• Новинка
6 бр. / лот led лампа 240V AC 100V Down Lights Home постоянно напрежение на тока вътрешна лампа SMD2835 AC110v 220v студен бял/топло бял

6 бр. / лот led лампа 240V AC 100V Down Lights Home постоянно напрежение на тока вътрешна лампа SMD2835 AC110v 220v студен бял/топло бял

резултат:
BGN 14.38
BGN 12.00 -17 %

Брой продукти
Налично


AC100 V-240 V Напон Постојан Струја LED Сијалица е погодна за големи сегашниот applaction. Како што се AC 100 V ДА 240 V (вклучуваат 100v/110v/120v/130v/220v/240v, тоа би можеле да работат на различни актуелни без оглед на тоа смени). Кога ќе се поврзете на различни актуелни, тогаш ќе нема потреба да се грижите за Нестабилен напон изгореници светилки. Постои возач вградени на крушка, трае долг животен век. Ние нудиме кул бело и пријатна за продажба, и различни волт за да изберете. Клиентите да изберете различни волт за 3w 5w 7w 9w 12w и 15w.
Конектор : E27
Боја температура : Кул бело(6500k) Топло бела(3200 K)
CRI : >80
Осветлување на аголот : 200 степен
Затемнување опсег : Нема Затемнете
Влезен напон : AC100 V-240 V
Фреквенција : 50-60 HZ
Одлична топлина намалените перформанси
Долг животен век : 5000 Hrs
Десет парче од 12 V DC E27 LED Светилка
Сите предмети се испраќаат од нашиот магацин во Кина. Ние брод вашата предмети од Кина Пост,и тоа ќе брод во рок од 2 до 5 работни дена По приемот на плаќање.Тоа ќе трае 15-60 дена за да се заврши на испорака.
Ако било какви прашања се зголеми за време на вашето купување,ве молиме контактирајте со нас на прво место. Ние сме повеќе од среќни да ви помогнат . Ако имате било какви прашања или проблеми,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас , ние сме, исто така, повеќе од среќни да ви помогне со било issueregarding на нашите производи или услуги
Вашата цел адресата мора да одговара на вашиот превозот адреса. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на јавното празник.
Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Други земји или оддалечените области може да потрае подолго.
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачите одговорност .
Ние го цениме вашиот бизнис ,ако сте задоволни со нашата служба, ве молиме да ни остава 5 ѕвезди позитивни повратни информации, и ние ќе го стори samefor вас .Ви благодариме однапред.
Ако ви требаат повеќе , ве молиме кликнете на овој линк за да видите повеќе детали :

Подробности

Отделят Цвят:
AC100V-240V нагряват, AC100V-240V охлажда
Мощност:
3W, 5W, 7W, 9W, 12W, 15W
Силна Страна На Регулатори:
No
Тип Елемент:
Led лампи
Дължина:
0.55m
Светлинен Поток:
500-999 лумена
Ъгъл На Гредата (°):
270°
Цветна Температура:
Студено бяло(5500-7000K)
документ:
CCC,CE
Модел led чип:
2835
Форма:
Пръстен
Напрежение:
AC100v-240v
търговска марка:
dreamminglighting
Случай:
Спалня
Марка led чипове:
Едисън
Толеранс На Мощността:
5%
Тип Led Лампи:
Крушка Крушка Балон
Базов Тип:
E27
Средният живот (ч):
50000H

Избор на купувачи

Т8 LED Tube Light Bar 1200mm 1500 мм 600 мм 900mm 9W 14W 18W 22W LED лампа луминесцентна лампа tubo 3 фут 4ft 5ft 6 фута лампады 25 бр./лот

