• Новинка
САЩ ЕС адаптер UV лъч кварцевая крушка дезинфекция на озоновия стерилизатор, лампа начало болница убие акари ултравиолетова дистанционно управление комплект

САЩ ЕС адаптер UV лъч кварцевая крушка дезинфекция на озоновия стерилизатор, лампа начало болница убие акари ултравиолетова дистанционно управление комплект

резултат:
BGN 36.45
BGN 28.00 -23 %

Брой продукти
Налично


Купувачот мора да го прочитате : Не озонската УВ светлина : УВ бранови должини до 254 NM, Ултравиолетова светлина, ако УВ светлина е блокиран од страна објекти, на линија не е изложен на местото без дезинфекција. Озонската УВ светлина : УВ бранови должини до 185 NM, озонската стерилизација, намалување на формалдехид во прилог на мирис функција, озонската можат да бидат покриени со целата соба, од влијанието на пречки Без далечински управувач опции, можете рачно да се започне, на прес веднаш да започне, без одложување start time, препорачливо е да се купи за далечинска контрола опција се Должи на посебност на озонската, препорачливо е купувачи употреба на озонската-дезинфициенси светилки во тоалети, кујни и во други места да ги стерилизирате повеќе темелно. Кога луѓето не се дома, тие можат да изберат да се земе озонската стерилизација. Во спалната соба, дневна соба, ние препорачуваме да се користи не-озонската светилка, како што се постарите лица, децата и бремените жени препорачуваме употреба на не-озонската светилка Мерки на претпазливост : 1. Долгорочната изложеност на ултравиолетови зраци ќе горат очите на луѓето и на кожата, вдишуваш озонската за долго време ќе наштети на човечкиот респираторен тракт, препорачливо е да не близок контакт со ултравиолетова светлина, употребата на озон дезинфекција да затворете ги прозорците и вратите. 2. Озонската е многу нестабилен гас, обично во воздухот 30 до 40 минути во кислород, употребата на озон дезинфекција по најмалку 40 минути да ја отвори вратата да влезе. Разликата помеѓу озонската светилка и ozoneless светилка : 1. Озон-слободен УВ лампи не произведува озонската кога се користи во домашна дневна соба и спалната соба. 2. Озонската-врз основа на УВ ламба ќе произведува озонската кога тоа е работа. Озонската може да стерилизирате места каде ултравиолетовите зраци не може да се постигне, но на озонската е штетна за човековото тело. По дезинфекција, по 30-45 минути вентилација, лицето може да влезе во собата. Дезинфекција кабинети се препорачува да се користи на озонската светилки. оваа светилка користи 110~250 V, светилка е НИ приклучокот, а ние ќе испрати еден ЕУ адаптер за размена на приклучокот за вас во пакет. ве молиме да се чувствуваат слободни да го нарачате. ви благодариме. Инструкции Време база светилка прирачник 1, производот е вклучен, притиснете го адаптерот за префрлување, адаптер светлината ќе почне да трепка, секој пат кога светлата боја се менува еднаш, (сино - виолетова - off - црвено) заменик циклус. Црвена за 15 минути, сина за 30 минути, пурпурна за 60 минути, 2, индикаторот светлина одговара на избраниот пат започнува да трепка. Во оваа држава, на индикатор светлото трепка за 5 пати и потоа влегува во start-up држава. На ѕвончето почнува да алармот, и поблиску, тоа е да се светилка, повеќе итна на звук на алармот е. 3, светилка е осветлена, во согласност со соодветните времето на светлината време за работа, за времето автоматски се затвори. 4, во почетокот држава, во секое време нежно притиснете го адаптерот за да ја отворите за скролување, можете да ги затворат. Далечинска контрола светилка прирачник за вклучување / исклучување / OK, Б за 15 минути, C за 30 минути, D за 60 минути) Откако производот е вклучен, притиснете на копче на далечинскиот управувач, на индикатор светлото на адаптер започнува да трепка, притиснете на далечинскиот управувач B, C, D за да го одберете времето, и потоа притиснете повторно, производот влегува почетокот на државата, на ѕвончето алармот, На пократки цевка осветлување алармот да се огласи, светилка осветлена, редовните времето автоматски се затвори
А Ние гарантираме 100% автентични производ слики.

