско куќиште)Номинална напон : 220vНоминална моќност : 350 WМаксимална моќност : 580 WНоминална фреквенција : 50 HZБез оптоварување брзина : 3000r / минГолемина : 21 * 15 * 6cmТежина : 1.9 КГ

Качеството на М4/М5/M6M8/M10 / M12 пневматичен клепальщик пневматичен тяговый сетер въздушни нит гайка пистолет пневматичен инструмент само за алуминиеви гайки заклепоч

173.60 -5 % BGN 165.00

​Само За Алуминиум Занитвам ОревиСпецификацииМодел : 803 / 804 / 805Потекло : КинаТема Големина На : НЕМА.1 : М4, М5, M6НЕМА.2 : M6,М8,M10НЕМА.3 : М8, M10, М12Ве молиме изберете големина сакате !!Бесплатни Брзина : 700 R.Стр.МВоздушниот Притисок : 6.38kg / cm2Воздухот Потрошувачка : 5 CFMВоздухот Влезот(Н...

220V / 110V 35000rpm SHIYANG нов N3 ръчна мелница мощност на двигателя + маратон SDE-H35SP1 съвет микромотор

278.18 -35 % BGN 181.00

35000 ВРТЕЖИ во минута Micromotor Нови N3 Рака Мелница + Маратон SDEH35 SP1 МоторВовед : 1 Повеќенаменски Micromotor за лабораторија, накит, индустрија, нокти датотека2...

Bnt51f добро качество 2 хидравлична тръба пресклещи с 10 печата

BGN 3680.00

BNT51 F добар квалитет 2" хидраулични цевка crimping алатка со 10 умираИме На ПроизводХИДРАУЛИЧНИ ЦРЕВА crimping машинаCrimping Опсег (Внатрешен Дијаметар)6~51mm ( 1 / 4~2" )Бесплатни Умира10 Групи на умираТочка Бр...

Тенис на пневматичен двойно края принадлежности G8 микро-монтируемый бижутериен гравиране машина за златни инструменти 220 1бр

1003.20 -5 % BGN 953.00

Десктоп пневматски двојно крајот се справи со G8 микро монтирани накитгравирање машина за злато алатки 220 V 1 PCСликата покажува : Опис : Брзина : 5000r / минНапон : 220 VФреквенција : 50 HzМоќност : 60 WЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

UNIPOL-300 прецизна опесъчаване и карета перална машина малка автоматична машина за опесъчаване карета перална машина лабораторно оборудване 110V / 220V 1бр

BGN 2755.20

UNIPOL300 Прецизност брусење и полирање машина мали автоматскимелница машина за полирање Лабораториска опрема 110 V / 220 V 1 PCАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотИнсталација условиОваа опрема е потребно за да се користи на надморска височина под 1000m, температура од 25°C±15°C, а влажноста 55%Rh±10%Rh.1, Вода : опрема е опремен со водата доводното и вода штекер...

1/4, 3/8 въздушен спрей гравитационната подаване саксия чаша опаковки подмяна на алуминиева бутилка подходяща w101, w71,F75,w77

17.60 -9 % BGN 16.00

**ЗАМЕНА КОМПАТИБИЛЕН ДЕЛ ЗА W71,F75,W101,W77 ГРАВИТАЦИЈАТА се ХРАНАТ**Замена 600ml Боја Тенџере Купот е погоден за W71,F75,W101,W77Има МАШКИ КОНЕЦ и има капацитет од 400ml / 600ml.Многу силни и издржливи...

