• Новинка
DC 3V-8V цифрова led дисплей USB напрежение и ток тестер и зарядно устройство на д-р капацитет на ток, напрежението на батерията тестер метър

DC 3V-8V цифрова led дисплей USB напрежение и ток тестер и зарядно устройство на д-р капацитет на ток, напрежението на батерията тестер метър

резултат:
BGN 3.12

Брой продукти
Налично


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Описи :
Достапни полнење, пренос на податоци
Напон, струја префрлување на екранот
Мерен опсег за : DC 3~8 V
Актуелни : 0~3А
Грешка : 1%
Големина на екранот : 0.4 инчен
Димензии : 2.68x0.91x0.47inch (6.8x2.3x1.2cm)
Боја : Сребро + Проѕирен сина
Компактен и лесно да се носат
Моќ слободни, plug and play
Тоа може лесно да се измери излезниот напон од USB порт и уредот оперативни тековната или оптоварување напон
Пакет :
1 PCS x НОВИ 0.4 инчен LED 4-Цифрен Црвено Екранот USB Напојување со Држачи за Напон Тековната Тестер

Подробности

подаване на напрежение:
DC 3-8V
Направи си Сам пособия:
Електрически
търговска марка:
diymore
Тип На Дисплея:
Само Цифри
Номер На Модела:
010766
OEM:
diymore

Избор на купувачи

Цифров Ваттметр тестер монитор баланс на напрежението на батерията анализатор мощност DC60V 100A за DC RC хеликоптер, лодка Heli Ваттметр

BGN 11.98

Дигитални 60 V / 100 A Биланс на енергија Напон моменталната Моќ Метар Аналитичар Вати Метар Тајна Balancer СледењеКарактеристики : Мерка за енергија(пот),полнење(ah), моќност(w),струја(А) и напон(V) Conenctor да се користи изборен приемник батеријата за мерење надолу на 0 VТочни & прецизни 0.01 На cuurrent и 0.01 V напон резолуцииМерки врв Засилувачи, врв Watts(освен за Doc Wattson) и Напонот минимум(дисторзии)Солиден рачки 50 A континуирано и 100 врв на 60 V14a ga., супер парична казна во невоља, висока температура, силиконска гума изолирана жицаМали & светло со тешки пластични случај достапни во неколку боиДелува како жица, па не't влијаат модел 's перформанси...

Цифров електромер енергия тестер монитор индикатор Voltag мощност ват баланс пестене на енергия метър WF-D02A Италия Чили щекер

BGN 41.58

Дигитални Електрична Енергија Метар Тестер се Следи показател Voltag Моќност вати Рамнотежа Energy saver Метар WFD02 A Италија Чиле plug Функции : 1...

AN870 19999 точки цифров мултицет True RMS амперметър напрежение, Измерител на ток

81.30 -31 % BGN 56.00

AN870 19999 БРОИ Дигитални Multimeter TrueRMS Напон Ammeter Тековната Метар Опис : AN87 0 е батеријатапогон,TrueRMS, автокои се движат дигиталните multimeter со 19999 LCD екранот и осветлувањето...

1 бр нов 30X10mm 2-линеен мини цифров волтметър жълта led лента измерители на напрежение 3-цифров дисплей напрежение, волтметър VE798 P0. 11

2.35 -15 % BGN 2.00

1 Компјутер Нови 30 X10mm 2Линија Мини Дигитален Voltmeter Жолти LED Панел Напон Метри, 3 Дигитален Дисплеј Напон Voltmeter се Измери Напон Спектар : DC 2.530 V Мин Влезен Напон : DC 2.5 V Макс...

10шт XB-866 джобен LCD дигитален мултицет волтметър амперметър dc ac измерване на напрежение тестер

