• Новинка
MEHOFOTO дюшеме снимки декори зелен тухлена стена снимка фон реколта фон за фото студио ПС-157

MEHOFOTO дюшеме снимки декори зелен тухлена стена снимка фон реколта фон за фото студио ПС-157

резултат:
BGN 24.00
BGN 17.00 -29 %

Брой продукти
Налично


Нашиот бренд MEHOFOTO , Ние сме професионални ph о tography ba ckdrop производителот,ние се стремиме да се произведуваат највисок квалитет на производот за вашиот backdrops потреби. Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим. Нашите производи се примарно насочени кон свадба,новороденче,деца,фото кабина,бебето тушеви,graduations,партии и повеќе,исто така, совршен за телевизија,видео продукција и дигитални шоу,големи билборд photogr aphy. Ние може да се според желбите на побарувачката за да дизајнираат уникатна позадина производ. Нашите производи вклучуваат Полиестер Платно Backdrops, waterproo f анти-УВ,Платно Позадина, Гума кат, Ол г господар муслин, како и прифатлива Винил Крпа Backdrops. Ние не ОЕМ,ODM и Други кориснички Tradeshow наредби. Ние нудиме широк спектар на позадина материјали со сопствени стилови и големини, за да изберете од. Ако имаш конкретни големината потреби,било од нашите средини може да се нарача custom-големина ве молиме слободно контактирајте со нас.
Материјал
Полиестер платно;На сликата е јасна,реална,Стерео смисла е силна,Тоа е совршен за сите професионални или приватна фотографија
Карактеристики
Стр olyester : споредуваат со хартија и текстил ba ckdrop,полиестер е водоотпорен,дебели,трајни,светла во боја,лесна и winkle слободни. Максимална лесна ширина на 300cm. Може да се користи повеќе пати. Заврши по сите рабови за да се спречи солзи. Високо ефективни.
Совршена декорација за p hoto позадина,свадба,новороденче,деца,фото кабина,бебето тушеви,graduations,партии и повеќе,исто така, совршен за телевизија,видео продукција и дигитални шоу,големи билборд phot ography.
Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење. Тоа може да биде укината за лесно носење,можете да го користите надвор,тоа е префериран избор за фотографи.
Еве начин да го отстраните брчките :
За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.
Материјал
Т hin - Винил ( Стр ictorial текстил ) ;H igh резолуција и квалитет и не е лесно да исчезнат;Тоа може да се избрише со w атирови,лесно да се задржи clea n.
Функција s
Винил,На pictur e е јасна,реална,Стерео смисла е силна . Максимална лесна ширина на 300c m , меки,лесни, Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е солза доказ , Не вода доказ,Може да се користи само за внатрешна фотографија,Па тоа е Повеќе погоден за еднократна употреба. Лесно да се откажам straightly или природно.
како роденден par парти,семејството стр hotographers..
Answer : ___________________________ Note : Не допирајте го со вода, кога ќе се најде стапалки на backdr оп, можете да се обидете да користите малку влажна влажна крпа да се обиде да ги избрише тоа.
Еве начин да го отстраните брчките :
1) се Тркалаат до цврсто со еден цилиндар за 3-4 d ays,тоа ќе биде во ред.
2) Топлински со пареа железо на задната страна од објектот,Ако е потребно,ве молиме железо задната површина со пареа железо, но не се исуши железо.тогаш тоа ќе биде мазна повторно.
Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост.
Ве молиме имајте во предвид
1.компјутерски екрани се различни во боја корекција,суптилни боја разликата е нормално.
2.Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика.
3.Со цел да се fac ilitate tran сп локација и пакување,ќе биде укината позадина пратки што резултира во creased.
Не грижете се,не влијаат да се користи.
Фотографија
Користејќи серија на високо-технолошки дигитални производство на опрема внимателно направени дигитални слики i n k je t слики.

