• Новинка
20 бр/лот DC 12 v 1.6 W SMD 3528 21leds кръг с кухненски led под светлината на кабинета студен бял / топло бял за кабинет-купе

20 бр/лот DC 12 v 1.6 W SMD 3528 21leds кръг с кухненски led под светлината на кабинета студен бял / топло бял за кабинет-купе

резултат:
BGN 249.28
BGN 237.00 -5 %

Брой продукти
Налично


6pcs/многу DC 12 V 1.6 w СМД 3528 21leds Круг кујна ПРЕДВОДЕНА под Кабинет Светлина ладно бела /топло бела за гардероба кабинет
LED комплет е пакет кој е лесно да се инсталира и е погодна за монтажа на сите видови на под кабинет, книга полиците и кујната шкафовите.
Тенок профил крие зад речиси секој кабинет усна.
Карактеристики :
SMD висок интензитет
Долго циклус на живот, ниски прозрачна распаѓањето на интензитет
Ниска потрошувачка на енергија, висока ефикасност на енергија
Лесна инсталација со шрафови (не се испорачува)
Спецификации :
Осветлување Боја : ладна бела, Топло Бела
Температура на бојата : ладна Бела(6000-7000 K)/Топло Бела(3000-3500 K)
Напојување : DC12 V
Лумен : 110 LM
Моќност : 1.6 W
3528 SMD Led диоди : 21 компјутери
Распрснувањето агол : 120 °
LED работа температура : -30° C до 60 °C
конекција фитинзи :
пакетот вклучува :
20 X Кабинет LED светилка

Подробности

Отделят Цвят:
Топъл Бял, Студен Бял
Тип Елемент:
Led лампи
документ:
UL, CE, RoHS
Тип Led Лампи:
Лампа За Прожектор
Светлинен Поток:
500-999 лумена
Брой led чипове:
18 бр.
Средният живот (ч):
100000
търговска марка:
Экси
Толеранс На Мощността:
1%
Марка led чипове:
Эпистар
Модел led чип:
SMD3528
Случай:
дневна
Напрежение:
12V
Ъгъл На Гредата (°):
120°
Цветна Температура:
Студено бяло(5500-7000K)
Форма:
Кръг
Дължина:
70mm
Базов Тип:
Кръг

Избор на купувачи

Безплатна доставка !! най-мощност 9W вела етаж светлина, външен прожектор Led, добро качество, CE, IP65, 110-250VAC,DS-06-13-9 W, алуминий

BGN 289.60

Драги Пријатели,Ви благодариме за посетата на нашата продавница,ние сме фабрика со 9years искуство во ПРЕДВОДЕНА од терен, за сите производи што се продаваат во оваа продавница е со гаранција за квалитет, сите тие се со CE,Ro Hs Сертификација.За превозот цена, ве молиме контактирајте со нас преку email или да ни оставите порака онлајн, ние ќе ги прилагоди превозот цена по receing вашата нарачка онлајн, и најчесто превозот цена е многу пониска отколку што е прикажано онлајн систем.Ви благодариме за вашата поддршка и ви посакувам пријатен шопинг.DARSHAN LIGHTNG ГРУПАВисока моќност 9 W LED отворено светло Функција1.Силна и елегантен Алуминиумско фитинг,добро за топлина испрати2.Висока светла 1 W LED,LUMILED Чип,добар квалитет,висока лумен излез.достапни во Warmwhite,Бело,Сино,Црвено,Зелено,Жолто, RGB (12 VDC)3.Работи на 110 V или 220 V AC,корисникот може да избере еден погоден за инсталација4.IP65 за надворешна и внатрешна апликација5.Лесно поврзување и флексибилни инсталација.монтирање може да поставен на ѕид или на земја.5.Примена : инсталирана во ресторан парк,градина,ceiliing агол,или за на ѕид место декорација.Висока моќност 9 W LED отворено светло спецификација1.Предмет Бр...