348.80 -10 % BGN 314.00

T8 ЛЕР Цевка Светлина Бар 1200mm 1500mm 600mm 900mm 9 W 14 W 18 W 22 W LED Светилка флуоресцентни tubo сијалица 3ft 4ft 5ft 6ft lampadas 25pcs / многу CE & ROSH Моќ SingleEnded25pcs / многу Оптика Параметри за Извор на Светлина : 2835Прозрачна Флукс(lm)60см 600 LM90cm 900 LM120cm 1200 LM150cm 1500 LMCCT(К) : Топло Бела(3000 K) / Природа W(5000 K) / Г.С.(6500 K)CRI(Ра) : повеќе од 80 RaЗрак Агол : 180 степенЖивотен век (Часот) : повеќе од 50,000 Часот Електрични Параметри Влезен Напон(V) : 85265 Vac Фреквенција(Hz) : 50 / 60 Hz Влез Струја(m A) : 45m A (@ 220 Vac ) Вкупна Моќност(W) 9 W 60cm 14 W 90cm 120cm е 18 W 150cm е 22 W Тип : T8 LED Количина 80 LED 60cm 120 LED 90cm 160 LED 120cm 200 LED 150cm LED Чип : 2835 SMD Структура Параметри Материјал : Алуминиум легура+транспарентен Капак Ако треба Млечниот маска, pls ни остави порака Големина(мм) : 600*26mm / 900*26mm / 1200 / 1500mm Нето Тежина(g) : 300 G Вода Доказ(IP) : Внатрешна Употреба Само Интегрирани Параметри Температурата на работа : 40 ~ 60 Centigrade Чување Влажност : 0% ~ 95%R...

Високо качество на 6V T10 led instrument светлини T10 158,168,194, 912 w5w w3w led light безплатна доставка 500 бр./лот

156.80 -20 % BGN 125.00

1 Модел : T101 SMD2 Влезен Напон : 6 VDC3 Led type : 50504 Чип бренд : Epistar5 LED количина : 1 компјутер6 Лумен излез : 2024lm7 Потрошувачка на енергија : 0.18 W Max8...

50 бр. / лот 3 Watt led лампа 3.4 В Чисто бял 6000K / топло бял 2700K / натурален бял 4500K Edison чипове за as DRL дневни светлини

41.41 -1 % BGN 41.00

Спецификации : 3 W1 Форми : 2 Емитуваат боја : Бела / Топло Бела / Природна Бела3 Temp Боја : Топло Бела : 27003500 K / Бело : 60006500 K / Природна Бела : 40004500 KDC напред напон (VF) : Бела : 3.0 VV 3.4Интензитетот прозрачна : Топло Бела 200 LM 2404...

3W P13. 5S LED обновени резервни лампи за фенерче CREE XPG2 чипове Led Conversion Kit за C/D светлини Факел

8.94 -11 % BGN 8.00

3 W P13.5 S LED Ажурирани Замена Светилки За Светло КРИ XPG2 Чипови Led Конверзија Комплет за C / D Рефлектори ФакелотСпецификација : Универзална Поларитетот : "+" на врвот, "" на земјата...

Led тавана лампа направи си САМ смяна на Магнит борда на ПХБ SMD5730 двоен цвят бял / топло бял 110-240 v светлината на панела led тръби + диск

475.20 -5 % BGN 451.00

LED Таванот Светлина DIY Замена Магнет PCB Одбор SMD5730 Двојна боја Бела / Топло бела 110240 V Светилка Панел Светлина ПРЕДВОДЕНА Ring Tube Материјал : Висок зрачење алуминиумски панелМоќност : 12w,15 W,18 WAC Напон : 110 V240 VБоја : 3 вид Боја на владата , 1 бела 2 топло бела , 3 бели + топло бела Бела 60006500 KТопло Бела 35004000 KПриродата Белата 40004500 KЖивот : > 5000hoursКористете температура : 30°C60°CГаранција : 1 годиниПредмет : Може да се користи за да се замени традиционалните стариот цевка светилкаКарактеристики : Таванот светла retrofit одбор ви помогне да го замени стариот цевка светилка.Уживајте во посветла осветлување, спаси повеќе енергија, ПОЗЕЛЕННа дури и светлина и добра CRI ќе биде удобно да се очите, ПОЗДРАВПакување : 50pcs според вашата нарачка избор50pcs led драјверзавртки, Вшмукување железо.

