• Новинка
Fluke VoltAlert F1AC C2 II безконтактен тестер за променливо напрежение от 200~1000 със звукова и светлинна аларма

Fluke VoltAlert F1AC C2 II безконтактен тестер за променливо напрежение от 200~1000 със звукова и светлинна аларма

резултат:
BGN 31.84

Брой продукти
Налично


Fluke Volt Alert F1 AC C2 II Не-Контакт AC Напон Тестер од 200~1000 V со коишто се слушаат и Светло за Аларм
Забелешка : Батеријата Не Се Вклучени
Карактеристики :
1. 200 V ac да 1000 V ac
2. Звучни и светлосни кога напон присутни
3. Voltbeat(TM) : единица здравствени индикатор
4. Авто Моќ во 5mins без работа
5. Заверена од : c АДС нас, CE, TUV, C-Штиклирајте
6. МАЧКА 1000 V, CATIV
7. Степен на Водоотпорен : IP40
8. Работа Влажност Опсег : 0% до 95%(0~30 C)
0% до 75%(30~40 C)
0% 45%(40~50 В)
9 : Батерија : 2 парчиња AAA Батерија
*Забрзана Испорака информации :
1. Во САД/CA default превозот начин : Брод од страна на FEDEX ,5-7days .
2. Во Австралија default превозот начин : FEDEX околу 3-7days.
3 за Да Евра : default превозот начин : FEDEX околу 5-10days ,Исклучува Ru,Украина,Белорусија, ве молиме контактирајте со продавачот за да добиете повеќе превозот метод , Стандардно кина пост : 15-25days
5. За голема цел свет ,ние нудиме DHL,EMS,FEDEX услуга ,клиент ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да проверите ,ви благодариме.4. Африка,бразил,Италија клиент ве молиме контактирајте со нас пред кандидатурата или купување ,
ние ќе им понуди на превозот начин за клиентите да изберете .
6 .Предмети ќе бидат брод во рамките на 1-3 работен ден од денот на уплатата примена.
*Економија на Превозот метод(Вкупна тежина
1. Во САД default превозот начин : Брод од страна на Eub ,7-10days .
2. Да СА default превозот начин : Кина пост Воздух пошта(
3. Во Австралија default превозот начин : Кина пост Воздух пошта(
4. На велика БРИТАНИЈА default превозот начин : Кина пост Воздух пошта(
6. Африка,бразил,Италија клиент ве молиме контактирајте со нас пред кандидатурата или за купување ,ќе им понуди на превозот начин за клиентите да изберете .
7. За голема цел свет ,ние нудиме DHL,EMS,FEDEX услуга ,клиент ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да проверите ,ви благодариме.
8 .Предмети ќе бидат брод во рамките на 1-3 работен ден од денот на уплатата примена.
*Купувачот е одговорен за царинење такси
*Политика на враќање :
Сите предмети се врати загарантирана. Враќање во рок од 30 дена од денот на приемот и да добијат рефундирање на куповната цена, поштенски не се враќа.
Сите надоместоци ќе бидат обработени во рок од 3 дена од денот на приемот врати item(s) во НОВА состојба и со сите оригиналниот производител пакување, вклучувајќи krabičkách, кутии,
настава прирачници итн. Објектот не смее да има никакви знаци на злоупотреба или намерна штета.
Сите се враќа, мора да бидат заградени и безбедно спакувани за превозот и испраќаат преку следат средства.
*Меѓународните Купувачи-ве Молиме имајте во предвид : задоволството на Клиентите е многу важно за нас.Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција,ве молиме контактирајте со нас пред да замине било кој тип на повратни информации или да се отвори било спор.
Негативни повратни информации не се реши anyting,ние ќе се обидеме најдобро да ги решите вашите проблеми.Однапред ви благодариме за вашето трпение.имавме многу години на искуство со увозот и услуги на клиентите. Така понудата со доверба и воопшто не двоумете се да ме контактирате доколку имате било какви загриженост што толку векови

