• Новинка
50va трансформатор BK тип на контролен трансформатор 380V 220V вход 6.3 V 12V 24Voutput BK-50VA

50va трансформатор BK тип на контролен трансформатор 380V 220V вход 6.3 V 12V 24Voutput BK-50VA

резултат:
BGN 12.80

Брой продукти
Налично


контрола трансформатор(во понатамошниот текст повик трансформатор) е погоден за коло од 50~60 Hz, напони до 500 V, обично се применуваат како напојување за машински алатки електрични апарати, locallightings и индикатор светилки напојување.
Структура Карактер :
Според различни структури, Б.К трансформатор припаѓа на школка тип, и според инсталација на владата, тоа му припаѓа на вертикален тип.
Модел Значи :
Б.К.-x DK-x
Б : Трансформатор D : Слободен Фаза
К : Контрола К : Контрола
x : Номинална Капацитет x : Номинална Капацитет
Работни enviconment :
1.Амбиентална температура на воздухот : -5 степен ~+45 степен , највисок месечен температурата да не надмине +30°C;
2.Висина за инсталација место не треба да надминува 2000m;
3.Кога амбиентална температура на воздухот е +40°C, релативната влажност не смее да надмине 50%, а тоа овозможува поголема релативна влажност под пониска температура. Max просечна влажност во dampest месец е 90%, во меѓувреме најниска просечна температура на овој месец е + 25°C, и кондензација на производот површината предизвикани bytemperature промени треба да бидат земени во предвид.
Спецификација на Б.К контрола на Трансформатор.
Модел
Влезен Напон
Излезниот Напон
Istallation Димензија
(A×C)mm
Монтажа Дупка
(К×J)
Целокупната Димензии
(B×D×E)mm
Б.К.-25 VA
220 V±10%
380 V±10%
Или како и вашиот
услов
6 V
12 V
24 V
36 V
110 V
127 V
220 V
380 V
(Специјални
може да се
дизајн)
65×50
5×7
76×80×77
Б.К.-50 VA
70×60
6×8
87×94×87
Б.К.-100 VA
85×65
6×8
97×101×92
Б.К.-150 VA
85×75
6×8
108×100×101
Б.К.-200 VA
85×80
6×8
108×107×101
Б.К.-250 VA
95×95
8×11
120×105×112
Б.К.-300 VA
95×105
8×11
120×115×112
Б.К.-400 VA
110×100
8×11
147×123×135
Б.К.-500 VA
110×100
8×11
147×138×135
Б.К.-800 VA
135×119
8×11
147×148×135
Б.К.-1000 VA
135×135
8×11
147×158×150
Б.К.-1500 VA
150×140
8×11
180×220×195
Б.К.-2000 VA
155×170
8×11
190×220×215
Б.К.-2500 VA
165×175
8×11
215×230×240
Б.К.-3000 VA
165×1180
8×11
215×245×240
Б.К.-5000 VA
195×195
8×11
250×265×280

Подробности

Номер На Модела:
БК-50ВА
Структура На Спирала:
Toroidal
is_customized:
Yes
Фаза:
Единична стая
Номер На Спирала:
Автотрансформатор
Използването на:
управляващ трансформатор
Входно Напрежение:
220V,380V
Изходно Напрежение:
6V, 12V. 24V,36В, 110В,127В, 220V,380V
Номинална Мощност:
50ВА
Честота:
50/60 Hz
Трансформатор:
управляващ трансформатор

Избор на купувачи

2 x AC 220V-240V бобина 8Pin DPDT 35 мм DIN-рейк определяне на общо реле хранене + изход Безплатна доставка

19.52 -18 % BGN 16.00

Име на производ Моќ Реле Серпентина Напон AC напон 220 V240 V ,5 A Светло Црвена Боја Тип DPDT Број на Терминали 8 Планината Железнички Тип 35mm DIN Железнички Одредување на Планината Дупка Големина 6 x 4mm / 0.24" x 0.16"(L*W) Димензии (Прибл.) 7 x 2.2 x 6.5 см / 2.8" x 0.87" x 2.5"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Електрични Делови Главната Боја Црна, Јасно Нето Тежина 122g Пакет Содржина 2 x Моќ Реле2 x SocketОпис : Јасно пластика домување...

