• Новинка
Червена led светлина HH52P AC 36V макара DPDT 2NO 2NC 8P реле хранене Безплатна доставка

Червена led светлина HH52P AC 36V макара DPDT 2NO 2NC 8P реле хранене Безплатна доставка

резултат:
BGN 7.36
BGN 6.00 -18 %

Брой продукти
Налично

Црвениот LED Светло HH52 P AC 36 V Серпентина DPDT 2 NO 2 NC 8 P Моќ Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр. HH52 P Серпентина Напон AC 36 V Контакт Капацитет
5 A 250 VAC
5 A 280 VDC Тип DPDT Pin Количини 8 Pin Ширина 3мм/0.1" Вкупната Големина (Не Вклучуваат Pin) 21 x x x x 27 x x x x 35mm/0.8" x 1.1" x 1.4"(L*W*H) Школка Материјал Пластични Главната Боја Јасно Сина, Црна Нето Тежина 29g Пакет Содржина 1 x Електромагнетни Штафета
Опис : 8 рамен игли, DPDT 2 NO 2 NC тип, јасно пластика домување. Може да се прилагоди автоматски, заштити и да се трансформира на електричното коло. Користи широко во далечинскиот управувач, на комуникација, на автоматски систем за контрола, електронска опрема, итн.
На Јули-02-15 во 12 : 11 : 20 PDT, продавачот додадени следните информации :
Добредојдовте во мојата продавница
Ви посакувам среќен шопинг : Ако имате било какви прашања во врска со квалитетот , цената , превозот и така натаму.ве молиме контактирајте ме.Јас ќе дадам се од себе да се решат прашањата за вас. Вашето задоволство е мојата најголема награда,ако сте повеќе великодушни, јас сум во потрага напред за вас може да ми даде високи пофалби(пет ѕвезди)на Повратни информации.Јас сум ви благодариме ви благодариме и ви благодарам.

Подробности

Теория:
Електромагнитно Реле
Производствен Номер Детайли:
не се прилага
MPN:
не се прилага
UPC:
700955696661

Избор на купувачи

HH64P LY4 AC 12V макара 14-пинов 4PDT червен светодиод електромагнитно реле Безплатна доставка

11.84 -16 % BGN 10.00

HH64 P LY4 AC 12 V Серпентина 14Pin 4 PDT Црвени LED Електромагнетни Штафета Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

JQX-30F-2Z DC 24V макара 30A 250V AC общата мощност на електромагнитно реле 8 Pin DPDT Безплатна доставка

18.37 -18 % BGN 15.00

Име на производ Моќ Реле Модел JQX30 F Серпентина Напон DC 24 V Контакт Капацитет 30 A, 250 V AC Вкупната Големина 5.2 х 3.5 x 4.8 cm / 2" x 1.5" x 1.9" (L*W*T) Надворешен Материјал Пластични Боја Црна, Јасно Тежина 79g Пакет Содржина 1 x Моќ РелеОпис : 8 teminals, 2 НЕ & 2 КООРДИНАТОР, антипрашина маска дизајн...

SSR-10DA/ 25DA / 40DA DC control AC SSR white shell еднофазно твердотельное реле

2.32 -14 % BGN 2.00

РБС 10 DA Една фаза Цврста состојба реле Оптоварување Струја : 10 A Оптоварување Напон : 24~380 VAC Контрола Напон : 3~32 VDC Контрола на струјата : 3~25 MA На Напон : ≤ 1.5 VAC Исклучување на Истекување на струјата : ≤4 MA Onoff Time : ≤ 10 MS Dielectric Сила : 2500 VAC Изолација Отпор : 100 Ω / 500 VDC Амбиентална Температура : 25~+75°C Работа настава : LED Тежина 90gРБС 25 DA Една фаза Цврста состојба реле Оптоварување Тековната : 25 A Оптоварување Напон : 24~380 VAC Контрола Напон : 3~32 VDC Контрола на струјата : 3~25 MA На Напон : ≤ 1.5 VAC Исклучување на Истекување на струјата : ≤4 MA Onoff Time : ≤ 10 MS Dielectric Сила : 2500 VAC Изолација Отпор : 100 Ω / 500 VDC Амбиентална Температура : 25~+75°C Работа настава : LED Тежина 90gРБС 40 DA Една фаза Цврста состојба реле Оптоварување Тековната : 40 A Оптоварување Напон : 24~380 VAC Контрола Напон : 3~32 VDC Контрола на струјата : 3~25 MA На Напон : ≤ 1.5 VAC Исклучување на Истекување на струјата : ≤4 MA Onoff Time : ≤ 10 MS Dielectric Сила : 2500 VAC Изолација Отпор : 100 Ω / 500 VDC Амбиентална Температура : 25~+75°C Работа настава : LED Тежина 90g

DTF-08A 10A 250VAC 8 Pin DIN-шина за монтиране на реле хранене гнездо база за HH52P Безплатна доставка

5.70 -12 % BGN 5.00

DTF08 A 10 A 250 VAC 8 Pin DIN Железнички Планината Моќ Реле Штекер База за HH52 P Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Штекер База Модел DTF08 A Одговара за HH52 P, MY2 Оценет Оптоварување 10 A 250 VAC Pin Количество 8 Вкупната Големина(Приближно) 7 x 2.2 x 2.9 cm / 2.8" x 0.88" x 1.15" (L*W*H) Инсталирање Дупка Големина 5.8 4mm x / 0.23" x 0.16" (L*W) Монтажа Железнички Ширина 35mm / 1.38" Надворешен Материјал Пластични Главната Боја Црна Тежина 32g Пакет Содржина 1 x Штекер БазаОпис : Карактеристики : 8 Игла тип, 35mm DIN железнички и завртка терминал, кој се користи за општа намена 8 pin реле...