Подробности

Базов Тип:
Адаптер САЩ, ЕС адаптер
Тип Елемент:
Uv Лампи
документ:
RoHS, CE, CCC
Гаранция:
1 година
Светлинен Поток:
3000
Номер На Модела:
17110901
Средният живот (ч):
10000 ч
Цветна Температура(K):
500
Напрежение:
220V
Характеристики:
бактерицидная лампа
търговска марка:
гонгбен

Избор на купувачи

Безплатна Доставка !!! 10 LED лампа G4 Epistar SMD 5050 Spot Round Boat Marine Light 12VDC бял топъл бял, 10 бр/лот

50.94 -20 % BGN 41.00

Предмет : G4 Led Светло2 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Место Светло Светилка Светлина , 10pcs SMD 5050 , ПРЕДВОДЕНА замена на сијалица ,6400k Ден Светлина Бела и 3500 K топло бела со G4 Фитинг , Одговара на Стандард GU53 / MR16 / MR11 ...

Лампа DT01021 / PX2010 за HITACHI CP-WX3011N/WX3014WN/X2010N/X2011N/X2510/X2511Z/X2514WN/X3010/X3511/X4011N

BGN 46.40

DT01021 / PX2010 LAMP Оригинални голи светилка за HITACHI CPWX3011 N / WX3014 WN / X2010 N / X2011 N / X2510 / X2511 Z / X2514 WN / X3010 / X3511 / X4011 N Редовни ЕденСВЕТИЛКА МОДЕЛ : DT01021 ТИП : UHP210 / 140 W Одговара За Проектор : HITACHI CPX2010 / X2010 N / X2510 / X2510 N / X2511 N / X3010 / X3010 N / X3011 EDX40 / X42 HCP2200 X / 2600 X / 2650 X / 3000 X / 3050 X / 3560 XСлика на DT01021 : Нашата фабрика ќе се одморат во Февруари 8 та, како и за Кинеската нова година Празник, Ние ќе се вратам на работа во Февруари 23th.Жал ми е за донесување толку многу непријатности

DHL 48 led Безплатна доставка на 120 мм база водоустойчив led лампа за led мебели супер ярък под масата осветление за сватба

63.68 -9 % BGN 58.00

2017 Ново Ново Ново!!! Квалитетот се спореди со друг добавувач : 1) Led диоди : наше 48 RGBW led диоди, друг добавувач 6 или 16 led диоди 2) Батерија : наше 4500m Ah, друг добавувач 1600m Ah 3) Wireless, Батерија, Водоотпорен, RGB 16 бои, далечински управувач...

10шт 44mm глобус кръгла COB LED източник на светлина за прожектор тавана лампа панел светлина 10 W 15 W 20 W 25 W 30 W топло природа студено бяло

58.06 -0 % BGN 58.00

10pcs 44mm свет кружни КОЧАН LED светло извор за вниманието таванот светилка панел светлина 10 W 15 W 20 W 25 W 30 W топло природата ладно белаSumbulbs 4432 КОЧАН LED Светло Извор Име : 4432 LED КОЧАН КОЧАН Дијаметар : 44mm Осветлување Област Дијаметар : 32милиметри Meterial : Алуминиумлегура плоча + КОЧАН LED Вати : 10 W / 15 W / 20 W / 25 W / 30 W Влезен Напон : DC 3033 V(10 W,15 W120 W,25 W) / DC3640 V(30 W) Тековна : 300m A (10 W) , 450m A (15 W) , 600m A (20 W) , 830m A (30 W) Светлосен флукс : 100 LM / W светла Боја : Ладна Бела (60006500 K), Natual Бела (40004500 K), Топло Бела (3000 K3500 K) Големина : φ44mm Апликација : извор на Светлина за LED светлото на рефлекторите, Downlight, DIY LED светилка, КОЧАН светлина..44mm свет кружни КОЧАН LED светло извор за вниманието таванот светилка панел светлина 10 W 15 W 20 W 25 W 30 W топло природата ладно белаЗа повеќе КОЧАН LED светло, ве молиме кликнете тука : Она што е КОЧАН?КОЧАН (Чипови на управен Одбор (уо) е нова технологија на LED за пакување на LED светло моторот...