Подробности

Диапазон На Измерване На Индуктивност:
N/A
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип На Дисплея:
Цифров Дисплей
Номер На Модела:
F1AC C2 II
търговска марка:
ЩАСТЛИВА СЛУЧАЙНОСТ

Избор на купувачи

Нов 3 в 1 RC 2s-6s LCD Li-Po батерия балансировщик измерване на напрежение тестер + разрядник

BGN 16.67

Може да се изврши пред / по наполнета батеријата, или за време на полнење на батеријата процес, за да се обезбеди батеријата пакет имајќи го во одлична состојба.Безбеден и удобен : тоа обезбедува инстант напон читање и укажува на абнормални клетки веднаш.Овозможи LiПолимер / Живот 26 мобилен балансирање и празнење.Со својата JST приклучок за надворешна сила, може да се измери напонот на примачот батеријата.На LCD екранот може да се покаже 6 ќелија батериите' состојба.Само 3 копчињата за контрола, лесно една рака контрола.Термички дизајн на грб за вентилација и спречување на прегревање.Мали димензии и мала тежина, лесно да се носат.Дизајниран за LiПолимер и Животот на батеријата, мерка батеријата напон токму и рамнотежа мобилен напон на батеријата пакет, или празнење на батеријата за долго време складирање.Спецификација : LiПолимер / Живот 26 Ќелија (стандарден напон 7.4 V25.2 V користење поделени напон конектор)Примачот на батеријата 1.2 V12 V DC (Не батерија тип граница, но треба надворешна сила 7.4 V25.2 V, користете JST конектор)Биланс на напон поставување опсег (долна граница) : 2.0 V3.9 V (preпоставување на вредноста 3.3 V)Испуштање напон поставување опсег (долна граница) : 3.0 V4.2 V (preпоставување на вредноста 3.9 V)Објектот големина : 9.3 x 6 x 1.7 cmОбјектот тежина : 70gБоја : ЦрнаДетални настава на состојба е вклучена.Пакет се вклучени : 1 x Батеријата Напон Метар1 x Детални Настава на СостојбаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Бърз тестер на напрежение, ток Withstand тип защита от пристигането на Changsheng CS5051

BGN 2700.80

CS5050, CS5051, CS5052, CS5053 е нова генерација на безбедносттип притисок тестер Параметар дисплеј со висока осветленост флуоресцентни дигитален екран , прикажување на параметри впечатлива и интуитивен...

MASTECH MS8902B безконтактен 20V-600V професионален детектор за променливо напрежение и тестер на метални детектори метър

18.74 -4 % BGN 18.00

MASTECH MS8902 B Неконтакт 20 V600 V Професионални AC Напон ДетекторСпецификација : Професионални AC Напон Детектор & Метал Детектор.Неконтактирајте со тест.Дизајниран за мерење на AC напон и Метал.Напон на осетливост е од 20 V до 600 V AC.Метал откривање на далечина е помалку од 15mm.Чувствителноста на AC напон adjustive.Звучни и светлосни инструкции.Автоматско исклучување.Таа е дизајнирана според EN610101 / 600 V CAT се однесуваат на безбедносни барања.Сигурно, професионално и лесензакористење.Мал и компактен пенкало, дизајн за лесна за носење.Напон на Осетливост : 20 V до 600 V ACФреквенција : 50500 HzМетал откривање на далечина : Батерија : 1 * 12 V алкална батерија(батерии не се вклучени)Објектот димензии : 15 * 2 * 2.5 cmОбјектот тежина : 50gПакет големина : 23 * 9.6 * 3.5 cmПакет тежина : 80gбоја по случаенпакет : 100% Сосема нов...

