• Новинка
2 елемента JQX-13 F DC 12V макара DPDT 8 Pin Power електромагнитно реле w изход Безплатна доставка

2 елемента JQX-13 F DC 12V макара DPDT 8 Pin Power електромагнитно реле w изход Безплатна доставка

резултат:
BGN 18.93
BGN 16.00 -15 %

Брой продукти
Налично

2 ПАРЧИЊА JQX-13 F DC 12 V Серпентина DPDT 8 Pin Моќ Електромагнетни Штафета w Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр. JQX-13 F Тип DPDT Терминали Количини 8 Серпентина Напон DC 12 V Планината Железнички Тип 35mm DIN Железнички Вкупната Големина (Не Вклучуваат Pin) 7.5 x 6.5 x 2.1 см/ 3" x 2.6" x 0.83" (L*W*H) Школка Материјал Пластика, Метал, Електрични Дел Главна Боја Јасно, Сребрен Тон, Црна Нето Тежина 116g Пакет Содржина 2 x Електромагнетни Штафета
Опис : Може да се прилагоди автоматски, заштити и да се трансформира на електричното коло. Користи широко во далечинскиот управувач, на комуникација, на автоматски систем за контрола, електронска опрема, итн.
На Јули-02-15 во 18 : 01 : 20 PDT, продавачот додадени следните информации :
Добредојдовте во мојата продавница
Ви посакувам среќен шопинг : Ако имате било какви прашања во врска со квалитетот , цената , превозот и така натаму.ве молиме контактирајте ме.Јас ќе дадам се од себе да се решат прашањата за вас. Вашето задоволство е мојата најголема награда,ако сте повеќе великодушни, јас сум во потрага напред за вас може да ми даде високи пофалби(пет ѕвезди)на Повратни информации.Јас сум ви благодариме ви благодариме и ви благодарам.

Подробности

Теория:
Електромагнитно Реле
Производствен Номер Детайли:
не се прилага
MPN:
не се прилага
UPC:
702105965351

Избор на купувачи

MY2J-DC12V макара 8 Pin 35 мм DIN-рейк електромагнитно реле мощност реле Безплатна доставка

11.52 -13 % BGN 10.00

MY2 JDC12 V Серпентина 8 Pin 35mm DIN Железнички Електромагнетни Штафета Моќ Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Реле со Чашката Реле Модел Бр...

Предпазител за самолечение 1206 1.5 A 6V SMD нов и оригинален

BGN 13.28

Авто обнова на осигурувачот 1206 1.5 А 6 V SMD нови и оригиналниCN10021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

JQX-13 F MY4 DC 24V макара 14-пинов 4PDT червен светодиод електромагнитно реле Безплатна доставка

6.29 -21 % BGN 5.00

JQX13 F MY4 24 V DC Серпентина 14Pin 4 PDT Црвени LED Електромагнетни Штафета Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

DC24V 5A макара 8 пинов DPDT червена led лампа пилот на електромагнитно реле хранене Безплатна доставка

13.07 -16 % BGN 11.00

DC24 V 5 A Серпентина 8 Pin DPDT Црвени LED Пилот Светилка Електромагнетна Енергија Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета Серпентина Напон DC 24 V Контакт Капацитет5 A 240 VAC5 A 28 VDC Тип DPDT Број на Терминали 8 Планината Железнички Тип 15 x 59mm DIN Железнички Одредување на Планината Дупка со Големина 5 x 4mm / 0.2" x 0.16"(L*W) Приклучок Големина 7.5 x 2.2 x 2.8 см / 3"x 0.8" x 1.1"(L*W*T) Реле Димензии (Прибл.) 2.6 x 2 x 3.3 cm / 1" x 0.8" x 1.2"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Електрични Делови Главната Боја Црна, Јасно Сино Светилка Боја Црвена Нето Тежина 62g Пакет Содржина 1 x Електромагнетни ШтафетаОпис : Јасно пластика домување, Црвени LED Индикатор, Може да се прилагоди автоматски, заштити и да се трансформира на електричното коло...

HH54P 12V DC намотка на реле с общо предназначение за захранване 14 пинов 4PDT Hzmag Безплатна доставка

7.02 -15 % BGN 6.00

HH54 P 12 V DC Серпентина Општа Намена Моќ Реле 14 Pin 4 PDT Hzmag Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификација : Име на Производ Моќ Реле Модел HH54 P Pin Број 14 Серпентина Напон DC 12 V Контакт AC240 V / DC28 V 5 A Димензии (Прибл.) 3.5 x 2.7 x 2cm / 1.4" x 1.1" x 0.8" (L * W * T) Материјал Пластични Боја Јасни, Црна Тежина 33g Пакет Содржина 1 x Моќ РелеОпис : Карактеристики : 14 Игли, 4 PDT, 12 V DC серпентина напон...