BGN 134.38

XB866 Џеб LCD Дигитален Multimeter Voltmeter Ammeter AC DC Струја волтметар ТестерОпис На ПроизводотAccuacy е наведен за период од година по калибрација и во 18 Степенна 28 Степен(64 Степен F до 82 Степен) со relativehumidity до 75%.Општи SpecifiationsТоа вклучува 7 функцијата со 25 rangs.Авто се движи.Overrange заштита за сите движи.Max.Напон Помеѓу Терминалите И Земјата Земјата; 600 V DC или 500 V ACНапојување : 9 V Цинкјаглерод батеријата.Дисплеј : ЛЦДMAX.Покаже Вредност : 1999 брои maxПоларитетот Индикација : "" покажува негативни поларитетот.Overrange Индикации : се Прикаже" OL" или "ОЛ"Примерок Време : околу.0.4 втораДодека покажува на функцијата и електричен капацитет.Авто напојување : 15min.Напојување : 1.5 V*2Индикација за слаба Батерија : dispalyedТемпература, ФакторТемпературата на работа : од 0 до 40 Степен (32 до 104 F )Температура на чување : од 0 до 50 Степен(10 до 122 F)Околност Температура : 235 СтепенВо Однос Humiditu : Авто Опсег : DC Напон : 200m V, 2 V, 20 V, 200 V, 600 VAC Напон : 2 V, 20 V, 200 V, 500 V (Фреквентен Опсег : 40~400 Hz)DC Струја : 200u A, 2000u A, 20m A, 200m AAC Струја : (го Земе само како референца) 200u A(5% од rdg), 2000u A (3% од rdg), 20m A (5% од rdg), 200m A (3% од rdg) (Фреквентен Опсег : 40~400 Hz)Отпор : 200, 2 K, 20 K, 200 K, 2 M, 20МДиоди Тестот : тест тековната 1m A, тест напон 1.5 V DCКонтинуитет : Боја : црнаДимензија : 120*75*20mmТежина : приближното 138g(батерии не се вклучени)Пакетот вклучува : 1* АвтоПолигон Дигитални Multimeter1* упатствоПакет димензија : 128*78*22mmПакет тежина : 160gНајниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

LCD цифров текущия брояч на енергия DC Power Analyser Вата Волта амперметър амперметър 12V 24V Solar Wind Анализатор високо качество

18.77 -15 % BGN 16.00

Лесензакористење DC моќност analyser 4 60 V 0 100 A за мерење на моќта на проток со низок напон коло како на проток во Watts и кумулативната стапка на проток во Ватичасови од соларен панел или DC правец на генератор во батеријата.Едноставна +позитивен / негативни (GND) двежица текст (Извор) и два жица излез (Оптоварување) за серија вметнување во коло.Двелиниски LCD ажурираат секој 0.4 секунди прикажува осум различни вредности : Напојување 0 6554 Watts за 0,1 W резолуцијаТековната 0 100 Засилувачи (макс) 50 A континуирано да 0.01 резолуцијаНапон 4 60 Volts да 0.01 V резолуцијаМоќ проток 0 6554 Wattчаса (Пот) за 0,1 Пот резолуцијаТековниот проток 0 65 Ampчаса (Ah) да 0.001 Ах резолуцијаВрв струја во ЗасилувачиВрв моќ во WattsНапон минимум (натопи) преку следење периодНиско ниво наколо отпор само 0.001 Ohms занемарлива 7m A коло оптоварување.Димензии 84 x 50 x 20mm (L x W x D)1 x Вати Метар1 x 1 инструкции...

Миниый анализатор антена HF ANT SWR SARK100 за Hobbists Ham Radio с li-on батерия 3.7 v

BGN 309.58

Мини HF МРАВКА SWR Антена Аналитичар SARK100 За Шунка Радио HobbistsКАРАКТЕРИСТИКИ Хардвер : Прецизни и самоcalibrating reflectometer дизајн мерки напред и да се одрази на сигнали и отпорност Прикажување на податоци 2x16 со факултативниот светлото Прецизност ДДС сигнал генератор (AD9851) се користи како сигнал извор се поврзува на USB порт на КОМПЈУТЕР за областаupgradeable софтвер и пренесувате во реално време, мерни податоци Ѕвончето Работата : Рачна контрола опција прикажува SWR и комплексна отпорност на избраните фреквенции за Автоматско скенирање резултати се прикажани како фреквенции на најниско SWR и комплексна отпорност на Батеријата работат за областа користите или да ги користите надворешни 13.8 V ѕид адаптер за заштеда на Енергија режими Мултиточка калибрација за подобри точноста Инструмент Способности : Мерка антена електрични параметри : SWR, отпорност (отпор + reactance), capacitance, inductance Мерка feedpoint отпорност Мерка земјата загуба Прилагоди антена приемници и да се одреди тежината Мерка inductors и кондензатори Мерка coax далновод (SWR, должината, брзината фактор, приближното П и загуба, resonant фреквенција, и отпорност) се Измери и одреди оптимален прилагодувања за подесување stubs : SWR, приближното П, resonant фреквенција, пропусен опсег, отпорност Утврди карактеристична отпорност на далновод се Утврди должина на ¼ и ½ бран етапно усвојување линии Коаксијален Кабел Загуба Утврди тјунер на антената на косата Мерка balun загуба Мерка inductor П Проценка кварцен кристал параметри Мерка магнетни јамка резонанца и SWR СПЕЦИФИКАЦИИ Фреквенција Генерација & Контрола : 1 60 Mhz Извор отпорност : 50 Ohms Стабилност : + / 100 ppm Спектрален Чистота : Хармоници ќе го надолу > TBD d B над 60 MHz Чекор Големина : Корисник конфигурираат зголемувања на 100 Hz, 1 k Hz, 10 k Hz, и 100 k Hz Употребливи Мерен Опсег : SWR : 1.0 да 9.99 Отпорност : прибл...

