• Новинка
5W G4 48 SMD 3014 топло студено бяло DC 12V AC 110V 220V Кристален лампа замени галогенную кристален лампа замени халогенни

5W G4 48 SMD 3014 топло студено бяло DC 12V AC 110V 220V Кристален лампа замени галогенную кристален лампа замени халогенни

резултат:
BGN 8.78
BGN 8.00 -9 %

Брой продукти
Налично


Specificaton
База Тип : G4
smd количини : 48
влезен Напон : AC 110 V /AC напон 220 V / 12 V DC
Светла Боја : Топло Бела (2800-3200 K);Кул Бело(6000-6500 K)
Големина : 38*13 мм
Пакетот вклучува : 5 компјутери светилки

Подробности

Отделят Цвят:
Топъл Бял, Студен Бял
Мощност:
G4 5W DC 12V, G4 5W AC 110V, G4 5W AC 220V
Силна Страна На Регулатори:
No
Тип Елемент:
Led лампи
документ:
CE, RoHS
Ъгъл На Гредата (°):
360°
Базов Тип:
G4
Тип Led Лампи:
Царевичен Глава Лук
Форма:
Бар
Модел led чип:
3014
Марка led чипове:
Эпистар
Брой led чипове:
40 бр.
Средният живот (ч):
50000H
Случай:
дневна
Цветна Температура:
Топла бяла светлина (2700-3500K)
Толеранс На Мощността:
5%
Напрежение:
110-240V
Дължина:
38mm

Избор на купувачи

220V 240V 40W E26 E27 Edison лампа T10 T185 T225 T300 стари ретро тръбите тръбни лампи с нажежаема волфрамова електрическа крушка

BGN 4.78

220 V 240 V 40 W E26 E27 Lumiled Сијалица T10 T185 T225 T300 гроздобер ретро тест цевка на цевка светилки блескаво сијалица волфрамСостојба : 100% Сосема НовМатеријал : СтаклоМоќност : AC 220240 VПотрошувачка на енергија : 40 WЖивотниот век : Околу 3,000 hЛумен : 1 W=6lmТемпература на бојата : 2700 KБаза Тип : E27Dimmable или Не : DimmableПовеќе детали слики за вашиот референцаПоврзани ОбјектиВажни Совети1 : Ние сме забелешка одговорен за какви било царински давачки или improt данок, Но со цел да ги избегнете високите увозни давачки / данок, Nowmally ние ќе прогласи вашите нарачки на ниска вредност за ваша лична употреба...

Free Ship LED G4 Circle Light 12VDC 6Leds of SMD 5050 Dimmable Бял топъл бял 1 W 1 бр./лот

8.34 -16 % BGN 7.00

Точка : ЛЕР G41 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Место Светло Светилка Светлина , 6pcs SMD 5050 , ПРЕДВОДЕНА замена на сијалица ,6400k Ден Светло Бела боја со G4 Фитинг , Одговара на Стандард GU53 / MR16 / MR11 ...

G4 2W led лампи, свещи, светлини 24V 12V Dimmable PWM равен 15W халогенна лампа за кола auto шофиране лодка камион морски led осветление

152.00 -23 % BGN 117.00

Г4 2 W LED Свеќа Светилки Светла 24 V 12 V Dimmable PWM Еднакви 15 W Халоген Светилка За Автомобили Auto Возење Чамец Камион Морски Лед ОсветлувањеФункција : G4 2 W 12 VAC / DC или 1030 VDC Реден број : GOG42 W Volts : 12 V AC / DC ( Може да се Dimmable 12 VPWM Dimmer ) или 1030 V DC (ве молиме оставете порака која напон сакате,или ние ќе ги испрати 12 VAC / DC стандардно.ви благодариме) LED диоди : 10 КОМПЈУТЕРИ Супер Светло 5050 SMD Led диоди Консумираат watage : 2 W материјал : стаклени Влакна PCB Зрак агол : 120° Прозрачна Флукс(Lm) : 190200 LM Боја рендерирање индекс(Ра) >80 Живот(Hr) : 100000 Hr Големина : 30.5mmx38mmx8mm Бруто тежина : 6.5 g Боја : топло бела,кул бело топло бела : 28003200 K Кул бело : 58006500 K Апликација : авто / Авто сигнал / Рекреација возила / автомобили / мотоцикли / насока светлина / цртичка светлина / инструмент светлина / индикатор светлото / стоп светилка / кочница светлина / опашка светилка / страна светилка / паркинг светлина јачина на светилка / внатрешно осветлување / предупредување индикатор Информации : Драг Пријател,квалитетот за LED производ е многу важно,се споредуваат со други продавница внимателно за квалитетот во детали,како што се топлина дисипација,ПРЕДВОДЕНА чипови,така што нема проблеми во вашиот иден бизнис.некои производи може да не се знае квалитетот по само со користење на 23 месеци,но по овој период,брзо лумен амортизација,треперење на светлината,rusting,светло место и така натаму.Не велат дека цената е поскапо од другите продавници,ќе се купат најдобар квалитет на производи,може да се користат за неколку години,но се купи лош квалитет на производите,само неколку месеци, и да ви донесе повеќе проблеми и ќе ја изгуби пари во вашиот бизнис и иднина...

