• Новинка
2ft T5 интегрирана led тръба 600 мм, 10 W epistar smd 5630, led лампа AC 110-240 v топло бяло / студено бяло 30 бр./лот

2ft T5 интегрирана led тръба 600 мм, 10 W epistar smd 5630, led лампа AC 110-240 v топло бяло / студено бяло 30 бр./лот

резултат:
BGN 264.00
BGN 243.00 -8 %

Брой продукти
Налично


2 FT 600mm 10 W T5 ЛЕР Цевка ,Fedex Бесплатен превозот,30pcs/многу
Спецификации : Име на Модел : ЛЕР Цевка Напон : AC110 V~240 V Извор на Светлина : 5630 SMD LED Кол : 34 PCS Моќ : 10 W Домување Материјал : Млечно PC + алуминиумска плоча + алуминиумски Диск : Вграден-во (константна струја) се вози PC покритие (опционално) : транспарентни и млечно бела (default испратени млеко бел) светла Боја : Топло БелаЛадно Бела Боја Температура : 2700 K-3200 K6000 K-6500 K Живот : 50,000 часот Оценет IP : IP44
Примена :
1. Вдлабнати осветлување, полица осветлување, таванот/ѕидот заливите
2. Кабинетот и под контра осветлување, канцеларија, работно место
3. Назад осветлување, чекор осветлување, светлината кутии
4. Трговски, изложбени штандови, и панели
Пакет :
30pcs t5 лер цевка 600mm(Цевка+ База)
Кога ќе се направи ред, ве молиме забелешка бојата и покривање сакате :
1. Ве молиме изберете боја :
А Топло Бела 3000 K B. Бела 6000 K
2. Ве молиме, изберете ја покрива :
А Млечниот Покрие Б. Транспарентен Капак
Ако не го избере, ќе испрати 6000 K белата и млечниот покрие as default.

Подробности

Отделят Цвят:
Топъл Бял, Студен Бял
Мощност:
10w
Тип Елемент:
Led лампи
Ъгъл На Гредата (°):
180°
Дължина:
0.6m
Марка led чипове:
Эпистар
Средният живот (ч):
50000
Базов Тип:
T5
Форма:
Бар
Напрежение:
110-240V
Модел led чип:
SMD5730
документ:
CE, RoHS
Толеранс На Мощността:
1%
Брой led чипове:
36 бр.
Цветна Температура:
Студено бяло(5500-7000K)
Случай:
дневна
Тип Led Лампи:
Тръба
търговска марка:
Экси
силата на:
10 W
БРОЙ СВЕТОДИОДИ:
34ШТ
Честота на работа:
50-60hz
Фактор на мощността:
над 0,9
Светлинна ефективност на светодиодите:
700LM
Индекс На Цветовете:
над 75Ra
Материал:
Алуминий + PC (прозрачен / млечен)
Работна температура:
-20-45 градуса
Цветна Температура:
Топло бяло
Входно Напрежение:
110-240 V AC

Избор на купувачи

Безплатна доставка !! най-мощност 9W вела етаж светлина, външен прожектор Led, добро качество, CE, IP65, 110-250VAC,DS-06-13-9 W, алуминий

BGN 289.60

Драги Пријатели,Ви благодариме за посетата на нашата продавница,ние сме фабрика со 9years искуство во ПРЕДВОДЕНА од терен, за сите производи што се продаваат во оваа продавница е со гаранција за квалитет, сите тие се со CE,Ro Hs Сертификација.За превозот цена, ве молиме контактирајте со нас преку email или да ни оставите порака онлајн, ние ќе ги прилагоди превозот цена по receing вашата нарачка онлајн, и најчесто превозот цена е многу пониска отколку што е прикажано онлајн систем.Ви благодариме за вашата поддршка и ви посакувам пријатен шопинг.DARSHAN LIGHTNG ГРУПАВисока моќност 9 W LED отворено светло Функција1.Силна и елегантен Алуминиумско фитинг,добро за топлина испрати2.Висока светла 1 W LED,LUMILED Чип,добар квалитет,висока лумен излез.достапни во Warmwhite,Бело,Сино,Црвено,Зелено,Жолто, RGB (12 VDC)3.Работи на 110 V или 220 V AC,корисникот може да избере еден погоден за инсталација4.IP65 за надворешна и внатрешна апликација5.Лесно поврзување и флексибилни инсталација.монтирање може да поставен на ѕид или на земја.5.Примена : инсталирана во ресторан парк,градина,ceiliing агол,или за на ѕид место декорација.Висока моќност 9 W LED отворено светло спецификација1.Предмет Бр...