Подробности

Размер (мм):
Винил-1.5x2.2m, винил-1.5x3m, винил-1.8x2.5m, винил-1.8x3m, винил-2.5x2.5m, винил-2.5x3.6m, винил-2.5x4.5m, Поли-1.5x2.2m, Поли-1.5x3m, Поли-1.8x3m, Поли-2.5x3m, Поли-3x5m, Поли-3x6m, джоб, отвор, под наем, митническо
Пакет:
ДА
Номер На Модела:
ЛВ-157
Стил:
Етап
търговска марка:
MEHOFOTO
Тип:
изчислени са отпечатани
Материал:
Тънък Винил И Полиестер
Тема:
дървена фон
Размер (мм):
Подгонянный към всеки размер
персонални:
текст или дизайн
да се прилага:
снимка на фотографско студио, парти, тържество
Максимална ширина:
300 см(10 фута) непрекъснато
Съдържанието На Изображението :
Семейно Изкуство Ретро Снимка

Избор на купувачи

Най-добрите оферти 5x7ft винил Vintage Retro Red Photo Photography background Studio Background Prop

17.70 -4 % BGN 17.00

Ние нудиме попуст за големо количество Добредојдовте да контактирате со нас!Лесен, лесен за складирање и за носење;За фотографија, партии, барови, итн : Боја верност, водоотпорен, уметнички ефект.Забелешка : за да се олесни транспорт и пакување, ќе биде укината крпа позадина пратки, што резултира во creased;Не грижете се, не влијаат да се користи, метод за обновување, како што следува : Крпа материјал, може да се користи на пареа железо,притискање на back;Roll up цврсто со еден цилиндар, и чекање за 34 дена.Материјал : ВинилБоја : Фото БојаГолемина : 0.9 1.5 x У / 3 x 5 ftМодел Стил : Ретро прекина темно црвенаКоличина : 1 BucПакет Содржина : 1 x Фотографија ПозадинаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Слънчевата Светлина През Прозореца Интериор Сватбена Фотография Фон Цветя Завеси, Полилей, Фотографско Студио, Фонове Дървен Под

40.00 -20 % BGN 32.00

За насНие сме професионални фотографија позадина производителот, ние имаме свои фабрика и професионален тим.Нашите backdrops се главно насочени на новороденчињата, деца, возрасни, празници, родендени, свадби итн.Нашите дизајнери може да дизајнира различни backdrops според потребите на секој клиент.Ако ви треба обичај позадина, ве молиме да бидат слободни да контакт u s.Полиестер ткаениниДебели,трајни,светла во боја,подобро печатење квалитет.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Тоа е совршен избор за фотографи.Answer : ___________________________ Note : Полиестер може да се мијат,нема да исчезнат.Можете да ги користите во / на отворено.Оксфорд ткаенинаРелативно тенок (исто така трајни),поевтини од полиестер позадина.Може да се перат и пеглаат да се отстрани набори.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Винил материјалТенка (исто така трајни),лесни,поевтини од полиестер позадина.Тоа е погоден за еднократна употреба(како што се роденден),семејство фотографиАко ја најдете стапалки на позадина,можете да користите малку влажна влажна крпа за да ги избрише тоа.Answer : ___________________________ Note : НЕ дозволувајте винил позадина допир со вода.​Истиот слика во различни монитори ќе покаже различна боја ефекти.Поради materialor користи или сликовно мастило во различни серии,позадина печатени ќе имаат мала разлика во бојата.Ве молиме да се купи со претпазливост, ако вие не може да го прифати ова.П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер?А : Винил за ткаенини : Тенки & лесни;Не е водоотпорен;Може да се користи само за внатрешна фотографија;Обично се за еднократна употреба;Максимална лесна ширина е 300cm;(Другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced )Оксфорд ткаенина : Во споредба со полиестер,тоа е релативно тенок;Поевтина од полиестер;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Економска цена, Подобар квалитет!Полиестер ткаенини : Подебел;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;(За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.)Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Може да се користат и чуваат за долго време;П : Како да го отстраните набори?A : Можете да висат позадина или да ја заврши на цевка за да се намали набори.За винил позадина,може да се пегла на задната страна со ниска температура за да се отстрани или да се намали набори,но ве молам не пегла на предната страна или нека позадина допир со вода,затоа што тоа ќе ја уништи позадина...

Kate 200X300CM Деца цветя снимков фон сватба пеперуда снимка на фона природата младеж момиче произход

54.38 -1 % BGN 54.00

Молиме забележете : Прво : 1.Нашиот сите производи се печатени со микрофибер (густа ткаенина,памук)(перат,брчки слободни,повторна употреба)...

