• Новинка
35 мм DIN рейк DPDT 8Pin общо предназначение реле DC 12V макара Зелена лампа w изход Безплатна доставка

35 мм DIN рейк DPDT 8Pin общо предназначение реле DC 12V макара Зелена лампа w изход Безплатна доставка

резултат:
BGN 12.75
BGN 11.00 -14 %

Брой продукти
Налично

35mm DIN Железнички DPDT 8 Pin Општа Намена Реле DC 12 V Серпентина Зелената Светилка w Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета Серпентина Напон DC 12 V Контакт Капацитет 5 A 240 VAC/28 VDC Тип DPDT Број на Терминали 8 Планината Железнички Тип 35mm DIN Железнички Одредување на Планината Дупка Големина 5.5 x 4mm/0.22" x 0.16"(L*W) Вкупно Димензии (Прибл.) 7.5 x 6.3 x 2.3 см/3" x 2.5" x 0.9"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Електрични Делови Главната Боја Црна, Јасно Сино Нето Тежина 56g Пакет Содржина 1 x Електромагнетни Штафета
Опис : Clear BLUE пластика домување. Може да се прилагоди автоматски, заштити и да се трансформира на електричното коло. Користи широко во далечинскиот управувач, на комуникација, на автоматски систем за контрола, електронска опрема, итн.
На Јули-02-15 во 13 : 13 : 28 PDT, продавачот додадени следните информации :
Добредојдовте во мојата продавница
Ви посакувам среќен шопинг : Ако имате било какви прашања во врска со квалитетот , цената , превозот и така натаму.ве молиме контактирајте ме.Јас ќе дадам се од себе да се решат прашањата за вас. Вашето задоволство е мојата најголема награда,ако сте повеќе великодушни, јас сум во потрага напред за вас може да ми даде високи пофалби(пет ѕвезди)на Повратни информации.Јас сум ви благодариме ви благодариме и ви благодарам.

Подробности

Теория:
Електромагнитно Реле
Производствен Номер Детайли:
не се прилага
MPN:
не се прилага
UPC:
700724824004

Избор на купувачи

JQX-13 F-2C-24 DPDT 8-за Контакти електромагнитно реле DC 24V номинална макара Безплатна доставка

6.61 -9 % BGN 6.00

JQX13 F2 C24 DPDT 8 Pin Електромагнетни Штафета 24 V DC Оценка Серпентина Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

2 елемента HH53P DC 24V макара 11 пинов 3no 3NC реле захранване w Dyf11a основния конектор Безплатна доставка

19.89 -15 % BGN 17.00

2 парчиња HH53 P 24 V DC Серпентина 11 Pin 3 NO 3 NC Моќ Реле w DYF11 A База Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета w Штекер Реле Модел Бр...

MY2J-AC110V макара с общо предназначение реле хранене 8Pin 5A AC240V DC28V w изход Безплатна доставка

11.20 -20 % BGN 9.00

MY2 JAC110 V Серпентина Општа Намена Моќ Реле 8 Pin 5 A AC240 V DC28 V w Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Реле со Чашката Реле Модел Бр...

6 броя AC 110V / 120V сонда 4PDT 35 mm DIN релса електромагнитно реле хранене + гнездо Безплатна доставка

47.50 -16 % BGN 40.00

6 Компјутери AC 110 V / 120 V Серпентина 4 PDT 35mm DIN Железнички Електромагнетна Енергија Реле + Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Моќ Реле Серпентина Напон AC 110 V / 120 V Светло Црвена Боја Тип 4 PDT Број на Терминали 14 Планината Железнички Тип 35mm DIN Железнички Одредување на Планината Дупка Големина 6 x 4.5 мм / 0.24" x 0.18"(L*W) Димензии (Прибл.) 7 x 2.9 x 6.5 см / 2.8" x 1.1" x 2.6"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Електрични Делови Главната Боја Црна, Јасно Нето Тежина 428g Пакет Содржина 6 x Моќ Реле6 x SocketОпис : Јасно пластика домување...

DC 12V Coil SPDT 6 Pin 40A Mini Power Relays ПХБ Type HHC67E-1Z (T90) Безплатна доставка

7.18 -16 % BGN 6.00

Спецификации : Име на Производ PCB Моќ Реле Модел HHC67 E1 Z(T90) Серпентина Напон DC 12 V Контактирајте со Капацитет 40 / 30 A 240 V AC / 28 V DC Број на Пиновите 6 Контакт SPDT Димензии (Прибл.) 3.1 x x 2.7 2.3 см / 1.2" x 1.1" x 0.9" (L*W*H) Боја Црна Тежина 24g Пакет Содржина 1 x PCB Моќ РелеОпис : 6 игли, SPDT тип, PCB монтажа...

HH54P DC 12V макара 14 Pin общ реле мощност 4PDT 5A 240VAC 28VDC Безплатна доставка

6.14 -19 % BGN 5.00

HH54 P DC 12 V Серпентина 14 Pin Општи Моќ Реле 4 PDT 5 A 240 VAC 28 VDCСпецификација : Име на Производ Електромагнетни Штафета Модел HH54 P Серпентина Напон 12 V DC Load AC 5 A 40 V / DC 28 V Тип 4 PDT Pin Број 14 Димензии (Прибл.) 40 x x x x 27 x x x x 22mm / 1.6" x 1" x 0.87" (L * W * T) Тежина 32g Пакет Содржина 1 x Електромагнетни ШтафетаОпис : Електромагнетни Штафета со 14 pin дизајн, изградена во AC и DC серпентина, што се користи во автоматски систем за контрола...