Високо качество на 24V led Truck BA9S instrument светлини, 24V BA9S товарен car bulb, led BA9S лампа 24v good van 50 бр./лот

26.88 -18 % BGN 22.00

1.Тип на производ : BA9 S1 LED2.Влезен Напон : DC24 V3.Моќ Дисипација : 0.06 W Max4.Прозрачна Флукс(lm) : 3040 LM5.LED количина : 1 LED6.LED спецификација : : Φ10 НАТОПИ LED7.LED Боја : Сина,Бела,Жолта,Црвена,Зелена.8.Зрак Агол : 60 degre9.Светилки носителот : BA9s10.Димензија : Φ10x23mm11.Тежина : 1.3 g12.Оперативен Температура : 40~85 C13.Сертификати : ROHS , CE14 Употреба : LED Автомобил Сигнал Светлина, Индикатор за Светло, Пилот Светилка итн.

10 XGU4 G4 GY5. 3 3W 18x5050SMD 180-220LM 3000K топло бяла светлина LED царевичен лампа (12V) нов

17.58 -9 % BGN 16.00

Спецификации Сијалица База GU4, Г4 Тип Пченка Светилки светла Боја Топло Бела Wattage (W) 3 LED Тип SMD 5050 LED Кол 18 Напон (V) НАИЗМЕНИЧНА 12 Почетна Lumens (lm) 180220 Температура на Бојата (К) 3000 Живот (h) >15000 Димензија(cm) x 5.0 2.0 2.0 x Пакет Содржина 10 LED Сијалица Дознаете Повеќе За Овој Производ 1...

MengJay топло / студено бял LED BulbG45 A60 AC 220V прозрачно стъкло светлина с нажежаема жичка ретро лампа E27 2W 4W 6W 8W старовремски лампи Едисон

BGN 2.88

Meng Jay Топло / Ладно Бела LED Bulb G45 A60 AC напон 220 V Транспарентно Стакло со Вжарено Светлина Ретро Светилки E27 2 W 4 W 6 W 8 W Гроздобер Lumiled светилкаПревозот 1.Предмети ќе биде предаден во рок од 15 работни дена откако плаќање е потврдено...

5 бр. / лот мини DC 5V преносими LED USB топка Light bulb 2 W бял / топло бяла светлина с Магнит и желязо можете да залепите навсякъде

31.52 -5 % BGN 30.00

Ова е производ на мини USB напојување со допир dimmer ноќ светлина Кога ќе се добие во близина на USB напојување, топла светлина ќе биде повеќе светла за неговиот допир dimmer функција...

50W 100W 120W 150W 200W 250W 300W CREE XTE XPG2 LED на PCB алуминиева плоча модул лампа на таблото led high bay light, industrial led

65.52 -10 % BGN 59.00

Спецификација : 1 Извор на светлина : 100% САД КРИ XTE / XPG2 2 Боја : Топло Бела / Natrual Бела / Кул Бело 3 Температура на бојата : Топло Бела 30003500 K Natrual Бела 40004500k Кул Бело 60006500 K 4...

Безплатна доставка!Високо качество на 2 бр. / много висока мощност 10 W / 20 ВТ45MIL бял / топло бял / RGB LED емитер на светлината на лампата с 60 градуса леща

12.26 -2 % BGN 12.00

Freeshipping!Висок Квалитет 2 ПАРЧИЊА / многу Висока моќност 10 W / 20 W45 MIL КУЛ Бела / Топло Бела / RGB LED Emitter светлина светилка со 60 степен Леќа Објект спецификите Предмет Тип : LED Светилки Бренд Име : ЏИН RUI Зрак Агол(°) : 60 LED Чип Бренд : Epistar Просечен Живот (часот) : 10000 LED Чип Модел : 1 W Висока Моќност Сертификација : Ro HS CCC CE Боја : Бела,Црвена & Зелено и Сино,Топло Бела лумен : бела / топло бела(800900lm)сина(300lm)зелена / црвена(500lm) Број на LED Чип : 10 W(9 LED) 20 W (20 LED) Боја Температура : Кул Бело(55007000 K) ТОПЛО БЕЛА (30003500 K) Повод : Градина бранова ДОЛЖИНА : црвено(635nm)зелена(530nm)сина(460nm) Должина : 38 MM База Тип : Точка за контакт Опис на Производотбела : 60006500kтопло бела : 30003500kНапон : 10 W : црвено (68v) други(911v) 20 W : 1518 V

