• Новинка
Viltrox помещение спускане на затвора дистанционно управление за Canon 77D 5D Mark IV Nikon D800 D90 Sony A6000 Panasonic, Olympus, Fujifilm DSLR

Viltrox помещение спускане на затвора дистанционно управление за Canon 77D 5D Mark IV Nikon D800 D90 Sony A6000 Panasonic, Olympus, Fujifilm DSLR

резултат:
BGN 10.66
BGN 10.00 -6 %

Брой продукти
Налично


Viltrox Камера Shutter Ослободување Далечински Управувач за Canon 77 D 5 D Mark IV Nikon D800 D90 Sony A6000 Panasonic Олимп Fujifilm dslr фото
Се минимизираат Вибрациите како што се снимање. Корисна за фотографирање на предмети кои е тешко да се пријде. Лесна контрола shutter за Долго време на изложеност. Кабел должина : 0.9 метри апсолутно е поевтино во споредба со скапи Канон далечински кабелот. Мини големина за да се земе, мала тежина Елегантен дизајн, одличен квалитет
Одговараат за :
Ц1
CANON Powershot G10/G11/G12
Canon EOS 80 D/77 D/70 D/60 D/60 Da/800 D/760 D/750 D/700 D/650 D/600 D/550 D/500 D/450 D/200 D/100 D/1300 D/1200 D/1100 D/1000 D/M5/M6
Canon EOS 300
Canon EOS 300 V
Canon EOS 50 E
Canon EOS 50
Canon EOS 33
Canon EOS 30
Canon sx50hs
Pentax K10 D/K110 D/K100 D/K20 D/K200 D/КМ/Cs205
Pentax *ist D/DS/DS2/DL/DL2/K10
Pentax MZ-6, MZ-L, ZX-L
Pentax K5
Hasselblad H/H1/Х2/H2 D/H1 D
Contax 645/Nl/Nx/N/Digital/LA-50
Samsung GX-20 GX-10 GX-1 L GX-1 S
C3
Canon EOS-1 D X Mark II / 1 D X / 1 Ds Mark III / 1 Ds Mark II / 1 Ds / 1 D Mark IV / 1 D Mark III / 1 D Mark II N / 1 D Mark II / 1 D / EOS D2000 / 5 D Mark IV / 5 D Mark III / 5 DS / 5 DS R / 5 D Mark II / 5 D / 6 D Mark II / 6 D / 7 D Mark II / 7 D / 50 D / 40 D / 30 D / 20 D / 10 D / D60 / D30 / EOS-1 V / EOS-3
Canon EOS Филм SLR : 1 V/1 VHS/3
Кодак : DSC-530
N1
Nikon D850/D5/D500/D810 A/D810/D800/D800 E/D700/D300/D200/D3 S/D300 S/D3 X/Д3/ D2 Xs /D2 Hs/ D1/ D1h / D1x /D4/ D2 / D2 H / D2 Hs / D2 X/ F6/ F5/F100/ F90 / F90x/N90 / N90x Кодак DCS Про 14n DCS620 FUJIFILM S3 Pro/S5 Про N3 Nikon D90/D7500/D5600/Df/D90/D5000/D5100/D5200/D3100/D3200/D3300/D7000/D600/D7100/D7200/D610/D5300/D5500/D750/D3300/ D5500/ D7200 S1 Sony Алфа A99 II(ILCA-99 M2)/A77 II(ILCA-77 M2)/ A900/A850/ A700/A580/ A560/ A550/A450/ A350/A300/A200/ A100/A77/SLT-A65/SLT-A57/SLT-A55/SLT-A37/SLT-A35/SLT-A33 . Коника Minolta dslr фото Maxxum/Dynax /Алфа 7 D/5 D/Dimage А2/А1/7 Hi/7i/7/5. Филм SLR фото апарати 9/7/4/9xi/7xi/5xi/800si/700si/600si/500si/XTSi/HTSi Плус/STS. S2 Sony A9/A7 Riii/RX10 M4/A6500/ A6300/ ILCE-6000(A6000) / A5100/ A5000/ ILCE-7 S(A7s) /A7 SII/ ILCE-7 R(A7r) /A7 Rii /ILCE-7(A7) /A7ii /A7m2/ A3000/ NEX-3 N/ A58/ HX50/ HX60 /HX300/ HX400/ RX100 M2(RX100 II) /RX100 M3(RX100 III) /RX100 M4/ RX100 M5 FUJIFILM FUJIFILM X-PRO2/X70/X-Т1/X-T10/X100 T/X-А2/X-М1/XQ2/X-Е2
Пакет листата :
1 x shutter ослободување на кабел

Подробности

Цвят:
За Canon C1, За Canon C3, За Nikon N1, Nikon N3, За Sony S1, За Sony S2, За Fujifilm
търговска марка:
ВИЛТРОКС
Пакет:
ДА
Съвместим Марка:
CANON, Sigma, Panasonic, Olympus, Pentax, Samsung, NIKON, Sony, Minolta
Тип:
Тел
Номер На Модела:
SR

Избор на купувачи

MEHOFOTO дюшеме снимки декори зелен тухлена стена снимка фон реколта фон за фото студио ПС-157

24.00 -29 % BGN 17.00

Нашиот бренд MEHOFOTO , Ние сме професионални ph о tography ba ckdrop производителот,ние се стремиме да се произведуваат највисок квалитет на производот за вашиот backdrops потреби...