Цифров електромер енергия тестер монитор индикатор Voltag мощност ват баланс пестене на енергия метър WF-D02A Италия Чили щекер

BGN 41.58

Дигитални Електрична Енергија Метар Тестер се Следи показател Voltag Моќност вати Рамнотежа Energy saver Метар WFD02 A Италија Чиле приклучок1...

GWUNW BY42A 30V 5A DC 4 цифров битов измерване на напрежение, ток двоен дисплей червен зелен син светодиод

6.40 -6 % BGN 6.00

Технички параметриВолтметар опсег : 00.0030.00 VТековната метар опсег : 05.000 НаВнатрешната отпорност на voltmeter : 120 K ΩВнатрешната отпорност на ammeter : 0.01 ΩРаботен напон : DC512 V * 1Точност на мерење на : 0.3%(+ / 2)* 2Оперативен temperatur e : 10℃~60℃Работат на струјата : Освежете го оценувате : 3 пати / вторНето тежина : 22gDisplay mode : 4 малку 0.28 инчен LEDЦелокупната димензии : 48 MM*29 MM*21 MM(L*W*H)Отворање големина : 45.5 мм*26.5 mmДоведе жица должина : 13 CM*1 : инструмент може да работи во dc428v, но тоа ќе биде топло, кога тоа е над 12 V и намалување на точноста и живот...

EU Plug Digital Voltage Power Анализатор монитор тестер Ваттметр мощност брояч на енергия автоматичен прекъсвач кВтч 0-9999cost

BGN 28.78

ЕУ Приклучокот Digital Напон Моќ Аналитичар Следи Тестер на Електронски Wattmeter Моќ Метар Енергија Метар Автоматско Kwh ПрекинувачКарактеристики : Голем LCD дисплејКумулативни KilowattЧасовен МониторингФактор на моќностПрогноза На Вашите ТрошоциПресметува на електрична енергија трошоциПрикажува volts, засилувачи и wattage во рок од 3% точностТехнички Спецификации : Оперативен напон : 230 V acФреквенција се прикаже : 50 HzШирок напон спектар : 230 V 250 VОперативен струја : max 16 AМерењето се прикаже спектар : 0 вториот9999daysWattage екранот (w) : 0 W 9999 WНапон на екранот (засилувачи) : 0.000 A16.000 НаФреквенција се прикаже : 0 Hz9999 HzМинимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WМаксимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WЦена се прикаже спектар : 0.00€ / KWH99.99€KWHВкупно KWh и трошоците се прикаже : 0.000 KWH9999 KWH, 0.00€9999€Наша Моќ Метар Buster е следење и тестирање инструмент кој ја детерминира потрошувачката на енергија на поврзан уред и цената на електричната енергија се троши.Таа ужива 8 display modes како што е подолу : 1...

Мини-HF ANT SWR антена анализатор SARK100 за любителите на шунка радио с литиево-йонна батерия от 3.7 Версия на bluetooth

