• Новинка
Циферблат манометър показател прецизионности metric точността на измерване на уреда 0,01 мм

Циферблат манометър показател прецизионности metric точността на измерване на уреда 0,01 мм

резултат:
BGN 14.78
BGN 13.00 -12 %

Брой продукти
Налично

Спецификација :
Бренд нови
Прецизен и стабилна.
Лесен за употреба.
Функција : премерување на concentricity на директорот оска.
боја : сребрена
Материјал : метал
големина : Опсег : 0-10мм
Резолуција : 0.01 mm
Дисплеј : покажувачот
Дијаметар : прибл. 55мм
Дебелина : прибл. 22mm
Дното должина : околу. 40mm
Пакет Содржина : 1 x прецизност индикатор
Само погоре пакет содржина, други производи кои не се опфатени.
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Подробности

Цвят:
Сребро
търговска марка:
ДЖЕЙКЕМИЙ

Избор на купувачи

JND-P60 0.1 точност на 60 градуса плат, хартия, пластмасови боя кожа Ванкомер тестер за почистване на повърхности блясък на метър Глоссметр

435.20 -10 % BGN 392.00

Опис на производот : JNDP60 Сјај метар е референца на меѓународниот стандард ISO 2813 и Кинески национален стандард GB / T9754 дизајниран и произведен, технички параметри во исто време се во согласност со ASTM D2457, ASTM D523 и GB / T13891 GB / T7706, GB / T8807 стандард одредби.На индикатори за учинок достигна националните JJG6962002 >Метрологија и Верификација На барањата на работната машина...

Гореща продажба на професионален високо качество на точността на скоростта на вятъра на въздушния поток Цифрово измерване на температурата измерване на 0~30 м/с с USB

268.80 -12 % BGN 237.00

Топла Продажба професионални Висок Квалитет Точноста Правец на Брзина на Проток на Воздух Дигитални Температура Метар за Мерење 0~30m / s Со USB AnemometerВовед : слим сензор овозможува функционирање во мал простор и на продолжена рачка може да се користи за повеќе ограничени прилика...

BENETECH Digital Sound Level Meter USB Noise Тестер meter GM1356 30-130 db A / C FAST / SLOW dB+ софтуер

65.12 -29 % BGN 46.00

BENETECH Дигитален Звук Ниво Метар USB Бучава Тестер метар GM1356 30130d B A / C БРЗО / БАВНО d B+ СофтверВе Молиме Имајте Во Предвид : 1.Батеријата не се вклучени (бидејќи не convinient за превозот).2.Со англискиот јазик прирачник за корисникот3.Без кутија1...

DT2234B Цифров измерител на оборота лазерен тахометър тестер за измерване на скоростта на висока противоинтерференционная способност

38.40 -11 % BGN 34.00

DT2234 B Дигитални ВРТЕЖИ во минута Measurer Ласерски Tachometer Брзина Мерења Тестер Високи Антимешање СпособностГлавни Карактеристики : Усвоен со phlx laser за мерење illuminant, долго зрачењето далечина и концентрирани светлина, растојанието е до 0.2 m Високи антимешање способност, помалку влијание од страна на флуоресцентна ламба и сончева светлина Мали снабдување со струја за продолжување на работното времеСпецификација : Екран : 0.4 инчен LCD екранМерен опсег : 1 99999 RPMПримерок време : 1sМемориска функција : max...

Измерване на твърдост Mh310 Leeb преносим, измерване на твърдост/сензор, mh310, измерва метални материали, HRB, HRC, HV, HB, HS, HL

BGN 1136.00

ПРЕДНОСТИ1.Широк опсег на мерење Врз основа на принципот на Leeb цврстина тестирање на теоријата Тоа може да се измери Leeb цврстина на сите метални материјали.2.Голем LCD екран , покажува сите функции и параметри...

TL-200 USB машина за висока точност на сензора децибела Цифров измерител на нивото на звука децибела 30-130 db с подсветка 32000 измерване на шум на данни

