• Новинка
Прецизна намотка на трансформатор ac PZCT-2 100A/100mA волтметър за променлив ток, амперметър W315

Прецизна намотка на трансформатор ac PZCT-2 100A/100mA волтметър за променлив ток, амперметър W315

резултат:
BGN 7.41
BGN 7.00 -6 %

Брой продукти
Налично

Ова е мини сплит база на тековната трансформатор; тоа е најмалиот еден во споредба со слични производи (излез 100 MA). Целосно ограден, добри механички својства и животната средина отпор, силна напон на изолацијата на способност, безбедност и сигурност. Се користи за енергетски метар во специјални; AC напон 220 V, 380 V напојување и двете може да се примени. Карактеристики : Ова е мини сплит база на тековната трансформатор; тоа е најмалиот еден во споредба со слични производи (излез 100 MA). Дијаметар на внатрешно дупка е 16mm, точноста е ≤0.5 одделение. Користење на snap заеднички структура, тоа може да биде поставен на кабелот директно преку најлон врски. Вграден-во текст серпентина; мал и лесен, лесно да се инсталира. Целосно ограден, добри механички својства и животната средина отпор, силна напон на изолацијата на способност, безбедност и сигурност. Примена : 1. Тековната трансформатор се користи за енергетски метар во специјални; AC напон 220 V, 380 V напојување и двете може да се примени. 2. Кога ќе се утврдат енергија метар, вие не треба да се отсече моќ доколку го користите овој производ. Answer : ___________________________ Note : 1. CT основно треба да биде поврзан во серија со тест тековната јамка, средно треба да биде како за работа во кратки-коло држава. 2. Секундарната коло не е дозволено да се отвори коло, па ве молиме да не го инсталирате осигурач. Спецификации : Модел : PZCT-02 Средина температура : -40℃~+85℃ Релативната влажност : ≤ 90%(40℃) Работна фреквенција : 50 Hz~60 Hz Изолација издржливост одделение : Б одделение (130℃) Изолација отпор : >1000 MΩ нормално Dielectric сила : може да си дозволи моќ фреквенција 1000 V/1minute Пламен отпор : во Согласност со UL94-Vo одделение Внатрешна отпорност : 10Ω Мерен опсег : 0-100 A Големина : 47x31x29mm/1.85x1.22x1.14" Жица Должина : 200mm/7.87" Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Нема Мало Пакет Пакетот Вклучува : 1 х Моменталното Трансформатор.

Подробности

Размери:
47x31x29mm/1. 85x1. 22x1. 14
Тип На Дисплея:
Само Аналогов
Направи си Сам пособия:
Електрически
подаване на напрежение:
ПРОМЕНЛИВ ТОК 220V, 380V
търговска марка:
OOTDTY
Работна Температура:
-40~+85С
Номер На Модела:
3W19032215

Избор на купувачи

AU Plug Digital Voltage Power Анализатор Monitor Тестер Wattmeter Power Energy Meter Automatic Kwh Power Switch 0-9999cost

BGN 28.78

ЕУ Приклучокот Digital Напон Моќ Аналитичар Следи Тестер Wattmeter Моќ Енергија Метар Автоматско Kwh Прекинувач 09999costКарактеристикиГолем LCD дисплејКумулативни KilowattЧасовен МониторингФактор на моќностПрогноза На Вашите ТрошоциПресметува на електрична енергија трошоциПрикажува volts, засилувачи и wattage во рок од 3% точностТехнички СпецификацииОперативен напон : 240 V acФреквенција се прикаже : 50 HzШирок напон спектар : 150 V 240 VОперативен струја : max 10 AМерењето се прикаже спектар : 0 вториот9999daysWattage екранот (w) : 0 W 2400 WНапон на екранот (засилувачи) : 0.000 A10.000 НаФреквенција се прикаже : 0 Hz9999 HzМинимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WМаксимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WЦена се прикаже спектар : 0.00€ / KWH99.99€KWHВкупно KWh и трошоците се прикаже : 0.000 KWH9999 KWH, 0.00€9999€Наша Моќ Метар Buster е следење и тестирање инструмент кој ја детерминира потрошувачката на енергија на поврзан уред и цената на електричната енергија се троши.Таа ужива 8 display modes како што е подолу1...