12V 16.8 V 21V водоустойчива акумулаторна литиева батерия безжична електрическа бормашина Dremel One and Two Speed богат на функции

287.68 -50 % BGN 144.00

​12 V 16.8 V 21 V Еден и Два Брзина Мултифункционален Водоотпорен Литиум Батерија Cordless Електрични Вежба DremelКако Да Се Изберете Електрични Вежба Во Собата : Како Што можеме да видиме на Одберете Област : "12 V 1 S 1 PCS Батерија "=12 V Еден Брзина Електрични Вежба+1 PCS LiБатерија+1 PCS Полначот+Пакет Во Нормален Хартија, Картон+Достоен Фитинзи"12 V 2 S 2 ПАРЧИЊА Батерија "=12 V Двојно Брзина Електрични Вежба+2 ПАРЧИЊА LiБатерија+1 PCS Полначот+Пакет Во Нормален Хартија, Картон+Достоен Фитинзи"16 8 V 2 S 2 PCSBattery "=16 8 V Еден Брзина Електрични Вежба +2 ПАРЧИЊА LiБатерија+1 PCS Полначот+Пакет Во Нормален Хартија, Картон +Достоен Фитинзи"21 V 2 S 2 ПАРЧИЊА Батерија "=21 V Еден Брзина Електрични Вежба +2 ПАРЧИЊА LiБатерија+1 PCS Полначот+ Пакет Во Нормален Хартија, Картон +Достоен Фитинзи"Достоен Додатоци "=9 PCS Хексадецимален Приклучок +10 PCS видови Битови+5 PCS Вежба Битови+1 PCS Приклучок Поврзете Бар+1 PCS Cardan Вратило+2 ПАРЧИЊА Филипс&Sollect БитовиAnswer : ___________________________ Note : Сите Електрични Вежба во Собата Веќе Вклучуваат целиот Достоен Фитинг,Но, исто така, Можете да одберете "Достоен Додатоци" ако само сакате да се купи фитинзи.​

Хонг Конг Wei Long TDM 1911 distortion meter 1911 автоматично измерване на изкривяване на TDM-1911 audio device distortion

BGN 272.26

TDM1911 Нарушување инструментКарактеристики : 1, ниво и нарушување во исто време да се покаже на првите две маси, мерење прецизност.2, јачината на светлината, едноставен и практичен.3, со широк спектар на филтри, дури и ако сигнал содржи нечистотии во сигналот исто така, може да бидат прецизни мерења.Главните параметри спецификацииТест на ниво на опсег100m V ~ 100 V седум опсегТест фреквенција400 Hz ± 10% 1 KHz ± 10% Дветочка фреквенцијаНарушување опсег0.01% до 30% од шест целосна скалаТекст отпор100 KΩНапојување220 V / 110 V ± 10% 50 / 60 HzФизичката димензија283 * 264 * 155 ммТежинаОколу 4 Кг

Нов OS1400 Вал пясък машина криволинейная шлайфане колело повърхност на масата крака дървена дръжка Вал пясък машина 220v350W 19 мм, 25 пъти/мин

302.40 -5 % BGN 287.00

Нови OS1400 Вратило Песок Машина Криви Површината Мелење Табела Нозе ДрвениСе справи со Вратило Песок Машина 220v350 W 19mm 25 пати / минЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : Вратило песок машинаНапон : 220 vМоќност 350 WКревање на патување : 19mmКревање на ветер : 25 пати / минSandpaper : 13,19,26,38,51,76, mmПакување големина : 465 * 450 * 470mmТежина : 15 KG

Mag-123A Трудосберегающая штамповая опесъчаване машина, направена в Тайван

BGN 96.00

Откако ќе поставена цел, се сеќавам, не се плаќаат, ние ќе се приспособат на вкупниот износ, отколку што ќе добиете известување од овој вебсајт, двојно проверете вкупниот износ е во право отколку што може да се плати.Откако ќе го примените вашиот платени цел, ние ќе ја испрати на производот веднаш штом ќе може да...

2017 BARNETT BNT30A P20 хидравличен маркуч гофриран машина до 1 маркуч Фин Power style

BGN 2816.00

Топла продажба на машина: BNT50 BNT91 H BNT83 Cцрево crimping машина црево crimpinng машина страна се хранат црево crimpinng машина BNT P32 BNT 65 DBNT BNT S350 Bцрево crimping машина црево skiving машина црево машина за сечењесо брзи промени алатка 2016 година Најновиот модел BNT30 A Топла продажба!!!Висок квалитет на хидраулични црева crimping машина Опис на Производот Производот Примена на прирачникот хидраулични црева crimping машина : Црево crimping машина главно од страна на крие механизам, мотор, опрема, пумпи, контролавентили и резервоарот компоненти...