HH54P DC 12V макара 14 Pin общ реле мощност 4PDT 5A 240VAC 28VDC Безплатна доставка

6.14 -19 % BGN 5.00

HH54 P DC 12 V Серпентина 14 Pin Општи Моќ Реле 4 PDT 5 A 240 VAC 28 VDCСпецификација : Име на Производ Електромагнетни Штафета Модел HH54 P Серпентина Напон 12 V DC Load AC 5 A 40 V / DC 28 V Тип 4 PDT Pin Број 14 Димензии (Прибл.) 40 x x x x 27 x x x x 22mm / 1.6" x 1" x 0.87" (L * W * T) Тежина 32g Пакет Содржина 1 x Електромагнетни ШтафетаОпис : Електромагнетни Штафета со 14 pin дизајн, изградена во AC и DC серпентина, што се користи во автоматски систем за контрола...

200V / 220VAC номинална макара DPDT 8 Pin електромагнитно реле HH52P 2 бр Безплатна доставка

14.03 -14 % BGN 12.00

200 V / 220 VAC Оценка Серпентина DPDT 8 Pin Електромагнетни Штафета HH52 P 2 Парчиња Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

1 бр./лот BD82HM76 SLJ8E SLJBE BD82HM77 SLJ8C BD82HM70 SJTNV SLJ8F нов оригинал

BGN 30.08

Опис на производот Добредојдовте на нашата продавница, Доколку купувате повеќе квантитет, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви даде најдобра цена Зошто да не изберете нас : 1...

DC24V напрежение на бобината 11Pin plug терминал 3pdt реле хранене Безплатна доставка

7.74 -10 % BGN 7.00

DC24 V Серпентина Напон 11 Pin Pluggable Терминал 3 PDT Моќ Реле Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Серпентина Моќ Реле Серпентина Напон DC 24 V Контакт Капацитет AC 10 A 250 VDC 28 V 10 A Тип 3 PDT Pin Количини 11 Вкупната Големина (Не Вклучуваат Pin) 27 Х 21 X 34mm / 1" x 0.83" x 1.3"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Метал, Електрични Дел Главна Боја Јасно, Сребрен Тон, Црна Нето Тежина 34g Пакет Содржина 1 x Серпентина Моќ РелеОпис : 11 игли, 3 PDT пластични домување...

6 броя AC 110V / 120V сонда 4PDT 35 mm DIN релса електромагнитно реле хранене + гнездо Безплатна доставка

47.50 -16 % BGN 40.00

6 Компјутери AC 110 V / 120 V Серпентина 4 PDT 35mm DIN Железнички Електромагнетна Енергија Реле + Штекер Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име на Производ Моќ Реле Серпентина Напон AC 110 V / 120 V Светло Црвена Боја Тип 4 PDT Број на Терминали 14 Планината Железнички Тип 35mm DIN Железнички Одредување на Планината Дупка Големина 6 x 4.5 мм / 0.24" x 0.18"(L*W) Димензии (Прибл.) 7 x 2.9 x 6.5 см / 2.8" x 1.1" x 2.6"(L*W*H) Школка Материјал Пластика, Електрични Делови Главната Боја Црна, Јасно Нето Тежина 428g Пакет Содржина 6 x Моќ Реле6 x SocketОпис : Јасно пластика домување...

2 бр SFK-112DM SFK-112 20A 250V AC DIP-4 relay модул 3x1. 6x3. 8см черен 20/19 W

4.10 -27 % BGN 3.00

Спецификации : Школка во Боја : Црна Оценет Напон : 250 V AC Номинална Струја : 20 A Големина : 3x1.6x3.8cm / 1.18x0.63x1.5" Количина : 2 Компјутери / 1 Сет Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

5шт червен led индикатор AC 220/240 реле хранене DPDT 2NO 2NC HH62P Безплатна доставка

25.26 -17 % BGN 21.00

5pcs Црвени LED Индикатор Светлото AC 220 / 240 V Моќ Реле DPDT 2 NO 2 NC HH62 P Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификации : Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр...

HH54P 12V DC намотка на реле с общо предназначение за захранване 14 пинов 4PDT Hzmag Безплатна доставка

7.02 -15 % BGN 6.00

HH54 P 12 V DC Серпентина Општа Намена Моќ Реле 14 Pin 4 PDT Hzmag Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификација : Име на Производ Моќ Реле Модел HH54 P Pin Број 14 Серпентина Напон DC 12 V Контакт AC240 V / DC28 V 5 A Димензии (Прибл.) 3.5 x 2.7 x 2cm / 1.4" x 1.1" x 0.8" (L * W * T) Материјал Пластични Боја Јасни, Црна Тежина 33g Пакет Содржина 1 x Моќ РелеОпис : Карактеристики : 14 Игли, 4 PDT, 12 V DC серпентина напон...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.