• Новинка
SHENHONG Pop Egg Art Cake Мухъл Silicone 3D Mousse Decoration Мухъл Formy Pastry Silikonowe Moule печене на десерт

SHENHONG Pop Egg Art Cake Мухъл Silicone 3D Mousse Decoration Мухъл Formy Pastry Silikonowe Moule печене на десерт

резултат:
BGN 24.56
BGN 15.00 -39 %

Брой продукти
Налично


SHENHONG Поп Јајце Уметност Торта Силиконски Калап 3 D Мус Декорација Мувла Formy Тесто Silikonowe Moule Печење Десерт
Боја : Бела
Димензии : Прикажи Слики
Пакетот вклучува : 1* Торта Мувла
На мувла се одликува со екстремната флексибилност, се погодни за употреба во рерна, во фрижидер и во експлозијата чилер
и отпор да температури кои се движат од -60 ° C до + 230 ° C.
На elastictà и флексибилност на материјалот, згора на тоа, безбедно да се овозможи да се наведнуваат на мувла, па како да не заземаат премногу простор.
Машина за миење садови и гарантира за честа употреба на производот мајсторски се комбинира погодност, дизајн и квалитет.
Нашата компанија има 12 годишно искуство во производство на силиконски производи,
главни производи : силикони торта мувла, мраз мувла, чоколадо мувла, калап сапун сите видови на храна одделение силиконски каучук мувла, и сите видови на силиконски прибор, дневни потреби.
Нашиот дух на прв клиент, интегритет во центарот концепт, акумулацијата на голем број на домашни и странски клиенти за квалитет, производи се извезуваат во целиот свет.
Чиста течност силика гел, не-токсични и невкусна, безбедни и хигиенски, својата добра топлинска спроводливост за да се обезбеди најдобар ефект на готвење и печење.
Не-стап силиконски калап за ослободување се особено лесен, лесен, мазна, речиси совршен
По печење, печење лист, кул за 10 минути и потоа отпуштете, подобар ефект.
Силиконски калап користење на собна температура е 60 СТЕ C ~ : 230 СТЕ C може да се користи во микробранова печка, скара, топлински плоча, исто така, може да се замрзнат во фрижидер замрзнувач
Се создаде фенси bundt торта да ја покажат на вашето семејство и пријатели со овој уникатен мувла. овој сестран торта мувла карактеристики спирала дизајн кој карактеристики не-стап површина за лесна торта отстранување.
Се создаде фенси bundt торта да ја покажат на вашето семејство и пријатели со овој уникатен мувла. Направени од светла црвена силикони, овој сестран торта мувла карактеристики спирала дизајн кој карактеристики не-стап површина за лесна торта отстранување.
Престане да се грижиш за леплива пан уништува вашиот bundt колачи ремек-дело, со ова силиконски калап. Сигурен, флексибилен силикон дистрибуира топлинска рамномерно за дури, одлична за печење резултати. Кога се отстранети од рерна, на пан cools брзо, и готови торти може да се појави надвор лесно и брзо без да се распаѓа, или пукнатина. Оваа дамка - и мирис отпорни садови е топ-управување со машина за миење садови-безбедно за лесен, удобен грижа.

Подробности

Тип:
Инструменти За Торта
документ:
CIQ, ЕИО, CE / EU, FDA, LFGB, SGS
Материал:
Силикон
Характеристика:
Екологично Чист, Зареден
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма
Непристойная Снимка:
No
Номер На Модела:
Форма за яйчен торта
търговска марка:
ШЕНХОНГ
Секси Суггестивный:
No
Добавка:
Направете Торта, Хляб, Кремове, Желета, Приготвени
Материал:
Силиконови Форми За Печене На Кекс
Характеристика:
Миялна Машина-Безопасно, Лесно За Почистване, Микровълнова Печка,Без Дръжки
Аксесоари, Включени В Комплекта:
1 Брой Форма За Печене На Яйца
Номер На Модела:
Форма за яйчен торта

Избор на купувачи

2 бр. / лот 8 дупки са яйцевидни трюфели шоколадова торта шоколадов пудинг силикон тава за лед Форма за печене

