• Новинка
Твердотельное реле за постоянен ток SSR10A

Твердотельное реле за постоянен ток SSR10A

резултат:
BGN 8.48

Брой продукти
Налично


Оваа Единствена Фаза Цврста Состојба Реле е дизајниран во согласност со IEC Стандард и е идеален за различни апарати за домаќинство / индустриска автоматизација на процесот на контрола апликации, како што се греење & ладење контрола, нумерички контролирани машини, далечински-систем за контрола. Robot Digg Препорачуваме за Slicone Грејач Подлога или други загрева кревет на 3d печатење.
Контрола на напон спектар (Vdc) 3-32 VDC(Д3)
Макс текст тековната 40m A
Мора да операција напон 3 VDC
Мора да го ослободи напон 2 VDC
Оптоварување напон спектар 6-220 VDC
Оптоварување тековната 25 A
Макс надвор од државата истекување тековната 2m A
Макс на државата напон пад на ум 1 V
LED индикатор
Солиден ABS домување со отстранлив безбедност маска
Прашина-доказ и влага-отпорен на
Време на одговор циклус 1/2+2m Sec
Heatsink е препорачливо да се користи кога Товарот е над 5 A. За Kossel, може да се сметаат за монтажа на Алуминиумски Истиснување. Тоа е природата heatsink.
Дизајниран да им понуди на корисниците максимална едноставност и лесно да се D. I. Y. инсталирате
Продавница Информации : Ние сме посветени да се изгради !
Повеќе од 1000 предмети за 3 D печатач се достапни.
Ако ви треба повеќе предмети,ве Молиме контактирајте со нас онлајн или пратете E-mail на нас.
На freights ќе биде обвинет според вистинската тежина на вашите нарачки.
Ние ќе ги ажурира предмети секојдневието!

Подробности

is_customized:
Yes
Защитна Функция:
Запечатани
Размер:
Subminiature
Информация За Товара:
Ниска Мощност На
Теория:
твердотельное реле
Номер На Модела:
SSR10A
Използването на:
3d принтер

Избор на купувачи

2 бр SFK-112DM SFK-112 20A 250V AC DIP-4 relay модул 3x1. 6x3. 8см черен 20/19 W

4.10 -27 % BGN 3.00

Спецификации : Школка во Боја : Црна Оценет Напон : 250 V AC Номинална Струја : 20 A Големина : 3x1.6x3.8cm / 1.18x0.63x1.5" Количина : 2 Компјутери / 1 Сет Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

JQX-30F Plug-in Type 12V DC Coil 30A 250V AC Power Relay DPDT 8 контакти Безплатна доставка

20.46 -17 % BGN 17.00

JQX30 F Plugin Тип 12 V DC Серпентина 30 A 250 V AC Реле DPDT 8 пина Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификација : Име на Производ Моќ Реле Модел JQX30 F Серпентина Напон DC 12 V Контакт Капацитет 30 A, 250 V AC Вкупната Големина 5.2 х 3.5 x 4.8 cm / 2" x 1.5" x 1.9" (L*W*T) Надворешен Материјал Пластични Боја Црна, Јасно Тежина 77g Пакет Содржина 1 x Моќ РелеОпис : 8 Пина, DPDT, 2 НЕ & 2 КООРДИНАТОР, антипрашина маска дизајн...

200V / 220VAC номинална макара DPDT 8 Pin електромагнитно реле HH52P 2 бр Безплатна доставка

14.03 -14 % BGN 12.00

200 V / 220 VAC Оценка Серпентина DPDT 8 Pin Електромагнетни Штафета HH52 P 2 Парчиња Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

2 x AC 220V-240V бобина 8Pin DPDT 35 мм DIN-рейк определяне на общо реле хранене + изход Безплатна доставка

19.52 -18 % BGN 16.00

Име на производ Моќ Реле Серпентина Напон AC напон 220 V240 V ,5 A Светло Црвена Боја Тип DPDT Број на Терминали 8 Планината Железнички Тип 35mm DIN Железнички Одредување на Планината Дупка Големина 6 x 4mm / 0.24" x 0.16"(L*W) Димензии (Прибл.) 7 x 2.2 x 6.5 см / 2.8" x 0.87" x 2.5"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Електрични Делови Главната Боја Црна, Јасно Нето Тежина 122g Пакет Содржина 2 x Моќ Реле2 x SocketОпис : Јасно пластика домување...