BGN 387.10

Мини HF МРАВКА SWR Антена Аналитичар SARK100 За Шунка Радио HobbistsКАРАКТЕРИСТИКИ Хардвер : Прецизни и самоcalibrating reflectometer дизајн мерки напред и да се одрази на сигнали и отпорност Прикажување на податоци 2x16 со факултативниот светлото Прецизност ДДС сигнал генератор (AD9851) се користи како сигнал извор се поврзува на USB порт на КОМПЈУТЕР за областаupgradeable софтвер и пренесувате во реално време, мерни податоци Ѕвончето Работата : Рачна контрола опција прикажува SWR и комплексна отпорност на избраните фреквенции за Автоматско скенирање резултати се прикажани како фреквенции на најниско SWR и комплексна отпорност на Батеријата работат за областа користите или да ги користите надворешни 13.8 V ѕид адаптер за заштеда на Енергија режими Мултиточка калибрација за подобри точноста Инструмент Способности : Мерка антена електрични параметри : SWR, отпорност (отпор + reactance), capacitance, inductance Мерка feedpoint отпорност Мерка земјата загуба Прилагоди антена приемници и да се одреди тежината Мерка inductors и кондензатори Мерка coax далновод (SWR, должината, брзината фактор, приближното П и загуба, resonant фреквенција, и отпорност) се Измери и одреди оптимален прилагодувања за подесување stubs : SWR, приближното П, resonant фреквенција, пропусен опсег, отпорност Утврди карактеристична отпорност на далновод се Утврди должина на ¼ и ½ бран етапно усвојување линии Коаксијален Кабел Загуба Утврди тјунер на антената на косата Мерка balun загуба Мерка inductor П Проценка кварцен кристал параметри Мерка магнетни јамка резонанца и SWR СПЕЦИФИКАЦИИ Фреквенција Генерација & Контрола : 1 60 Mhz Извор отпорност : 50 Ohms Стабилност : + / 100 ppm Спектрален Чистота : Хармоници ќе го надолу > TBD d B над 60 MHz Чекор Големина : Корисник конфигурираат зголемувања на 100 Hz, 1 k Hz, 10 k Hz, и 100 k Hz Употребливи Мерен Опсег : SWR : 1.0 да 9.99 Отпорност : прибл...

MYLB-мини-волтметър цифров тестер тест батерии напрежение dc 0-30 в червен автомобил автомобил

BGN 2.00

100% нов висок квалитетЛесно да се инсталираМини voltmeter Дигитален тестер на напон тест батеријата DC 030 V црвено авто автомобилГолемина : приближно 46 x 29 x 22 mmПрецизност : 1%Display Mode : 3 цифриОпсег : DC 0 V30 VСе хранат текст опсег : DC 4,530 VОперативен Струја : помалку од 20m AДисплеј во боја : црвенаТемпература на чување : + 10°C има 65°CЦрна жицата се поврзува заедничката негативни, црвениот жицата се поврзува со позитивна енергија, бела жицата се поврзува на позитивни текст на притвор1 x Мини voltmeter

Тестер повърхностно съпротивление LS-385 статична актуално Тайван антистатическое измерване на повърхностно съпротивление 9V PP3 алкални батерии

48.00 -12 % BGN 42.00

LS385 Површината Отпор Тестер Статични Подлога Тајван Antistatic Мерење На Површинската Отпорност 9 V PP3 Алкални БатерииСпецификација : ИнструкцииЗа да се измери на површината отпорност, место на метар на површината под тест, задржете на црвениот ТЕСТ копчето,и постојано осветлени светодиодни диоди (LED) укажува на мери површинска отпорност ниво.103 = 1 kohm зелена LED104 = 10 kohm зелена LED105 = 100 kohm зелена LED106 = 1 megohm жолти LED107 = 10 megohm жолти LED108 = 100 megohm жолти LED109 = 1000 megohm жолти LED1010 = 10000 megohm жолти LED1011 = 100000 megohm жолти LED1012 = 1000000 megohm црвени LED1012 = Изолирани црвени LEDМерење на отпорност на земјата1, заштитно јаже во земјата (Земјата) приклучок, така што изолација на табелата на десната страна на откривање electrode.Поврзете алигатор на вашиот теренот.2, табела на мери површина, според мерењето (ТЕСТ) копчето, LED продолжува да го светлото за да укажуваат наголемината на земјата отпор...

DP30V3A постоянно напрежение и ток стъпка надолу програмируем преобразувател на напрежение за захранване на дисплея LCD волтметър с вентилатор

40.32 -6 % BGN 38.00

DP30 V3 A Константен Напон и струја Чекор надолу Програмабилни Напојување Напонот конвертор LCD дисплеј voltmeter со фан На константен напон и постојан струја програмабилни контрола напојување на модулот е кабинет и деликатна, и тоа се стави на собирање на аналогни интеграција и дигитална контрола на функциите во еден...