Безплатна доставка на 10 бр./лот 5cc 10cc 30cc 50cc Jp вид лепило диспенсер спринцовка за дозиране Япония тип лепило цилиндри адаптери

BGN 35.20

Слободен брод 10pcs / многу 5cc 10cc 30cc 50cc Јп вид Лепак фармацевт шприц издавање Јапонија Вид Лепак Цилиндри адаптеримодул : 1...

8858 Upgrade LED ESD преносима постоянна температура BGA поялната станция с горещ въздух регулируема термална оръдие по-добре Saike 8858

BGN 73.44

8858 Надградба LED ESD Преносни Постојана температура BGA Rework Лемење Станица на Топол Воздух Прилагодливи Топлина Пиштол Подобро Saike 8858Модел:8858ЈасМоќ:650 WТемпературата Спектар : 100480 C / F 212896Температурата стабилност:+ / 2Воздушниот волумен:120 L / min MaxПрилагодување начин:Копчето прилагодитеРаботна Температура :040 C / F 32104Големина:305 X60mmТежина :0.42 kg / 0.6 kgФаренхајтови / целзиусови степени:даЛадење заштита:даЗа контрола на температурата:ПИД Microcomputer контролаГрејач материјал:Керамички грејачПакетот Вклучува : 1 x yihua 8858јас(220v)3 x воздух млазницата(8мм,10мм 13 X13mm)

LANXSTAR New Luxury Double System Интелигентна Micro Lock Основната IP44 Bluetooth, Fingerprint Locks APP Electronic Smart Lockset

BGN 575.78

Опис На ПроизводотНов Луксузен Двоен Систем Интелигентни Микро Кодот за Јадрото IP44 Bluetooth Отпечаток не се Заклучи на СТАН Управување со Електронски Smart Lockset Објект Спецификации : Квалитет : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Микро Тип Отпечаток Lockcore Интелигентни Кодот за Јадрото на Smart Antiкражба Вратата Отпечаток Lockcores.Smart Цилиндар Bluetooth Smart Home електронски отпечаток цилиндар брава за Отклучување Стил : 4 во 1, Отпечаток,Bluetooth,Далечински управувач,СТАН...

SAT2419 New Arrival Standard Nozzle517 Airless Spray Gun Съвет Guard Airless Paint Sprayer Spray Tool with Съвет Guard Sprayer Tools

BGN 125.60

Airless спреј пиштол Совет GuardСе Хранат Тип : ПритисокСтандард Млазницата : 517Спреј Растојание : 300ммСпреј Ширина : 250310mmРаботен Притисок:24.8 MpaЗа НасНие сме млади продавница,но мора години на Б2Б искуство.Ние веруваме дека нашите производи и услуги ќе ги задоволи вас...

безплатна доставка за 2 или 3 инча пневматичен мелница 90 градуса лакът въздушен инструменти за шлайфане на вятъра мелница мелница карета перална машина 3/6 мм

BGN 93.92

2 или 3 инчен пневматски мелење машина 90 степени лактот воздух мелење алатка правец на мелница мелница машина за полирање 3 / 6mmПогоден за автомобилската, лим, дрво, мебел и други индустрии.Производ параметри : 2 инчен 3 инчен 90 степени мелење машинаСпецификации : 2 инчен 3 инчиЧак : 3ММ / 6 MMВоздухот потрошувачка : 4cfmРаботен притисок : 6.3 kgТежина : 0.6 килограмиДолжина : 160mmМинимална црево дијаметар : 8mm или повеќеВоздухот влезот : 1 / 4 инчиБрзина може да се прилагоди : да

Нов тип електрически инструменти 500 W мини мелница с променлива скорост ротационно шлифоване Dremel мини бормашина, електрическа гравьор САМ творчески инструмент

32.80 -21 % BGN 26.00

Нов Тип Електрични Алатки 500 W Мини Мелница Променлива Брзина на Ротари Мелење Dremel Мини Вежба Електрични Engraver DIY Креативна Алатка Објект Спецификации : Квалитет : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет; Стил : Модерен,Повеќе Искра, Мазна Позлатен база.Јасна форма дизајн е многу убаво, модерен, атрактивен.Одличен помошник за користење, наскоро и погодно...