JQX-13 F-2C-24 DPDT 8-за Контакти електромагнитно реле DC 24V номинална макара Безплатна доставка

6.61 -9 % BGN 6.00

JQX13 F2 C24 DPDT 8 Pin Електромагнетни Штафета 24 V DC Оценка Серпентина Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

MY2J-AC110V макара с общо предназначение реле хранене 8Pin 5A AC240V DC28V w изход Безплатна доставка

11.20 -20 % BGN 9.00

MY2 JAC110 V Серпентина Општа Намена Моќ Реле 8 Pin 5 A AC240 V DC28 V w Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Реле со Чашката Реле Модел Бр...

DC 12V Coil SPDT 6 Pin 40A Mini Power Relays ПХБ Type HHC67E-1Z (T90) Безплатна доставка

7.18 -16 % BGN 6.00

Спецификации : Име на Производ PCB Моќ Реле Модел HHC67 E1 Z(T90) Серпентина Напон DC 12 V Контактирајте со Капацитет 40 / 30 A 240 V AC / 28 V DC Број на Пиновите 6 Контакт SPDT Димензии (Прибл.) 3.1 x x 2.7 2.3 см / 1.2" x 1.1" x 0.9" (L*W*H) Боја Црна Тежина 24g Пакет Содржина 1 x PCB Моќ РелеОпис : 6 игли, SPDT тип, PCB монтажа...

HH52P DC 24V макара DPDT 8-пинов 8P електромагнитно реле мощност Безплатна доставка

7.68 -22 % BGN 6.00

HH52 P 24 V DC Серпентина DPDT 8Пински 8 P Електромагнетна Енергија Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

DC 24V макара Волта 7A пластмасова обвивка 14 пинов 4pdt електромагнитно реле Безплатна доставка

13.65 -19 % BGN 11.00

24 V DC Серпентина Volt 7А Пластични Школка 14 Pin 4 PDT Електромагнетни Штафета Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

SSR-10DA/ 25DA / 40DA DC control AC SSR white shell еднофазно твердотельное реле

2.32 -14 % BGN 2.00

РБС 10 DA Една фаза Цврста состојба реле Оптоварување Струја : 10 A Оптоварување Напон : 24~380 VAC Контрола Напон : 3~32 VDC Контрола на струјата : 3~25 MA На Напон : ≤ 1.5 VAC Исклучување на Истекување на струјата : ≤4 MA Onoff Time : ≤ 10 MS Dielectric Сила : 2500 VAC Изолација Отпор : 100 Ω / 500 VDC Амбиентална Температура : 25~+75°C Работа настава : LED Тежина 90gРБС 25 DA Една фаза Цврста состојба реле Оптоварување Тековната : 25 A Оптоварување Напон : 24~380 VAC Контрола Напон : 3~32 VDC Контрола на струјата : 3~25 MA На Напон : ≤ 1.5 VAC Исклучување на Истекување на струјата : ≤4 MA Onoff Time : ≤ 10 MS Dielectric Сила : 2500 VAC Изолација Отпор : 100 Ω / 500 VDC Амбиентална Температура : 25~+75°C Работа настава : LED Тежина 90gРБС 40 DA Една фаза Цврста состојба реле Оптоварување Тековната : 40 A Оптоварување Напон : 24~380 VAC Контрола Напон : 3~32 VDC Контрола на струјата : 3~25 MA На Напон : ≤ 1.5 VAC Исклучување на Истекување на струјата : ≤4 MA Onoff Time : ≤ 10 MS Dielectric Сила : 2500 VAC Изолација Отпор : 100 Ω / 500 VDC Амбиентална Температура : 25~+75°C Работа настава : LED Тежина 90g

6 броя AC 110V / 120V сонда 4PDT 35 mm DIN релса електромагнитно реле хранене + гнездо Безплатна доставка

47.50 -16 % BGN 40.00

6 Компјутери AC 110 V / 120 V Серпентина 4 PDT 35mm DIN Железнички Електромагнетна Енергија Реле + Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Моќ Реле Серпентина Напон AC 110 V / 120 V Светло Црвена Боја Тип 4 PDT Број на Терминали 14 Планината Железнички Тип 35mm DIN Железнички Одредување на Планината Дупка Големина 6 x 4.5 мм / 0.24" x 0.18"(L*W) Димензии (Прибл.) 7 x 2.9 x 6.5 см / 2.8" x 1.1" x 2.6"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Електрични Делови Главната Боја Црна, Јасно Нето Тежина 428g Пакет Содржина 6 x Моќ Реле6 x SocketОпис : Јасно пластика домување...

DC24V напрежение на бобината 11Pin plug терминал 3pdt реле хранене Безплатна доставка

7.74 -10 % BGN 7.00

DC24 V Серпентина Напон 11 Pin Pluggable Терминал 3 PDT Моќ Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Серпентина Моќ Реле Серпентина Напон DC 24 V Контакт Капацитет AC 10 A 250 VDC 28 V 10 A Тип 3 PDT Pin Количини 11 Вкупната Големина (Не Вклучуваат Pin) 27 Х 21 X 34mm / 1" x 0.83" x 1.3"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Метал, Електрични Дел Главна Боја Јасно, Сребрен Тон, Црна Нето Тежина 34g Пакет Содржина 1 x Серпентина Моќ РелеОпис : 11 игли, 3 PDT пластични домување...