Allenjoy декори pink Baby Shower Айфеловата кула рожден ден на фона на черно-бяла лента покана празнуват парти коригира

22.22 -28 % BGN 16.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

NeoBack тънък винил плат новороденото дете на фона на снимки на децата фонове студио печат на снимка фонове B0068

20.78 -33 % BGN 14.00

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 GSMТип : Печатени позадинаГолемина на : 3x5ft(90x150cm)5x7ft(150x220cm)5x10ft(150x300cm)6x9ft(180x270cm)6x12ft(180x360cm)Карактеристики : Светлина absorbant, Неreflective PrintedМала тежина, Свитлива и ПреносливЛесно да се откажам straightly или природноЛесна, Еден целосен делНе Навремено Слободни, висат железо или да ги отстраните брчкитеПакет Детали : 1 плик1 позадинаВниманието : Боја може да има мала разлика.Реквизитите во сликите не се вклучени, освен ако не е наведено.Редовни големини се прикажани во опции, custom sizes треба да контактирате со нас пред ставање на налози.Големината Референци : Важно Известување!Ние не сме одговорни за било каква должност тарифи на дестинација на царинската управа...

Laeacco Графити Тухлена Стена Алеята На Сцена За Снимки, Фонове Индивидуални Цифрови Фотографски Фонове За Фото Студио

6.38 -6 % BGN 6.00

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Allenjoy фон за фото студио акварел мек розово венчелистче цвете Свети Валентин Ден на пролетта на фона дизайн фотоколл

22.22 -32 % BGN 15.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Neewer 6 x 9 фута / 1,8 x 2,8 м фотографско студио, винил сгъване на фон, фон за снимки, видео и телевизия, Бял

33.58 -5 % BGN 32.00

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 13 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.Бесплатен ПревозотNeewer 6 x 9 ft / x 1.8 2.8 m Фото Студио Расклопна Винил Позадина Позадина за Фотографија,Видео и Телевизија,Бела Опис : 6 x 9 ft / x 1.8 2.8 m Позадина, совршен за телевизија, видео продукција и дигитална фотографија.Добро cuted и мазни рабови, погодно да биде обвиткан или обесени.Изработена од винил, мала тежина и лесно да се избриша чисти.Еден дел лесна дизајн, добар вертикална смисла и издржливи.Спецификација : Еден Дел Лесна ДизајнГолемина : 6 x 9 ft / x 1.8 2.8 mБоја : БелаМатеријал : винилПакет содржина : 1* 6 x 9 ft / x 1.8 2.8 m Фотографија ПозадинаAnswer : ___________________________ NOTE : Позадина Стои не се вклучени !Слики :

Laeacco Tree shape лавица за книги Blackboard Woodenfloor Photography Backgrounds индивидуални фотографски фонове за фото студио

6.38 -6 % BGN 6.00

A B O U T O U R B A C K D R O P S Ние сме професионални производител на фотографија позадина, тим од професионални дизајнери и фотографија студио...

Allenjoy снимка фон Пролет Великден фон красиви жълти нарциси професионален фестивал на фон на снимка

22.22 -32 % BGN 15.00

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

NeoBack Yellow Lemon Photography Backgrounds Детски Фонове Фотографско Студио Модерен Модел Снимков Фон P0828

20.78 -33 % BGN 14.00

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 GSMТип : Печатени позадинаГолемина на : Тенка Винил3x5ft(90x150cm)5x5ft(150x150cm)5x7ft(150x220cm)5x10ft(150x300cm)6x9ft(180x270cm)6x10ft(180x300cm)6x12ft(180x360cm)8x12ft(240x360cm)Премиум Ткаенина3x5ft(90x150cm)5x7ft(150x220cm)6.5x10ft(200x300cm)10x10ft(300x300cm)10x13.5ft(300x400cm)10x16.5ft(300x500cm)Карактеристики : Светлина absorbant, Неreflective PrintedМала тежина, Свитлива и ПреносливЛесно да се откажам straightly или природноЛесна, Еден целосен делНе Навремено Слободни, висат железо или да ги отстраните брчкитеПакет Детали : 1 плик1 позадинаВниманието : Боја може да има мала разлика.Реквизитите во сликите не се вклучени, освен ако не е наведено.Редовни големини се прикажани во опции, custom sizes треба да контактирате со нас пред ставање на налози.Големината Референци : Важно Известување!Ние не сме одговорни за било каква должност тарифи на дестинација на царинската управа...

