• Новинка
Багер EX200-2 EX200-3 централен помпа PVC контролер 9104908/9125533

Багер EX200-2 EX200-3 централен помпа PVC контролер 9104908/9125533

резултат:
BGN 553.58

Брой продукти
Налично


Багер EX200-2 EX200-3 Главната пумпа ПВЦ контролер 9104908/9125533
Опис :
Дел # : 9104908/9125533
Примена : багер EX200-2 EX200-3
Напомена : Не се оригинално дел, но замена со добра работа.
Плаќање
Кредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање од страна на P a y p l,T/T и Western Union.
Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.
Гаранција
Ние нудиме по добивањето на вашиот врати објектот, тоа ќе трае 7 дена за евалуација и истражување. Сосема нов замена единица ќе бидат испратени до вас во нашата трошоците за превозот, ако таа ги исполнува нашите гаранција барања.
Испорака
Обично, ние ги користиме FEDEX,DHL,TNT, или ЕМС да ја испорача стоката, и тоа земе околу 4-7 дена до дестинацијата адреса. Ако destiantion адреса е оддалечена област и FEDEX,DHL,TNT,ЕМС услуга не ја покривајте областа, ние ќе ги искористиме Кина пост воздух парцела, тоа ќе потрае 20-30 дена до вашите раце.
Осигурување се вклучени во Превозот и Ракувањето со трошоци што се платени.
Повратни информации
Вашето задоволство е наша цел,ве молиме оставете 4 или 5 ѕвезди на повратни информации .Многу благодарност однапред.
Ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти Неутрален повратни информации или Негативни повратни информации,ние ќе ви помогне да ги реши сите проблеми.Инаку ние не ќе обезбеди техничка поддршка, или други решенија.
1 година гаранција за овој производ. Ако производот е надвор од работниот ред под правилна употреба на прирачникот во рамките на гарантниот период, ве молиме контактирајте со нас за да се добие стока се врати шифрата и превозот настава. Потоа, го испрати назад на вашиот трошоците за превозот.

Подробности

is_customized:
Yes
Номер На Модела:
9104908/9125533
Склад:
ДА
Качество:
Висок
Гаранция:
ДА

Избор на купувачи

24V 5A дизеловата генераторная инсталиране / генератор зарядно устройство LBC2405

BGN 56.00

24 V 5 A дизел genset / генератор батерија полнач LBC2405ОписДизајниран за моторот започнување на работата на батеријата на полнење, полнење повеќе.Со константен напон, постојан струја, а trickle лебдечки, целосна автоматска запре, краток спој, обратна врска, итнПродажба точка : Не многу делови на полнење, продолжување на животниот век на батеријата 30%Нема краток спој отпорот, отпор да се јават функцијаДали висока сигурност, може да функционира нормално во 30 ~ 70 степениДали плус : една година замена, доживотна гаранцијаЗошто не ти се избере нас : Многу делови на полнење : константен напон, постојан струја, а trickle бесплатно, целосна автоматска запре, продолжување на животниот век на батеријата од 30%Со функции на краток спој на отпорот, отпор да се јаватLED статус на полнење индикација, a види ќе се знае дали тие биле полни соСо полнење на излезниот контакт неуспех, може да биде поврзана на САЛАДИН, генератор контролер, итн., се реализира полнење грешка алармотСо ЗГОЛЕМУВАЊЕ до напон функција, надомест зима пополнување незадоволство феноменВисока сигурност, можат да работат во 30 ~ 70 степениШирок влезниот напон спектар : 100265 vacКористете ја апликацијата phone switch колото структура, ефикасност е толку висока што 86.7% @ 265 vacКатегоријаПроектСпецификацијаТекст Карактеристиканоминална AC влезен напон спектарAC (100~240) VMax...

Генератор за автоматично изключване на мрежата модул за управление AMF на 720

BGN 170.67

Генератор Автоматска Мрежа Неуспех AMF Контрола Модул 720ОПИСНа 720 автоматска мрежа неуспех модул е првенствено наменета за следење на електричната мрежа (utility) на снабдување, со почеток генератор автоматски треба да падне надвор од границите, пренесување на товарот автоматски да генератор...