Червена led светлина AC 220/240 макара хранене реле 14 контакти 4PDT 2NO 2NC HH54P 4 бр Безплатна доставка

22.62 -16 % BGN 19.00

Црвениот LED Светло AC 220 / 240 V Серпентина Моќ Реле 14 Игли 4 PDT 2 NO 2 NC HH54 P 4 Парчиња Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

DTF-08A 10A 250VAC 8 Pin DIN-шина за монтиране на реле хранене гнездо база за HH52P Безплатна доставка

5.70 -12 % BGN 5.00

DTF08 A 10 A 250 VAC 8 Pin DIN Железнички Планината Моќ Реле Штекер База за HH52 P Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Штекер База Модел DTF08 A Одговара за HH52 P, MY2 Оценет Оптоварување 10 A 250 VAC Pin Количество 8 Вкупната Големина(Приближно) 7 x 2.2 x 2.9 cm / 2.8" x 0.88" x 1.15" (L*W*H) Инсталирање Дупка Големина 5.8 4mm x / 0.23" x 0.16" (L*W) Монтажа Железнички Ширина 35mm / 1.38" Надворешен Материјал Пластични Главната Боја Црна Тежина 32g Пакет Содржина 1 x Штекер БазаОпис : Карактеристики : 8 Игла тип, 35mm DIN железнички и завртка терминал, кој се користи за општа намена 8 pin реле...

HH54P 12V DC намотка на реле с общо предназначение за захранване 14 пинов 4PDT Hzmag Безплатна доставка

7.02 -15 % BGN 6.00

HH54 P 12 V DC Серпентина Општа Намена Моќ Реле 14 Pin 4 PDT Hzmag Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификација : Име на Производ Моќ Реле Модел HH54 P Pin Број 14 Серпентина Напон DC 12 V Контакт AC240 V / DC28 V 5 A Димензии (Прибл.) 3.5 x 2.7 x 2cm / 1.4" x 1.1" x 0.8" (L * W * T) Материјал Пластични Боја Јасни, Црна Тежина 33g Пакет Содржина 1 x Моќ РелеОпис : Карактеристики : 14 Игли, 4 PDT, 12 V DC серпентина напон...

JQX-30F Plug-in Type 12V DC Coil 30A 250V AC Power Relay DPDT 8 контакти Безплатна доставка

20.46 -17 % BGN 17.00

JQX30 F Plugin Тип 12 V DC Серпентина 30 A 250 V AC Реле DPDT 8 пина Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификација : Име на Производ Моќ Реле Модел JQX30 F Серпентина Напон DC 12 V Контакт Капацитет 30 A, 250 V AC Вкупната Големина 5.2 х 3.5 x 4.8 cm / 2" x 1.5" x 1.9" (L*W*T) Надворешен Материјал Пластични Боја Црна, Јасно Тежина 77g Пакет Содржина 1 x Моќ РелеОпис : 8 Пина, DPDT, 2 НЕ & 2 КООРДИНАТОР, антипрашина маска дизајн...

Резервни части HH52P DC 24V 2NO 2NC General Purpose Power Relay w Base Socket Безплатна доставка

12.78 -14 % BGN 11.00

Резервни Делови HH52 P 24 V DC 2 NO 2 NC Општа Намена Моќ Реле w База Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета w Штекер Реле Модел Бр...

SSR-10DA/ 25DA / 40DA DC control AC SSR white shell еднофазно твердотельное реле

2.32 -14 % BGN 2.00

РБС 10 DA Една фаза Цврста состојба реле Оптоварување Струја : 10 A Оптоварување Напон : 24~380 VAC Контрола Напон : 3~32 VDC Контрола на струјата : 3~25 MA На Напон : ≤ 1.5 VAC Исклучување на Истекување на струјата : ≤4 MA Onoff Time : ≤ 10 MS Dielectric Сила : 2500 VAC Изолација Отпор : 100 Ω / 500 VDC Амбиентална Температура : 25~+75°C Работа настава : LED Тежина 90gРБС 25 DA Една фаза Цврста состојба реле Оптоварување Тековната : 25 A Оптоварување Напон : 24~380 VAC Контрола Напон : 3~32 VDC Контрола на струјата : 3~25 MA На Напон : ≤ 1.5 VAC Исклучување на Истекување на струјата : ≤4 MA Onoff Time : ≤ 10 MS Dielectric Сила : 2500 VAC Изолација Отпор : 100 Ω / 500 VDC Амбиентална Температура : 25~+75°C Работа настава : LED Тежина 90gРБС 40 DA Една фаза Цврста состојба реле Оптоварување Тековната : 40 A Оптоварување Напон : 24~380 VAC Контрола Напон : 3~32 VDC Контрола на струјата : 3~25 MA На Напон : ≤ 1.5 VAC Исклучување на Истекување на струјата : ≤4 MA Onoff Time : ≤ 10 MS Dielectric Сила : 2500 VAC Изолација Отпор : 100 Ω / 500 VDC Амбиентална Температура : 25~+75°C Работа настава : LED Тежина 90g

2 елемента JQX-13 F DC 12V макара DPDT 8 Pin Power електромагнитно реле w изход Безплатна доставка

18.93 -15 % BGN 16.00

2 ПАРЧИЊА JQX13 F DC 12 V Серпентина DPDT 8 Pin Моќ Електромагнетни Штафета w Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.