AU Plug Digital Voltage Power Анализатор Monitor Тестер Wattmeter Power Energy Meter Automatic Kwh Power Switch 0-9999cost

BGN 28.78

ЕУ Приклучокот Digital Напон Моќ Аналитичар Следи Тестер Wattmeter Моќ Енергија Метар Автоматско Kwh Прекинувач 09999costКарактеристикиГолем LCD дисплејКумулативни KilowattЧасовен МониторингФактор на моќностПрогноза На Вашите ТрошоциПресметува на електрична енергија трошоциПрикажува volts, засилувачи и wattage во рок од 3% точностТехнички СпецификацииОперативен напон : 240 V acФреквенција се прикаже : 50 HzШирок напон спектар : 150 V 240 VОперативен струја : max 10 AМерењето се прикаже спектар : 0 вториот9999daysWattage екранот (w) : 0 W 2400 WНапон на екранот (засилувачи) : 0.000 A10.000 НаФреквенција се прикаже : 0 Hz9999 HzМинимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WМаксимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WЦена се прикаже спектар : 0.00€ / KWH99.99€KWHВкупно KWh и трошоците се прикаже : 0.000 KWH9999 KWH, 0.00€9999€Наша Моќ Метар Buster е следење и тестирање инструмент кој ја детерминира потрошувачката на енергија на поврзан уред и цената на електричната енергија се троши.Таа ужива 8 display modes како што е подолу1...

ELECALL US / EUPlug DM55-1 AC 80-300V LCD Цифров измерител на напрежение, волтметър със синя подсветка

11.18 -11 % BGN 10.00

ELECALL Europlug DM551 AC 80300 V LCD Дигитален волтметар со Bule Назад Светлина Voltmeter Спецификации : Модел : DM551 Мерен Опсег : AC 80300 V Plug Стил : ЕУ Боја : Бела Тежина : 40g Технички индикатори : 100% сосема нов & висок квалитет Ниска Консумираат Моќ : Мерење на Точност : 1.0%±2 цифри LCD големина : 3.6 cm*2cm Назад светла Боја : Сина Производ големина : 55*40*60mm се Прикаже : 3 Цифри Екранот Производ Покаже : Услови за користење : Пратката Кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

AN870 19999 точки цифров мултицет True RMS амперметър напрежение, Измерител на ток

81.30 -31 % BGN 56.00

AN870 19999 БРОИ Дигитални Multimeter TrueRMS Напон Ammeter Тековната Метар Опис : AN87 0 е батеријатапогон,TrueRMS, автокои се движат дигиталните multimeter со 19999 LCD екранот и осветлувањето...

1бр 10-100V универсален волтметър капацитет на батерията тестер LCD колата оловно-киселинен показател

10.74 -7 % BGN 10.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Овој производ е универзален инструмент, боја на LCD екранот, со ниска потрошувачка на енергија, долго време префрлување, може да се прикаже на батеријата напон, може да се користи во различни услови на осветлување...

Цифров Ваттметр тестер монитор баланс на напрежението на батерията анализатор мощност DC60V 100A за DC RC хеликоптер, лодка Heli Ваттметр

BGN 11.98

Дигитални 60 V / 100 A Биланс на енергија Напон моменталната Моќ Метар Аналитичар Вати Метар Тајна Balancer СледењеКарактеристики : Мерка за енергија(пот),полнење(ah), моќност(w),струја(А) и напон(V) Conenctor да се користи изборен приемник батеријата за мерење надолу на 0 VТочни & прецизни 0.01 На cuurrent и 0.01 V напон резолуцииМерки врв Засилувачи, врв Watts(освен за Doc Wattson) и Напонот минимум(дисторзии)Солиден рачки 50 A континуирано и 100 врв на 60 V14a ga., супер парична казна во невоља, висока температура, силиконска гума изолирана жицаМали & светло со тешки пластични случај достапни во неколку боиДелува како жица, па не't влијаат модел 's перформанси...