Безплатна доставка (20 бр/лот) чисто нов E27 E26 Par30 led крушки PAR 30 Spot lightWhite / топло бяло led осветление 20 бр/лот

528.00 -11 % BGN 470.00

Бесплатен превозот (20 парчиња / многу) 100% нов E27 Par30 лер светилки PAR 30 Место light White / Топло бела led осветлување 20pcs / многуПараметри Домување материјал : алуминиум Напон : 90260 V AC : 9x 2 W Epistar LED База тип : E27 Емитирачки агол : 15°,30°,45°,60° ,90°(Стандардно агол : 45°) Минимум сијалица животниот век : 50.000 часови Температура : 20 до 45°C CRI : ≥80 Ra, добра боја рендерирање индекс Големина : Ø95*103mm Декорација боја : ладна бела, природни бела, топло бела, RGB и Сертификати : CE, и Ro HS Гаранција : 2 годиниПримена· Домашен и канцелариски осветлување· Трговски центар осветлување· Приказ на случај осветлување· Под кабинет осветлување· Уметност осветлување· Одборот осветлувањеПредупредува1...

Високо качество на AC / DC12V led GY6. 35 led лампи осветление 12V 6W GY6. 35 led лампа (безплатна доставка на 50 бр. / лот)

297.60 -20 % BGN 238.00

1.Тип на производ : GY6.3534 SMD2.Влезен Напон : AC / DC12 V3.Моќ Дисипација : 6.2 W Max4.Прозрачна Флукс(lm) : 600750 LM5.Зрак Агол : 360 степени6.Светилки носителот : GY6.35(p=6.35 mm)7.Led боја : Црвена / Жолта боја / Бела / Сино / Топло бела / Зелена одберете8.Димензија : Φ20x30.0mm9.Тежина : 10g10.Оперативен Температура : 40~85 C11.Сертификати : ROHS , CE

51LED G4 SMD3528 DC12V 380-405LM Dimmable Marine Camper Carts лампа с нажежаема жичка

12.64 -21 % BGN 10.00

Точка : Лер G4 Сијалица Кула типГ4 база висока моќност led сијалица со висока моќност led диоди,51pcs 3528 SMD , ПРЕДВОДЕНА bipin крушка ,кула тип,360degree зрак ,6400k Ден Светлина Бела и 3200 Топло Бела со G4 Фитинг , biполаритетот способен,380405 LM Светлината Еквивалентно на 30 W Халоген ...

50шт LED плача алуминиево укрепване печка печатна платка субстрат 20 мм Star Kit САМ охлаждащ радиатор с висока мощност 1 W/3 W/5 W DF

BGN 5.23

Спецификации : име на Производ : 1 W / 3 W / 5 W Топлина Мијалник Димензија : Φ20mm Дебелина : 1.4 mm Материјал : Алуминиум база Боја : Црна PCB Апликации : Овие топлина мијалник може да заварување 1watt,3watt и 5watt еден LED светло монистра...

5PCS 5050 Epileds XML XML-T6 LED 10W High Power LED Red Green Blue UV Pink Lake Blue Golden Yellow Emitter Светодиод за направи си САМ части

12.45 -12 % BGN 11.00

5050 Epileds XML XML T6 ПРЕДВОДЕНА од 10 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Црвена Зелена Сина УВ Розова Езеро Сина, Златна Жолта Emitter Диоди за DIY ДеловиXLamp XML Највисоко Вршење, Комерцијално Достапни, Еден Умре LEDДоставување пробив лумен излез и ефикасност во XM пакет, XLamp XML2 ЛЕР е највисоквршење, комерцијално достапни, еден умре LED...

1 компл. 10 W 12v 1A tdled керамика 5050 студен бял топъл бял led емитер диод +22 мм DC12V 1A led драйвер за DIY части