BGN 11.62

Тип : Силиконски КалапMetarial : силиконБоја : Како На ПримениВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеКако да го добиете вашиот пакет побрзо и безбедно1.Ако сте од НАС&RU и повеќе од 5 долари за еден износ ,ние ќе испрати пакет со Epack (Можете да следење на информации и ќе го добијат во врска со 725 дена ).2.Ако не сте од сад, Русија ,единствена износ во нашата продавница во текот 5 долари , ние ќе ги искористиме Aliexpress Стандард Превозот или следење логистика информации Кина Пост Воздух Mail.3.Доколку купите повеќе од 100 долари во нашата продавница ,ние ќе испрати пакет со DHL / EMS и така натаму .На прашањето на стоки не доби и оштетена стокаАко добиете стоката е скршена или да не се дојде во рамките на одредено време,не грижете се,ве молиме контактирајте со нас на прво време ,ние ќе се врати парите или испраќање сте нов објект !Ако сте задоволни со нашата serices и производи,ве молиме да даде добар повратни информации ! Што може да ни се јавите пред да замине никакви негативни повратни информации.Ние ќе ви помогнат да се реши.ВниманиеОбично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина...

TILLWELLfreeshipping 3D дърво свещ мухъл сапун мухъл фондан торта шоколад мухъл печене форма за готвене инструмент

8.48 -17 % BGN 7.00

TILLWELLfreeshipping 3 D Дрво Свеќа Калап Сапун Мувла Фондан Торта Чоколадна калап за печење форми готвење алатка Ние, исто така, направи трговија на големо, поздрави консултации...

6 бр./компл. Валентин бисквитки шаблони на cupcake шаблони шаблон на кухненски прибори сладкарски инструменти торта декорация инструменти, форми за печене

BGN 5.15

100% Сосема Нов И Висок Квалитет на Материјалот : трајни Храна Одделение МИЛЕНИЧЕ Материјал за Тестирање : LFGBSGS / LFGB EUROFINS Занает : напредни Ласерско Сечење Техника се Користи оваа матрицата за декорација на ѕидови, маици, или само за ништо...

Горещи Продажба Хранително-Предаване На Тортата Тава Лъжичка Торта Подвижна Чиния Хляб Пица Нож Лопата Форма За Печене На Сладкиши Стъргало Cozinha

15.12 -7 % BGN 14.00

Материјал : Нерѓосувачки ЧеликБоја : Како на сликата шоуГолемина на : (Вкупна должина*Ширина*висина на дршката)31*26cmКарактеристики : Антилеплива површина лесно да се лизга под пици, леб, колачи и други печива и да ги префрлите во и надвор од рерна безбедно, без да се деформира нивните нежни структура.Здрав и анти ' рѓа,Ергономски Дизајн за Лесно Ракување, да зафат цврсто и погодно не се лизга над вашата ракаЛопатакако облик така можете удобно да се движат големи питиЛесен за чистење100% Храна Одделение од Нерѓосувачки челикБезбедно да се Допре Храна, Добро за Здравјето

Занаят цвете лоза дантела силиконови фондан сапун 3D торта мухъл cupcake желе бонбони, шоколад за декорация за печене инструмент форми FQ2357

2.85 -30 % BGN 2.00

Ставка Опис Материјал:СиликониТежина:Околу = 40g / парчеГолемина(cm):11.5*6.5Боја: Случајни Бои(розова во нормален)【Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење...

1бр 3 дупки 3 цвята пудра тръбопроводи чанта руски трикольор конвертор украса устата конвертор Кралицата на Русия цвете главата LB 151

BGN 1.41

Член Име : Торта Decorationg Устата Материјал : ФДУ PP Size : 4.5 X2 X4.5 CM Боја : како прилог Стил : како прилог Единица тежина : околу 15g / pc Пакет се Вклучени : 1x Cake Украсување Устата Забелешка : 1.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Голяма Морска звезда Глюкоза торта Силиконова форма на ръчно изработени шоколадови сапун мухъл торта за десерт декоративна форма DIY торта печене джаджи

12.29 -27 % BGN 9.00

започнетекрајотѕвездаСиликонски калап за чистење и одржување на : 1 Пред првата употреба, прво со вода или детергент за чистење за да се отстрани површинската нечистотија...

LXYY мухъл пакет овце свещ торта инструмент нов агне сапун шоколад силиконова форма

BGN 26.69

LXYY МУВЛА пакет овци свеќа торта алатка нови јагне сапун чоколадо силиконски калап Опис Item Име пакет овци свеќа торта алатка Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY големина / cm12.8 cm*4.6 cm*7.2 cm во калап тежина / g338 GМесто на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB / ФДУ / CE / ЕУ / SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, тврд карамел е, nougat, овошје желе, варени шеќер, и 3 D чоколадо...