D513-A32V12, 2011-12E2U1, 12V електромагнитен клапан за прекъсване на горивото за Тромбетты

BGN 82.40

Deacription Информации : Електромагнетниот ВентилДел No : D513A32 V12Напон : 12 VУп Нема : 2001 12 E2 U1, 201112 E2 U1Примена : TrombettaГаранција : 1 ГодинаИМАЈТЕ на ум : Тоа е за замена, а не оригиналниот дел...

Качеството На Чунцина! AVR / автоматичен регулатор на напрежение (трифазни) за генератор 2V78/GX620/GX630 / GX670 посочено в действие SHT11500 10kw~12KW

BGN 87.20

Чонгкинг Квалитет!AVR / Automatic Напонски Регулатор(Три Фаза) за 2 V78 / GX620 / GX630 / GX670 Напојува SHT11500 8.5 KW / 10 KW / 12 KW ГенераторПогоден Генератор / Модел на Моторот : се Вклопува GX620 / GX630 / 2 V78 F / 8.5 KW~12 KWБелешка : Постојат еден фаза модел и три фаза модел за оваа AVR, една фаза модел е со 08 жици, и Три фаза модел со 10 жици, ве молиме изберете вистинскиот модел за вашиот генератор.

Генератор на автоматичен регулатор на честотата на въртене ESD5221 дизелов двигател

BGN 214.40

На PER5221 Серија за контрола на брзината единица е сите електронски уред дизајниран за контрола на моторот брзина со брз и прецизен одговор минливи оптоварување промени.2) IsochronoРабота / Сигурна Стабилност+ / 0.25% или подобро3)Снабдување12 или 24 VDC Батеријата Системи(транзиторни&обратна напон заштитени)4)Потрошувачка на Енергија50 ма континуирано плус acutator тековната5)Максимална Actuator Сегашните во 25ºC(77ºF)10 Засилувачи континуирано6)Тежина : 0.77 kg7)Во Однос На Производи;PER5221 може да се замени за ESD5221PER5500 може да се замени за ESD5500PER5550 може да се замени за ESD5550PER5111 може да се замени за ESD5111PER5220 може да се замени за ESD5220PER5570 може да се замени за ESD5570PER5520 може да се замени за ESD5520PER5522 може да се замени за ESD5522PER5330 може да се замени за ESD5330PER5521 може да се замени за ESD5521PER5120 може да се замени за ESD51208)Технички Податоци : ESD5221 влогот на 12 или 24 VDC Батеријата Систем (Минливи и Обратно Напон) Поларитетот Негативни Земјата (Изолиран Случај) Потрошувачка на Енергија за 50 ma континуирано плус actuator тековната Actuator Тековната Низа @77°F(25 °C) (Индуктивен Товар) Мин.2.5 Засилувачи; Max...

Новият охладител на хидравлично масло за машини Komatsu PC300-1

BGN 1688.00

Нови Хидраулично Масло Кулер за PC3001 БагерWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : Хидраулично масло кулерБренд : Нови cid)Примена : за PC3001 БагерПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Генератор турбина вертикалната ос 100w 12v за украса

BGN 320.00

100w 12v вертикална оска ветерната турбина генератор за декорацијаОпис на производот Picture show за 100w 12v вертикална оска ветерната турбина генератор за декорацијаPS : Драг пријател, можете да го изберете ја вашата омилена боја на ножеви! Цртеж за 100w 12v вертикална оска ветерната турбина генератор за декорацијаКарактеристики за 100w 12v вертикална оска ветерната турбина генератор за декорација1, VAWTs се подобри во можност да се соберат турбулентен проток на воздух, се наоѓаат околу згради и други структури2, VAWTs се идеални за двете рурални и урбани апликации , вклучувајќи покрив врвот инсталации...

Нов хидравличен маслен радиатор за машини SUMITOMO SH300-1

BGN 1897.60

Нови Хидраулично Масло Кулер за SH330 A3 БагерWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : Хидраулично масло кулерБренд : Нови cid)Примена : за SH3001 БагерПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Тази плоча накрайник за управляваща щанга подходящ за Honda GX160 5.5 HP GX200 6.5 HP Engine & Китай 168FA 168FB подмяна на газогенератора

BGN 6.40

Одговара 168 170 Бензин genrator.Топло брзо да руски клиентиКажи ми ги твоето полно име како оваа,Kalinin Сергеј Dmitrievich.Ве молиме изберете превозот начин пред да го купат.ПроизводотАко производот е оштетен, ве молиме контактирајте со нас пред да даде негативни повратни информации, ние ќе ви даде задоволителен одговор.Плаќање1...