1 компл. 10 W 12v 1A tdled керамика 5050 студен бял топъл бял led емитер диод +22 мм DC12V 1A led драйвер за DIY части

BGN 6.59

Технички Параметри : Количина : 1 СЕТМодел Тип : tdled Керамички 5050 ПРЕДВОДЕНА од 10 WСе Емитуваат Боја : Бела / Топло БелаТемпература на бојата : 6500 K / 3000 KАгол На Гледање : 110 СтепенDC Напред Напон (VF) : 12 VdcDC Напред Тековната (АКО) : 350m A1000m AМоќност : 10 W LM : 105 LM / WНиска термичка отпорност : 2.5°C / WМаксимална делница температура : 150°CДијаметар : 12 14 16 20mmANSIкомпатибилен chromaticity кантитеНеограничен број на подот живот во ≤ 30o C / 85% RHReflow solderable JEDEC JSTD020 CElectrically неутрален термички патЕден Модел / пет Модел го Вклучите и исклучите само / 5 Режим : ниско ниво 5% Медиум 50% Целосна 100% високо StrobeСОС Влезен Напон : 1215 V DC Излезна Струја : 1000m A Излезен Напон : 12 V Работа за 1pcs 10 W 12 V ПРЕДВОДЕНА од 10 W висока моќност led чип Дијаметар : 22mm Дебелина : 12mm Оперативни Температура : 20~80 степен Температура на Чување : 20~80 степен Функција : Отворена кола, Краток спој и со Текот на вчитувањеПлаќањеL / C, Western Union, T / T, сите се прифатени.Плаќањето ќе биде потврдено и во рок од 24 часа.Превозот термини : Стандард Рамна Стапка на Превозот Услуга ( HK Пост без следење на број )Земја / РегионВреме На ИспоракаЗоштоСоветиЕфикасноста на двете царински и post officeВие'd подобар контакт со нас пред да ги купите, или ние нема да бидеме одговорни за загуби по ние брод!ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, САД, АУ, CA1025 работни денаПовеќето други земји1535 работни денаБразил, Турција, Puerto Rico, Австрија, Украина, Литванија, Словенија, Чешка, Slovakian, Бугарија, Хрватска, Азербејџан,и другите земји во Источна Европа2050 дена, Дури и загубиАко не може да ја прифати ефикасноста на Стандардот Рамна Стапка на Превозот Услуга, ако сакате побрзо и побезбедно услуга, ние може да ви понуди ЕМС или DHL Услужни само ако се плати за дополнителна такса...

LED Flame effect лампа полилей G9 лампа G4 ниско напрежение DC 12V 24leds One Mode Simulation fire Светлини SMD2835 Easter Creative

4.61 -35 % BGN 3.00

Добредојдовте да се купи.Висок квалитет LED G9 / G4 Пламен светилка Фестивал од суштинско значење! Карактеристики : Напредно издание : Live пламен емулација ефект, Треперење на владата ефект преку вашиот switch...

Лампа DT01021 / PX2010 за HITACHI CP-WX3011N/WX3014WN/X2010N/X2011N/X2510/X2511Z/X2514WN/X3010/X3511/X4011N

BGN 46.40

DT01021 / PX2010 LAMP Оригинални голи светилка за HITACHI CPWX3011 N / WX3014 WN / X2010 N / X2011 N / X2510 / X2511 Z / X2514 WN / X3010 / X3511 / X4011 N Редовни ЕденСВЕТИЛКА МОДЕЛ : DT01021 ТИП : UHP210 / 140 W Одговара За Проектор : HITACHI CPX2010 / X2010 N / X2510 / X2510 N / X2511 N / X3010 / X3010 N / X3011 EDX40 / X42 HCP2200 X / 2600 X / 2650 X / 3000 X / 3050 X / 3560 XСлика на DT01021 : Нашата фабрика ќе се одморат во Февруари 8 та, како и за Кинеската нова година Празник, Ние ќе се вратам на работа во Февруари 23th.Жал ми е за донесување толку многу непријатности

Безплатна доставка 20 бр 120 см Т8 LED Tube light 18W SMD2835 96 LED Epistar Chip High brightness 1700Lm лампа с нажежаема жичка ac85-265V

231.97 -8 % BGN 213.00

Ние сме директни професионални manufactory во Guangdong Кина.добредојдовте да ја посетите нашата manufactory!!1700 LM ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ!!! користење на нови SMD2835 , 25 LM / led, повеќето конкурентни produts на пазарот,што чекаш? 1...