Безплатна Доставка !!! 27LED лампа Dimmable G4 SMD5050 12VDC 540-594LM Home Display Camper Bulb лампа топло бяла Бяла

13.18 -17 % BGN 11.00

Точка : Лер G4 Сијалица Кула типГ4 база висока моќност led сијалица со висока моќност led диоди,27pcs SMD 5050 , LED сијалица ,кула тип,360degree зрак ,6400k Ден Светлина Бела и 3200 Топло Бела со G4 Фитинг ,540594 LM Светлината Еквивалентно на 30 W Халоген ...

TSLEEN E14 E27 LED лампа SMD 5730 R39 R50 R63 R80 3W 5W 7W 9W 12W LED Spot light AC 220V топло студено бял led прожектор

5.26 -62 % BGN 2.00

22.62 / торба TSLEEN E14 E27 ПРЕДВОДЕНА Крушка Светилка SMD 5730 R39 R50 R63 R80 3 W 5 W 7 W 9 W 12 W LED Место светло AC напон 220 V Топол Кул бело Led светлото на рефлекторитеКарактеристики100% Сосема Нов и Висок Квалитет!Високоефикасен енергија конзервација, ниска греење производство...

220V 240V 40W E26 E27 Edison лампа T10 T185 T225 T300 стари ретро тръбите тръбни лампи с нажежаема волфрамова електрическа крушка

BGN 4.78

220 V 240 V 40 W E26 E27 Lumiled Сијалица T10 T185 T225 T300 гроздобер ретро тест цевка на цевка светилки блескаво сијалица волфрамСостојба : 100% Сосема НовМатеријал : СтаклоМоќност : AC 220240 VПотрошувачка на енергија : 40 WЖивотниот век : Околу 3,000 hЛумен : 1 W=6lmТемпература на бојата : 2700 KБаза Тип : E27Dimmable или Не : DimmableПовеќе детали слики за вашиот референцаПоврзани ОбјектиВажни Совети1 : Ние сме забелешка одговорен за какви било царински давачки или improt данок, Но со цел да ги избегнете високите увозни давачки / данок, Nowmally ние ќе прогласи вашите нарачки на ниска вредност за ваша лична употреба...

DHL 48 led Безплатна доставка на 120 мм база водоустойчив led лампа за led мебели супер ярък под масата осветление за сватба

63.68 -9 % BGN 58.00

2017 Ново Ново Ново!!! Квалитетот се спореди со друг добавувач : 1) Led диоди : наше 48 RGBW led диоди, друг добавувач 6 или 16 led диоди 2) Батерија : наше 4500m Ah, друг добавувач 1600m Ah 3) Wireless, Батерија, Водоотпорен, RGB 16 бои, далечински управувач...

