• Новинка
Нов 3 в 1 RC 2s-6s LCD Li-Po батерия балансировщик измерване на напрежение тестер + разрядник

Нов 3 в 1 RC 2s-6s LCD Li-Po батерия балансировщик измерване на напрежение тестер + разрядник

резултат:
BGN 16.67

Брой продукти
Налично

Може да се изврши пред/по наполнета батеријата, или за време на полнење на батеријата процес, за да се обезбеди батеријата пакет имајќи го во одлична состојба.
Безбеден и удобен : тоа обезбедува инстант напон читање и укажува на абнормални клетки веднаш.
Овозможи Li-Полимер/Живот 2-6 мобилен балансирање и празнење.
Со својата JST приклучок за надворешна сила, може да се измери напонот на примачот батеријата.
На LCD екранот може да се покаже 6 ќелија батериите' состојба.
Само 3 копчињата за контрола, лесно една рака контрола.
Термички дизајн на грб за вентилација и спречување на прегревање.
Мали димензии и мала тежина, лесно да се носат.
Дизајниран за Li-Полимер и Животот на батеријата, мерка батеријата напон токму и рамнотежа мобилен напон на батеријата пакет, или празнење на батеријата за долго време складирање.
Спецификација :
Li-Полимер/Живот 2-6 Ќелија (стандарден напон 7.4 V-25.2 V користење поделени напон конектор)
Примачот на батеријата 1.2 V-12 V DC (Не батерија тип граница, но треба надворешна сила 7.4 V-25.2 V, користете JST конектор)
Биланс на напон поставување опсег (долна граница) : 2.0 V-3.9 V (pre-поставување на вредноста 3.3 V)
Испуштање напон поставување опсег (долна граница) : 3.0 V-4.2 V (pre-поставување на вредноста 3.9 V)
Објектот големина : 9.3 x 6 x 1.7 cm
Објектот тежина : 70g
Боја : Црна
Детални настава на состојба е вклучена.
Пакет се вклучени :
1 x Батеријата Напон Метар
1 x Детални Настава на Состојба
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Подробности

Цвят:
Черен
търговска марка:
ДЖЕЙКЕМИЙ
Направи си Сам пособия:
Електрически

Избор на купувачи

LED Digital Battery Alternator Tester For Car Motorcycle Trucks 12V L057 hot

7.55 -21 % BGN 6.00

Оваа батерија тестер, безбедно и лесно да се работи, има повеќе функции : алтернатор државата се провери, батеријата држава се провери, провери пред да го полните и преоптоварувањеекранот, ни кажува државата алтернатор и батеријата, ти ereby цел да се осигура нашата возење безбедност.Карактеристики : Повеќе функции : алтернатор државата се провери, батеријата држава се провери, провери пред да го полните и преоптоварување на екранот...

Универсален трицветна 12/24 В 36 в 48/72 в led светлини индикатор за зареждане на батерията индикатор за състоянието на зареждане на метър

BGN 23.47

12 / 24 V 36 V 48 / 72 V Универзална Трибоја LED светла Батеријата Индикатор за Статус на Наполнетост на МетарСпецификации : Карактеристики : Висока сигурност Ниска цена и малата големина Led блиц за ниска електрична енергија / overcharged предупредување Меморија опција да се потсетиме на последниот ниво на наполнетост Keyswitch екранот овозможи опција Одговара на стандард панел кроена 10 сегмент ДОВЕДЕ бар граф дисплеј Широк температурата на работа опсег Нечујно функционирање, нема подвижни делови се Прикаже : 1 црвена + 2 жолта + 7 зелена боја Led диоди за индикатор, 10% по LED сегмент Опсег, Индикација : Зелена : 41 ~ 100% , Жолта : 21 ~ 40%, Црвена : погонски Напон : од 12 / 24 V, 36 V, 48 / 72 V Оперативни Струја : 20m A Меморија и Оперативен Температура : 40℃ ~ +85℃ Влажност : 95% RH + 32 C за 2 часа Поларитетот : Позитивна / Негативна / C Врска : Pin(+) за Батеријата(+), Pin() за да ја Батеријата(), В : Connect to V(+) да се направи мерач се кандидира Водоотпорен : IP65 Нето Тежина : 43g Производ Големина(D x H) : 6cm x 4.8 cm Пакет Тежина : 60g Пакет Големина : 6cm x 6cm x 5.3 cm По Продажбата на Услугата : 1 Година Гаранција Претпазливост : Пред да го поврзете индикатор за батерија, ве молиме да го потврдите напон на батеријата прво...