Торта Щанд За Печене Инструмент Кухня Торта Печка Въртящи Се Декорации Щанд Платформа Въртяща Се Маса, Кръгла Въртяща Торта Отточна Тръба На Шарнирна Връзка Колед?

23.98 -21 % BGN 19.00

Торта Стојат Печење Алатка Кујна Торта Плоча Се Врти Декорација Стојат Платформа Плочата Круг Ротирачки Торта Божиќ Вртливата

Сладолед Под Формата На Бисквитка, Нож От Неръждаема Стомана Бисквити Мухъл Торта Декорация Инструменти

BGN 1.81

5974 Сладолед Облик Cookie Машина Нерѓосувачки Челик Cookie Мувла Торта Декорирање Алаткиматеријал;нерѓосувачки челикголемина;3.5*9.2*2.5 cm Еднократно,нестап;Лесно користете & чисти Погоден за торта мувла / чоколадо мувла / желе мувла

Силиконовата печка брояч клирънсът на кутията част на съдове гъвкави силиконови пролуките на капака герметизируют междина 100 бр.

BGN 393.60

Производ Големина : 53.5 * 5 * 1cm Количина : 1 парче Пакување : OPP вреќа Тежина : 60g Материјал : Силиконска гума НОВ МОДЕЛ : за Разлика од другите производи на пазарот, дизајниран антистатички невулгарен врвот површината е мат црна (не сјајна)...

Търговия на едро / на дребно, безплатна доставка, Троянски торта декорация на мухъл гипс мухъл силиконови форми за печене инструменти P484

20.16 -26 % BGN 15.00

надвор од мувла големина 9*6.3 cm Употреба : се направи колачи, леб, косата, желе, климатизација храна, чоколадо, рачно изработени сапун и така натаму Совети : дали торта е најдобро да се притисне на торта 7 центи, затоа што колачот ќе биде оптоварен! Висока температура, може да се пече во микробранова печка торта, дали желе, не се плаши од замрзнување, може да се користи за да се мраз, без разлика каде се користи, може да се направи една прекрасна форма, не се плаши од паѓање, бебе и ви се допаѓа Опис : топлинаотпорни на температура од 40 ℃ на +230 ℃, може да се користи, моделирање роман, мека текстура, промена на стилови, лесно потреба од брзо ослободување, лесен за чистење *За попуст : ако цел повеќе од 6pcs, pls pontact нас пред плати, ние ќе ви даде попуст!!! Ние обезбедуваме бесплатен превозот само со кина пост, не ЕМС или DHL, ви благодариме ! Во Aliexpress систем, постојат onnot сите земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...

сладкиши два пингвин кулинария инструменти сватбена украса силиконови форми за печене фондан захар занаят САМ формата на торта fimo

BGN 4.32

Произведе Опис Материјал : Храна Одделение Силиконски Пакет вклучуваат : чоколадо мувла Забелешка : Работна температура : Прибл 40°C до +220°C Сосема нов и висок квалитет на Мека и лесна за употреба, Корисна и перат(Рака Мие Само) Торта декорирање tools да се создаде убава модели Добар квалитет и лесен за употреба и чисти Бои : случајно Мувла Големина : 9.6x5.1x2 cm НА TTENTION : 1.Ние ќе брод парцела иако Кина Пост воздух mail / e Пакет ако бесплатен превозот.2.Ако нарачате повеќе различни видови иако изразат компанија како DHL, Fedex, превозот цена нема да биде точно(доколку се поевтини).Можете да не контактирате за да се поправи на финалниот превозот цена пред исплата.3.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

Кора завързана модел форма кората на структурата на Силиконовата форма за торта декорации DIY кухня печене аксесоари T0732

7.44 -60 % BGN 3.00

Опис големина : 10 CM*10 CM тежина : 56g Пакување : opp вреќа Производ во Боја : Розова Материјал : 100% Храна Одделение Силиконски 1.Материјал : 100% потрошувачка на ниво на силиконски гел...

Дракон Китай сапун мухъл силиконови форми за свещи фондан, шоколад и захар на плавателни съдове за печене мухъл за украса на тортата инструменти T0739

8.46 -41 % BGN 5.00

Опис големина : 6.2 CM*6.5 CM тежина : 63g Материјал : Храна Одделение Силиконски Боја : објектот боја автоматски ќе испрати Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење Тоа е Мека и лесна за употреба Оценка на температура : 40 centigrade на+210 centigrade материјал : нови еколошки 100% Храна одделение материјалПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 3 работни ден на по добивате вашата исплата...