8x GU10 8w 600LM SMD Spot light лампа 110v фокус 220v led лампа 240v led топло бяла / студено бяла дневна / спалня

45.20 -5 % BGN 43.00

ПРАТКАТА во Светот Mail Услугата треба да се справи со голем број на нарачки, ние ќе го избере најбрз начин во согласност со фактичката состојба на логистика...

4x MR16 GU5. 3 Бели 60 SMD 3528 LED енергоспестяващ прожектор крушка лампа 12V

BGN 13.34

Бренд нови MR16 LED светло! Висок квалитет, ефикасна и заштеда на енергија, ниска греење, долг животен век Ниска потрошувачка на енергија 60 3528 SMD Led диоди База : MR16 Brand нови MR16 LED светло!Висок квалитет, ефикасна и заштеда на енергија, ниска греење, за долг работен векНиска потрошувачка на енергија60 3528 SMD Led диодиБаза : MR16Чиста белаТекст : 12 VМоќност : за 4 WДимензија : 47mm x 50mm(приближно)Прозрачна флукс вредност : 280 LM300 LMБоја температура опсег : 6000 K 6500 KЖивотниот век : 50.000 часовиAnswer : ___________________________ Note : Бара 12v LED драјвер за да функционира правилно и да го зачува долг живот,НЕ смее да се користи со халоген трансформатор.Пакет се вклучени : 4 X MR16 LED сијалицаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Високо качество на H11 12V H8 led фарове за мъгла, H11 12V H8 автомобилни led фарове за мъгла безплатна доставка 20 бр/лот

108.80 -20 % BGN 87.00

1.Тип на производ : H1118 SMD2.Влезен Напон : AC / DC12 V3.Моќ Дисипација : 3.24 W Max4.Прозрачна Флукс(lm) : 320400 LM5.Зрак Агол : 360 степени6.LED Боја : Бела / Red / Сино / Жолта / топло бела / зелена одберете7.Светилки носителот : H11 / H8 одберете.8...

Безплатна доставка! Добро качество 12W водеше лампа на стената, светлина крылечка Led, подова прилагане, 110V / 220VAC,DS-08-13-12 W гаранция 2 години

BGN 140.80

Драги Пријатели,Ви благодариме за посетата на нашата продавница,ние сме фабрика со 9years искуство во ПРЕДВОДЕНА од терен, за сите производи што се продаваат во оваа продавница е со гаранција за квалитет, сите тие се со CE,Ro Hs Сертификација.За превозот цена, ве молиме контактирајте со нас преку email или да ни оставите порака онлајн, ние ќе ги прилагоди превозот цена по receing вашата нарачка онлајн, и најчесто превозот цена е многу пониска отколку што е прикажано онлајн систем.Ви благодариме за вашата поддршка и ви посакувам пријатен шопинг.DARSHAN LIGHTNG ГРУПАВисока моќност 12 W LED ѕид светилка Функција1.Силна и елегантен Алуминиумско фитинг,добро за топлина испрати2.Висока светла и добар квалитет Чип СМД.,достапни во Warmwhite,Бело,Сино,Црвено,Зелено,Жолто,3.Работи на 110 V или 220 V AC,корисникот може да избере еден погоден за инсталација4.IP54 за отворен и затворен апликација5.Лесно поврзување и флексибилни инсталација.монтирање може да поставен на ѕид или на земја.5.Примена : инсталирана во ресторан парк,градина,ceiliing агол,или за на ѕид место декорација.Висока моќност 12 W LED ѕид светилка спецификација1.Предмет Бр...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.