10шт 44mm глобус кръгла COB LED източник на светлина за прожектор тавана лампа панел светлина 10 W 15 W 20 W 25 W 30 W топло природа студено бяло

58.06 -0 % BGN 58.00

10pcs 44mm свет кружни КОЧАН LED светло извор за вниманието таванот светилка панел светлина 10 W 15 W 20 W 25 W 30 W топло природата ладно белаSumbulbs 4432 КОЧАН LED Светло Извор Име : 4432 LED КОЧАН КОЧАН Дијаметар : 44mm Осветлување Област Дијаметар : 32милиметри Meterial : Алуминиумлегура плоча + КОЧАН LED Вати : 10 W / 15 W / 20 W / 25 W / 30 W Влезен Напон : DC 3033 V(10 W,15 W120 W,25 W) / DC3640 V(30 W) Тековна : 300m A (10 W) , 450m A (15 W) , 600m A (20 W) , 830m A (30 W) Светлосен флукс : 100 LM / W светла Боја : Ладна Бела (60006500 K), Natual Бела (40004500 K), Топло Бела (3000 K3500 K) Големина : φ44mm Апликација : извор на Светлина за LED светлото на рефлекторите, Downlight, DIY LED светилка, КОЧАН светлина..44mm свет кружни КОЧАН LED светло извор за вниманието таванот светилка панел светлина 10 W 15 W 20 W 25 W 30 W топло природата ладно белаЗа повеќе КОЧАН LED светло, ве молиме кликнете тука : Она што е КОЧАН?КОЧАН (Чипови на управен Одбор (уо) е нова технологија на LED за пакување на LED светло моторот...

Безплатна доставка Dimmable G4 Led Bulb 12VDC 18PCS 5050SMD White 360-396LM Tower Type 3W 5pcs/лот

37.22 -19 % BGN 30.00

Точка : Лер G4 Сијалица Кула типГ4 база висока моќност led сијалица со висока моќност led диоди,18pcs SMD 5050 , LED сијалица ,кула тип,360degree зрак ,6400k Ден Светлина Бела и 3200 Топло Бела со G4 Фитинг ,360396 LM Светлината Еквивалентно на 20 W 25 W Халоген ...

Лампа на проектора DT00757

BGN 89.60

Компатибилен Проектор : СВЕТИЛКА МОДЕЛ : DT00757ТИП : HS200 WОдговара За Проектор : HITACHI HX2075 A / HX2090 / HCP50 X CPX251 / X256 ЕДX10 / X1092 / X12 / X15Слика на DT00757 : Нашата фабрика ќе се одморат во Февруари 8 та, како и за Кинеската нова година Празник, Ние ќе се вратам на работа во Февруари 23th.Жал ми е за донесување толку многу непријатности

51LED G4 SMD3528 DC12V 380-405LM Dimmable Marine Camper Carts лампа с нажежаема жичка

12.64 -21 % BGN 10.00

Точка : Лер G4 Сијалица Кула типГ4 база висока моќност led сијалица со висока моќност led диоди,51pcs 3528 SMD , ПРЕДВОДЕНА bipin крушка ,кула тип,360degree зрак ,6400k Ден Светлина Бела и 3200 Топло Бела со G4 Фитинг , biполаритетот способен,380405 LM Светлината Еквивалентно на 30 W Халоген ...

1 компл. 10 W 12v 1A tdled керамика 5050 студен бял топъл бял led емитер диод +22 мм DC12V 1A led драйвер за DIY части

