• Новинка
Син На Таблата Снимки На Фона На Новородено Дете Фотосесия Подпори Децата Студио Снимка На Портрет На Произход

Син На Таблата Снимки На Фона На Новородено Дете Фотосесия Подпори Децата Студио Снимка На Портрет На Произход

резултат:
BGN 32.00
BGN 26.00 -19 %

Брой продукти
Налично


За нас
Ние сме професионални фотографија позадина производителот, ние имаме свои фабрика и професионален тим.
Нашите backdrops се главно насочени на новороденчињата, деца, возрасни, празници, родендени, свадби итн.
Нашите дизајнери може да дизајнира различни backdrops според потребите на секој клиент.
Ако ви треба обичај позадина, ве молиме да бидат слободни да контакт u s.
Полиестер ткаенини
Дебели,трајни,светла во боја,подобро печатење квалитет.
Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.
Тоа е совршен избор за фотографи.
Answer : ___________________________ Note : Полиестер може да се мијат,нема да исчезнат.Можете да ги користите во / на отворено.
Оксфорд ткаенина
Релативно тенок (исто така трајни),поевтини од полиестер позадина.
Може да се перат и пеглаат да се отстрани набори.
Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.
Винил материјал
Тенка (исто така трајни),лесни,поевтини од полиестер позадина.
Тоа е погоден за еднократна употреба(како што се роденден),семејство фотографи
Ако ја најдете стапалки на позадина,можете да користите малку влажна влажна крпа за да ги избрише тоа.
Answer : ___________________________ Note : НЕ дозволувајте винил позадина допир со вода.

Истиот слика во различни монитори ќе покаже различна боја ефекти.
Поради materialor користи или сликовно мастило во различни серии,позадина печатени ќе имаат мала разлика во бојата.
Ве молиме да се купи со претпазливост, ако вие не може да го прифати ова.
П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер?
А :
Винил за ткаенини :
Тенки & лесни;
Не е водоотпорен;
Може да се користи само за внатрешна фотографија;
Обично се за еднократна употреба;
Максимална лесна ширина е 300cm;
(Другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced )
Оксфорд ткаенина :
Во споредба со полиестер,тоа е релативно тенок;
Поевтина од полиестер;
Максимална лесна ширина на 300cm;
Може да се перат и пеглаат;
Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;
Економска цена, Подобар квалитет!
Полиестер ткаенини :
Подебел;
Максимална лесна ширина на 300cm;
Може да се перат и пеглаат;
(За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.)
Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;
Може да се користат и чуваат за долго време;
П : Како да го отстраните набори?
A : Можете да висат позадина или да ја заврши на цевка за да се намали набори.
За винил позадина,може да се пегла на задната страна со ниска температура за да се отстрани или да се намали набори,но ве молам не пегла на предната страна или нека позадина допир со вода,затоа што тоа ќе ја уништи позадина. За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани на набори.
П : Како можам да ги прилагодите на позадина на продажба ?
A : Можете да ги испратите на сопствени информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас.Ако сте задоволни со дизајн, можете да изберете големина сакате и плаќаат на производот страница. Потоа ние ќе се произведе финален дизајн за вас.
П : Како можам да се прилагодите на позадина не е на продажба?
A : Можете да го испратите со висока резолуција на слика и големината на нашата служба за корисници преку Разговор или Цел Пораки, тогаш нашата дизајнер ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас.

Подробности

Размер (мм):
100x150cm винил, 150x220cm полиестер, 150x220cm Оксфорд, 150x220cm винил, 180x300cm винил, 200x300cm винил, 240x360cm винил, 240x300cm винил
Пакет:
ДА
Тип:
Спрей За Боядисана
търговска марка:
комофото
Стил:
Деца
Номер На Модела:
S-1245
Материал:
Винил, Оксфорд, Полиестер
Държава производител:
Китай
Начини На Доставка:
Epacket, DHL, CNE, Въздушна поща стълб кит, etc.
да се прилага:
фотографско студио, парти, сватба и т.н.
време за доставка:
7-60 дни( в зависимост от държавата )
Предмет на:
фон за снимки на леглото
Размер:
Sizes from selection or customized
Като време:
2-4 работни дни

Избор на купувачи

Capisco тънък Винил снимка плат компютър печатни детски снимки на профила на Коледна тема фон за фото студио

22.38 -37 % BGN 14.00

Нашиот бренд Capi Sco Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн...

Laeacco Vintage Car Wooden Board Child Portrait Photography Backgrounds Индивидуални Фотографски Фонове За Фото Студио

6.38 -6 % BGN 6.00

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Scenic For Wedding Рибка Photography Background Pink Flower New Fabric Flannel Backgrounds for Children photo studio CM5917

16.00 -12 % BGN 14.00

Топло Совет : Бесплатен превозот е најекономичната express,но ова малку подолго време за транспорт,Ако ум за ова,ве молиме внимателен избор или контактирајте со нас да се повикаат беше оставено express...