Безплатна доставка на 60 броя 90 см Т8 LED Tube light 14 W SMD 2835 70 LED Epistar chip висока яркост 1120Lm лампа с нажежаема жичка AC85-265V

510.37 -8 % BGN 470.00

Ние сме директни професионални manufactory во Guangdong Кина.добредојдовте да ја посетите нашата manufactory!!1120 LM ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ!!! користење на нови SMD2835 , 25 LM / led, повеќето конкурентни produts на пазарот,што чекаш? 1...

6 бр./лот 50 см SMD5050 LED тръба PIR датчик за движение лампа led bar light Under Cabinet Light за кухненски шкаф шкаф шкаф

182.08 -5 % BGN 173.00

Карактеристики : Висока светла, висока чувствителност, ниска потрошувачка на енергија, долг оперативни живот, заштеда на енергија.Без жици, лесно монтирање.Користење на напредни ПИР уреди со покажувач на технологија, автоматски се идентификува човечкото тело.Елегантен изглед, со висок квалитет на алуминиум легура база.Придвижуван од 12 V DC адаптерТоа може да се користи во спалната соба, купатило, кујна, ходник, герет гардероба, ambry, итн.Спецификации : LED светла боја : Бела / бела wamВлијание на владата : ПИР сензорВлијание контрола : вградениот сензор за светлоВлијание на далечина : во Рок од 100cmВлијание агол : 120 степениLED : SMD 5050 LEDLED количина : 30 PcsLED живот : Над 100000hLED осветлувањето : 450lmВлезна моќност : DC 12 VМатеријал : Алуминиумски + ПММАСветлината големина на : 50* 3.3 * 0.75 cmМала тежина : 0.24 KGПакет тежина : 1.6конекција фитинзи : Пакет листата : 6* LED Светло

Free Ship LED G4 Circle Light 12VDC 6Leds of SMD 5050 Dimmable Бял топъл бял 1 W 1 бр./лот

8.34 -16 % BGN 7.00

Точка : ЛЕР G41 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Место Светло Светилка Светлина , 6pcs SMD 5050 , ПРЕДВОДЕНА замена на сијалица ,6400k Ден Светло Бела боја со G4 Фитинг , Одговара на Стандард GU53 / MR16 / MR11 ...

50шт LED плача алуминиево укрепване печка печатна платка субстрат 20 мм Star Kit САМ охлаждащ радиатор с висока мощност 1 W/3 W/5 W DF

BGN 5.23

Спецификации : име на Производ : 1 W / 3 W / 5 W Топлина Мијалник Димензија : Φ20mm Дебелина : 1.4 mm Материјал : Алуминиум база Боја : Црна PCB Апликации : Овие топлина мијалник може да заварување 1watt,3watt и 5watt еден LED светло монистра...

Нов 4x E27 led лампа 5 W спалня открит cob led лампа Led Spotlight AC85-265V CE / RoHS топло / студено бяла, Безплатна доставка

35.34 -24 % BGN 27.00

4 X led сијалица 5 W E27 топло бела ладно бела AC85265 V led Светло led светилка led светлото на рефлекторите сијалица БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТLED Сијалица Карактеристики : База Тип : E27 LED Чипови : EPISTAR (Најдобри чипови во ПРЕДВОДЕНА од пазарот) Боја : Топло Бела (2800 3500 K) Природни Бела (40004500 K) Кул Бело (55006500 K) Влезен Напон : AC85265 V Светлосен Интензитет : 500600lm Димензии : Дијаметар од 48mm, Висина 63mm Зрак Агол : 4560 степени Моќ : 5 W Тежина : 70g Долг животен век достигна 100,000 часа Одлично прозрачна ефикасност Вибрациидоказ дизајн Побрзо времето за одговор Ниска топлина рејтинг, со што се намалува леќа нарушување Одобрен : CE / Ro HS 3 години бесплатен замена Пакет се Вклучени : 4 X E27 LED СијалицаСите предмети ќе биде предаден во рок од 1 дена по исплата е расчисти...