Youyue 650W 2008D поялната станция регулируема температура SMD поялната станция, поялната станция с горещ въздух

121.58 -6 % BGN 114.00

2008 D Температура Прилагодливи SMD Rework Станица , ТоплоВоздух Лемење Станица Главната Функција : 1 Удобно преносни рачен и Дигитален LED дисплеј.2...

3шт сглаживающие пневматични бита пневматичен чук +1 бр. кутия пневматични инструменти за ремонт на автомобилни гуми инструменти W329

38.58 -25 % BGN 29.00

Карактеристики : *4pcs поставите мазнење пневматски воздух чекан битови + пролет, идеални за користење во поправка на гуми *Овален облик на површината дизајн, може да се користи за да формираат метални плочи, заковки, нокаутирам и така натаму...

многофункционален пневматичен ъглов мелница 4-инчов въздушен инструменти за шлайфане на вятъра шлайфане полиране кола маска на рязане 100 мм

58.66 -6 % BGN 55.00

започнете мултифункционален пневматски агол мелница 4 инчен воздух мелење алатка правец пескарење полирање шанса машина за сечење 100mmУпотреба : погоден за заварување пауза пред и по заварување на заварување површината мелење, исто така погоден за метална површина мелење, чистење, полирање, и се сечат лимот се скрши да може да се широко се користи во автомобилската мотоцикл, бродоградба, котел, кастинг, машини за производство и други индустрии, deburring, descaling, мелење завари и пескарење операција.Технички параметри : Мелење тркало, големина : 4"Неоптоварување ротација брзина : 11000 Р...

220V / 110V дентална Лаборатория маратон силен микромотор Корея оригинален силен 102L съвет 35K блок бижута красотата дърворезба

272.26 -35 % BGN 177.00

Маратон Силен Micromotor Силна 102 L Handpiece 35 K ЕДИНИЦАВовед : 1 Повеќенаменски micromotor за лабораторија, накит, електрони, индустрија и нокти датотека2...

Мини-магнитен чаша KT100, магнитна карета перална машина, diamond полировальный чаша,полировальный чаша за скъпоценни камъни

235.20 -5 % BGN 223.00

KT100 Мини Магнетни Гимнастик,Магнетни полирање машина,дијамант полирање гимнастик,скапоцен камен полирање гимнастикЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Карактеристики : погоден за светлообоени метали, обоени метали, тврда пластика и други прецизни деловисе постигне deburring, chamfering, полирање, чистење и повеќе други ефектиЗа нередовно во облик на делови, дупкакако, тубуларна и други агли, пукнатини, итн...

ръчен хидравличен удължител неразделна леки ръбчета сепаратор пожарникар дизассемблер разширяване на расщепляющий инструмент за отваряне на врати YQ-30

BGN 296.35

рака хидраулични проширувач составен лесни страната сепаратор оган disassembler прирачник за проширување разделување алатка вратата настроенатаYQ30 е прирачник составен хидраулични dilator.на оптоварување совет е вметната во поделбата јаз,и хидраулична пумпа е рачно управувани да се произведуваат хидраулични сила за да се унапреди проширување главата во внатрешноста на оптоварување со железо, така што на оптоварување со железо се шири нанадвор за да се одделни објекти.Тоа е главно се користи за дебагирање,со замена,со демонтирање прирабници и места кои треба да се прошири и да се одвоени.Таа заштедува време и напор,е брз и лесен,безбеден и сигурен,трајни,и објектот не ќе биде оштетен.додека ширината на чашката е повеќе од 9mm,тоа може да биде вметната и разделени.YQ30 Технички Параметри : 1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.