BGN 6.59

Технички Параметри : Количина : 1 СЕТМодел Тип : tdled Керамички 5050 ПРЕДВОДЕНА од 10 WСе Емитуваат Боја : Бела / Топло БелаТемпература на бојата : 6500 K / 3000 KАгол На Гледање : 110 СтепенDC Напред Напон (VF) : 12 VdcDC Напред Тековната (АКО) : 350m A1000m AМоќност : 10 W LM : 105 LM / WНиска термичка отпорност : 2.5°C / WМаксимална делница температура : 150°CДијаметар : 12 14 16 20mmANSIкомпатибилен chromaticity кантитеНеограничен број на подот живот во ≤ 30o C / 85% RHReflow solderable JEDEC JSTD020 CElectrically неутрален термички патЕден Модел / пет Модел го Вклучите и исклучите само / 5 Режим : ниско ниво 5% Медиум 50% Целосна 100% високо StrobeСОС Влезен Напон : 1215 V DC Излезна Струја : 1000m A Излезен Напон : 12 V Работа за 1pcs 10 W 12 V ПРЕДВОДЕНА од 10 W висока моќност led чип Дијаметар : 22mm Дебелина : 12mm Оперативни Температура : 20~80 степен Температура на Чување : 20~80 степен Функција : Отворена кола, Краток спој и со Текот на вчитувањеПлаќањеL / C, Western Union, T / T, сите се прифатени.Плаќањето ќе биде потврдено и во рок од 24 часа.Превозот термини : Стандард Рамна Стапка на Превозот Услуга ( HK Пост без следење на број )Земја / РегионВреме На ИспоракаЗоштоСоветиЕфикасноста на двете царински и post officeВие'd подобар контакт со нас пред да ги купите, или ние нема да бидеме одговорни за загуби по ние брод!ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, САД, АУ, CA1025 работни денаПовеќето други земји1535 работни денаБразил, Турција, Puerto Rico, Австрија, Украина, Литванија, Словенија, Чешка, Slovakian, Бугарија, Хрватска, Азербејџан,и другите земји во Источна Европа2050 дена, Дури и загубиАко не може да ја прифати ефикасноста на Стандардот Рамна Стапка на Превозот Услуга, ако сакате побрзо и побезбедно услуга, ние може да ви понуди ЕМС или DHL Услужни само ако се плати за дополнителна такса...

Високо качество на AC / DC12V led GY6. 35 led лампи осветление 12V 6W GY6. 35 led лампа (безплатна доставка на 50 бр. / лот)

297.60 -20 % BGN 238.00

1.Тип на производ : GY6.3534 SMD2.Влезен Напон : AC / DC12 V3.Моќ Дисипација : 6.2 W Max4.Прозрачна Флукс(lm) : 600750 LM5.Зрак Агол : 360 степени6.Светилки носителот : GY6.35(p=6.35 mm)7.Led боја : Црвена / Жолта боја / Бела / Сино / Топло бела / Зелена одберете8.Димензија : Φ20x30.0mm9.Тежина : 10g10.Оперативен Температура : 40~85 C11.Сертификати : ROHS , CE

1x MR16 400lm 5w SMD 3528 60 led крушка със стъклен капак топъл бял, студен бял AC 12V Фокус Spot LED лампа

4.03 -1 % BGN 4.00

MR16 60 LEDs SMD2835 AC / DC 12 V Спецификација : Тип : LED Светилка База Тип : MR16 Чип Количина : 60 LEDs V oltage : AC / DC 12 V Моќност : 5w Лумен : 400 LM Зрак Агол( ° ) : 120 ° Боја Температура : 60006500 K (Бела); 28003200 K (Топло Бела) Големина : 49*50 MMПРАТКАТА во Светот Mail Услугата треба да се справи со голем број на нарачки, ние ќе го избере најбрз начин во согласност со фактичката состојба на логистика...

Новата лампа на проектора DT00731 за HITACHI HX2075/HX2175/CP-S240/S245/X250/X255/ED-S8240/X8250/X8255

BGN 89.60

Компатибилен Проектор : СВЕТИЛКА МОДЕЛ : DT00731 ТИП : HS180 W Одговара За Проектор : HITACHI CPX505 / CPX600 / CPX605 / CPX60Слика на DT00731 : Нашата фабрика ќе се одморат во Февруари 8 та, како и за Кинеската нова година Празник, Ние ќе се вратам на работа во Февруари 23th.Жал ми е за донесување толку многу непријатности

10шт 15 W SMD 5730 5630 led лампи, панел 85 мм, 30 led led табели за осветление лампи DIY

BGN 40.00

Диоди Тип : SMD 5730Моќност Тип : 15 W Светилка ПлочаЛумен : 4555 lm по диодиДиоди Моќ : 0.5 W по парчеАктуелни : 300 мрБоја : Топло Бела & Ладно БелаТемпература на бојата : Топло Бела : 30003200 K Ладно Бела : 60006500 KДијаметар : 85mmСпецијалност : повисока Осветленост од висока моќност диодисветлината емитуваат е повеќе униформаиспуштање на топлина мијалник, подобро дисипација на топлинабренд LED Чип, одличен квалитет, долг работен векниска потрошувачка на енергијаПакет Содржина : 10pcs 15 W 85mm smd плочаНапомена : треба да се поврзете со , ако треба, кликни за да се купи.