65.97 -20 % BGN 53.00

TL200 USB Висока Прецизност Decibel Сензор Дигитален Звук Ниво Decibel Метар 30130d B Со Светлото 32000 Податоци за Мерење на БучаваКарактеристики : Фреквенција одредување на тежината на истражувањето : A / CБрзо / Бавно време пондерирање избор32000 Читање Внатрешна Меморија (Податоци рекорд функција)*Макс Hold функцијаВисока точностБар граф дисплејAC & DC аналогија излезниот сигнал се достапни поврзување со фреквенција аналитичар ниво рекордер, FFT аналитичар и графички рекорд.Белата СветлинаНад / Под сигнализација функција*Време дисплејАвтоматско исклучување функција поставувањеНиско Ниво На Батеријата ПредупредувањеОпис : Калибрација звук извор : 94d B @ 1k HzМерен опсег : 30~130d BAТочност : +1.5 d B(референца звучен притисок стандард,94d [email protected] KHz)Зачестеност одговор : 31.5~8.5 KHzРезолуција : 0.1 d BФреквенција одредување на тежината на истражувањето : A / CАналогија бар график : 2d B / 1 Бар графЗемање мостри стапка : 2 пати / втор (БРЗО), 1 пат / втор (БАВНО)AC сигнал излез : 4 Vrms / full barograph, излезна отпорност е приближно 600 ohmDC сигнал излез : 33m V / d BДинамички карактеристики : БРЗ (high speed) / БАВЕН (ниска брзина)Складирање на податоци количина : 32000 читањаНапојување : 6 VБатерија : 4pcs АА ОД 1,5 V батерија(не се вклучени)Спецификации : Модел : TL200Димензија : 245*70*45mmБоја : ЦрнаМатеријал : ПластикаПакет Се Вклучени : 1 x Ниво на Звук Decibel Метар

1бр 1.588 мм 1/16 инча твърдост топката индентор HRB рок добре твърдост пенетратор безплатна доставка

BGN 35.20

1pc 1.588 mm 1 / 16 инчен Цврстина топката indenter HRB Рок и цврстина penetrator БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТРок и Цврстина Indenters се користат во Рок и цврстина опрема за тестирање...

Нов портативен Измерител на твърдост Hm-6561 Leeb Дурометр метър

BGN 675.18

Нови Преносни HM6561 Leeb Цврстина Тестер Durometer МетарМодел HM6561 цврстина тестер е нов развие модел,во својата трајни метал случај, цврстина скали се convertable меѓу цврстина единици : HRB, HRC, ХВ, HB, HSD, ХЛ ;attachable термички минипечатач, брзо onсајт се печати;софтвер податоци и upperlower границите на поставување и звучен аларм; голем капацитет за складирање.Типични АпликацииУмре празнина на калапиИнспекција на лого и други масовно произведени делови на линија за производствоНеуспехот анализа на притисок брод, генератор на пареа и друга опремаИнспекција на инсталирани машини, постојан делови на насобраните системи и тешка работа парчиња.Тестирање на површината на мал празен просторМатеријал за идентификација во магацин на метални материјалиБрза тестирање во голем број и мултимерење области за голем обем на работа парчеТестирање На КарактеристикиДланка големина за тесен простор.Тест на секој агол, дури и наопаку.Директен приказ на цврстина скали HRB, HRC, ХВ, HB, ХС, ХЛ.Голема меморија може да чувате 250 групи, вклучувајќи и една мерена вредност, влијанието насока, материјалот и цврстина скала итн.Корисникот рекалибрација функција е дозволено.Може да комуницира со КОМПЈУТЕР компјутер за статистика и печатење на факултативниот кабел.Manual (рачно) или automatic (автоматски затвори.Индикација за слаба батерија.Технички СпецификацииДисплеј : 12.5 mm LCD со назад светлинаНа точноста : Прикаже грешка од ±0.8% во LD=900Мерен опсег : 200900 LКонверзија : ХЛHRCHRBHBХВHSDМатеријали : 9 различни вообичаени материјалиСо RS232 C интерфејсМеморија : 250 податоци може да се чуваат и повторно да може да се читаВлијание уред : D : D Ќе се справи со мнозинство на цврстина тестирањеНапојување : 2*1.5 V AAA големина на батеријатаРаботна температура : 10°C~+50°CStorage температурата од 30°C~+Димензија : 146*65*36mm Тежина : 130g (не вклучувајќи батерии)Превозот1...

Цифров измерител на разхода на въздух анемометр AS806 0-45M/S сензор за скорост на вятъра ръчно анемометр термометър за измерване на скоростта на въздушния поток

65.41 -24 % BGN 50.00

Дигитален Проток на Воздух метар Anemometer AS806 045 M / S брзина на ветрот сензор рачен Anemometer Термометар протокот на воздух метар брзинаSMART SENSOR anemometer е уред кој се користи за мерење на брзината на ветерот, и е честа метеоролошка станица инструмент...