AC 100A 200~450V 380V цифрови измерители на електрическо напрежение, мощност и енергия волтметър амперметър вата усилвател волта напрежение, Измерител на ток 200V

19.18 -6 % BGN 18.00

Спецификации : Димензии : 79 * 43 * 48mm / 3.1 * 1.7 * 1.9 воИнсталација големина : 76 * 39mm / 3 * 1.5 воМерење на напон спектар : AC 80.0~300.0 V / 200450 VТековната мерен опсег : AC 0 A~99.99 А, сегашната резолуција на екранот е 0.01 A, кога повеќе од 100 A, тоа ќе се прикаже за 100.0 ААктивни моќ опсег : кога "се прикаже спектар", во 010000 W, моќта се прикаже спектар е : 09999.9 W ; кога "се прикаже спектар" над 10000 W, моќта се прикаже спектар е : 1000022000 WЕлектрична енергија опсег : кога "се прикаже спектар", во 010000 KWH, на електрична енергија екранот 9999.999 ; над 10 KWH, на електрична енергија екранот 00000.99 KWH ; Максимална дисплејот е : 9999999 KWHНа точноста : 1%± 2 зборовите : Мерење на брзина : 2 пати / вторРаботна температура : 10℃~50℃Работна влажност : 10~80%(Без павлака)Работни воздушен притисок : 80~106k PaДиректна сончева светлина : НИКОЈВниманието : Напон на текст (зелена) терминал и тековната трансформатор средно текст (сино) жици терминал инсталации не може да биде погрешно, инаку инструмент ќе бидат оштетениОвој инструмент е само применливи за AC 5060 HZ електрична енергија, не може да се користи за квадратен бран, на инверторот излез и корекција е позитивен Хјун бран коло мерење, или инструмент ќе бидат оштетениПроцесот на инсталација не може да се исцеди инструмент метар LCD екран, на друг начин таму ќе биде чита / скршени код ситуацијаПакет : 1 x метар(AC 200450 V)1 x CTПочитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro)...

Водоустойчив батерия метър DC 2.5-30V авто сензор за кола цифров волтметър LED N24

5.28 -24 % BGN 4.00

100% сосема нов и висок квалитетСпецификација : Материјал : Пластични Дисплеј во боја : Зелена / Блу / Црвена Димензии : 40 х 25 x 23mm Сечење Големина : 37x20mm Мерка опсег : DC 2.730.0 V Максимална влез : DC 30 V Дозволена Грешка : 1% (+ / 1 цифра) Дисплеј : Три 0.40" дигитален LED цевка Дисплеј во Боја : Зелена (DC 2.730.0 V) Освежете го оценувате : за 500m S Тековната потрошувачка : за 520m A Оперативни температура : 10 °c ~ 65 °c Количина : 1 КОМПЈУТЕРVoltmeter со епоксидна potting, Полн водоотпорен дизајн, Масло на Загадување на Превенција, Moistureproof, Shockproof, ПрашинадоказСо Обратна поларитетот заштитаПримена : Не е потребно напојување, може да се измери 2.530 V директноАко влезниот напон е под 3.5 V, осветленоста на екранот ја заматуваАко влезниот напон е под 2.5 V,мерење, неточни или не се прикажеКога мерка 10 V подолу, точни до 0.01 V,прикажување на x.xxКога мерка 10 V или повеќе,точни за 0,1 V,прикажување на xx.xAnswer : ___________________________ Note : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи 01cm грешка,ви благодарам.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

1 бр нов 30X10mm 2-линеен мини цифров волтметър жълта led лента измерители на напрежение 3-цифров дисплей напрежение, волтметър VE798 P0. 11

2.35 -15 % BGN 2.00

1 Компјутер Нови 30 X10mm 2Линија Мини Дигитален Voltmeter Жолти LED Панел Напон Метри, 3 Дигитален Дисплеј Напон Voltmeter се Измери Напон Спектар : DC 2.530 V Мин Влезен Напон : DC 2.5 V Макс...