100 бр. G4 2 W 4 W 24 и 48 LED SMD 3014 led полилей, кристал светлина DC12V неполярные царевица лампи led лампа, Свещ, светлина

116.13 -8 % BGN 107.00

Опис : Предмет Тип : LED Светилки Напон : DC12 V Сертификација : CE,Ro HS Зрак Агол(°) : 360° Просечен Живот (часот) : 50000 База Тип : G4 Место на Потекло : Guangdong, Кина (Копно) LED Количина : 24 / 48 компјутери LED Чип Модел : SMD 3014 Wattage : 2 W 4 W завршна Површина : Силика гел Лумен : 110 LM 300 LM 1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT PP и така натаму...

G4 2W led лампи, свещи, светлини 24V 12V Dimmable PWM равен 15W халогенна лампа за кола auto шофиране лодка камион морски led осветление

152.00 -23 % BGN 117.00

Г4 2 W LED Свеќа Светилки Светла 24 V 12 V Dimmable PWM Еднакви 15 W Халоген Светилка За Автомобили Auto Возење Чамец Камион Морски Лед ОсветлувањеФункција : G4 2 W 12 VAC / DC или 1030 VDC Реден број : GOG42 W Volts : 12 V AC / DC ( Може да се Dimmable 12 VPWM Dimmer ) или 1030 V DC (ве молиме оставете порака која напон сакате,или ние ќе ги испрати 12 VAC / DC стандардно.ви благодариме) LED диоди : 10 КОМПЈУТЕРИ Супер Светло 5050 SMD Led диоди Консумираат watage : 2 W материјал : стаклени Влакна PCB Зрак агол : 120° Прозрачна Флукс(Lm) : 190200 LM Боја рендерирање индекс(Ра) >80 Живот(Hr) : 100000 Hr Големина : 30.5mmx38mmx8mm Бруто тежина : 6.5 g Боја : топло бела,кул бело топло бела : 28003200 K Кул бело : 58006500 K Апликација : авто / Авто сигнал / Рекреација возила / автомобили / мотоцикли / насока светлина / цртичка светлина / инструмент светлина / индикатор светлото / стоп светилка / кочница светлина / опашка светилка / страна светилка / паркинг светлина јачина на светилка / внатрешно осветлување / предупредување индикатор Информации : Драг Пријател,квалитетот за LED производ е многу важно,се споредуваат со други продавница внимателно за квалитетот во детали,како што се топлина дисипација,ПРЕДВОДЕНА чипови,така што нема проблеми во вашиот иден бизнис.некои производи може да не се знае квалитетот по само со користење на 23 месеци,но по овој период,брзо лумен амортизација,треперење на светлината,rusting,светло место и така натаму.Не велат дека цената е поскапо од другите продавници,ќе се купат најдобар квалитет на производи,може да се користат за неколку години,но се купи лош квалитет на производите,само неколку месеци, и да ви донесе повеќе проблеми и ќе ја изгуби пари во вашиот бизнис и иднина...

Безплатна доставка на 60 броя 90 см Т8 LED Tube light 14 W SMD 2835 70 LED Epistar chip висока яркост 1120Lm лампа с нажежаема жичка AC85-265V

510.37 -8 % BGN 470.00

Ние сме директни професионални manufactory во Guangdong Кина.добредојдовте да ја посетите нашата manufactory!!1120 LM ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ!!! користење на нови SMD2835 , 25 LM / led, повеќето конкурентни produts на пазарот,што чекаш? 1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.