NeoBack Yellow Lemon Photography Backgrounds Детски Фонове Фотографско Студио Модерен Модел Снимков Фон P0828

20.78 -33 % BGN 14.00

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 GSMТип : Печатени позадинаГолемина на : Тенка Винил3x5ft(90x150cm)5x5ft(150x150cm)5x7ft(150x220cm)5x10ft(150x300cm)6x9ft(180x270cm)6x10ft(180x300cm)6x12ft(180x360cm)8x12ft(240x360cm)Премиум Ткаенина3x5ft(90x150cm)5x7ft(150x220cm)6.5x10ft(200x300cm)10x10ft(300x300cm)10x13.5ft(300x400cm)10x16.5ft(300x500cm)Карактеристики : Светлина absorbant, Неreflective PrintedМала тежина, Свитлива и ПреносливЛесно да се откажам straightly или природноЛесна, Еден целосен делНе Навремено Слободни, висат железо или да ги отстраните брчкитеПакет Детали : 1 плик1 позадинаВниманието : Боја може да има мала разлика.Реквизитите во сликите не се вклучени, освен ако не е наведено.Редовни големини се прикажани во опции, custom sizes треба да контактирате со нас пред ставање на налози.Големината Референци : Важно Известување!Ние не сме одговорни за било каква должност тарифи на дестинација на царинската управа...

3M*6m ръчно рисувани Муселин снимка фонове K6206, фотографско студио, подпори дете, снимка за фон, фон за фото студио

87.68 -12 % BGN 77.00

3m*6m Страна се насликани Муслин фото backdrops K6206,фото студио реквизити бебе ,фотографија позадина,позадини за фото студиоФункција : се Направени од издржлив муслин материјал, Големина : 3*6m( може да се прилагоди ) 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торба Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба .Топло внимание : Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика.Исто така разликите во боја може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

Scenic For Wedding Рибка Photography Background Pink Flower New Fabric Flannel Backgrounds for Children photo studio CM5917

16.00 -12 % BGN 14.00

Топло Совет : Бесплатен превозот е најекономичната express,но ова малку подолго време за транспорт,Ако ум за ова,ве молиме внимателен избор или контактирајте со нас да се повикаат беше оставено express...

Коледни зимни фонове червен сняг боке новородено фотографско студио коледни тапети

22.22 -32 % BGN 15.00

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

Allenjoy декори pink Baby Shower Айфеловата кула рожден ден на фона на черно-бяла лента покана празнуват парти коригира

22.22 -28 % BGN 16.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Професионален 10x10ft Tye-Die муслиновый сватбен снимков фон, помещение fotografica, новородени фонове за фото студио DM157

92.80 -5 % BGN 88.00

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема за продажба!!!!!!!!!http : / / www.aliexpress.com / store / 1226150Професионални 10 X10ft TyeУмре Муслин свадба фотографски Позадина,камера fotografica,новородените позадини за фото студио DM157Функција : се Направени од издржлив муслин материјал Големина : ( може да се прилагоди ) 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торба Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба .Ние имаме многу & многу дизајни тука(проверете како што е подолу ) , ако имаат интерес во секој еден , само пишете ни кој модел ти треба кога ќе го поставите цел ,тогаш можеме да ги направи како по ваше барање : Специјален дизајн : Повеќе бои за да изберете : Топло внимание : 1, Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика...

Laeacco Plane Farmland Cloud Children Scene Photography Backgrounds Индивидуални Фотографски Фонове За Фото Студио

6.38 -6 % BGN 6.00

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

150x220 см тънък винил плат снимки, фонове компютърен печат на снимки фонове тухлена стена, декори за фото студио S1088

36.80 -27 % BGN 27.00

Материјал : Сликовно платно(винил крпа)Материјал Тежина : 120 GSM.тип : дигитално печатењеКарактеристики : Светло absorbant , Нерефлективен не џеб ,компјутерот печатен за реализам.За : свадба, возрасни, деца, празник партија, комерцијална работа , реклама екранот итн.Референтна слика : (позадина се користи за да се симулираат реалните сценографијата)Ако ви се допаѓа сликата,напишете го бројот.остави порака до мене.(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина...