6 дупки понички форма на Силикон торта мухъл, бисквити, захарни форми, скърпвам торта инструменти, форми за печене, украса

7.68 -35 % BGN 5.00

материјал : силиконбоја ќе ја испрати по случаен избор, ве молиме овозможи за 0.31cm разлика.големина 29x17x2cm, дупка со дијаметар од 7cm, дебелина 2cm.пакет : 1pc мувла1 ) 100% силиконски калап суровини и храна одделение силиконски , се помине ФДУ / LFGB стандард ;2 ) нестап , соголување лесен , лесен за чистење , еколошки, нискајаглерод , може да се рециклира ;3 ) Едноставна и практична , здравје , природни антибактериски, мекост висока цврстина , отпорност на корозија и прилагодливост ;4 ) лесно да се оштети , напукнување , трајни , супериорен во однос на корозија на екстремни температури , висока температура 230 степени, на ниска температура од минус 40 степени ;5 ) безбедно , нетоксични , без мирис , топлина рамномерно.

Нож от неръждаема стомана квадратен мус торта пръстен мухъл торта Пан мухъл за печене на хляб калай кухня сладкарски изделия торта форма за печене bm-047

36.32 -45 % BGN 20.00

Нерѓосувачки Челик Машина Плоштадот Мус Торта Прстен Мувла Пан Торта Калап За Печење Леб Калај Кујна Тесто Торта Bakeware bm047Име : Мус Торта МувлаГолемина : 6 инчен : 144*144*50 мм8 инчен : 196*196*50 ммМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликТежина : 259g / 290gПакување : Хартија КутијаТип : Печење АлаткиВе Молиме Имајте Во Предвид : Поради рака мерка, големината може да има 14 cm грешкаПоради Различни Монитор, бојата може да има разликаПоради долгото време на превозот, објектот може да го оштети во транзит, ако објектот штета, pls контактирајте со нас прво, веднаш пред да ја напуштат повратни информации, ви благодариме за вашето разбирање1...

Фондан силиконови форми МОДА, СТИЛ обувки на висок ток, украсени с шоколад мухъл фондан торта мухъл A594

9.39 -25 % BGN 7.00

Фондан Силиконски Калапи Моден Стил Високи потпетици Декорирани Чоколадо Мувла Фондан Торта Мувла A594Ставка ОписМатеријал : СиликонГолемина:како на сликата покажуваБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigradeЗошто Купи Од нас? Квалитет : Ние имаме строга проверка пред да се испрати за вас...

Еднорог форма на Силикон торта лед фондан, шоколад мухъл Рог на Еднорог, ушите и мигли комплект от 5 бр./компл.) украса на торта

15.94 -6 % BGN 15.00

Тип : Торта АлаткиТорта Алатки Тип : Силиконски КалапФункција : Екопријателски ,ПорибеноЕкориснички : ДаMetarial : СиликонБоја : автоматски Големина : Точка мери бу раце па ве молиме оставете малку грешка,ви благодариме !Како да го добиете вашиот пакет побрзо и безбедно1.Ако сте од НАС&RU и повеќе од 5 долари за еден износ ,ние ќе испрати пакет со Epack (Можете да следење на информации и ќе го добијат во врска со 725 дена ).2.Ако не сте од сад, Русија ,единствена износ во нашата продавница во текот 5 долари , ние ќе ги искористиме Aliexpress Стандард Превозот или следење логистика информации Кина Пост Воздух Mail.3.Доколку купите повеќе од 100 долари во нашата продавница ,ние ќе испрати пакет со DHL / EMS и така натаму .На прашањето на стоки не доби и оштетена стокаАко добиете стоката е скршена или да не се дојде во рамките на одредено време,не грижете се,ве молиме контактирајте со нас на прво време ,ние ќе се врати парите или испраќање сте нов објект !Ако сте задоволни со нашата serices и производи,ве молиме да даде добар повратни информации ! Што може да ни се јавите пред да замине никакви негативни повратни информации.Ние ќе ви помогнат да се реши.ВниманиеОбично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина...

LXYY мухъл карикатура занаяти шоколад, инструменти, детски свещи за Рожден Ден силиконови форми

BGN 25.06

LXYY МУВЛА Цртан филм Занаети Чоколадо Алатки Бебе Роденден Свеќи Силиконски КалапиОписи Опис Item Име Занаети Чоколадо Алатки Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY свеќа големина / cm7.4 cm*5.4 cm*8.2 cm во калап тежина / g218 GМесто на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB / ФДУ / CE / ЕУ / SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, тврд карамел е, nougat, овошје желе, варени шеќер, и 3 D чоколадо...