BGN 6.59

Технички Параметри : Количина : 1 СЕТМодел Тип : tdled Керамички 5050 ПРЕДВОДЕНА од 10 WСе Емитуваат Боја : Бела / Топло БелаТемпература на бојата : 6500 K / 3000 KАгол На Гледање : 110 СтепенDC Напред Напон (VF) : 12 VdcDC Напред Тековната (АКО) : 350m A1000m AМоќност : 10 W LM : 105 LM / WНиска термичка отпорност : 2.5°C / WМаксимална делница температура : 150°CДијаметар : 12 14 16 20mmANSIкомпатибилен chromaticity кантитеНеограничен број на подот живот во ≤ 30o C / 85% RHReflow solderable JEDEC JSTD020 CElectrically неутрален термички патЕден Модел / пет Модел го Вклучите и исклучите само / 5 Режим : ниско ниво 5% Медиум 50% Целосна 100% високо StrobeСОС Влезен Напон : 1215 V DC Излезна Струја : 1000m A Излезен Напон : 12 V Работа за 1pcs 10 W 12 V ПРЕДВОДЕНА од 10 W висока моќност led чип Дијаметар : 22mm Дебелина : 12mm Оперативни Температура : 20~80 степен Температура на Чување : 20~80 степен Функција : Отворена кола, Краток спој и со Текот на вчитувањеПлаќањеL / C, Western Union, T / T, сите се прифатени.Плаќањето ќе биде потврдено и во рок од 24 часа.Превозот термини : Стандард Рамна Стапка на Превозот Услуга ( HK Пост без следење на број )Земја / РегионВреме На ИспоракаЗоштоСоветиЕфикасноста на двете царински и post officeВие'd подобар контакт со нас пред да ги купите, или ние нема да бидеме одговорни за загуби по ние брод!ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, САД, АУ, CA1025 работни денаПовеќето други земји1535 работни денаБразил, Турција, Puerto Rico, Австрија, Украина, Литванија, Словенија, Чешка, Slovakian, Бугарија, Хрватска, Азербејџан,и другите земји во Источна Европа2050 дена, Дури и загубиАко не може да ја прифати ефикасноста на Стандардот Рамна Стапка на Превозот Услуга, ако сакате побрзо и побезбедно услуга, ние може да ви понуди ЕМС или DHL Услужни само ако се плати за дополнителна такса...

10шт 3W 5W 7W 9W 12W 15W 18W SMD5730 SMD5630 на ПХБ студен бял топъл бял за осветление led лампи Безплатна доставка

BGN 10.88

Напомена : 60 W = 18 W, ако сте одбрале на 60 W, ние ќе ја испрати на 18 W SMD плоча за вас Треба да се поврзете , ако треба, проверете да го купат.Тип : 5730 SMD Светилка ПлочаМоќност : 3 W 5 W 7 W 9 W 12 W 15 W 18 WДиоди Моќ : 0.5 w по парчеЛумен : 4555 лумен на диодиСтруја : околу 300maБоја : Топло Бела & Ладно БелаТемпература на бојата : Топло Бела : 32003500 K Ладно Бела : 60006500 K Дијаметар : 3 W32милиметри,5 W50mm,7 W50mm,9 W65mm,12 W65mm,15 W100mm,18 W100mФункција : ligher Осветленост од висока моќност диоди емитуваат светлина е повеќе униформа испуштање на топлина мијалник, подобро дисипација на топлина светлина неуспех е многу мал, долг употреба живот ниска потрошувачка на енергијаПакет Содржина : 10pcs smd 5730 Алуминиумска плоча

Безплатна Доставка !!! 3W E12 LED AUTO BULB 12VDC Corn Light Bulb For Home Yachts Carts Marine light Dimmable 360 градуса

11.52 -13 % BGN 10.00

ТОЧКА : ЛЕР АВТО СИЈАЛИЦАE12 18pcs smd 5050 E12 база ,LED автоматски крушка, 12 VDC оперативен напон спектарE12 база led авто сијалица со висока моќност led диоди,18pcs SMD 5050 , ПРЕДВОДЕНА bipin крушка ,кула тип,360degree зрак ,3200 Топло Бела со G4 Фитинг , biполаритетот способен, 250 LM Светлината Еквивалентно на 20 W 25 W Халоген ...

Cheerhuzz ретро лампа E27 Vintage Edison лампа с нажежаема жичка 110v 220v лампа с нажежаема жичка A19 лампи за домашен интериор лампа за вътрешно осветление

BGN 14.38

Детали : Lumiled Squirel Кафез Волфрам со Вжарено Гроздобер Антички Сијалица Репродукција 40 W Функција : Боја : (Како на сликата покажува) произведено во Кина СЕ Наведени Основните Собранието е потребно Напон : AC / DC 110240 V Големина : A19E27 : Дијаметар : 60 MM / 2.36"; Должина : 113 MM / 4.45"

100 бр. G4 2 W 4 W 24 и 48 LED SMD 3014 led полилей, кристал светлина DC12V неполярные царевица лампи led лампа, Свещ, светлина

116.13 -8 % BGN 107.00

Опис : Предмет Тип : LED Светилки Напон : DC12 V Сертификација : CE,Ro HS Зрак Агол(°) : 360° Просечен Живот (часот) : 50000 База Тип : G4 Место на Потекло : Guangdong, Кина (Копно) LED Количина : 24 / 48 компјутери LED Чип Модел : SMD 3014 Wattage : 2 W 4 W завршна Површина : Силика гел Лумен : 110 LM 300 LM 1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT PP и така натаму...