DC 12V DC генератор 10W micro-hydro water turbine generator water 10W 12V

17.09 -18 % BGN 14.00

DC 12 V DC генератор 10 W микрохидро вода турбина генератор вода 10 W 12 VКарактеристики : Постојат два вида на литиум батерии на пазарот , со задолжен за управување со чип , чип без задолжен за управување , литиум батерија потреби полнење,управување со чип електрични импулси , или се подложни на експлозија...

Китай weichai двигател бесщеточный генератор дизел генератор 25 кв. ценова листа

BGN 3942.40

кина weichai brushless мотор алтернатор дизел генератор 25kv ценовник1.1 Генератор на податоциМоделHQYC20 GFРежим на моќ20 KWПотрошувачка на гориво209g / kwhНоминална напон220 / 380 V,230 / 400 V,110 / 220 VФреквенција50 HZ / 60 HZБрзина1500 / 1800rpmФактор на моќност0.8Номинална на напон минливи на вредноста±2015%Напон стабилизација на времето1.5 sНоминална на напонот на струја≤1%1.2 Дизел Мотор ПодатоциПроизводителот&МоделWeichai&WP2.3 D25 E200Моторот знациВбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115Моторот номинална брзина1500rpm / 1800rpmМоторот режим на моќ22 KWМоторот премиер моќ20 KWЦилиндар4ИнтерладењеЗатворена вода за ладењеВо текот вчитај110%Започнете метод24 V DCБрзина на гувернеротЕлектронски гувернерот1.3 Алтернатор ПодатоциПроизводителКина stamfordАлтернатор фреквенција50 / 60 HZАлтернатор напон220 / 380 V Еден / Три фазаЛинија напон нарушување го оценувате≤3%Заштита одделениеIP23 / IP22Изолација одделениеHЛадење моделАвтоладење со фановитеПобудувањеBrushless,самопобудување со AVR

Дизелови горивни генератори с мощност 30 кВт цена

BGN 8152.94

30kw дизел гориво моќ генератори цена1.1 Генератор на податоциМоделHQC30 SGFРежим на моќ30 KWПотрошувачка на гориво208g / kwhНоминална напон220 / 380 V,230 / 400 V,110 / 220 VФреквенција50 HZ / 60 HZБрзина1500 / 1800rpmФактор на моќност0.8Номинална на напон минливи на вредноста±2015%Напон стабилизација на времето1.5 sНоминална на напонот на струја≤1%1.2 Дизел Мотор ПодатоциПроизводителот&МоделНапојува од страна на cumminsМоторот знациВбризгување, turbochargingМоторот номинална брзина1500rpm / 1800rpmМоторот режим на моќ36 KWМоторот премиер моќ30 KWЦилиндар4ИнтерладењеЗатворена вода за ладењеВо текот вчитај110%Започнете метод24 V DCБрзина на гувернеротЕлектронски гувернерот1.3 Алтернатор ПодатоциПроизводителкина stamfordАлтернатор фреквенција50 / 60 HZАлтернатор напон220 / 380 V Еден / Три фазаЛинија напон нарушување го оценувате≤3%Заштита одделениеIP23Изолација одделениеHЛадење моделАвтоладење со фановитеПобудувањеBrushless,самопобудување со AVR

