• Новинка
1PCS Auto Relay TB2-160 12V 12VDC DIP8

1PCS Auto Relay TB2-160 12V 12VDC DIP8

резултат:
BGN 7.20

Брой продукти
Налично


Шенжен Mzxykj .Електронски Co.,Ltd
Добредојдовте на нашата Продавница
Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас
Опис
Многу од 1 Парчиња.
100% Нови, Никогаш Не Се Користи.
Информации За Исплата
·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!
Меѓународни Купувачи Забелешка :
1. )Предмети се испраќаат од кина.
Ние ќе ја испрати на парцела од Кина Пост Воздух Mail или Хонгконг Пост Воздух Mail,
повеќето counry ќе пристигнале парцела во 10-25 работни дена.
Исто така,ние може да се испрати на стока од Кина да се изречни или да Кина EMS ,повеќето counry ќе пристигнале парцела во 7-15 дена.превозот цена, ве молиме контактирајте со нас.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.
Ве молиме контактирајте со нас во рок од еден месец, ако објектот не е пристигнал.
2) Увозните давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
3). Сите наредби обично се испраќаат надвор во рок од 2 работни дена за плаќање добиваат избришани.
4). Ние само брод потврдените адреса предвидено од страна . Пред да платите, ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во се совпаѓа со адресата што би сакале ни да брод
5) ве Молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
6) Ние ќе брод до адресата што ја внесовте во текот на исходот на процесот, отколку вашиот превозот адреса. Предмети може да бидат комбинирани во една фактура, но вкупниот превозот надомест ќе биде збирот на секоја ставка е превозот и ракувањето со полнење.
Политика На Враќање
·Ако не сте задоволни со вашата нарачка, можете да се вратите/размена во 14 денови со полно пари за наплата (со исклучок на превозот), се додека производи се во оригиналната форма. ве молиме контактирајте со нас пред да брод вашата нарачка назад, ние ќе ви ја врати адреса, По што доби пакет ние ќе рефундирање или размена за вас . ·Вратени објектот треба да биде во неговата оригинална состојба.
·Ние сме во состојба да рефундирање на вашите пари, без превозот цена.
Контактирајте со НАС
1. Задоволството на клиентите е многу важно за нас и нашите повратни информации оценка го одразува тоа задоволство.
2. Ако имате било какви прашања, нашата Служба за корисници службеници добредојде на е-маил или јавете ни се. Ние се стремиме да се одговори на сите прашања и да ги реши сите проблеми што е можно побрзо. Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас пред наддавање! Ви благодариме.
3. Ве молиме ни e-mail пред да замине никакви негативни повратни информации, или да се отвори било која расправа за . Ние се грижиме за нашите ценети клиенти, и секогаш ќе се обидеме да ви помогнеме. Па ако имаш било какви проблеми, ве молиме ни e-mail веднаш.
Среќно и Имаат пријатен шопинг искуство! Задржи во допир и се надеваме дека ќе се видиме повторно наскоро!

Подробности

Напрежение:
12V
Използването на:
Auto
Защитна Функция:
Запечатани
is_customized:
Yes
Информация За Товара:
Ниска Мощност На
Теория:
твердотельное реле
Източник На Захранване:
DC
Номер На Модела:
TB2-160 12V

Избор на купувачи

MY2J-DC12V макара 8 Pin 35 мм DIN-рейк електромагнитно реле мощност реле Безплатна доставка

11.52 -13 % BGN 10.00

MY2 JDC12 V Серпентина 8 Pin 35mm DIN Железнички Електромагнетни Штафета Моќ Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Реле со Чашката Реле Модел Бр...

DTF-08A 10A 250VAC 8 Pin DIN-шина за монтиране на реле хранене гнездо база за HH52P Безплатна доставка

5.70 -12 % BGN 5.00

DTF08 A 10 A 250 VAC 8 Pin DIN Железнички Планината Моќ Реле Штекер База за HH52 P Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Штекер База Модел DTF08 A Одговара за HH52 P, MY2 Оценет Оптоварување 10 A 250 VAC Pin Количество 8 Вкупната Големина(Приближно) 7 x 2.2 x 2.9 cm / 2.8" x 0.88" x 1.15" (L*W*H) Инсталирање Дупка Големина 5.8 4mm x / 0.23" x 0.16" (L*W) Монтажа Железнички Ширина 35mm / 1.38" Надворешен Материјал Пластични Главната Боја Црна Тежина 32g Пакет Содржина 1 x Штекер БазаОпис : Карактеристики : 8 Игла тип, 35mm DIN железнички и завртка терминал, кој се користи за општа намена 8 pin реле...

2 елемента JQX-13 F DC 12V макара DPDT 8 Pin Power електромагнитно реле w изход Безплатна доставка

18.93 -15 % BGN 16.00

2 ПАРЧИЊА JQX13 F DC 12 V Серпентина DPDT 8 Pin Моќ Електромагнетни Штафета w Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

50va трансформатор BK тип на контролен трансформатор 380V 220V вход 6.3 V 12V 24Voutput BK-50VA

BGN 12.80

контрола трансформатор(во понатамошниот текст повик трансформатор) е погоден за коло од 50~60 Hz, напони до 500 V, обично се применуваат како напојување за машински алатки електрични апарати, locallightings и индикатор светилки напојување.Структура Карактер : Според различни структури, Б.К трансформатор припаѓа на школка тип, и според инсталација на владата, тоа му припаѓа на вертикален тип.Модел Значи : Б.К.x DKxБ : Трансформатор D : Слободен ФазаК : Контрола К : Контролаx : Номинална Капацитет x : Номинална КапацитетРаботни enviconment : 1.Амбиентална температура на воздухот : 5 степен ~+45 степен , највисок месечен температурата да не надмине +30°C;2.Висина за инсталација место не треба да надминува 2000m;3.Кога амбиентална температура на воздухот е +40°C, релативната влажност не смее да надмине 50%, а тоа овозможува поголема релативна влажност под пониска температура...