Червена led светлина AC 220/240 макара хранене реле 14 контакти 4PDT 2NO 2NC HH54P 4 бр Безплатна доставка

22.62 -16 % BGN 19.00

Црвениот LED Светло AC 220 / 240 V Серпентина Моќ Реле 14 Игли 4 PDT 2 NO 2 NC HH54 P 4 Парчиња Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

Резервни части HH52P DC 24V 2NO 2NC General Purpose Power Relay w Base Socket Безплатна доставка

12.78 -14 % BGN 11.00

Резервни Делови HH52 P 24 V DC 2 NO 2 NC Општа Намена Моќ Реле w База Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета w Штекер Реле Модел Бр...

DTF-08A 10A 250VAC 8 Pin DIN-шина за монтиране на реле хранене гнездо база за HH52P Безплатна доставка

5.70 -12 % BGN 5.00

DTF08 A 10 A 250 VAC 8 Pin DIN Железнички Планината Моќ Реле Штекер База за HH52 P Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Штекер База Модел DTF08 A Одговара за HH52 P, MY2 Оценет Оптоварување 10 A 250 VAC Pin Количество 8 Вкупната Големина(Приближно) 7 x 2.2 x 2.9 cm / 2.8" x 0.88" x 1.15" (L*W*H) Инсталирање Дупка Големина 5.8 4mm x / 0.23" x 0.16" (L*W) Монтажа Железнички Ширина 35mm / 1.38" Надворешен Материјал Пластични Главната Боја Црна Тежина 32g Пакет Содржина 1 x Штекер БазаОпис : Карактеристики : 8 Игла тип, 35mm DIN железнички и завртка терминал, кој се користи за општа намена 8 pin реле...

1 бр./лот BD82HM76 SLJ8E SLJBE BD82HM77 SLJ8C BD82HM70 SJTNV SLJ8F нов оригинал

BGN 30.08

Опис на производот Добредојдовте на нашата продавница, Доколку купувате повеќе квантитет, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви даде најдобра цена Зошто да не изберете нас : 1...

JQX-13 F DC 6V макара 3PDT 11 контакти електромагнитно реле мощност w PYF11A гнездо Безплатна доставка

12.66 -13 % BGN 11.00

JQX13 F DC 6 V Серпентина 3 PDT 11 Иглички Електромагнетна Енергија Реле w PYF11 A Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

JQX-30F-2Z DC 24V макара 30A 250V AC общата мощност на електромагнитно реле 8 Pin DPDT Безплатна доставка

18.37 -18 % BGN 15.00

Име на производ Моќ Реле Модел JQX30 F Серпентина Напон DC 24 V Контакт Капацитет 30 A, 250 V AC Вкупната Големина 5.2 х 3.5 x 4.8 cm / 2" x 1.5" x 1.9" (L*W*T) Надворешен Материјал Пластични Боја Црна, Јасно Тежина 79g Пакет Содржина 1 x Моќ РелеОпис : 8 teminals, 2 НЕ & 2 КООРДИНАТОР, антипрашина маска дизајн...

реле HF32FV-G 012-HTF HF32FV-G-012-HTF HF32FVG-012HTF DIP4 20 бр / лот

35.20 -6 % BGN 33.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

2 елемента HH53P DC 24V макара 11 пинов 3no 3NC реле захранване w Dyf11a основния конектор Безплатна доставка

19.89 -15 % BGN 17.00

2 парчиња HH53 P 24 V DC Серпентина 11 Pin 3 NO 3 NC Моќ Реле w DYF11 A База Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета w Штекер Реле Модел Бр...

HH54P DC 12V макара 14 Pin общ реле мощност 4PDT 5A 240VAC 28VDC Безплатна доставка

6.14 -19 % BGN 5.00

HH54 P DC 12 V Серпентина 14 Pin Општи Моќ Реле 4 PDT 5 A 240 VAC 28 VDCСпецификација : Име на Производ Електромагнетни Штафета Модел HH54 P Серпентина Напон 12 V DC Load AC 5 A 40 V / DC 28 V Тип 4 PDT Pin Број 14 Димензии (Прибл.) 40 x x x x 27 x x x x 22mm / 1.6" x 1" x 0.87" (L * W * T) Тежина 32g Пакет Содржина 1 x Електромагнетни ШтафетаОпис : Електромагнетни Штафета со 14 pin дизајн, изградена во AC и DC серпентина, што се користи во автоматски систем за контрола...

Червена led светлина HH52P AC 36V макара DPDT 2NO 2NC 8P реле хранене Безплатна доставка

7.36 -18 % BGN 6.00

Црвениот LED Светло HH52 P AC 36 V Серпентина DPDT 2 NO 2 NC 8 P Моќ Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.