Laeacco Графити Тухлена Стена Алеята На Сцена За Снимки, Фонове Индивидуални Цифрови Фотографски Фонове За Фото Студио

6.38 -6 % BGN 6.00

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

HUAYI слънчоглед фон за студийната фотография детски портрет prop xt5250

16.00 -37 % BGN 10.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, неводоотпорен, мало diaphanoдруги, од нерефлективен, која епогоден за внатрешна употреба...

LIFE, MAGIC BOX, безшевни, без бръчки моющийся полиестер Photo Drop Background плътни цветове зелен фон зелен фон

35.20 -26 % BGN 26.00

Здраво драги пријатели, ова е Ејми Во овој магазин, јас прикажува различни нови материјали што е подобро за фотографија во позадина...

Laeacco Плюшен Играчка Мечка Детски Децата Цифрова Фотография Фонове Индивидуални Фотографски Фонове За Фото Студио

6.38 -6 % BGN 6.00

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

NeoBack тънък винил плат новороденото дете на фона на снимки на децата фонове студио печат на снимка фонове B0068

20.78 -33 % BGN 14.00

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 GSMТип : Печатени позадинаГолемина на : 3x5ft(90x150cm)5x7ft(150x220cm)5x10ft(150x300cm)6x9ft(180x270cm)6x12ft(180x360cm)Карактеристики : Светлина absorbant, Неreflective PrintedМала тежина, Свитлива и ПреносливЛесно да се откажам straightly или природноЛесна, Еден целосен делНе Навремено Слободни, висат железо или да ги отстраните брчкитеПакет Детали : 1 плик1 позадинаВниманието : Боја може да има мала разлика.Реквизитите во сликите не се вклучени, освен ако не е наведено.Редовни големини се прикажани во опции, custom sizes треба да контактирате со нас пред ставање на налози.Големината Референци : Важно Известување!Ние не сме одговорни за било каква должност тарифи на дестинација на царинската управа...

3M*4m ръчно рисувани живописни Муселин снимка backgroundropsk0033fotografie achtergronden, фон за снимки,фонове за фото студио

73.60 -12 % BGN 65.00

3m*4m Страна се насликани сценско Муслин фото backdrops K0033fotografie achtergronden,фотографија позадина,позадини за фото студиоФункција : се Направени од издржлив муслин материјал Големина : 3m*4m( може да се прилагоди ) 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торба Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба .Топло внимание : Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика.Исто така разликите во боја може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

Professional10ft * 20ftTye-Die Muslin photography studio подпори DH316, сватбен фон студио, на фона на снимки

87.68 -12 % BGN 77.00

Professional10ft*20ft TyeУмре Муслин фотографија студио реквизити DH316 ,свадба студио позадина,фотографија позадина Препорачува : Опис : Големина : 10ft*20ft / 3*6m Направени од издржлив муслин материјал 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торбаПримена : Тоа е совршен за секое професионално или аматерски фото снимањето...

Allenjoy професионална фотография на фона на пролетни водопади в близост до прозрачни езера, национален парк фон оригинален дизайн фотоколл

22.22 -32 % BGN 15.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

ХУАЙИ великденски яйца фонове великден покривки за маси, украса на великденски фон xt5216

16.00 -37 % BGN 10.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, неводоотпорен, мало diaphanoдруги, од нерефлективен, која епогоден за внатрешна употреба...

HUAYI Blue дървени дъски снимка на новороденото фон XT5251

16.00 -37 % BGN 10.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, неводоотпорен, мало diaphanoдруги, од нерефлективен, која епогоден за внатрешна употреба...

Allenjoy фон син принц партия Baby Shower златен блясък рожден ден на Короната покана за честване страна на масата фон

38.38 -30 % BGN 27.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

декорация на дома снимка фон партия индивидуални децата новородено Сватба на Деня на Свети Валентин фон за фото студио F-1944

15.98 -25 % BGN 12.00

Спецификација : ■ 100% сосема нов и висок квалитет ■ Материјал : крпа(Винил Материјал) ■ Боја : како на сликата покаже ■ Големина : 150cm* 210cm (W*L) ■ За професионална фотографија или партија, богата сцена, може да се променат во секое време ■ боја на позадината е јасна, убава, има одредени уметнички ефект ■ Виткање, мала тежина, мали окупираниот простор, лесен за складирање и за носење ■ Објекти ќе бидат светлина и преносни, што го прави лесно да се спушти слушалката на позадина поддршка ■ Помош на серија на високотехнолошки дигитални производство на опрема внимателно направени дигитални слики инкџет слики Пакет се Вклучени : ■ 1x Фотографија Позадина Забелешка : ■ Со цел да се олесни транспорт и пакување, ќе биде укината крпа позадина пратки, што резултира во creased; ■ не грижете се, не влијаат да се користи, метод за обновување, како што следува : ■ 1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.