JQX-13 F-2C-24 DPDT 8-за Контакти електромагнитно реле DC 24V номинална макара Безплатна доставка

6.61 -9 % BGN 6.00

JQX13 F2 C24 DPDT 8 Pin Електромагнетни Штафета 24 V DC Оценка Серпентина Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

JQX-30F Plug-in Type 12V DC Coil 30A 250V AC Power Relay DPDT 8 контакти Безплатна доставка

20.46 -17 % BGN 17.00

JQX30 F Plugin Тип 12 V DC Серпентина 30 A 250 V AC Реле DPDT 8 пина Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификација : Име на Производ Моќ Реле Модел JQX30 F Серпентина Напон DC 12 V Контакт Капацитет 30 A, 250 V AC Вкупната Големина 5.2 х 3.5 x 4.8 cm / 2" x 1.5" x 1.9" (L*W*T) Надворешен Материјал Пластични Боја Црна, Јасно Тежина 77g Пакет Содржина 1 x Моќ РелеОпис : 8 Пина, DPDT, 2 НЕ & 2 КООРДИНАТОР, антипрашина маска дизајн...

Твердотельное реле за постоянен ток SSR10A

BGN 8.48

Оваа Единствена Фаза Цврста Состојба Реле е дизајниран во согласност со IEC Стандард и е идеален за различни апарати за домаќинство / индустриска автоматизација на процесот на контрола апликации, како што се греење & ладење контрола, нумерички контролирани машини, далечинскисистем за контрола...

10шт реле ALDP124 ALDP124W 24V 5A 250V DIP4

10.24 -2 % BGN 10.00

Шенжен Mzxykj .Електронски Co.,LtdДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

JQX-13 F DC 6V макара 3PDT 11 контакти електромагнитно реле мощност w PYF11A гнездо Безплатна доставка

12.66 -13 % BGN 11.00

JQX13 F DC 6 V Серпентина 3 PDT 11 Иглички Електромагнетна Енергија Реле w PYF11 A Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

DC 24V макара Волта 7A пластмасова обвивка 14 пинов 4pdt електромагнитно реле Безплатна доставка

13.65 -19 % BGN 11.00

24 V DC Серпентина Volt 7А Пластични Школка 14 Pin 4 PDT Електромагнетни Штафета Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

DC 12V Coil SPDT 6 Pin 40A Mini Power Relays ПХБ Type HHC67E-1Z (T90) Безплатна доставка

7.18 -16 % BGN 6.00

Спецификации : Име на Производ PCB Моќ Реле Модел HHC67 E1 Z(T90) Серпентина Напон DC 12 V Контактирајте со Капацитет 40 / 30 A 240 V AC / 28 V DC Број на Пиновите 6 Контакт SPDT Димензии (Прибл.) 3.1 x x 2.7 2.3 см / 1.2" x 1.1" x 0.9" (L*W*H) Боја Црна Тежина 24g Пакет Содржина 1 x PCB Моќ РелеОпис : 6 игли, SPDT тип, PCB монтажа...

Инвертор шофьор на такси модул за захранване на автомобил с 300 Вата жило трансформатор DC 12V към 220V AC G08 Drop ship

9.34 -14 % BGN 8.00

Карактеристики : Забелешка : овој модул тоа е возач на автобус не поттик одбор Влезен напон : DC12 V Излезен напон : поврзан со центарот допрете 220 V за 12 V + трансформатор 12 V жици фигура : на 12v поврзани со одборот излез оригиналниот трансформатор влез 220 V линија напон .таму 220v 300 W модел користете моќ : помалку од 300 W со помош на два P75 NF75(75 A ДА220 PACKAGE)моќ домашно МИЛЕНИЧЕ се вози Количина : 1 Pc Забелешка : 1...

5шт червен led индикатор AC 220/240 реле хранене DPDT 2NO 2NC HH62P Безплатна доставка

25.26 -17 % BGN 21.00

5pcs Црвени LED Индикатор Светлото AC 220 / 240 V Моќ Реле DPDT 2 NO 2 NC HH62 P Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

35 мм DIN рейк DPDT 8Pin общо предназначение реле DC 12V макара Зелена лампа w изход Безплатна доставка

12.75 -14 % BGN 11.00

35mm DIN Железнички DPDT 8 Pin Општа Намена Реле DC 12 V Серпентина Зелената Светилка w Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета Серпентина Напон DC 12 V Контакт Капацитет 5 A 240 VAC / 28 VDC Тип DPDT Број на Терминали 8 Планината Железнички Тип 35mm DIN Железнички Одредување на Планината Дупка Големина 5.5 x 4mm / 0.22" x 0.16"(L*W) Вкупно Димензии (Прибл.) 7.5 x 6.3 x 2.3 см / 3" x 2.5" x 0.9"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Електрични Делови Главната Боја Црна, Јасно Сино Нето Тежина 56g Пакет Содржина 1 x Електромагнетни ШтафетаОпис : Clear BLUE пластика домување...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.