Бърз тестер на напрежение, ток Withstand тип защита от пристигането на Changsheng CS5051

BGN 2700.80

CS5050, CS5051, CS5052, CS5053 е нова генерација на безбедносттип притисок тестер Параметар дисплеј со висока осветленост флуоресцентни дигитален екран , прикажување на параметри впечатлива и интуитивен...

8 in1 QC2. 0 3.0 4-30v електрическа мощност USB капацитет тестер на напрежение, измерител на ток монитор волтметър амперметър 40% off

9.36 -36 % BGN 6.00

8во1 КК 2.0 3.0 430 V Електрична Енергија USB Капацитет Тестер на Напон Тековната Метар Следи Voltmeter Ammeter 40% ПопустИнструкции : Кликнете на копчето еднаш да се провери зачуваните податоци во пакети (Време, Пот, m Ah)...

GWUNW BY42A 30V 5A DC 4 цифров битов измерване на напрежение, ток двоен дисплей червен зелен син светодиод

6.40 -6 % BGN 6.00

Технички параметриВолтметар опсег : 00.0030.00 VТековната метар опсег : 05.000 НаВнатрешната отпорност на voltmeter : 120 K ΩВнатрешната отпорност на ammeter : 0.01 ΩРаботен напон : DC512 V * 1Точност на мерење на : 0.3%(+ / 2)* 2Оперативен temperatur e : 10℃~60℃Работат на струјата : Освежете го оценувате : 3 пати / вторНето тежина : 22gDisplay mode : 4 малку 0.28 инчен LEDЦелокупната димензии : 48 MM*29 MM*21 MM(L*W*H)Отворање големина : 45.5 мм*26.5 mmДоведе жица должина : 13 CM*1 : инструмент може да работи во dc428v, но тоа ќе биде топло, кога тоа е над 12 V и намалување на точноста и живот...

EU Plug Digital Voltage Power Анализатор монитор тестер Ваттметр мощност брояч на енергия автоматичен прекъсвач кВтч 0-9999cost

BGN 28.78

ЕУ Приклучокот Digital Напон Моќ Аналитичар Следи Тестер на Електронски Wattmeter Моќ Метар Енергија Метар Автоматско Kwh ПрекинувачКарактеристики : Голем LCD дисплејКумулативни KilowattЧасовен МониторингФактор на моќностПрогноза На Вашите ТрошоциПресметува на електрична енергија трошоциПрикажува volts, засилувачи и wattage во рок од 3% точностТехнички Спецификации : Оперативен напон : 230 V acФреквенција се прикаже : 50 HzШирок напон спектар : 230 V 250 VОперативен струја : max 16 AМерењето се прикаже спектар : 0 вториот9999daysWattage екранот (w) : 0 W 9999 WНапон на екранот (засилувачи) : 0.000 A16.000 НаФреквенција се прикаже : 0 Hz9999 HzМинимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WМаксимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WЦена се прикаже спектар : 0.00€ / KWH99.99€KWHВкупно KWh и трошоците се прикаже : 0.000 KWH9999 KWH, 0.00€9999€Наша Моќ Метар Buster е следење и тестирање инструмент кој ја детерминира потрошувачката на енергија на поврзан уред и цената на електричната енергија се троши.Таа ужива 8 display modes како што е подолу : 1...

