• Новинка
Capisco background Коледа background photography Коледа background photography Achtergronden voor fotostudio

Capisco background Коледа background photography Коледа background photography Achtergronden voor fotostudio

резултат:
BGN 19.18
BGN 12.00 -37 %

Брой продукти
Налично

Нашиот бренд Capi Sco Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас. Ние може да го направи тоа Максимум лесна ширина на 300cm
(другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Тенки-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи。Answer : ___________________________ Note : Не допирајте го со вода ,кога ќе се најде стапалки на позадина,може да се обидете да користите малку влажна влажна крпа да се обиде да ги избрише тоа. Опис : Оваа позадина е Светло absorbant Не-рефлективен Лесна.Не џеб. Ние може да обичај било која големина за вас, исто така може да се печати ја вашата сопствена слика како позадина само слика е доволно јасна. Pls контактирајте со нас ако треба. Виси Вашиот Пад : Користете стеги да се обеси на позадина стојат или позадина за поддршка на системот. Овие немаат пол џеб. Care & Чистење : На backdrops се супер корисник пријателски. Само да влажна крпа со вода. Сите позадина ќе ги испрати со преклопени дадени во пакетот. Постојат два начини за да се избалансираат брчки.Можете да се избегне набори со одржување подолу метод. 1. Пеглање - железо позадина со ниска топлина на пеглање одбор. 2.Roll up - се одвиваат во позадина и да се тркалаат до тоа на 10 метри цевка. Започнете со тркалање на важни страна на сликата на цевка прво. "Се тркалаат и мазна" за секој од 6 инчи. Кога тоа е направено, се постават рамно на теренот. На backdrops не со висока дефиниција, ќе некои заматен вид,па треба далечина да се земе слики. Исто така, многу голем формат на сликите може да се чини малку pixelated кога ќе ја видите одблизу, но јас бидете сигурни дека се погодни само слики кои се користат за капки за да се обезбеди повеќето реални изглед е можно.Ве молиме имајте во предвид дека сите компјутерски екрани се разликуваат во боја калибрација. Производство & Превозот : Сите средини се направени во Кина и се печатени во времето на цел. Ве молиме план за пресврт време на прибл. 3 дена за печатење и превозот. Предмети ќе брод од Кина испратите USPS(освен за мулти цел).Во обично,тоа ќе потрае околу 7-15 дена за да го добие. Тие се испечатени да цел, па се враќа само може да се прифати за оштетените производи.

Подробности

Размер (мм):
Пакет:
ДА
Материал:
Винил
Тип:
Спрей За Боядисана
търговска марка:
CapiSco
Номер На Модела:
GZ10
Стил:
Коледа

Избор на купувачи

Професионален 10x10ft Tye-Die муслиновый сватбен снимков фон, помещение fotografica, новородени фонове за фото студио DM157

92.80 -5 % BGN 88.00

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема за продажба!!!!!!!!!http : / / www.aliexpress.com / store / 1226150Професионални 10 X10ft TyeУмре Муслин свадба фотографски Позадина,камера fotografica,новородените позадини за фото студио DM157Функција : се Направени од издржлив муслин материјал Големина : ( може да се прилагоди ) 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торба Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба .Ние имаме многу & многу дизајни тука(проверете како што е подолу ) , ако имаат интерес во секој еден , само пишете ни кој модел ти треба кога ќе го поставите цел ,тогаш можеме да ги направи како по ваше барање : Специјален дизајн : Повеќе бои за да изберете : Топло внимание : 1, Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика...

Безплатна доставка цветни ретро дървени снимки декори винил цифрови тъкан фотографско студио фон за сватби, детски деца

19.20 -6 % BGN 18.00

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема за продажба!!!!!!!!!Бесплатен превозот шарени ретро дрво фотографија backdrops винил дигитални текстил фото студио позадина за свадба ,бебе децаОпис : Материјал : Дигитални текстил(хемиски влакна, може да биде укината)...

Винил на фона на снимки с дървени подове и бял стенен фон компютър печатни сватбени декори за фото студио MR-1313

20.48 -27 % BGN 15.00

Производство на сликата : (Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина...

Allenjoy снимка на фона на розово момиче Baby Shower количка покана за честване на парти на фона на сърцето роден / а на фотоколл

22.22 -28 % BGN 16.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Allenjoy фон син принц партия Baby Shower златен блясък рожден ден на Короната покана за честване страна на масата фон

38.38 -30 % BGN 27.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Capisco тънък Винил снимка плат компютър печатни детски снимки на профила на Коледна тема фон за фото студио

22.38 -37 % BGN 14.00

Нашиот бренд Capi Sco Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн...

3M*6m ръчно рисувани Муселин снимка backdropsK7004, fotografie achtergronden, цветен фон снимки, фонове за фото студио

87.68 -12 % BGN 77.00

3m*6m Страна се насликани Муслин фото backdrops K7004,fotografie achtergronden,цвет фотографија позадина,позадини за фото студиоФункција : се Направени од издржлив муслин материјал, Големина : 3*6m( може да се прилагоди ) 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торба Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба .Топло внимание : Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика.Исто така разликите во боја може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

Laeacco Tree shape лавица за книги Blackboard Woodenfloor Photography Backgrounds индивидуални фотографски фонове за фото студио

6.38 -6 % BGN 6.00

A B O U T O U R B A C K D R O P S Ние сме професионални производител на фотографија позадина, тим од професионални дизајнери и фотографија студио...