Новата лампа на проектора DT00731 за HITACHI HX2075/HX2175/CP-S240/S245/X250/X255/ED-S8240/X8250/X8255

BGN 89.60

Компатибилен Проектор : СВЕТИЛКА МОДЕЛ : DT00731 ТИП : HS180 W Одговара За Проектор : HITACHI CPX505 / CPX600 / CPX605 / CPX60Слика на DT00731 : Нашата фабрика ќе се одморат во Февруари 8 та, како и за Кинеската нова година Празник, Ние ќе се вратам на работа во Февруари 23th.Жал ми е за донесување толку многу непријатности

20x MR16 400lm 5w SMD 3528 60 led крушка със стъклен капак топъл бял, студен бял AC 12V Фокус Spot LED лампа

78.29 -5 % BGN 74.00

MR16 60 LEDs SMD2835 AC / DC 12 V Спецификација : Тип : LED Светилка База Тип : MR16 Чип Количина : 60 LEDs V oltage : AC / DC 12 V Моќност : 5w Лумен : 400 LM Зрак Агол( ° ) : 120 ° Боја Температура : 60006500 K (Бела); 28003200 K (Топло Бела) Големина : 49*50 MMПРАТКАТА во Светот Mail Услугата треба да се справи со голем број на нарачки, ние ќе го избере најбрз начин во согласност со фактичката состојба на логистика...

TSLEEN E14 E27 LED лампа SMD 5730 R39 R50 R63 R80 3W 5W 7W 9W 12W LED Spot light AC 220V топло студено бял led прожектор

5.26 -62 % BGN 2.00

22.62 / торба TSLEEN E14 E27 ПРЕДВОДЕНА Крушка Светилка SMD 5730 R39 R50 R63 R80 3 W 5 W 7 W 9 W 12 W LED Место светло AC напон 220 V Топол Кул бело Led светлото на рефлекторитеКарактеристики100% Сосема Нов и Висок Квалитет!Високоефикасен енергија конзервација, ниска греење производство...

Безплатна доставка !! най-мощност 9W вела етаж светлина, външен прожектор Led, добро качество, CE, IP65, 110-250VAC,DS-06-13-9 W, алуминий

BGN 289.60

Драги Пријатели,Ви благодариме за посетата на нашата продавница,ние сме фабрика со 9years искуство во ПРЕДВОДЕНА од терен, за сите производи што се продаваат во оваа продавница е со гаранција за квалитет, сите тие се со CE,Ro Hs Сертификација.За превозот цена, ве молиме контактирајте со нас преку email или да ни оставите порака онлајн, ние ќе ги прилагоди превозот цена по receing вашата нарачка онлајн, и најчесто превозот цена е многу пониска отколку што е прикажано онлајн систем.Ви благодариме за вашата поддршка и ви посакувам пријатен шопинг.DARSHAN LIGHTNG ГРУПАВисока моќност 9 W LED отворено светло Функција1.Силна и елегантен Алуминиумско фитинг,добро за топлина испрати2.Висока светла 1 W LED,LUMILED Чип,добар квалитет,висока лумен излез.достапни во Warmwhite,Бело,Сино,Црвено,Зелено,Жолто, RGB (12 VDC)3.Работи на 110 V или 220 V AC,корисникот може да избере еден погоден за инсталација4.IP65 за надворешна и внатрешна апликација5.Лесно поврзување и флексибилни инсталација.монтирање може да поставен на ѕид или на земја.5.Примена : инсталирана во ресторан парк,градина,ceiliing агол,или за на ѕид место декорација.Висока моќност 9 W LED отворено светло спецификација1.Предмет Бр...

Led прожектор GU10 High power led bulb 9W 12W 15W топло бяло /студено бяло 85-265 в ултра ярък GU 10 LED лампа

BGN 2.80

1.За производ фотографии имаме професионален тим,Професионални фотографи и професионални фотографска опрема.Тоа го прави нашето фотографии повеќе одличен! 2.За опис на производот Ние ја користите фотографијата И на англиски јазик се спојуваат технологија,Многу детален опис,Точни и лесно да се разбере...