Цифрови Ветроизмерительные уреди АМ-4838 с анемометром разход на въздуха анемометр (0,4-30м/с)

172.80 -10 % BGN 156.00

Производ синопсис : Примена : за Инсталација, грешки и поправка за ладење индустрија, вентилација дуктус, животната средина и следење, навигација мерење, временска прогноза, собирање на времето податок за надворешна busywork и пожарна...

Марка TX W-20b Webster тестер твърдост алуминиеви сплави секция алуминиева врата, стена, прозорец строителен проверка 0.6~8 mm

BGN 1840.00

Webster цврстина тестери исто така познат како Webster цврстина клешти, тие може да се користи за тестирање на цврстина вредност од алуминиум легура брзо на местото на производство...

Измерване на напрежение на цифровия дисплей с висока точност DS2-5N / Сензор за силата на 2N (500 gf)

734.40 -12 % BGN 646.00

Дигитален Дисплеј Притисни Метар DS25 N Мали Сензори за Притисок Мерач Со USBDS25 N Висока прецизност дигитален дисплеј Тензија метар / Сила Мерач 2 N(500 gf) опис на Производот : ви Благодариме за изборот на неговиот бренд DS2 серија дигитални сила колосек, овој тип на push pull технологија персонал му доскокне на прецизни инструменти Ко...

Цифров измерител на нивото на звука на 30-130дб LCD Шумоизмерительный уред децибела мониторинг на секретаря тестер

167.86 -40 % BGN 101.00

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа".Ви благодарам многу!!! ^^Дигитален Звук Ниво Метар 30130d B LCD Бучава Мерен Инструмент Decibel Следење Logger Тестер Бидејќи батеријата може да не бидат транспортирани, па ќе ја прими стоката не содржи батерии!Ниво на звук метар може да се користи за бучава инженеринг, контрола на квалитет, здравје и превенција и третман на голем број на животната средина мониторинг на бучава...

WGG-60 Гланц Meter цифров Глоссметр боя, мастило, боя, плочки, камък, бамбук хартия пластмаса метал фотометр

BGN 270.38

WGG60 Сјај Метар Дигитални Glossmeter Боја Мастило Боја Плочка Камен Бамбус Хартија, Пластика, Метал PhotometerНајниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

Дълбочина на карбонизация на бетона измервателен уред цифров дисплей измервателен уред HT-2 тестер Phe

140.80 -12 % BGN 124.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2На Карбонизација Длабочина на Конкретни Мерен Инструмент Дигитален Дисплеј Мерен Уред на ХТ2 Тестер Pheechnical параметарМерен опсег : 025ммМерење на точност : 0.01 mmСостав структураНа карбонизација длабочина метар, цицање топката, phenolphthalein прав итн.Краток вовед во инструментОвој производ усвојува висока прецизност капацитивни зафатнина сензор, карбонизација длабочина на конкретна површина за мерење, најголемата предност на оваа табела е карбонизација длабочина на директни дигитален дисплеј, висока прецизност, и може да биде рачно, се одржува, се користи A76 тип копчето алкални батерии, ниска потрошувачка на енергија, долг времето на мирување.Два, копче за воведMm / inch клуч : метрички конверзија; ДРЖЕТЕ клучот : прирачник за нумерички држете клучот OFF / ON key : префрлување напојување;; копче НУЛА : нула.Три, инструмент калибрација методВклучување на прекинувач, инструмент во државата метрички, крена инструмент, вертикална водич бар со еден крај надолу, нежно притиснете на блок (или рамна стаклена површина), така што за поддршка на нога се поклопуваат, притиснете на копче НУЛА до нула, а потоа се отстранат инструмент, директно може да се користи за да се измери длабочината на карбонизација, може да се користи постојано...

Цифрова измервателна техника дебелина СМ-8821 с толщиномером метър от сондата F

228.64 -10 % BGN 206.00

Апликации Апликација : се користи за мерење на дебелината и отпорност на садови под притисок,хемиски опрема,котли,масло резервоари,итн.во индустриите на нафта,бродоградба,моќ станица,и машинско производство...

Преносим Мини Дебелометрия Покриване На Цифрова Кола Покритие Ултразвукова Автомобили Фолио И Боядисване На Iron Лак Дебелина, Широчина Метър

31.98 -19 % BGN 26.00

Дигитални Автомобилската Слој Ултразвучно Боја Железо Дебелина Мерач Метар Мини Филм / Слој Дебелина Мерач Алатка Со ПакетВовед : Овој производ е пренослив слој дебелина колосек,која може да брзо, nondestructively, и точно да се измери неметални слој дебелина (како што се боја, филм, итн.) на метална подлога...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.