MEHOFOTO пролетни снимки, фонове приказна гора партия снимка фон деца фон за фото студио ПС-077

24.00 -29 % BGN 17.00

Нашиот бренд MEHOFOTO , Ние сме професионални ph о tography ba ckdrop производителот,ние се стремиме да се произведуваат највисок квалитет на производот за вашиот backdrops потреби...

HUAYI слънчоглед фон за студийната фотография детски портрет prop xt5250

16.00 -37 % BGN 10.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, неводоотпорен, мало diaphanoдруги, од нерефлективен, која епогоден за внатрешна употреба...

Laeacco Графити Тухлена Стена Алеята На Сцена За Снимки, Фонове Индивидуални Цифрови Фотографски Фонове За Фото Студио

6.38 -6 % BGN 6.00

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Professional10ft * 20ftTye-Die Muslin photography studio подпори DH316, сватбен фон студио, на фона на снимки

87.68 -12 % BGN 77.00

Professional10ft*20ft TyeУмре Муслин фотографија студио реквизити DH316 ,свадба студио позадина,фотографија позадина Препорачува : Опис : Големина : 10ft*20ft / 3*6m Направени од издржлив муслин материјал 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торбаПримена : Тоа е совршен за секое професионално или аматерски фото снимањето...

MEHOFOTO дюшеме снимки декори зелен тухлена стена снимка фон реколта фон за фото студио ПС-157

24.00 -29 % BGN 17.00

Нашиот бренд MEHOFOTO , Ние сме професионални ph о tography ba ckdrop производителот,ние се стремиме да се произведуваат највисок квалитет на производот за вашиот backdrops потреби...

Laeacco Плюшен Играчка Мечка Детски Децата Цифрова Фотография Фонове Индивидуални Фотографски Фонове За Фото Студио

6.38 -6 % BGN 6.00

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Laeacco Vintage Car Wooden Board Child Portrait Photography Backgrounds Индивидуални Фотографски Фонове За Фото Студио

6.38 -6 % BGN 6.00

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Кейт Снимка фонове графити тухлена стена фон абстрактна шарка фонове детска снимка фон за студио

29.92 -10 % BGN 27.00

Бренд КејтСо цел подобро да ги задоволат потребите на пазарот, Кејт компанија се најде на микрофибер материјал(памук).Ние постојано ќе се разбере потребите на клиентите и да го направите најдобриот позадина крпа.Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим.Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн.Ние може да се според желбите на побарувачката за да се дизајнира уникатен производ позадинаАко ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или email.Молиме забележете : Материјал : микрофибер (дебела крпа,памучна крпа)1 .Секое парче од позадина ќе имаат џеб, pocket е бесплатен,тоа е лесно да се откажам,може да advoid набори.2.Максимална лесна ширина на 300cm;3.Ќе добиете само во позадина без да застане.4.Сите backdrops ќе бидат испратени од страна на укината,бидејќи со подебел материјал без длабоки брчки проблем.Ако ви треба други големина,се чувствуваат слободни да контакт со мене.1...

Коледни зимни фонове червен сняг боке новородено фотографско студио коледни тапети

22.22 -32 % BGN 15.00

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

Allenjoy декори pink Baby Shower Айфеловата кула рожден ден на фона на черно-бяла лента покана празнуват парти коригира

22.22 -28 % BGN 16.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Allenjoy снимка фон Пролет Великден фон красиви жълти нарциси професионален фестивал на фон на снимка

22.22 -32 % BGN 15.00

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

ХУАЙИ великденски яйца фонове великден покривки за маси, украса на великденски фон xt5216

16.00 -37 % BGN 10.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, неводоотпорен, мало diaphanoдруги, од нерефлективен, која епогоден за внатрешна употреба...

Neewer 3 бр 6 фута / 75 см/190 см фотография статив светлинни поставка за студийни комплекти, видео, светлини, софтбоксы, рефлектори и т.н.

59.18 -0 % BGN 59.00

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 13 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.Neewer 3 Парчиња 6ft / 75 инчен / 190cm Фотографија Tripod Светлина се Залага За Студио Колекции,Видео, Светла, Softboxes, Reflectors, итн.Големина : 190 CMОпис : Оваа 6ft / 75" / 190cm светлина застане е изградена од алуминиум, што му дава исклучителна сила за тешки работи.За едноставна складирање и транспорт, стенд паѓаат лесно и е многу лесен за носење.Неговите цврсти заклучување способности се осигура безбедноста на вашата опрема за осветлување кога е во употреба.Во согласност со стандардите за индустријата, оваа трибина ги поддржува сите големи фото опрема, вклучувајќи и reflectors, softboxes, светла, чадори, позадини и многу повеќе.Тоа е совршен застане и за студио и onсајт на употреба!Со 3 парчиња светлина се залага за разни користење и подобра замена.Спецификација : Укината висина : 2ft / 26" / 66cmМаксимална височина : 6ft / 75" / 190cmSpigot : 1 / 4 (треба адаптер за да го конвертирате да 3 / 8)Сегменти : 33 x 6ft / 75" / 190cm Светлина стојат

HUAYI Art тъкан е тъмно-кафява дървена подова фон на снимка за новородени спад на фона на xt-546

16.00 -37 % BGN 10.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, неводоотпорен, мало diaphanoдруги, од нерефлективен, која епогоден за внатрешна употреба...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.