Allenjoy снимка фон Пролет Великден фон красиви жълти нарциси професионален фестивал на фон на снимка

22.22 -32 % BGN 15.00

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

Кейт Снимка фонове графити тухлена стена фон абстрактна шарка фонове детска снимка фон за студио

29.92 -10 % BGN 27.00

Бренд КејтСо цел подобро да ги задоволат потребите на пазарот, Кејт компанија се најде на микрофибер материјал(памук).Ние постојано ќе се разбере потребите на клиентите и да го направите најдобриот позадина крпа.Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим.Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн.Ние може да се според желбите на побарувачката за да се дизајнира уникатен производ позадинаАко ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или email.Молиме забележете : Материјал : микрофибер (дебела крпа,памучна крпа)1 .Секое парче од позадина ќе имаат џеб, pocket е бесплатен,тоа е лесно да се откажам,може да advoid набори.2.Максимална лесна ширина на 300cm;3.Ќе добиете само во позадина без да застане.4.Сите backdrops ќе бидат испратени од страна на укината,бидејќи со подебел материјал без длабоки брчки проблем.Ако ви треба други големина,се чувствуваат слободни да контакт со мене.1...

Allenjoy снимка на фона на розово момиче Baby Shower количка покана за честване на парти на фона на сърцето роден / а на фотоколл

22.22 -28 % BGN 16.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

LIFE, MAGIC BOX, безшевни, без бръчки моющийся полиестер Photo Drop Background плътни цветове зелен фон зелен фон

35.20 -26 % BGN 26.00

Здраво драги пријатели, ова е Ејми Во овој магазин, јас прикажува различни нови материјали што е подобро за фотографија во позадина...

Kate 200X300CM Деца цветя снимков фон сватба пеперуда снимка на фона природата младеж момиче произход

54.38 -1 % BGN 54.00

Молиме забележете : Прво : 1.Нашиот сите производи се печатени со микрофибер (густа ткаенина,памук)(перат,брчки слободни,повторна употреба)...

Винил на фона на снимки с дървени подове и бял стенен фон компютър печатни сватбени декори за фото студио MR-1313

20.48 -27 % BGN 15.00

Производство на сликата : (Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина...

MEHOFOTO пролетни снимки, фонове приказна гора партия снимка фон деца фон за фото студио ПС-077

24.00 -29 % BGN 17.00

Нашиот бренд MEHOFOTO , Ние сме професионални ph о tography ba ckdrop производителот,ние се стремиме да се произведуваат највисок квалитет на производот за вашиот backdrops потреби...

150x220 см тънък винил плат снимки, фонове компютърен печат на снимки фонове тухлена стена, декори за фото студио S1088

36.80 -27 % BGN 27.00

Материјал : Сликовно платно(винил крпа)Материјал Тежина : 120 GSM.тип : дигитално печатењеКарактеристики : Светло absorbant , Нерефлективен не џеб ,компјутерот печатен за реализам.За : свадба, возрасни, деца, празник партија, комерцијална работа , реклама екранот итн.Референтна слика : (позадина се користи за да се симулираат реалните сценографијата)Ако ви се допаѓа сликата,напишете го бројот.остави порака до мене.(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина...

HUAYI слънчоглед фон за студийната фотография детски портрет prop xt5250

16.00 -37 % BGN 10.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, неводоотпорен, мало diaphanoдруги, од нерефлективен, која епогоден за внатрешна употреба...

Laeacco Графити Тухлена Стена Алеята На Сцена За Снимки, Фонове Индивидуални Цифрови Фотографски Фонове За Фото Студио

6.38 -6 % BGN 6.00

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Allenjoy декори pink Baby Shower Айфеловата кула рожден ден на фона на черно-бяла лента покана празнуват парти коригира

22.22 -28 % BGN 16.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Neewer 6 x 9 фута / 1,8 x 2,8 м фотографско студио, винил сгъване на фон, фон за снимки, видео и телевизия, Бял

33.58 -5 % BGN 32.00

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 13 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.Бесплатен ПревозотNeewer 6 x 9 ft / x 1.8 2.8 m Фото Студио Расклопна Винил Позадина Позадина за Фотографија,Видео и Телевизија,Бела Опис : 6 x 9 ft / x 1.8 2.8 m Позадина, совршен за телевизија, видео продукција и дигитална фотографија.Добро cuted и мазни рабови, погодно да биде обвиткан или обесени.Изработена од винил, мала тежина и лесно да се избриша чисти.Еден дел лесна дизајн, добар вертикална смисла и издржливи.Спецификација : Еден Дел Лесна ДизајнГолемина : 6 x 9 ft / x 1.8 2.8 mБоја : БелаМатеријал : винилПакет содржина : 1* 6 x 9 ft / x 1.8 2.8 m Фотографија ПозадинаAnswer : ___________________________ NOTE : Позадина Стои не се вклучени !Слики :

Professional10ft * 20ftTye-Die Muslin photography studio подпори DH316, сватбен фон студио, на фона на снимки

87.68 -12 % BGN 77.00

Professional10ft*20ft TyeУмре Муслин фотографија студио реквизити DH316 ,свадба студио позадина,фотографија позадина Препорачува : Опис : Големина : 10ft*20ft / 3*6m Направени од издржлив муслин материјал 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торбаПримена : Тоа е совршен за секое професионално или аматерски фото снимањето...

Винил на фона на снимки с дървени подове и жълто тухлена фон на стената компютър печатни сватбени декори за фото студио MR-1584

20.48 -32 % BGN 14.00

Производство на сликата : (Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина...

3M*6m ръчно рисувани Муселин снимка backdropsK7004, fotografie achtergronden, цветен фон снимки, фонове за фото студио

87.68 -12 % BGN 77.00

3m*6m Страна се насликани Муслин фото backdrops K7004,fotografie achtergronden,цвет фотографија позадина,позадини за фото студиоФункција : се Направени од издржлив муслин материјал, Големина : 3*6m( може да се прилагоди ) 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торба Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба .Топло внимание : Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика.Исто така разликите во боја може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.