Lxyy мухъл нова кукла company блокове писмо свещ силиконова форма на писмо на сапун, свещи, украса на декоративни форми инструмент

BGN 27.01

Lxyy мувла нов кукла држи блокови писмо свеќа силиконски калап писмо сапун свеќа украси декоративни мувла Опис на алатката Точка Име декоративни мувла алатка Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY големина / cm12cm*10.2 cm во калап тежина / g238 GМесто на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB / ФДУ / CE / ЕУ / SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, тврд карамел е, nougat, овошје желе, варени шеќер, и 3 D чоколадо...

3 бр. / лот 3 нива на мини-стил mix and match може да изберете за парти и рожден ден

BGN 20.43

НОВИОТ МИНИ СТИЛКарактеристики : · 100% Сосема Нов.· Боја : Сребрена· Стил : мини прстен и мини круна и мини овал и мини цвет и мини вентилатор ( 1 сет секој стил.)· Материјал : Метал· Метални миење : 1.4(OD) x 0.6(ID) x 0.05 cm· Пена за миење : 1.6(OD) x 0.6(ID) x 0.1 cm· Завртки : 1 x 1.6 см· Тие се убави и елегантен дизајн и, исто така, се многу практични.· Без оглед на тоа што се има едноставна тивка оброк или забавни гости, тие ќе се обезбедат .· Ќе се одличен начин за прикажување на вашите вкусни креации!· Тие се совршен додаток на вашата трпезариска маса!Пакет Содржина : · 5x Плоча стои· 5 x Метал за миење· 30 x Пена за миење· 5 x Заврткапроизвод icom : Торта рамка на спецификациите на сликата : Да Драги Руски КлиентиИспратете ни го вашето целосно име и презиме, детални адреса, телефонски број, пост код и др...

AMW Little Bird Бисквитки неръждаема стомана бисквити мухъл фондан торта декорация инструменти

BGN 1.81

5974 AMW Малата Птица Колаче Машина Нерѓосувачки Челик Бисквит Мувла Фондан Торта Декорирање Алаткиматеријал : нерѓосувачки челикголемина на : 8*4.6*2.5 cmЗабелешка : ве Молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.

Вязаная шапка шал, чорапи силиконови форми на сапун мухъл Коледа за производството на сапун форми на ръчно изработени силиконови форми сапуни, ароматни форма

16.90 -11 % BGN 15.00

Добредојдовте на нашиот продавница за прво.Љубезно ве советува : Пред да ја купите производи, ве молиме проверете ја големината внимателно , може да биде Тоа не Е толку larage како вашата слика ,ви благодариме.Плетени Капа Шамија Чорапи силиконски калап сапун мувла Божиќ за правење на сапун габи, рачно изработени силикони сапуни калапи арома камен габи,Мувла Материјал Силикони производ големина Шапка : 7.5*8.5 CM, Шамија : 7.5*9 CM, Чорапи : 6.5*9 CMСапун тежина g Мувла големина cm во Калап боја случаен Работна температура 40 C да 220 Cнашата продавница други hotsale мувла, кликни за да се купи!1 ...

X082 Силиконова Скърпвам Торта Мухъл Сапун Захар Занаят Украса Снежинки Коледа Силиконова Скърпвам Мухъл

4.26 -53 % BGN 2.00

Материјал : висок квалитет на храна на ниво на силиконски Функција Лесен за употреба и чисти Еднократно, нестап 100% Сосема нов и висок квалитет на Овие силиконски калапи се идеални за употреба со Фондан Колачи, шеќер паста, DIY готвење или занает глини се Направи Природата Стил Торта со себеКако да се користи Земе фондан ,чоколадо или други прехранбени производи,притисне во силиконски калап По сушењето,извади мувла Мерки на претпазливост за Оценка на температура : 40 centigrade на +210 centigrade не им дозволувајте на децата да залак во устата, храната ниво пластични не значи можете да јадете Прирачник за мерење, грешката е неизбежна Боја е случаен Корисна и перат(Рака Мие Само) Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектотНие, исто така, имаат и други торта,чоколадо калапи и така натаму во продавница, ве молиме да ги видите : Превозот Ние брод објектот преку Кина, Воздухот Пошта во 13 работни дена, ако се сретна со викенд, ние ќе го организира превозот прв и испрати веднаш на работа на време...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.