Показател честота на детектор цимометр дистанционно управление предавател м честота скенер брояч честота waveguide 250-450 Mhz

BGN 20.42

Фреквенција индикатор детектор cymometer Далечински Управувач Предавателот фреквенција метар скенер фреквенција контра wavemeter 250450 MHZ Опис : рече бројач на фреквенција може континуирано да се тестира на аналогни радио сигнал (handhold радио, безжичен телефон, итн.) и дигитален радио сигнал, за да се прикаже фреквенција параметар со јачина на сигналот...

SWR Power meter Wave ratio watt meter 0-200W Energy meters for HAM Mobile VHF UHF 200W Alishow NISSEI RS-40

BGN 123.18

SWR Моќ метар бран сооднос вати метар 0200 W енергија метри за ШУНКА Мобилна VHF UHF 200 W Alishow NISSEI РС40Опис На Производот : Модел : NISSEIRS РС40 SWR & моќ метар.Функција : РС40 Оригинални SWR& моќ метар.Фреквентен Опсег : 140~150 MHZ&430~450 MHZ.Мерливи Моќ Опсег : 0200 W.5 W текст мерење на точноста : AVG + / 10%; ПЕП + / 15%.20 ~ 200 W текст мерење на точноста : AVG + / 5%; ПЕП + / 10%.Вметнување на Косата : 0.3 d B или пониска.Отпорност : 50 ohm.Димензија : 70 W X 78 H X 30 D mm.Конектор : МЈМЈ.Тежина : 180gНајниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

EU Plug Digital Voltage Power Анализатор монитор тестер Ваттметр мощност брояч на енергия автоматичен прекъсвач кВтч 0-9999cost

BGN 28.78

ЕУ Приклучокот Digital Напон Моќ Аналитичар Следи Тестер на Електронски Wattmeter Моќ Метар Енергија Метар Автоматско Kwh ПрекинувачКарактеристики : Голем LCD дисплејКумулативни KilowattЧасовен МониторингФактор на моќностПрогноза На Вашите ТрошоциПресметува на електрична енергија трошоциПрикажува volts, засилувачи и wattage во рок од 3% точностТехнички Спецификации : Оперативен напон : 230 V acФреквенција се прикаже : 50 HzШирок напон спектар : 230 V 250 VОперативен струја : max 16 AМерењето се прикаже спектар : 0 вториот9999daysWattage екранот (w) : 0 W 9999 WНапон на екранот (засилувачи) : 0.000 A16.000 НаФреквенција се прикаже : 0 Hz9999 HzМинимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WМаксимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WЦена се прикаже спектар : 0.00€ / KWH99.99€KWHВкупно KWh и трошоците се прикаже : 0.000 KWH9999 KWH, 0.00€9999€Наша Моќ Метар Buster е следење и тестирање инструмент кој ја детерминира потрошувачката на енергија на поврзан уред и цената на електричната енергија се троши.Таа ужива 8 display modes како што е подолу : 1...

AU Plug Digital Voltage Power Анализатор Monitor Тестер Wattmeter Power Energy Meter Automatic Kwh Power Switch 0-9999cost

BGN 28.78

ЕУ Приклучокот Digital Напон Моќ Аналитичар Следи Тестер Wattmeter Моќ Енергија Метар Автоматско Kwh Прекинувач 09999costКарактеристикиГолем LCD дисплејКумулативни KilowattЧасовен МониторингФактор на моќностПрогноза На Вашите ТрошоциПресметува на електрична енергија трошоциПрикажува volts, засилувачи и wattage во рок од 3% точностТехнички СпецификацииОперативен напон : 240 V acФреквенција се прикаже : 50 HzШирок напон спектар : 150 V 240 VОперативен струја : max 10 AМерењето се прикаже спектар : 0 вториот9999daysWattage екранот (w) : 0 W 2400 WНапон на екранот (засилувачи) : 0.000 A10.000 НаФреквенција се прикаже : 0 Hz9999 HzМинимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WМаксимална wattage се прикаже спектар : 0.0 W9999 WЦена се прикаже спектар : 0.00€ / KWH99.99€KWHВкупно KWh и трошоците се прикаже : 0.000 KWH9999 KWH, 0.00€9999€Наша Моќ Метар Buster е следење и тестирање инструмент кој ја детерминира потрошувачката на енергија на поврзан уред и цената на електричната енергија се троши.Таа ужива 8 display modes како што е подолу1...