Allenjoy професионална фотография на фона на пролетни водопади в близост до прозрачни езера, национален парк фон оригинален дизайн фотоколл

22.22 -32 % BGN 15.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Професионален 10x10ft Tye-Die муслиновый сватбен снимков фон, помещение fotografica, новородени фонове за фото студио DM157

92.80 -5 % BGN 88.00

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема за продажба!!!!!!!!!http : / / www.aliexpress.com / store / 1226150Професионални 10 X10ft TyeУмре Муслин свадба фотографски Позадина,камера fotografica,новородените позадини за фото студио DM157Функција : се Направени од издржлив муслин материјал Големина : ( може да се прилагоди ) 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торба Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба .Ние имаме многу & многу дизајни тука(проверете како што е подолу ) , ако имаат интерес во секој еден , само пишете ни кој модел ти треба кога ќе го поставите цел ,тогаш можеме да ги направи како по ваше барање : Специјален дизајн : Повеќе бои за да изберете : Топло внимание : 1, Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика...

LIFE, MAGIC BOX, безшевни, без бръчки моющийся полиестер Photo Drop Background плътни цветове зелен фон зелен фон

35.20 -26 % BGN 26.00

Здраво драги пријатели, ова е Ејми Во овој магазин, јас прикажува различни нови материјали што е подобро за фотографија во позадина...

Кейт Снимка фонове графити тухлена стена фон абстрактна шарка фонове детска снимка фон за студио

29.92 -10 % BGN 27.00

Бренд КејтСо цел подобро да ги задоволат потребите на пазарот, Кејт компанија се најде на микрофибер материјал(памук).Ние постојано ќе се разбере потребите на клиентите и да го направите најдобриот позадина крпа.Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим.Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн.Ние може да се според желбите на побарувачката за да се дизајнира уникатен производ позадинаАко ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или email.Молиме забележете : Материјал : микрофибер (дебела крпа,памучна крпа)1 .Секое парче од позадина ќе имаат џеб, pocket е бесплатен,тоа е лесно да се откажам,може да advoid набори.2.Максимална лесна ширина на 300cm;3.Ќе добиете само во позадина без да застане.4.Сите backdrops ќе бидат испратени од страна на укината,бидејќи со подебел материјал без длабоки брчки проблем.Ако ви треба други големина,се чувствуваат слободни да контакт со мене.1...

3M*6m ръчно рисувани Муселин снимка backdropsK7004, fotografie achtergronden, цветен фон снимки, фонове за фото студио

87.68 -12 % BGN 77.00

3m*6m Страна се насликани Муслин фото backdrops K7004,fotografie achtergronden,цвет фотографија позадина,позадини за фото студиоФункција : се Направени од издржлив муслин материјал, Големина : 3*6m( може да се прилагоди ) 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торба Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба .Топло внимание : Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика.Исто така разликите во боја може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

3M*4m ръчно рисувани живописни Муселин снимка backgroundropsk0033fotografie achtergronden, фон за снимки,фонове за фото студио

73.60 -12 % BGN 65.00

3m*4m Страна се насликани сценско Муслин фото backdrops K0033fotografie achtergronden,фотографија позадина,позадини за фото студиоФункција : се Направени од издржлив муслин материјал Големина : 3m*4m( може да се прилагоди ) 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торба Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба .Топло внимание : Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика.Исто така разликите во боја може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

HUAYI Art тъкан е тъмно-кафява дървена подова фон на снимка за новородени спад на фона на xt-546

16.00 -37 % BGN 10.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, неводоотпорен, мало diaphanoдруги, од нерефлективен, која епогоден за внатрешна употреба...

Коледни зимни фонове червен сняг боке новородено фотографско студио коледни тапети

22.22 -32 % BGN 15.00

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

Laeacco Plane Farmland Cloud Children Scene Photography Backgrounds Индивидуални Фотографски Фонове За Фото Студио

6.38 -6 % BGN 6.00

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Тънък винил на фона на снимки на фона на американското F-2758

BGN 31.76

(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина Ве молиме контактирајте со нас)Материјал : Сликовно крпа, компјутерот печатен за реализам...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.