LED Digital Battery Alternator Tester For Car Motorcycle Trucks 12V L057 hot

7.55 -21 % BGN 6.00

Оваа батерија тестер, безбедно и лесно да се работи, има повеќе функции : алтернатор државата се провери, батеријата држава се провери, провери пред да го полните и преоптоварувањеекранот, ни кажува државата алтернатор и батеријата, ти ereby цел да се осигура нашата возење безбедност.Карактеристики : Повеќе функции : алтернатор државата се провери, батеријата држава се провери, провери пред да го полните и преоптоварување на екранот...

2в1 тестер DC 0~200V/100А волтметър амперметър LCD дисплей двоен дисплей напрежение, Измерител на ток, DC 12V 24V Цифров измерител + шунтирующий резистор

BGN 29.60

2in1 Тестер DC 0~200 V / 100 A Voltmeter Ammeter Двоен Lcd Дисплеј Напон Тековната Метар DC 12 V 24 V Дигитални Метар + Шант низ отпорникотПараметри : Мерење на Точност : + / 1% 2 цифри Displayer : LCD Мерење на Напон Спектар : DC 0~199.9 V Мерење на Струја Опсег : 0~100.0 A Потрошувачка на Енергија : помалку од 0,5 VA Мерка Брзина : 2 пати во секунда Големина : 70 x 39 x 40 mm Инсталација Големина : 68 x 38 mm Екстремни Работна Состојба Работна Температура : 10 °c ~ +50°c Работа влажност : 10 ~ 80%(Без кондензација) Работен притисок : 80 ~ 106 k Pa сончева Светлина : нема директна изложеностПакетот вклучува : 1 x Дигитален Voltmeter Ammeter ( 2in1 Volt Amp Монитор / Тестер )

NT-305 AC70-250V DC12 / 36 / 55V детектор тестер за напрежение на сензора е електрически тест молив със сини led

BGN 11.25

NT305 AC70250 V DC12 / 36 / 55 V Детектор на Напон Тестер Сензор Електрични Тест Молив Со Сини LEDКарактеристики : Дигитален Тестер на Напон NT305Тест DC / AC Напон, и да покаже посебна...

Нов 3 в 1 RC 2s-6s LCD Li-Po батерия балансировщик измерване на напрежение тестер + разрядник

BGN 16.67

Може да се изврши пред / по наполнета батеријата, или за време на полнење на батеријата процес, за да се обезбеди батеријата пакет имајќи го во одлична состојба.Безбеден и удобен : тоа обезбедува инстант напон читање и укажува на абнормални клетки веднаш.Овозможи LiПолимер / Живот 26 мобилен балансирање и празнење.Со својата JST приклучок за надворешна сила, може да се измери напонот на примачот батеријата.На LCD екранот може да се покаже 6 ќелија батериите' состојба.Само 3 копчињата за контрола, лесно една рака контрола.Термички дизајн на грб за вентилација и спречување на прегревање.Мали димензии и мала тежина, лесно да се носат.Дизајниран за LiПолимер и Животот на батеријата, мерка батеријата напон токму и рамнотежа мобилен напон на батеријата пакет, или празнење на батеријата за долго време складирање.Спецификација : LiПолимер / Живот 26 Ќелија (стандарден напон 7.4 V25.2 V користење поделени напон конектор)Примачот на батеријата 1.2 V12 V DC (Не батерија тип граница, но треба надворешна сила 7.4 V25.2 V, користете JST конектор)Биланс на напон поставување опсег (долна граница) : 2.0 V3.9 V (preпоставување на вредноста 3.3 V)Испуштање напон поставување опсег (долна граница) : 3.0 V4.2 V (preпоставување на вредноста 3.9 V)Објектот големина : 9.3 x 6 x 1.7 cmОбјектот тежина : 70gБоја : ЦрнаДетални настава на состојба е вклучена.Пакет се вклучени : 1 x Батеријата Напон Метар1 x Детални Настава на СостојбаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

SWR Power meter Wave ratio watt meter 0-200W Energy meters for HAM Mobile VHF UHF 200W Alishow NISSEI RS-40