DC24V 5A макара 8 пинов DPDT червена led лампа пилот на електромагнитно реле хранене Безплатна доставка

13.07 -16 % BGN 11.00

DC24 V 5 A Серпентина 8 Pin DPDT Црвени LED Пилот Светилка Електромагнетна Енергија Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета Серпентина Напон DC 24 V Контакт Капацитет5 A 240 VAC5 A 28 VDC Тип DPDT Број на Терминали 8 Планината Железнички Тип 15 x 59mm DIN Железнички Одредување на Планината Дупка со Големина 5 x 4mm / 0.2" x 0.16"(L*W) Приклучок Големина 7.5 x 2.2 x 2.8 см / 3"x 0.8" x 1.1"(L*W*T) Реле Димензии (Прибл.) 2.6 x 2 x 3.3 cm / 1" x 0.8" x 1.2"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Електрични Делови Главната Боја Црна, Јасно Сино Светилка Боја Црвена Нето Тежина 62g Пакет Содржина 1 x Електромагнетни ШтафетаОпис : Јасно пластика домување, Црвени LED Индикатор, Може да се прилагоди автоматски, заштити и да се трансформира на електричното коло...

1 бр SSR-40DA твердотельное реле Moudle SSR-40 DA 40A с пластмасов капак+1 бр алуминиев радиатор за разсейване на топлината комбинация

BGN 14.72

Кога цврста состојба реле работи, температурата е многу висока, па тоа е подобро да се користи со Алуминиумска Основа за да се избегне изгореа.Ве молиме кликнете на сликите за да купи Алуминиум База!1 компјутер РБС40 DA+1 компјутер luminum Топлина Мијалник Дисипација Радијатор Комбинација'

DTF-08A 10A 250VAC 8 Pin DIN-шина за монтиране на реле хранене гнездо база за HH52P Безплатна доставка

5.70 -12 % BGN 5.00

DTF08 A 10 A 250 VAC 8 Pin DIN Железнички Планината Моќ Реле Штекер База за HH52 P Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Штекер База Модел DTF08 A Одговара за HH52 P, MY2 Оценет Оптоварување 10 A 250 VAC Pin Количество 8 Вкупната Големина(Приближно) 7 x 2.2 x 2.9 cm / 2.8" x 0.88" x 1.15" (L*W*H) Инсталирање Дупка Големина 5.8 4mm x / 0.23" x 0.16" (L*W) Монтажа Железнички Ширина 35mm / 1.38" Надворешен Материјал Пластични Главната Боја Црна Тежина 32g Пакет Содржина 1 x Штекер БазаОпис : Карактеристики : 8 Игла тип, 35mm DIN железнички и завртка терминал, кој се користи за општа намена 8 pin реле...

10 x DC 3V макара 10A / 125V AC 10A/28V DC 5 контакти SPST Power Relay JQC-3F

6.19 -3 % BGN 6.00

Име на производ : Општа Намена Реле;Модел : JQC3 FСерпентина Напон : DC 3 V;Контакт : 240 V AC / 7А 125 V / 10 A DC 28 V / 10 A 10 A / 28 VPin Количина : 5 Pin;Димензии (Прибл.) : 1.8 x 1.4 x 1.9 cm / 0.7" x 0.6" x 0.7"(L*W*T)Боја : Сина;Тежина : 93gJQC3 F Реле има 5 лемење нож, SPST тип, PCB монтажа, серпентина DC напон е 3 V, контактирајте со капацитет е AC 10 A 125 V или DC 28 V 10 A.Може да се прилагоди автоматски, заштити и да се трансформира на електричното коло.Широко се користи во далечинскиот управувач, на комуникација, на автоматски систем за контрола, електронска опрема, итн.Пакет Содржина : 10 x Општа Намена РелеAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Инвертор шофьор на такси модул за захранване на автомобил с 300 Вата жило трансформатор DC 12V към 220V AC G08 Drop ship