6 броя AC 110V / 120V сонда 4PDT 35 mm DIN релса електромагнитно реле хранене + гнездо Безплатна доставка

47.50 -16 % BGN 40.00

6 Компјутери AC 110 V / 120 V Серпентина 4 PDT 35mm DIN Железнички Електромагнетна Енергија Реле + Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Моќ Реле Серпентина Напон AC 110 V / 120 V Светло Црвена Боја Тип 4 PDT Број на Терминали 14 Планината Железнички Тип 35mm DIN Железнички Одредување на Планината Дупка Големина 6 x 4.5 мм / 0.24" x 0.18"(L*W) Димензии (Прибл.) 7 x 2.9 x 6.5 см / 2.8" x 1.1" x 2.6"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Електрични Делови Главната Боја Црна, Јасно Нето Тежина 428g Пакет Содржина 6 x Моќ Реле6 x SocketОпис : Јасно пластика домување...

Червена led светлина HH52P AC 36V макара DPDT 2NO 2NC 8P реле хранене Безплатна доставка

7.36 -18 % BGN 6.00

Црвениот LED Светло HH52 P AC 36 V Серпентина DPDT 2 NO 2 NC 8 P Моќ Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

2 елемента HH53P DC 24V макара 11 пинов 3no 3NC реле захранване w Dyf11a основния конектор Безплатна доставка

19.89 -15 % BGN 17.00

2 парчиња HH53 P 24 V DC Серпентина 11 Pin 3 NO 3 NC Моќ Реле w DYF11 A База Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета w Штекер Реле Модел Бр...

Резервни части HH52P DC 24V 2NO 2NC General Purpose Power Relay w Base Socket Безплатна доставка

12.78 -14 % BGN 11.00

Резервни Делови HH52 P 24 V DC 2 NO 2 NC Општа Намена Моќ Реле w База Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета w Штекер Реле Модел Бр...

JQX-13 F DC 6V макара 3PDT 11 контакти електромагнитно реле мощност w PYF11A гнездо Безплатна доставка

12.66 -13 % BGN 11.00

JQX13 F DC 6 V Серпентина 3 PDT 11 Иглички Електромагнетна Енергија Реле w PYF11 A Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

MY2J-AC110V макара с общо предназначение реле хранене 8Pin 5A AC240V DC28V w изход Безплатна доставка

11.20 -20 % BGN 9.00

MY2 JAC110 V Серпентина Општа Намена Моќ Реле 8 Pin 5 A AC240 V DC28 V w Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Реле со Чашката Реле Модел Бр...

HH52P DC 24V макара DPDT 8-пинов 8P електромагнитно реле мощност Безплатна доставка

7.68 -22 % BGN 6.00

HH52 P 24 V DC Серпентина DPDT 8Пински 8 P Електромагнетна Енергија Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

50va трансформатор BK тип на контролен трансформатор 380V 220V вход 6.3 V 12V 24Voutput BK-50VA

BGN 12.80

контрола трансформатор(во понатамошниот текст повик трансформатор) е погоден за коло од 50~60 Hz, напони до 500 V, обично се применуваат како напојување за машински алатки електрични апарати, locallightings и индикатор светилки напојување.Структура Карактер : Според различни структури, Б.К трансформатор припаѓа на школка тип, и според инсталација на владата, тоа му припаѓа на вертикален тип.Модел Значи : Б.К.x DKxБ : Трансформатор D : Слободен ФазаК : Контрола К : Контролаx : Номинална Капацитет x : Номинална КапацитетРаботни enviconment : 1.Амбиентална температура на воздухот : 5 степен ~+45 степен , највисок месечен температурата да не надмине +30°C;2.Висина за инсталација место не треба да надминува 2000m;3.Кога амбиентална температура на воздухот е +40°C, релативната влажност не смее да надмине 50%, а тоа овозможува поголема релативна влажност под пониска температура...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.