10шт 3W 5W 7W 9W 12W 15W 18W SMD5730 SMD5630 на ПХБ студен бял топъл бял за осветление led лампи Безплатна доставка

BGN 10.88

Напомена : 60 W = 18 W, ако сте одбрале на 60 W, ние ќе ја испрати на 18 W SMD плоча за вас Треба да се поврзете , ако треба, проверете да го купат.Тип : 5730 SMD Светилка ПлочаМоќност : 3 W 5 W 7 W 9 W 12 W 15 W 18 WДиоди Моќ : 0.5 w по парчеЛумен : 4555 лумен на диодиСтруја : околу 300maБоја : Топло Бела & Ладно БелаТемпература на бојата : Топло Бела : 32003500 K Ладно Бела : 60006500 K Дијаметар : 3 W32милиметри,5 W50mm,7 W50mm,9 W65mm,12 W65mm,15 W100mm,18 W100mФункција : ligher Осветленост од висока моќност диоди емитуваат светлина е повеќе униформа испуштање на топлина мијалник, подобро дисипација на топлина светлина неуспех е многу мал, долг употреба живот ниска потрошувачка на енергијаПакет Содржина : 10pcs smd 5730 Алуминиумска плоча

Безплатна доставка (20 бр/лот) чисто нов E27 E26 Par30 led крушки PAR 30 Spot lightWhite / топло бяло led осветление 20 бр/лот

528.00 -11 % BGN 470.00

Бесплатен превозот (20 парчиња / многу) 100% нов E27 Par30 лер светилки PAR 30 Место light White / Топло бела led осветлување 20pcs / многуПараметри Домување материјал : алуминиум Напон : 90260 V AC : 9x 2 W Epistar LED База тип : E27 Емитирачки агол : 15°,30°,45°,60° ,90°(Стандардно агол : 45°) Минимум сијалица животниот век : 50.000 часови Температура : 20 до 45°C CRI : ≥80 Ra, добра боја рендерирање индекс Големина : Ø95*103mm Декорација боја : ладна бела, природни бела, топло бела, RGB и Сертификати : CE, и Ro HS Гаранција : 2 годиниПримена· Домашен и канцелариски осветлување· Трговски центар осветлување· Приказ на случај осветлување· Под кабинет осветлување· Уметност осветлување· Одборот осветлувањеПредупредува1...

20 бр/лот DC 12 v 1.6 W SMD 3528 21leds кръг с кухненски led под светлината на кабинета студен бял / топло бял за кабинет-купе

249.28 -5 % BGN 237.00

6pcs / многу DC 12 V 1.6 w СМД 3528 21leds Круг кујна ПРЕДВОДЕНА под Кабинет Светлина ладно бела / топло бела за гардероба кабинетLED комплет е пакет кој е лесно да се инсталира и е погодна за монтажа на сите видови на под кабинет, книга полиците и кујната шкафовите.Тенок профил крие зад речиси секој кабинет усна.Карактеристики : SMD висок интензитетДолго циклус на живот, ниски прозрачна распаѓањето на интензитетНиска потрошувачка на енергија, висока ефикасност на енергијаЛесна инсталација со шрафови (не се испорачува)Спецификации : Осветлување Боја : ладна бела, Топло БелаТемпература на бојата : ладна Бела(60007000 K) / Топло Бела(30003500 K)Напојување : DC12 VЛумен : 110 LMМоќност : 1.6 W3528 SMD Led диоди : 21 компјутериРаспрснувањето агол : 120 °LED работа температура : 30° C до 60 °Cконекција фитинзи : пакетот вклучува : 20 X Кабинет LED светилка

Безплатна доставка 20 бр 120 см Т8 LED Tube light 18W SMD2835 96 LED Epistar Chip High brightness 1700Lm лампа с нажежаема жичка ac85-265V

231.97 -8 % BGN 213.00

Ние сме директни професионални manufactory во Guangdong Кина.добредојдовте да ја посетите нашата manufactory!!1700 LM ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ!!! користење на нови SMD2835 , 25 LM / led, повеќето конкурентни produts на пазарот,што чекаш? 1...