гореща продажба на 30 кВт дизелов генератор работи на cummins

BGN 8152.94

топла продажба 30kw дизел генератор напојува од страна на cummins1.1 Генератор на податоциМоделHQC30 SGFРежим на моќ30 KWПотрошувачка на гориво208g / kwhНоминална напон220 / 380 V,230 / 400 V,110 / 220 VФреквенција50 HZ / 60 HZБрзина1500 / 1800rpmФактор на моќност0.8Номинална на напон минливи на вредноста±2015%Напон стабилизација на времето1.5 sНоминална на напонот на струја≤1%1.2 Дизел Мотор ПодатоциПроизводителот&МоделНапојува од страна на cumminsМоторот знациВбризгување, turbochargingМоторот номинална брзина1500rpm / 1800rpmМоторот режим на моќ36 KWМоторот премиер моќ30 KWЦилиндар4ИнтерладењеЗатворена вода за ладењеВо текот вчитај110%Започнете метод24 V DCБрзина на гувернеротЕлектронски гувернерот1.3 Алтернатор ПодатоциПроизводителкина stamfordАлтернатор фреквенција50 / 60 HZАлтернатор напон220 / 380 V Еден / Три фазаЛинија напон нарушување го оценувате≤3%Заштита одделениеIP23Изолација одделениеHЛадење моделАвтоладење со фановитеПобудувањеBrushless,самопобудување со AVR

малък генератор на мотора Магнит размер 150kw 200hp с двигател дизел за продажба

BGN 10766.40

мала големина 150kw 200hp магнет моторни генератор со дизел мотор за продажба1.1 Генератор на податоциМоделHQR150 SGFРежим на моќ150 KWПотрошувачка на гориво≤225g / kwhНоминална напон220 / 380 V,230 / 400 V,110 / 220 VФреквенција50 HZ / 60 HZБрзина1500 / 1800rpmФактор на моќност0.8Номинална на напон минливи на вредноста±2015%Напон стабилизација на времето1.5 sНоминална на напонот на струја≤1%1.2 Дизел Мотор ПодатоциПроизводителот&МоделРикардо 6113 ZLDМоторот знациВбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115Моторот номинална брзина1500rpm / 1800rpmМоторот режим на моќ165 KWМоторот премиер моќ150 KWЦилиндар6ИнтерладењеЗатворена вода за ладењеВо текот вчитај110%Започнете метод24 V DCБрзина на гувернеротЕлектронски гувернерот1.3 Алтернатор ПодатоциПроизводителкина stamfordАлтернатор фреквенција50 / 60 HZАлтернатор напон220 / 380 V Еден / Три фазаЛинија напон нарушување го оценувате≤3%Заштита одделениеIP23Изолација одделениеHЛадење моделАвтоладење со фановитеПобудувањеBrushless,самопобудување со AVR

Качество OEM! Електрически стартер ръкохватката с 165 зъби съоръжения за 4 тактного малкия дизелов двигател Zs1110 с водно охлаждане

BGN 88.80

ОЕМ Квалитет! Електричен Старт Flywheel со 165 Опрема Заби за ZS1110 4 Удар Мали Вода за Ладење Дизел МоторПогоден Моторот : zs1110 Вода за Ладење 04 Удар Дизел МоторДизел Моторот Слика за референца​Нашите Собранието & Инспекција ЛинијаМагацин&Акции

Безплатна доставка 6l2 серия 0-50А амперметър AC амперметър генератор волтметър 80x80 мм костюм за всички генератори

68.48 -5 % BGN 65.00

Бесплатен превозот 6 L2 серија 050 A AC Ammeter ampere метар генератор voltmeter 80x80mm одговараат за сите генераторИзглед, големина : 80x80mm Дупка големина : 76x76mm

най-евтините китайски генератор 50 кВт цена генератор

BGN 6313.60

кинески најевтиниот генератор 50kw генератор цена50kw Дизел Генератор : Премиерот моќ : 50kw Max Моќност : 55kw Мотор Модел Бренд : РИКАРДО R4105 ZD Алтернатор : Кина Brushless Брзина на вредноста опции : ЕлектричниGenset спецификација 1.1 Genset модел HQR50 GF 1.2 Номинална моќност Kw 50 1.3 Напон V 380 / 220 1.4 Брзина 1500 RPM 1.5 Фреквенција HZ 50 1.6 Номинална моќност фактор 0.8(заостануваат) 1.7 Тежина kg 800 mm Димензија 1700*800*1150 2 Моторот 2.1 Бренд РИКАРДО 2.2 Модел R4105 ZD 2.3 силата на Моторот KW 62 2.4 Бр.на цилиндар 4 2.5 Ладење тип на вода за ладење 2.6 Брзина 1500 RPM 2.7 Понесе*мозочен удар 100 mm*125 2.8 Почнувајќи систем DC24 V електрични почнувајќи 2.9 потрошувачка на Гориво g / kw.h 219 2.10 тип на Гориво Дизел 3 AC алтернатор 3.1 Бренд Stamford 3.2 Модел 50 KW 3.3 Тип Brushless permanet магнет 3.4 Напон 380 V 3.5 Изолација степен H 3.6 Заштита одделение IP22 3.7 Напон контрола AVR автоматско приспособување 4 Контролер 4.1 Модел Стандард

