• Новинка
CN101A Mini Таймер Включете AC/DC 24V Digital LCD Power Седмицата Mini Програмируеми Time Switch Relay 8A to 16A Auto Smart Control Hot

CN101A Mini Таймер Включете AC/DC 24V Digital LCD Power Седмицата Mini Програмируеми Time Switch Relay 8A to 16A Auto Smart Control Hot

резултат:
BGN 5.12

Брой продукти
Налично


CN101 A Мини Тајмер Switch AC/DC 24 V Дигитални LCD Моќ Неделно Мини Програмабилни Време се Префрлите Реле 8 A да 16 A Авто Smart Control Топла
LED индикатор за светло, недела и за време resettable, LCD дигитален дисплеј, DIN железнички инсталација. Програмата тајмерот може автоматски да го вклучите и исклучите различни видови на електрична опрема според фиксен време. Користи широко за контрола на ламбата и спрејот, бојлер, sprayer, bottler, preheater, земјоделски објекти, радиодифузија опрема,home апарат, итн. Име На Производ : Програмабилни Тајмер; Модел Бр. : CN101 A; Номинална Контрола Напон : AC/DC 24 V; Контакт Капацитет : 16 A(8)А, 250 V AC Hysteresis : помала или еднаква на 2 сек/ден(25 C); вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Работата : 17 вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ; Потрошувачка на Енергија : 7.5 VA(макс.); Дисплеј : ЛЦД Минимален Интервал : 1 минута; Префрлување Контакт : 1 changeover прекинувач; Амбиентална Температура : -10~+40°C Амбиентниот Влажност : 35-85%RH; Монтажа Дупка со Дијаметар : 3мм / 0.12"; Вкупната Големина(Прибл.) : 62 x 60 x 33mm / 2.4" x 2.36" x 1.3"(L*W*H) Материјал : Пластични, Електронски Делови; Нето Тежина : 70g; Пакет Содржина : 1 x Програмабилни Тајмер
Превозот преку e Packet во САД, тоа трае 7-10 работни дена за испорака.
'

Подробности

Информация За Товара:
Висока Мощност
Защитна Функция:
Запечатани
Теория:
Реле Време
is_customized:
Yes
търговска марка:
EARUELETRIC
Напрежение:
24V
Използването на:
Общото Определяне
Номер На Модела:
CN101A
Модел:
CN101A
Държава производител:
Китай
Държава / регион на производство:
Китай
Тип На Блока:
парче
Тегло На Опаковката:
0.001kg (0.00lb.)
Размер На Опаковката:
1cm x 1cm x 1cm (0.39in x 0.39in x 0.39in)
Размер:
Miniature

Избор на купувачи

1 бр./лот BD82HM76 SLJ8E SLJBE BD82HM77 SLJ8C BD82HM70 SJTNV SLJ8F нов оригинал

BGN 30.08

Опис на производот Добредојдовте на нашата продавница, Доколку купувате повеќе квантитет, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви даде најдобра цена Зошто да не изберете нас : 1...

JQX-13 F DC 6V макара 3PDT 11 контакти електромагнитно реле мощност w PYF11A гнездо Безплатна доставка

12.66 -13 % BGN 11.00

JQX13 F DC 6 V Серпентина 3 PDT 11 Иглички Електромагнетна Енергија Реле w PYF11 A Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

HH54P DC 12V макара 14 Pin общ реле мощност 4PDT 5A 240VAC 28VDC Безплатна доставка

6.14 -19 % BGN 5.00

HH54 P DC 12 V Серпентина 14 Pin Општи Моќ Реле 4 PDT 5 A 240 VAC 28 VDCСпецификација : Име на Производ Електромагнетни Штафета Модел HH54 P Серпентина Напон 12 V DC Load AC 5 A 40 V / DC 28 V Тип 4 PDT Pin Број 14 Димензии (Прибл.) 40 x x x x 27 x x x x 22mm / 1.6" x 1" x 0.87" (L * W * T) Тежина 32g Пакет Содржина 1 x Електромагнетни ШтафетаОпис : Електромагнетни Штафета со 14 pin дизајн, изградена во AC и DC серпентина, што се користи во автоматски систем за контрола...

JQX-30F-2Z DC 24V макара 30A 250V AC общата мощност на електромагнитно реле 8 Pin DPDT Безплатна доставка

18.37 -18 % BGN 15.00

Име на производ Моќ Реле Модел JQX30 F Серпентина Напон DC 24 V Контакт Капацитет 30 A, 250 V AC Вкупната Големина 5.2 х 3.5 x 4.8 cm / 2" x 1.5" x 1.9" (L*W*T) Надворешен Материјал Пластични Боја Црна, Јасно Тежина 79g Пакет Содржина 1 x Моќ РелеОпис : 8 teminals, 2 НЕ & 2 КООРДИНАТОР, антипрашина маска дизајн...

Червена led светлина HH52P AC 36V макара DPDT 2NO 2NC 8P реле хранене Безплатна доставка

7.36 -18 % BGN 6.00

Црвениот LED Светло HH52 P AC 36 V Серпентина DPDT 2 NO 2 NC 8 P Моќ Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

реле HF32FV-G 012-HTF HF32FV-G-012-HTF HF32FVG-012HTF DIP4 20 бр / лот

35.20 -6 % BGN 33.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

2 елемента HH53P DC 24V макара 11 пинов 3no 3NC реле захранване w Dyf11a основния конектор Безплатна доставка

19.89 -15 % BGN 17.00

2 парчиња HH53 P 24 V DC Серпентина 11 Pin 3 NO 3 NC Моќ Реле w DYF11 A База Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета w Штекер Реле Модел Бр...