Миниый анализатор антена HF ANT SWR SARK100 за Hobbists Ham Radio с li-on батерия 3.7 v

BGN 309.58

Мини HF МРАВКА SWR Антена Аналитичар SARK100 За Шунка Радио HobbistsКАРАКТЕРИСТИКИ Хардвер : Прецизни и самоcalibrating reflectometer дизајн мерки напред и да се одрази на сигнали и отпорност Прикажување на податоци 2x16 со факултативниот светлото Прецизност ДДС сигнал генератор (AD9851) се користи како сигнал извор се поврзува на USB порт на КОМПЈУТЕР за областаupgradeable софтвер и пренесувате во реално време, мерни податоци Ѕвончето Работата : Рачна контрола опција прикажува SWR и комплексна отпорност на избраните фреквенции за Автоматско скенирање резултати се прикажани како фреквенции на најниско SWR и комплексна отпорност на Батеријата работат за областа користите или да ги користите надворешни 13.8 V ѕид адаптер за заштеда на Енергија режими Мултиточка калибрација за подобри точноста Инструмент Способности : Мерка антена електрични параметри : SWR, отпорност (отпор + reactance), capacitance, inductance Мерка feedpoint отпорност Мерка земјата загуба Прилагоди антена приемници и да се одреди тежината Мерка inductors и кондензатори Мерка coax далновод (SWR, должината, брзината фактор, приближното П и загуба, resonant фреквенција, и отпорност) се Измери и одреди оптимален прилагодувања за подесување stubs : SWR, приближното П, resonant фреквенција, пропусен опсег, отпорност Утврди карактеристична отпорност на далновод се Утврди должина на ¼ и ½ бран етапно усвојување линии Коаксијален Кабел Загуба Утврди тјунер на антената на косата Мерка balun загуба Мерка inductor П Проценка кварцен кристал параметри Мерка магнетни јамка резонанца и SWR СПЕЦИФИКАЦИИ Фреквенција Генерација & Контрола : 1 60 Mhz Извор отпорност : 50 Ohms Стабилност : + / 100 ppm Спектрален Чистота : Хармоници ќе го надолу > TBD d B над 60 MHz Чекор Големина : Корисник конфигурираат зголемувања на 100 Hz, 1 k Hz, 10 k Hz, и 100 k Hz Употребливи Мерен Опсег : SWR : 1.0 да 9.99 Отпорност : прибл...

Цифров електромер енергия тестер монитор индикатор Voltag мощност ват баланс пестене на енергия метър WF-D02A Италия Чили щекер

BGN 27.86

Дигитални Електрична Енергија Метар Тестер се Следи показател Voltag Моќност вати Рамнотежа Energy saver Метар WFD02 A Италија Чиле приклучок1...

NT-305 AC70-250V DC12 / 36 / 55V детектор тестер за напрежение на сензора е електрически тест молив със сини led

BGN 11.25

NT305 AC70250 V DC12 / 36 / 55 V Детектор на Напон Тестер Сензор Електрични Тест Молив Со Сини LEDКарактеристики : Дигитален Тестер на Напон NT305Тест DC / AC Напон, и да покаже посебна...

Mylb-AC 100-500V Имат дръжка сензор за напрежение детектор тестер отвертка

1.14 -12 % BGN 1.00

Име На Производ : Детектор На Напон Тестер;Материјал : Пластични, МеталниНапон : AC 100500 V;Совет Димензии (Прибл.) : 3мм / 0.12"Вратило Должина : 55мм / 2.1";Вкупната Големина (Прибл.) : 140 x 15mm / 5.51" x 0.59" (L*D)Се справи со Боја : Јасно, Црвена, Сребрена Тон;Нето Тежина : 17g3мм дупчиња шрафцигер, пластична рачка.Овој Тестер на Напон може да ги проверува сите електрична енергија без да се поврзеш со жици кои покажуваат Топла (оган) со електрична енергија и на Ладно (земјата).Тоа има способност да ги проверите напон помеѓу 100 V да 500 V AC.Ти са

Преносим детектор за радиация FS2011 FS-2011 инспектор оборудване дозиметра детектори на ядрени лъчения

275.20 -12 % BGN 242.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Преносни Зрачење Детектор FS2011 FS2011Опрема Инспектор на Нуклеарно Зрачење Детектор DosimeterАнглиски и Јапонски Менито на ЕкранотБезбеден оперативен прописи : Ве молиме внимателно да ги прочитате оваа операција instruction manual); во спротивно, тоа може да доведе до оперативните неуспехот на инструментот.1...

Цифров електромер енергия тестер монитор индикатор Voltag мощност ват баланс пестене на енергия метър WF-D02A Италия Чили щекер

BGN 41.58

Дигитални Електрична Енергија Метар Тестер се Следи показател Voltag Моќност вати Рамнотежа Energy saver Метар WFD02 A Италија Чиле plug Функции : 1...

Бързото пристигане HIOKI IR4057-20 5-обхват 50V / 100MOhm-1000V/4000MOhm Цифров тестер на съпротивление на изолация

730.80 -5 % BGN 694.00

Hioki изолација отпор тестери или megohmmeters функција на ситевоедно дизајни вклучувајќи изграденаво солиден случаи и тест доведе прегради за складирање...