BGN 123.18

SWR Моќ метар бран сооднос вати метар 0200 W енергија метри за ШУНКА Мобилна VHF UHF 200 W Alishow NISSEI РС40Опис На Производот : Модел : NISSEIRS РС40 SWR & моќ метар.Функција : РС40 Оригинални SWR& моќ метар.Фреквентен Опсег : 140~150 MHZ&430~450 MHZ.Мерливи Моќ Опсег : 0200 W.5 W текст мерење на точноста : AVG + / 10%; ПЕП + / 15%.20 ~ 200 W текст мерење на точноста : AVG + / 5%; ПЕП + / 10%.Вметнување на Косата : 0.3 d B или пониска.Отпорност : 50 ohm.Димензија : 70 W X 78 H X 30 D mm.Конектор : МЈМЈ.Тежина : 180gНајниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

Универсален трицветна 12/24 В 36 в 48/72 в led светлини индикатор за зареждане на батерията индикатор за състоянието на зареждане на метър

BGN 23.47

12 / 24 V 36 V 48 / 72 V Универзална Трибоја LED светла Батеријата Индикатор за Статус на Наполнетост на МетарСпецификации : Карактеристики : Висока сигурност Ниска цена и малата големина Led блиц за ниска електрична енергија / overcharged предупредување Меморија опција да се потсетиме на последниот ниво на наполнетост Keyswitch екранот овозможи опција Одговара на стандард панел кроена 10 сегмент ДОВЕДЕ бар граф дисплеј Широк температурата на работа опсег Нечујно функционирање, нема подвижни делови се Прикаже : 1 црвена + 2 жолта + 7 зелена боја Led диоди за индикатор, 10% по LED сегмент Опсег, Индикација : Зелена : 41 ~ 100% , Жолта : 21 ~ 40%, Црвена : погонски Напон : од 12 / 24 V, 36 V, 48 / 72 V Оперативни Струја : 20m A Меморија и Оперативен Температура : 40℃ ~ +85℃ Влажност : 95% RH + 32 C за 2 часа Поларитетот : Позитивна / Негативна / C Врска : Pin(+) за Батеријата(+), Pin() за да ја Батеријата(), В : Connect to V(+) да се направи мерач се кандидира Водоотпорен : IP65 Нето Тежина : 43g Производ Големина(D x H) : 6cm x 4.8 cm Пакет Тежина : 60g Пакет Големина : 6cm x 6cm x 5.3 cm По Продажбата на Услугата : 1 Година Гаранција Претпазливост : Пред да го поврзете индикатор за батерија, ве молиме да го потврдите напон на батеријата прво...

Цифров електромер енергия тестер монитор индикатор Voltag мощност ват баланс пестене на енергия метър WF-D02A Италия Чили щекер

BGN 41.58

Дигитални Електрична Енергија Метар Тестер се Следи показател Voltag Моќност вати Рамнотежа Energy saver Метар WFD02 A Италија Чиле приклучок1...

Бързото пристигане Changsheng CS5050 вид защита издържа на тестер на напрежение

2400.00 -5 % BGN 2280.00

CS5050, CS5051, CS5052, CS5053 е нова генерација на безбедносттип притисок тестер Параметар дисплеј со висока осветленост флуоресцентни дигитален екран , прикажување на параметри впечатлива и интуитивен...

Цифров Ваттметр тестер монитор баланс на напрежението на батерията анализатор мощност DC60V 100A за DC RC хеликоптер, лодка Heli Ваттметр

BGN 11.98

Дигитални 60 V / 100 A Биланс на енергија Напон моменталната Моќ Метар Аналитичар Вати Метар Тајна Balancer СледењеКарактеристики : Мерка за енергија(пот),полнење(ah), моќност(w),струја(А) и напон(V) Conenctor да се користи изборен приемник батеријата за мерење надолу на 0 VТочни & прецизни 0.01 На cuurrent и 0.01 V напон резолуцииМерки врв Засилувачи, врв Watts(освен за Doc Wattson) и Напонот минимум(дисторзии)Солиден рачки 50 A континуирано и 100 врв на 60 V14a ga., супер парична казна во невоља, висока температура, силиконска гума изолирана жицаМали & светло со тешки пластични случај достапни во неколку боиДелува како жица, па не't влијаат модел 's перформанси...