DC 24V макара Волта 7A пластмасова обвивка 14 пинов 4pdt електромагнитно реле Безплатна доставка

13.65 -19 % BGN 11.00

24 V DC Серпентина Volt 7А Пластични Школка 14 Pin 4 PDT Електромагнетни Штафета Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

Предпазител за самолечение 4A 0603 6V SMD нов и оригинален

BGN 12.56

Авто обнова на осигурувачот 4А0603 SMD нови и оригиналниCN10021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

10шт реле ALDP124 ALDP124W 24V 5A 250V DIP4

10.24 -2 % BGN 10.00

Шенжен Mzxykj .Електронски Co.,LtdДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

5шт червен led индикатор AC 220/240 реле хранене DPDT 2NO 2NC HH62P Безплатна доставка

25.26 -17 % BGN 21.00

5pcs Црвени LED Индикатор Светлото AC 220 / 240 V Моќ Реле DPDT 2 NO 2 NC HH62 P Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

DC24V 5A макара 8 пинов DPDT червена led лампа пилот на електромагнитно реле хранене Безплатна доставка

13.07 -16 % BGN 11.00

DC24 V 5 A Серпентина 8 Pin DPDT Црвени LED Пилот Светилка Електромагнетна Енергија Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета Серпентина Напон DC 24 V Контакт Капацитет5 A 240 VAC5 A 28 VDC Тип DPDT Број на Терминали 8 Планината Железнички Тип 15 x 59mm DIN Железнички Одредување на Планината Дупка со Големина 5 x 4mm / 0.2" x 0.16"(L*W) Приклучок Големина 7.5 x 2.2 x 2.8 см / 3"x 0.8" x 1.1"(L*W*T) Реле Димензии (Прибл.) 2.6 x 2 x 3.3 cm / 1" x 0.8" x 1.2"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Електрични Делови Главната Боја Црна, Јасно Сино Светилка Боја Црвена Нето Тежина 62g Пакет Содржина 1 x Електромагнетни ШтафетаОпис : Јасно пластика домување, Црвени LED Индикатор, Може да се прилагоди автоматски, заштити и да се трансформира на електричното коло...

50va трансформатор BK тип на контролен трансформатор 380V 220V вход 6.3 V 12V 24Voutput BK-50VA

BGN 12.80

контрола трансформатор(во понатамошниот текст повик трансформатор) е погоден за коло од 50~60 Hz, напони до 500 V, обично се применуваат како напојување за машински алатки електрични апарати, locallightings и индикатор светилки напојување.Структура Карактер : Според различни структури, Б.К трансформатор припаѓа на школка тип, и според инсталација на владата, тоа му припаѓа на вертикален тип.Модел Значи : Б.К.x DKxБ : Трансформатор D : Слободен ФазаК : Контрола К : Контролаx : Номинална Капацитет x : Номинална КапацитетРаботни enviconment : 1.Амбиентална температура на воздухот : 5 степен ~+45 степен , највисок месечен температурата да не надмине +30°C;2.Висина за инсталација место не треба да надминува 2000m;3.Кога амбиентална температура на воздухот е +40°C, релативната влажност не смее да надмине 50%, а тоа овозможува поголема релативна влажност под пониска температура...

MY2J-DC12V макара 8 Pin 35 мм DIN-рейк електромагнитно реле мощност реле Безплатна доставка

11.52 -13 % BGN 10.00

MY2 JDC12 V Серпентина 8 Pin 35mm DIN Железнички Електромагнетни Штафета Моќ Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Реле со Чашката Реле Модел Бр...

1PCS Auto Relay TB2-160 12V 12VDC DIP8

BGN 7.20

Шенжен Mzxykj .Електронски Co.,LtdДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

Реле SLA - 24VDC-SL - A SLA-12VDC-SL-A SLA-05VDC-SL-A SLA-09VDC-SL-A5V 9V 12V 24V

BGN 1.76

Шенжен Mzxykj .Електронски Co.,LtdДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

Твердотельное реле за постоянен ток SSR10A

BGN 8.48

Оваа Единствена Фаза Цврста Состојба Реле е дизајниран во согласност со IEC Стандард и е идеален за различни апарати за домаќинство / индустриска автоматизација на процесот на контрола апликации, како што се греење & ладење контрола, нумерички контролирани машини, далечинскисистем за контрола...

DC 12V Coil SPDT 6 Pin 40A Mini Power Relays ПХБ Type HHC67E-1Z (T90) Безплатна доставка

7.18 -16 % BGN 6.00

Спецификации : Име на Производ PCB Моќ Реле Модел HHC67 E1 Z(T90) Серпентина Напон DC 12 V Контактирајте со Капацитет 40 / 30 A 240 V AC / 28 V DC Број на Пиновите 6 Контакт SPDT Димензии (Прибл.) 3.1 x x 2.7 2.3 см / 1.2" x 1.1" x 0.9" (L*W*H) Боја Црна Тежина 24g Пакет Содржина 1 x PCB Моќ РелеОпис : 6 игли, SPDT тип, PCB монтажа...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.