9.34 -14 % BGN 8.00

Карактеристики : Забелешка : овој модул тоа е возач на автобус не поттик одбор Влезен напон : DC12 V Излезен напон : поврзан со центарот допрете 220 V за 12 V + трансформатор 12 V жици фигура : на 12v поврзани со одборот излез оригиналниот трансформатор влез 220 V линија напон .таму 220v 300 W модел користете моќ : помалку од 300 W со помош на два P75 NF75(75 A ДА220 PACKAGE)моќ домашно МИЛЕНИЧЕ се вози Количина : 1 Pc Забелешка : 1...

MY2J-DC12V макара 8 Pin 35 мм DIN-рейк електромагнитно реле мощност реле Безплатна доставка

11.52 -13 % BGN 10.00

MY2 JDC12 V Серпентина 8 Pin 35mm DIN Железнички Електромагнетни Штафета Моќ Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Реле со Чашката Реле Модел Бр...

реле HF32FV-G 012-HTF HF32FV-G-012-HTF HF32FVG-012HTF DIP4 20 бр / лот

35.20 -6 % BGN 33.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

DC 12V Coil SPDT 6 Pin 40A Mini Power Relays ПХБ Type HHC67E-1Z (T90) Безплатна доставка

7.18 -16 % BGN 6.00

Спецификации : Име на Производ PCB Моќ Реле Модел HHC67 E1 Z(T90) Серпентина Напон DC 12 V Контактирајте со Капацитет 40 / 30 A 240 V AC / 28 V DC Број на Пиновите 6 Контакт SPDT Димензии (Прибл.) 3.1 x x 2.7 2.3 см / 1.2" x 1.1" x 0.9" (L*W*H) Боја Црна Тежина 24g Пакет Содржина 1 x PCB Моќ РелеОпис : 6 игли, SPDT тип, PCB монтажа...

JQX-13 F DC 6V макара 3PDT 11 контакти електромагнитно реле мощност w PYF11A гнездо Безплатна доставка

12.66 -13 % BGN 11.00

JQX13 F DC 6 V Серпентина 3 PDT 11 Иглички Електромагнетна Енергија Реле w PYF11 A Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

Безплатна доставка на 10 бр. 5x20 mm AGC предпазител 22 AWG притежателя вграден тип винт с 6A Amp стъкло бърз възпламенител

8.48 -6 % BGN 8.00

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

Предпазител за самолечение 1206 1.5 A 6V SMD нов и оригинален

BGN 13.28

Авто обнова на осигурувачот 1206 1.5 А 6 V SMD нови и оригиналниCN10021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

JQX-30F Plug-in Type 12V DC Coil 30A 250V AC Power Relay DPDT 8 контакти Безплатна доставка

20.46 -17 % BGN 17.00

JQX30 F Plugin Тип 12 V DC Серпентина 30 A 250 V AC Реле DPDT 8 пина Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификација : Име на Производ Моќ Реле Модел JQX30 F Серпентина Напон DC 12 V Контакт Капацитет 30 A, 250 V AC Вкупната Големина 5.2 х 3.5 x 4.8 cm / 2" x 1.5" x 1.9" (L*W*T) Надворешен Материјал Пластични Боја Црна, Јасно Тежина 77g Пакет Содржина 1 x Моќ РелеОпис : 8 Пина, DPDT, 2 НЕ & 2 КООРДИНАТОР, антипрашина маска дизајн...

2 елемента HH53P DC 24V макара 11 пинов 3no 3NC реле захранване w Dyf11a основния конектор Безплатна доставка

19.89 -15 % BGN 17.00

2 парчиња HH53 P 24 V DC Серпентина 11 Pin 3 NO 3 NC Моќ Реле w DYF11 A База Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Електромагнетни Штафета w Штекер Реле Модел Бр...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.