LCD цифров текущия брояч на енергия DC Power Analyser Вата Волта амперметър амперметър 12V 24V Solar Wind Анализатор високо качество

18.77 -15 % BGN 16.00

Лесензакористење DC моќност analyser 4 60 V 0 100 A за мерење на моќта на проток со низок напон коло како на проток во Watts и кумулативната стапка на проток во Ватичасови од соларен панел или DC правец на генератор во батеријата.Едноставна +позитивен / негативни (GND) двежица текст (Извор) и два жица излез (Оптоварување) за серија вметнување во коло.Двелиниски LCD ажурираат секој 0.4 секунди прикажува осум различни вредности : Напојување 0 6554 Watts за 0,1 W резолуцијаТековната 0 100 Засилувачи (макс) 50 A континуирано да 0.01 резолуцијаНапон 4 60 Volts да 0.01 V резолуцијаМоќ проток 0 6554 Wattчаса (Пот) за 0,1 Пот резолуцијаТековниот проток 0 65 Ampчаса (Ah) да 0.001 Ах резолуцијаВрв струја во ЗасилувачиВрв моќ во WattsНапон минимум (натопи) преку следење периодНиско ниво наколо отпор само 0.001 Ohms занемарлива 7m A коло оптоварување.Димензии 84 x 50 x 20mm (L x W x D)1 x Вати Метар1 x 1 инструкции...

Цифров електромер енергия тестер монитор индикатор Voltag мощност ват баланс пестене на енергия метър WF-D02A Италия Чили щекер

BGN 41.58

Дигитални Електрична Енергија Метар Тестер се Следи показател Voltag Моќност вати Рамнотежа Energy saver Метар WFD02 A Италија Чиле plug Функции : 1...

Професионален цифров мултицет Multimetro EXCEL DT9205A AC DC Амперметър волтметър капацитет на устойчивост тестер метър мультитестер

BGN 23.98

Професионален Дигитален Multimeter Multimetro EXCEL DT9205 A AC DC Ammeter Voltmeter Capacitance Отпор Тестер Метар MultitesterОпис На ПроизводотОваа метар може да се користи во многу области како што се лабораторија, фабрика, работилница и дома апликации.Тоа е основна алатка за electricians.Тоа може да се измери DC / AC напон,DC / AC струја,отпор и capacitance...

Цифров мултицет тестер Auto Range multimetro температурен тестер и регистратор на данни за 2000 броя RZ920

BGN 31.81

Овој инструмент е рачен интелигентни мултифункционален мерни инструменти, интегрирање на бучава, температура и дигитални мултиметар во една...

1pcs Top Quality 5 bit DC 0.0000 - 3.0000 A Red LED Display Digital Ammeter amperimetro Car current meter Brand New 15 %

8.91 -10 % BGN 8.00

1pcs Врвен Квалитет 5 малку DC 0.0000 3.0000 Црвена LED Дисплеј Дигитални Ammeter amperimetro Автомобил тековната метри Сосема Нов 0.36" Дигитални Ammeter 03А 5 малку тековната метар displТехнички Параметри : Тежина : 20gДисплеј во боја : ЦрвенаDisplay mode : Пет 0.36" дигитален LED цевкаажурирате го оценувате : >3 s / времеФизичката големина : 48 x 29 x 26 mm (L*W* H)Отворање големина : 45 x 26 mm (L*W)Supplyvoltage : 3.530 VДоведе жица должина : 14 смМерен опсег за : DC 0.00003.0000 НАОперација температура : 10 степени~65 степениМерење на точност : ± (0.5‰+ 2 зборовите){Значи дека во најлоша состојба максималната грешка е под 1.7 ма и нормални грешка е под 0.5 м}

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.