500PCS 3W G4 Base AC / DC12V/220V LED Bulb Lamp SMD 3014 White / Warm White Led Light 360 градуса ъгъл на лъча светлина

BGN 344.00

Опис На Производот Wattage : 3 W База Тип : Г4 Дијаметар : 10мм Осветлување Агол : 360 степени LED Чип Модел : SMD 3014 Температура на Бојата : Топло Бела : 2700 3500 K Бела : 5500 6500 K Тип : LED Лента Карактеристики : Ниска Потрошувачка на Енергија Должина (m) : 35mm Број на Led диоди : 24pcs светла Боја : Топло Бела, Бела Напон (V) : DC12 V...

Безплатна доставка 20 бр 120 см Т8 LED Tube light 18W SMD2835 96 LED Epistar Chip High brightness 1700Lm лампа с нажежаема жичка ac85-265V

231.97 -8 % BGN 213.00

Ние сме директни професионални manufactory во Guangdong Кина.добредојдовте да ја посетите нашата manufactory!!1700 LM ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ!!! користење на нови SMD2835 , 25 LM / led, повеќето конкурентни produts на пазарот,што чекаш? 1...

Нов 4x E27 led лампа 5 W спалня открит cob led лампа Led Spotlight AC85-265V CE / RoHS топло / студено бяла, Безплатна доставка

35.34 -24 % BGN 27.00

4 X led сијалица 5 W E27 топло бела ладно бела AC85265 V led Светло led светилка led светлото на рефлекторите сијалица БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТLED Сијалица Карактеристики : База Тип : E27 LED Чипови : EPISTAR (Најдобри чипови во ПРЕДВОДЕНА од пазарот) Боја : Топло Бела (2800 3500 K) Природни Бела (40004500 K) Кул Бело (55006500 K) Влезен Напон : AC85265 V Светлосен Интензитет : 500600lm Димензии : Дијаметар од 48mm, Висина 63mm Зрак Агол : 4560 степени Моќ : 5 W Тежина : 70g Долг животен век достигна 100,000 часа Одлично прозрачна ефикасност Вибрациидоказ дизајн Побрзо времето за одговор Ниска топлина рејтинг, со што се намалува леќа нарушување Одобрен : CE / Ro HS 3 години бесплатен замена Пакет се Вклучени : 4 X E27 LED СијалицаСите предмети ќе биде предаден во рок од 1 дена по исплата е расчисти...

9W GU10 12W 15W led лампи, Led крушки Dimmable 110V 220V топло / студено бял 60 ъгъл лъч

38.40 -19 % BGN 31.00

Супер Светло 9 W 12 W 15 W GU10 LED Светлина, Крушка Светилка 110 V 220 V Dimmable Лер Рефлектори Топло Бела / Кул БелоGU10 LED Светлина, Крушка Светилка 9 WБаза Тип : GU10 9 W (3x3 W) Материјал : Алуминиумски + Акрилик conjoined леќа Напон : AC85265 V(Неdimmble) 110v(dimmble) 220 V dimmble Боја Temperture : Топло Бела (27003500 K) Кул Бело 6000 K6500 K Светлосен Интензитет : 420480lm Димензии : D50mm*H62mm( GU10) Зрак Агол : 4560 степени Тежина : 70g Одобрен : CEБаза Тип : GU10 12 W (4x3 W)Материјал : Алуминиумски + Акрилик conjoined леќа Напон : AC85265 V(Неdimmble) 110v(dimmble) 220 V dimmble Боја Temperture : Топло Бела (27003500 K) Кул Бело 6000 K6500 K Светлосен Интензитет : 450550lm Димензии : D50mm*H62mm( GU10) Зрак Агол : 4560 степени Тежина : 70g Одобрен : CEБаза Тип : GU10 15 W (5x3 W)Материјал : Алуминиумски + Акрилик conjoined леќа Напон : AC85265 V(Неdimmble) 110v(dimmble) 220 V dimmble Боја Temperture : Топло Бела (27003500 K) Кул Бело 6000 K6500 K Светлосен Интензитет : 500600lm Димензии : D50mm*H72mm( GU10) Зрак Агол : 4560 степени Тежина : 85g Одобрен : CE

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.