Гореща продажба на висока точност електронна капацитет цифров мост LC метър MLC500 ръчно Измерител на индуктивност 1% точност 500 khz тест

123.20 -12 % BGN 108.00

Топла Продажба Висока Точност Електронски Capacitance Дигитален Мост LC Метар MLC500 Рачни Inductance Метар 1% Точност 500 KHz ТестMLC500 LC метар е autoranging компонента тестер, може да се вози до 500 KHz, погоден за мала вредност capacitor и inductor мерење...

LED Digital Battery Alternator Tester For Car Motorcycle Trucks 12V L057 hot

7.55 -21 % BGN 6.00

Оваа батерија тестер, безбедно и лесно да се работи, има повеќе функции : алтернатор државата се провери, батеријата држава се провери, провери пред да го полните и преоптоварувањеекранот, ни кажува државата алтернатор и батеријата, ти ereby цел да се осигура нашата возење безбедност.Карактеристики : Повеќе функции : алтернатор државата се провери, батеријата држава се провери, провери пред да го полните и преоптоварување на екранот...

Бързото пристигане Changsheng CS5050 вид защита издържа на тестер на напрежение

2400.00 -5 % BGN 2280.00

CS5050, CS5051, CS5052, CS5053 е нова генерација на безбедносттип притисок тестер Параметар дисплеј со висока осветленост флуоресцентни дигитален екран , прикажување на параметри впечатлива и интуитивен...

NT-305 AC70-250V DC12 / 36 / 55V детектор тестер за напрежение на сензора е електрически тест молив със сини led

BGN 11.25

NT305 AC70250 V DC12 / 36 / 55 V Детектор на Напон Тестер Сензор Електрични Тест Молив Со Сини LEDКарактеристики : Дигитален Тестер на Напон NT305Тест DC / AC Напон, и да покаже посебна...

Нов 3 в 1 RC 2s-6s LCD Li-Po батерия балансировщик измерване на напрежение тестер + разрядник

BGN 16.67

Може да се изврши пред / по наполнета батеријата, или за време на полнење на батеријата процес, за да се обезбеди батеријата пакет имајќи го во одлична состојба.Безбеден и удобен : тоа обезбедува инстант напон читање и укажува на абнормални клетки веднаш.Овозможи LiПолимер / Живот 26 мобилен балансирање и празнење.Со својата JST приклучок за надворешна сила, може да се измери напонот на примачот батеријата.На LCD екранот може да се покаже 6 ќелија батериите' состојба.Само 3 копчињата за контрола, лесно една рака контрола.Термички дизајн на грб за вентилација и спречување на прегревање.Мали димензии и мала тежина, лесно да се носат.Дизајниран за LiПолимер и Животот на батеријата, мерка батеријата напон токму и рамнотежа мобилен напон на батеријата пакет, или празнење на батеријата за долго време складирање.Спецификација : LiПолимер / Живот 26 Ќелија (стандарден напон 7.4 V25.2 V користење поделени напон конектор)Примачот на батеријата 1.2 V12 V DC (Не батерија тип граница, но треба надворешна сила 7.4 V25.2 V, користете JST конектор)Биланс на напон поставување опсег (долна граница) : 2.0 V3.9 V (preпоставување на вредноста 3.3 V)Испуштање напон поставување опсег (долна граница) : 3.0 V4.2 V (preпоставување на вредноста 3.9 V)Објектот големина : 9.3 x 6 x 1.7 cmОбјектот тежина : 70gБоја : ЦрнаДетални настава на состојба е вклучена.Пакет се вклучени : 1 x Батеријата Напон Метар1 x Детални Настава на СостојбаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

2в1 тестер DC 0~200V/100А волтметър амперметър LCD дисплей двоен дисплей напрежение, Измерител на ток, DC 12V 24V Цифров измерител + шунтирующий резистор