MYLB-мини-волтметър цифров тестер тест батерии напрежение dc 0-30 в червен автомобил автомобил

BGN 2.00

100% нов висок квалитетЛесно да се инсталираМини voltmeter Дигитален тестер на напон тест батеријата DC 030 V црвено авто автомобилГолемина : приближно 46 x 29 x 22 mmПрецизност : 1%Display Mode : 3 цифриОпсег : DC 0 V30 VСе хранат текст опсег : DC 4,530 VОперативен Струја : помалку од 20m AДисплеј во боја : црвенаТемпература на чување : + 10°C има 65°CЦрна жицата се поврзува заедничката негативни, црвениот жицата се поврзува со позитивна енергија, бела жицата се поврзува на позитивни текст на притвор1 x Мини voltmeter

1 бр нов 30X10mm 2-линеен мини цифров волтметър жълта led лента измерители на напрежение 3-цифров дисплей напрежение, волтметър VE798 P0. 11

2.35 -15 % BGN 2.00

1 Компјутер Нови 30 X10mm 2Линија Мини Дигитален Voltmeter Жолти LED Панел Напон Метри, 3 Дигитален Дисплеј Напон Voltmeter се Измери Напон Спектар : DC 2.530 V Мин Влезен Напон : DC 2.5 V Макс...

Гореща продажба на висока точност електронна капацитет цифров мост LC метър MLC500 ръчно Измерител на индуктивност 1% точност 500 khz тест

123.20 -12 % BGN 108.00

Топла Продажба Висока Точност Електронски Capacitance Дигитален Мост LC Метар MLC500 Рачни Inductance Метар 1% Точност 500 KHz ТестMLC500 LC метар е autoranging компонента тестер, може да се вози до 500 KHz, погоден за мала вредност capacitor и inductor мерење...

3590S-2-103L 10k многооборотный жично потенциометър гърне 3590S 103 съпротива се регулира от 1K 2K 5K 50K 500R 10K (по подразбиране)

BGN 9.58

3590 S2103 L 10 K мултисвиок жицарана potentiometer Тенџере 3590 S 103 отпор прилагодливи 1 K 2К 5 K 50К 500 R 10 K(стандардно)тоа е за 10 K,ако треба и другите,се направи ред со забелешка ве молиме Опис, Пакет Дијаметар(mm) 22 Форма Круг, Бројот на Врти 10 Запечатува IP65 Вратило Никел Позлатен Железнички Елемент Wirewound Терминал Лемење Повлечи / Страна КосиЛинеарна X Линеарност ±0.25% ОтпорМинимум 100Ω ОтпорМаксимум 100 K Толеранција отпор ±2%~±10% МоќОценка(W) 2 Агол на ротација 3600° Ротациона Живот (без оптоварување) Циклуси 10000 ВРАТИЛО ПРЕЧНИК од 6mmНајниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

Цифров Ваттметр тестер монитор баланс на напрежението на батерията анализатор мощност DC60V 100A за DC RC хеликоптер, лодка Heli Ваттметр

BGN 11.98

Дигитални 60 V / 100 A Биланс на енергија Напон моменталната Моќ Метар Аналитичар Вати Метар Тајна Balancer СледењеКарактеристики : Мерка за енергија(пот),полнење(ah), моќност(w),струја(А) и напон(V) Conenctor да се користи изборен приемник батеријата за мерење надолу на 0 VТочни & прецизни 0.01 На cuurrent и 0.01 V напон резолуцииМерки врв Засилувачи, врв Watts(освен за Doc Wattson) и Напонот минимум(дисторзии)Солиден рачки 50 A континуирано и 100 врв на 60 V14a ga., супер парична казна во невоља, висока температура, силиконска гума изолирана жицаМали & светло со тешки пластични случај достапни во неколку боиДелува како жица, па не't влијаат модел 's перформанси...

1бр 10-100V универсален волтметър капацитет на батерията тестер LCD колата оловно-киселинен показател

10.74 -7 % BGN 10.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Овој производ е универзален инструмент, боја на LCD екранот, со ниска потрошувачка на енергија, долго време префрлување, може да се прикаже на батеријата напон, може да се користи во различни услови на осветлување...

Цифров мултицет тестер Auto Range multimetro температурен тестер и регистратор на данни за 2000 броя RZ920

BGN 31.81

Овој инструмент е рачен интелигентни мултифункционален мерни инструменти, интегрирање на бучава, температура и дигитални мултиметар во една...

Цифров електромер енергия тестер монитор индикатор Voltag мощност ват баланс пестене на енергия метър WF-D02A Италия Чили щекер

BGN 41.58

Дигитални Електрична Енергија Метар Тестер се Следи показател Voltag Моќност вати Рамнотежа Energy saver Метар WFD02 A Италија Чиле приклучок1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.