10шт 44mm глобус кръгла COB LED източник на светлина за прожектор тавана лампа панел светлина 10 W 15 W 20 W 25 W 30 W топло природа студено бяло

58.06 -0 % BGN 58.00

10pcs 44mm свет кружни КОЧАН LED светло извор за вниманието таванот светилка панел светлина 10 W 15 W 20 W 25 W 30 W топло природата ладно белаSumbulbs 4432 КОЧАН LED Светло Извор Име : 4432 LED КОЧАН КОЧАН Дијаметар : 44mm Осветлување Област Дијаметар : 32милиметри Meterial : Алуминиумлегура плоча + КОЧАН LED Вати : 10 W / 15 W / 20 W / 25 W / 30 W Влезен Напон : DC 3033 V(10 W,15 W120 W,25 W) / DC3640 V(30 W) Тековна : 300m A (10 W) , 450m A (15 W) , 600m A (20 W) , 830m A (30 W) Светлосен флукс : 100 LM / W светла Боја : Ладна Бела (60006500 K), Natual Бела (40004500 K), Топло Бела (3000 K3500 K) Големина : φ44mm Апликација : извор на Светлина за LED светлото на рефлекторите, Downlight, DIY LED светилка, КОЧАН светлина..44mm свет кружни КОЧАН LED светло извор за вниманието таванот светилка панел светлина 10 W 15 W 20 W 25 W 30 W топло природата ладно белаЗа повеќе КОЧАН LED светло, ве молиме кликнете тука : Она што е КОЧАН?КОЧАН (Чипови на управен Одбор (уо) е нова технологија на LED за пакување на LED светло моторот...

Безплатна доставка DHL Epistar 12V G5. 3 AR111 Висока Мощност 12W (6*2W) led лампи прожекторные

472.00 -6 % BGN 444.00

Бесплатен превозот Еднаков на 100 W ПРЕДВОДЕНА Крушка светилка Кри XPE XPG AR111 12 W Висока моќност ПРЕДВОДЕНА AR111 GU5.3 led светлото на рефлекторите светилкиНие би сакале да се најдете OEM / ODM проект за соработка со вашата компанија, ако е можно.Добредојдовте да биде нашиот следен Ексклузивен Агент ...

1x MR16 400lm 5w SMD 3528 60 led крушка със стъклен капак топъл бял, студен бял AC 12V Фокус Spot LED лампа

4.03 -1 % BGN 4.00

MR16 60 LEDs SMD2835 AC / DC 12 V Спецификација : Тип : LED Светилка База Тип : MR16 Чип Количина : 60 LEDs V oltage : AC / DC 12 V Моќност : 5w Лумен : 400 LM Зрак Агол( ° ) : 120 ° Боја Температура : 60006500 K (Бела); 28003200 K (Топло Бела) Големина : 49*50 MMПРАТКАТА во Светот Mail Услугата треба да се справи со голем број на нарачки, ние ќе го избере најбрз начин во согласност со фактичката состојба на логистика...

5PCS 5050 Epileds XML XML-T6 LED 10W High Power LED Red Green Blue UV Pink Lake Blue Golden Yellow Emitter Светодиод за направи си САМ части

12.45 -12 % BGN 11.00

5050 Epileds XML XML T6 ПРЕДВОДЕНА од 10 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Црвена Зелена Сина УВ Розова Езеро Сина, Златна Жолта Emitter Диоди за DIY ДеловиXLamp XML Највисоко Вршење, Комерцијално Достапни, Еден Умре LEDДоставување пробив лумен излез и ефикасност во XM пакет, XLamp XML2 ЛЕР е највисоквршење, комерцијално достапни, еден умре LED...

Безплатна доставка на 60 броя 90 см Т8 LED Tube light 14 W SMD 2835 70 LED Epistar chip висока яркост 1120Lm лампа с нажежаема жичка AC85-265V

510.37 -8 % BGN 470.00

Ние сме директни професионални manufactory во Guangdong Кина.добредојдовте да ја посетите нашата manufactory!!1120 LM ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ!!! користење на нови SMD2835 , 25 LM / led, повеќето конкурентни produts на пазарот,што чекаш? 1...

Cheerhuzz ретро лампа E27 Vintage Edison лампа с нажежаема жичка 110v 220v лампа с нажежаема жичка G80 лампи за домашен интериор лампа за вътрешно осветление

BGN 14.38

Детали : Lumiled Squirel Кафез Волфрам со Вжарено Гроздобер Антички Сијалица Репродукција 40 W Функција : Боја : (Како на сликата покажува) произведено во Кина СЕ Наведени Основните Собранието е потребно Напон : AC / DC 110240 V Големина : G80E27 : Дијаметар : 80 MM / 3.15"; Должина : 120 MM / 4.72"

500PCS 3W G4 Base AC / DC12V/220V LED Bulb Lamp SMD 3014 White / Warm White Led Light 360 градуса ъгъл на лъча светлина

BGN 344.00

Опис На Производот Wattage : 3 W База Тип : Г4 Дијаметар : 10мм Осветлување Агол : 360 степени LED Чип Модел : SMD 3014 Температура на Бојата : Топло Бела : 2700 3500 K Бела : 5500 6500 K Тип : LED Лента Карактеристики : Ниска Потрошувачка на Енергија Должина (m) : 35mm Број на Led диоди : 24pcs светла Боја : Топло Бела, Бела Напон (V) : DC12 V...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.