DP30V3A постоянно напрежение и ток стъпка надолу програмируем преобразувател на напрежение за захранване на дисплея LCD волтметър с вентилатор

40.32 -6 % BGN 38.00

DP30 V3 A Константен Напон и струја Чекор надолу Програмабилни Напојување Напонот конвертор LCD дисплеј voltmeter со фан На константен напон и постојан струја програмабилни контрола напојување на модулот е кабинет и деликатна, и тоа се стави на собирање на аналогни интеграција и дигитална контрола на функциите во еден...

MYLB-DC Е 0-99. 9 V 3 Wire LED Digital Display Panel волтметър волтметър напрежението на автомобилен мотор-червен

5.78 -13 % BGN 5.00

Модул име : напон екранот модулМерење на точноста : 0.1%Освежете го оценувате : за 200msДисплеј : три 0.56 "дигитална цевкаМерен опсег : 0 V99.9 VНапојување опсег : DC 4.5 V30 VОперативен Струја : помалку од 8m AДисплеј во боја : ЦРВЕНАСкладирање Температура : 10 ℃ на +65 ℃Текст отпорност : околу 100 KНадворешни димензии : 4.7 * 2.8 * 2.6 cm / 1.85 инчен x 1.1 инчен x 1.0 инченПакет се вклучени : 1 x Дигитален Voltmeter(боја можете да изберете)Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

LCD цифров текущия брояч на енергия DC Power Analyser Вата Волта амперметър амперметър 12V 24V Solar Wind Анализатор високо качество

18.77 -15 % BGN 16.00

Лесензакористење DC моќност analyser 4 60 V 0 100 A за мерење на моќта на проток со низок напон коло како на проток во Watts и кумулативната стапка на проток во Ватичасови од соларен панел или DC правец на генератор во батеријата.Едноставна +позитивен / негативни (GND) двежица текст (Извор) и два жица излез (Оптоварување) за серија вметнување во коло.Двелиниски LCD ажурираат секој 0.4 секунди прикажува осум различни вредности : Напојување 0 6554 Watts за 0,1 W резолуцијаТековната 0 100 Засилувачи (макс) 50 A континуирано да 0.01 резолуцијаНапон 4 60 Volts да 0.01 V резолуцијаМоќ проток 0 6554 Wattчаса (Пот) за 0,1 Пот резолуцијаТековниот проток 0 65 Ampчаса (Ah) да 0.001 Ах резолуцијаВрв струја во ЗасилувачиВрв моќ во WattsНапон минимум (натопи) преку следење периодНиско ниво наколо отпор само 0.001 Ohms занемарлива 7m A коло оптоварување.Димензии 84 x 50 x 20mm (L x W x D)1 x Вати Метар1 x 1 инструкции...

Цифров електромер енергия тестер монитор индикатор Voltag мощност ват баланс пестене на енергия метър WF-D02A Италия Чили щекер

BGN 27.86

Дигитални Електрична Енергија Метар Тестер се Следи показател Voltag Моќност вати Рамнотежа Energy saver Метар WFD02 A Италија Чиле приклучок1...

Преносим детектор за радиация FS2011 FS-2011 инспектор оборудване дозиметра детектори на ядрени лъчения

275.20 -12 % BGN 242.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Преносни Зрачење Детектор FS2011 FS2011Опрема Инспектор на Нуклеарно Зрачење Детектор DosimeterАнглиски и Јапонски Менито на ЕкранотБезбеден оперативен прописи : Ве молиме внимателно да ги прочитате оваа операција instruction manual); во спротивно, тоа може да доведе до оперативните неуспехот на инструментот.1...

USB Current Voltage Детектор Mobile Power Capacity USB Charger Тестер Meter+USB mini discharge load resistor

BGN 7.98

USB Напон Тековната Детектор на Мобилен Моќ USB Капацитет Полначот Тестер Метар+USB мини празнење оптоварување отпорникОпис : • Овој тест може да биде USB полнењето на струја, напон, испуштање капацитет, интелигентни уреди.• Тоа може да биде многу лесно да се најде дигитален апарат за полнење проблем.• Тестер три димензионални големина 60 * 28.5 * 15mm (без кабел), околу 15cm должина на линија.• На само копче на тестер се користи за да ги видите и тестирање на податоците се префрлат, тестер може да се сместат 10 групи на тест податоциСпецификации : 1...