BGN 29.60

2in1 Тестер DC 0~200 V / 100 A Voltmeter Ammeter Двоен Lcd Дисплеј Напон Тековната Метар DC 12 V 24 V Дигитални Метар + Шант низ отпорникотПараметри : Мерење на Точност : + / 1% 2 цифри Displayer : LCD Мерење на Напон Спектар : DC 0~199.9 V Мерење на Струја Опсег : 0~100.0 A Потрошувачка на Енергија : помалку од 0,5 VA Мерка Брзина : 2 пати во секунда Големина : 70 x 39 x 40 mm Инсталација Големина : 68 x 38 mm Екстремни Работна Состојба Работна Температура : 10 °c ~ +50°c Работа влажност : 10 ~ 80%(Без кондензација) Работен притисок : 80 ~ 106 k Pa сончева Светлина : нема директна изложеностПакетот вклучува : 1 x Дигитален Voltmeter Ammeter ( 2in1 Volt Amp Монитор / Тестер )

1бр 10-100V универсален волтметър капацитет на батерията тестер LCD колата оловно-киселинен показател

10.74 -7 % BGN 10.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Овој производ е универзален инструмент, боја на LCD екранот, со ниска потрошувачка на енергија, долго време префрлување, може да се прикаже на батеријата напон, може да се користи во различни услови на осветлување...

Показател честота на детектор цимометр дистанционно управление предавател м честота скенер брояч честота waveguide 250-450 Mhz

BGN 20.42

Фреквенција индикатор детектор cymometer Далечински Управувач Предавателот фреквенција метар скенер фреквенција контра wavemeter 250450 MHZ Опис : рече бројач на фреквенција може континуирано да се тестира на аналогни радио сигнал (handhold радио, безжичен телефон, итн.) и дигитален радио сигнал, за да се прикаже фреквенција параметар со јачина на сигналот...

Цифров електромер енергия тестер монитор индикатор Voltag мощност ват баланс пестене на енергия метър WF-D02A Италия Чили щекер

BGN 27.86

Дигитални Електрична Енергија Метар Тестер се Следи показател Voltag Моќност вати Рамнотежа Energy saver Метар WFD02 A Италија Чиле приклучок1...

SWR Power meter Wave ratio watt meter 0-200W Energy meters for HAM Mobile VHF UHF 200W Alishow NISSEI RS-40

BGN 123.18

SWR Моќ метар бран сооднос вати метар 0200 W енергија метри за ШУНКА Мобилна VHF UHF 200 W Alishow NISSEI РС40Опис На Производот : Модел : NISSEIRS РС40 SWR & моќ метар.Функција : РС40 Оригинални SWR& моќ метар.Фреквентен Опсег : 140~150 MHZ&430~450 MHZ.Мерливи Моќ Опсег : 0200 W.5 W текст мерење на точноста : AVG + / 10%; ПЕП + / 15%.20 ~ 200 W текст мерење на точноста : AVG + / 5%; ПЕП + / 10%.Вметнување на Косата : 0.3 d B или пониска.Отпорност : 50 ohm.Димензија : 70 W X 78 H X 30 D mm.Конектор : МЈМЈ.Тежина : 180gНајниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

DDS238-4 230V 30 (100)a 50Hz монофазен LCD дисплей DIN-rail Type digital watt Hour kWh Meter Energy meter тестер монитор

BGN 44.11

DDS2384 230 V 30(100)НА 50 Hz една фаза LCD Дисплеј DINжелезнички Тип вати Час k Wh Метар Енергија метар тестер следењеБренд нови во кутија, погоден за 230 V ± 10% , ( 220v, 230v ,240v)Технички карактеристикиСтандардот : IEC 6205321Номиналниот напон : 230 V ± 10%Го оценувате моменталната : 20(100) AМинимална струја : 0.04 НаФреквенција : 50 или 60 HzПотрошувачка на енергија : ≤2 WТочноста класа : 1Дисплеј : Аналоген 5+1 LCD6+1Интерфејс : Отворен колекторски излез(ПА)Импулс : imp / kwh види метарЖолти LED : моќта наЦрвени LED : импулсОперативен температура : 25°C~55°CРелативна влажност : Тежина : 300g9 CM * 8СМ * 7 CMФункција и Карактеристики1.33 mm стандард DIN железнички инсталацијата,во согласност со стандардот DIN EN50022.Може да одберете чекор мотор тип импулс се регистрирате 99999.9 kwh3.Стандардна конфигурација една порта на пулсот излез пасивна(поларитетот)4.Стандардна конфигурација "power LED" значи и "impulse LED" индикација.Најниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.