Безплатна Доставка !!! 27LED лампа Dimmable G4 SMD5050 12VDC 540-594LM Home Display Camper Bulb лампа топло бяла Бяла

13.18 -17 % BGN 11.00

Точка : Лер G4 Сијалица Кула типГ4 база висока моќност led сијалица со висока моќност led диоди,27pcs SMD 5050 , LED сијалица ,кула тип,360degree зрак ,6400k Ден Светлина Бела и 3200 Топло Бела со G4 Фитинг ,540594 LM Светлината Еквивалентно на 30 W Халоген ...

G4 2W led лампи, свещи, светлини 24V 12V Dimmable PWM равен 15W халогенна лампа за кола auto шофиране лодка камион морски led осветление

152.00 -23 % BGN 117.00

Г4 2 W LED Свеќа Светилки Светла 24 V 12 V Dimmable PWM Еднакви 15 W Халоген Светилка За Автомобили Auto Возење Чамец Камион Морски Лед ОсветлувањеФункција : G4 2 W 12 VAC / DC или 1030 VDC Реден број : GOG42 W Volts : 12 V AC / DC ( Може да се Dimmable 12 VPWM Dimmer ) или 1030 V DC (ве молиме оставете порака која напон сакате,или ние ќе ги испрати 12 VAC / DC стандардно.ви благодариме) LED диоди : 10 КОМПЈУТЕРИ Супер Светло 5050 SMD Led диоди Консумираат watage : 2 W материјал : стаклени Влакна PCB Зрак агол : 120° Прозрачна Флукс(Lm) : 190200 LM Боја рендерирање индекс(Ра) >80 Живот(Hr) : 100000 Hr Големина : 30.5mmx38mmx8mm Бруто тежина : 6.5 g Боја : топло бела,кул бело топло бела : 28003200 K Кул бело : 58006500 K Апликација : авто / Авто сигнал / Рекреација возила / автомобили / мотоцикли / насока светлина / цртичка светлина / инструмент светлина / индикатор светлото / стоп светилка / кочница светлина / опашка светилка / страна светилка / паркинг светлина јачина на светилка / внатрешно осветлување / предупредување индикатор Информации : Драг Пријател,квалитетот за LED производ е многу важно,се споредуваат со други продавница внимателно за квалитетот во детали,како што се топлина дисипација,ПРЕДВОДЕНА чипови,така што нема проблеми во вашиот иден бизнис.некои производи може да не се знае квалитетот по само со користење на 23 месеци,но по овој период,брзо лумен амортизација,треперење на светлината,rusting,светло место и така натаму.Не велат дека цената е поскапо од другите продавници,ќе се купат најдобар квалитет на производи,може да се користат за неколку години,но се купи лош квалитет на производите,само неколку месеци, и да ви донесе повеќе проблеми и ќе ја изгуби пари во вашиот бизнис и иднина...

Високо качество на AC / DC12V led GY6. 35 led лампи осветление 12V 6W GY6. 35 led лампа (безплатна доставка на 50 бр. / лот)

297.60 -20 % BGN 238.00

1.Тип на производ : GY6.3534 SMD2.Влезен Напон : AC / DC12 V3.Моќ Дисипација : 6.2 W Max4.Прозрачна Флукс(lm) : 600750 LM5.Зрак Агол : 360 степени6.Светилки носителот : GY6.35(p=6.35 mm)7.Led боја : Црвена / Жолта боја / Бела / Сино / Топло бела / Зелена одберете8.Димензија : Φ20x30.0mm9.Тежина : 10g10.Оперативен Температура : 40~85 C11.Сертификати : ROHS , CE