DDS238-4 230V 30 (100)a 50Hz монофазен LCD дисплей DIN-rail Type digital watt Hour kWh Meter Energy meter тестер монитор

BGN 44.11

DDS2384 230 V 30(100)НА 50 Hz една фаза LCD Дисплеј DINжелезнички Тип вати Час k Wh Метар Енергија метар тестер следењеБренд нови во кутија, погоден за 230 V ± 10% , ( 220v, 230v ,240v)Технички карактеристикиСтандардот : IEC 6205321Номиналниот напон : 230 V ± 10%Го оценувате моменталната : 20(100) AМинимална струја : 0.04 НаФреквенција : 50 или 60 HzПотрошувачка на енергија : ≤2 WТочноста класа : 1Дисплеј : Аналоген 5+1 LCD6+1Интерфејс : Отворен колекторски излез(ПА)Импулс : imp / kwh види метарЖолти LED : моќта наЦрвени LED : импулсОперативен температура : 25°C~55°CРелативна влажност : Тежина : 300g9 CM * 8СМ * 7 CMФункција и Карактеристики1.33 mm стандард DIN железнички инсталацијата,во согласност со стандардот DIN EN50022.Може да одберете чекор мотор тип импулс се регистрирате 99999.9 kwh3.Стандардна конфигурација една порта на пулсот излез пасивна(поларитетот)4.Стандардна конфигурација "power LED" значи и "impulse LED" индикација.Најниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

Бърз тестер на напрежение, ток Withstand тип защита от пристигането на Changsheng CS5051

BGN 2700.80

CS5050, CS5051, CS5052, CS5053 е нова генерација на безбедносттип притисок тестер Параметар дисплеј со висока осветленост флуоресцентни дигитален екран , прикажување на параметри впечатлива и интуитивен...

10шт XB-866 джобен LCD дигитален мултицет волтметър амперметър dc ac измерване на напрежение тестер

BGN 134.38

XB866 Џеб LCD Дигитален Multimeter Voltmeter Ammeter AC DC Струја волтметар ТестерОпис На ПроизводотAccuacy е наведен за период од година по калибрација и во 18 Степенна 28 Степен(64 Степен F до 82 Степен) со relativehumidity до 75%.Општи SpecifiationsТоа вклучува 7 функцијата со 25 rangs.Авто се движи.Overrange заштита за сите движи.Max.Напон Помеѓу Терминалите И Земјата Земјата; 600 V DC или 500 V ACНапојување : 9 V Цинкјаглерод батеријата.Дисплеј : ЛЦДMAX.Покаже Вредност : 1999 брои maxПоларитетот Индикација : "" покажува негативни поларитетот.Overrange Индикации : се Прикаже" OL" или "ОЛ"Примерок Време : околу.0.4 втораДодека покажува на функцијата и електричен капацитет.Авто напојување : 15min.Напојување : 1.5 V*2Индикација за слаба Батерија : dispalyedТемпература, ФакторТемпературата на работа : од 0 до 40 Степен (32 до 104 F )Температура на чување : од 0 до 50 Степен(10 до 122 F)Околност Температура : 235 СтепенВо Однос Humiditu : Авто Опсег : DC Напон : 200m V, 2 V, 20 V, 200 V, 600 VAC Напон : 2 V, 20 V, 200 V, 500 V (Фреквентен Опсег : 40~400 Hz)DC Струја : 200u A, 2000u A, 20m A, 200m AAC Струја : (го Земе само како референца) 200u A(5% од rdg), 2000u A (3% од rdg), 20m A (5% од rdg), 200m A (3% од rdg) (Фреквентен Опсег : 40~400 Hz)Отпор : 200, 2 K, 20 K, 200 K, 2 M, 20МДиоди Тестот : тест тековната 1m A, тест напон 1.5 V DCКонтинуитет : Боја : црнаДимензија : 120*75*20mmТежина : приближното 138g(батерии не се вклучени)Пакетот вклучува : 1* АвтоПолигон Дигитални Multimeter1* упатствоПакет димензија : 128*78*22mmПакет тежина : 160gНајниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.