Новата лампа на проектора DT00731 за HITACHI HX2075/HX2175/CP-S240/S245/X250/X255/ED-S8240/X8250/X8255

BGN 89.60

Компатибилен Проектор : СВЕТИЛКА МОДЕЛ : DT00731 ТИП : HS180 W Одговара За Проектор : HITACHI CPX505 / CPX600 / CPX605 / CPX60Слика на DT00731 : Нашата фабрика ќе се одморат во Февруари 8 та, како и за Кинеската нова година Празник, Ние ќе се вратам на работа во Февруари 23th.Жал ми е за донесување толку многу непријатности

1 компл. 10 W 12v 1A tdled керамика 5050 студен бял топъл бял led емитер диод +22 мм DC12V 1A led драйвер за DIY части

BGN 6.59

Технички Параметри : Количина : 1 СЕТМодел Тип : tdled Керамички 5050 ПРЕДВОДЕНА од 10 WСе Емитуваат Боја : Бела / Топло БелаТемпература на бојата : 6500 K / 3000 KАгол На Гледање : 110 СтепенDC Напред Напон (VF) : 12 VdcDC Напред Тековната (АКО) : 350m A1000m AМоќност : 10 W LM : 105 LM / WНиска термичка отпорност : 2.5°C / WМаксимална делница температура : 150°CДијаметар : 12 14 16 20mmANSIкомпатибилен chromaticity кантитеНеограничен број на подот живот во ≤ 30o C / 85% RHReflow solderable JEDEC JSTD020 CElectrically неутрален термички патЕден Модел / пет Модел го Вклучите и исклучите само / 5 Режим : ниско ниво 5% Медиум 50% Целосна 100% високо StrobeСОС Влезен Напон : 1215 V DC Излезна Струја : 1000m A Излезен Напон : 12 V Работа за 1pcs 10 W 12 V ПРЕДВОДЕНА од 10 W висока моќност led чип Дијаметар : 22mm Дебелина : 12mm Оперативни Температура : 20~80 степен Температура на Чување : 20~80 степен Функција : Отворена кола, Краток спој и со Текот на вчитувањеПлаќањеL / C, Western Union, T / T, сите се прифатени.Плаќањето ќе биде потврдено и во рок од 24 часа.Превозот термини : Стандард Рамна Стапка на Превозот Услуга ( HK Пост без следење на број )Земја / РегионВреме На ИспоракаЗоштоСоветиЕфикасноста на двете царински и post officeВие'd подобар контакт со нас пред да ги купите, или ние нема да бидеме одговорни за загуби по ние брод!ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, САД, АУ, CA1025 работни денаПовеќето други земји1535 работни денаБразил, Турција, Puerto Rico, Австрија, Украина, Литванија, Словенија, Чешка, Slovakian, Бугарија, Хрватска, Азербејџан,и другите земји во Источна Европа2050 дена, Дури и загубиАко не може да ја прифати ефикасноста на Стандардот Рамна Стапка на Превозот Услуга, ако сакате побрзо и побезбедно услуга, ние може да ви понуди ЕМС или DHL Услужни само ако се плати за дополнителна такса...

10шт 15 W SMD 5730 5630 led лампи, панел 85 мм, 30 led led табели за осветление лампи DIY

BGN 40.00

Диоди Тип : SMD 5730Моќност Тип : 15 W Светилка ПлочаЛумен : 4555 lm по диодиДиоди Моќ : 0.5 W по парчеАктуелни : 300 мрБоја : Топло Бела & Ладно БелаТемпература на бојата : Топло Бела : 30003200 K Ладно Бела : 60006500 KДијаметар : 85mmСпецијалност : повисока Осветленост од висока моќност диодисветлината емитуваат е повеќе униформаиспуштање на топлина мијалник, подобро дисипација на топлинабренд LED Чип, одличен квалитет, долг работен векниска потрошувачка на енергијаПакет Содржина : 10pcs 15 W 85mm smd плочаНапомена : треба да се поврзете со , ако треба, кликни за да се купи.

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.