Съединител съединител компресор ac 2pk в събирането на автобуса Toyota увеселителен парк Bus 10P30C

BGN 96.00

2 PK AC Компресор Спојки Assy за Увеселителен парк Автобус 10 P30 CWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : AC Компресор Спојки AssyБренд : UnbrandedДел# : 8832036560Количина : 1 парчеНапон : 24 VЖлебови : 2 PKПримена : за Увеселителен парк АвтобусПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

200W 12 / 24V S оттичане генератор турбина ос започва нагоре с генератор на maglev baldes 13m/s 12 за хибридна система

BGN 393.60

200 W 12 / 24 V S Вертикална Оска Ветерната Турбина Генератор започне со 13m / s 12 baldes maglev генератор за хибриден системКУПУВАЧОТ ВНИМАНИЕ : Како технички ажурирање, Сега S серија вертикална ветерница ние можеме да снабдување е MAGLEV генератор, ве Молиме имајте во предвид.1.По надградбата на моторните технологија,производство на електрична енергија ефект на S8,S10 серија е повеќе од претходните одлични S серијата.2...

Новият охладител на хидравлично масло за машини SUMITOMO SH130U

BGN 1576.00

Нови Хидраулично Масло Кулер за SH130 U БагерWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : Хидраулично масло кулерБренд : Нови cid)Примена : за SH130 U БагерПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

AVR за KIPOR монофазен 10KW DAVR 95S Kipor avr DAVR 95S автоматичен регулатор на напрежение Безплатна доставка

106.66 -10 % BGN 96.00

AVR За KIPOR Една Фаза 10 KW DAVR 95 S Kipor avr DAVR 95 S Автоматски Регулатор на Напон Бесплатен ПревозотПОСЕБНИ ПОДАТОЦИФункција : кратокколо функција, во текот тековната заштита, во текотнапон заштита, заштита од преоптоварување, ПИД регулатива.DAVR50тите години за 5 KW Една фазаDAVR50 S3 за 5 KW три фазаDAVR95 S за 8.5 / 9.5 KW Една фазаDAVR95 S3 за 8.5 / 9.5 KW три фазаDAVR150s за 15kw Една фаза DAVR150s3 за 15kw три фазаAVR 9.5 KW СЛИКА3 ...

Нова водна помпа YM123907-42000 за S4D106 4TNV106 4TNE106 за KOMATSU WB93R-2 Безплатна доставка

BGN 421.60

Нова Пумпа за Вода YM12390742000 за S4 D106 4 TNV106 4 TNE106 за WB93 R2 Бесплатен ПревозотWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис На ПроизводотОпис : Тип : пумпа за ВодаБренд : Нови cid)Дел# : YM12390742000 YM12390742000 12390742000 12390742000Примена WB91 R2, S / N 91 F20145Up WB93 R2, S / N 93 F23453Up WB97 R2, S / N 97 F20887Up WB97 S2, S / N 97 SF10431Up WB98 A2, S / N WB98 F20001Up WB1402 N, S / N A20001A20636 WB1402 N, S / N A20637UP WB140 PS2 N, S / N A40001A40033 WB140 PS2 N, S / N A40034UP WB1402, S / N 140 F11531Up WB140 PS2, S / N 140 F50098Up WB1502, S / N 150 F10303Up WB150 AWS2, S / N 150 F80001Up WB150 PS2, S / N 150 F50032Up WB150 WSC2, S / N 150 EF80001Up WB1502 N, S / N A60001A60028 WB1502 N, S / N A60029UP WB150 PS2 N, S / N A70010UP WB150 PS2 N,S / N A70001A70009 WB150 PS2 N S / N A70010UP WB150 AWS2 N, S / N A90001 WB150 AWS2 N, S / N A90002UP PC95 R2 S / N ,21 D5220001Up PC95 R2, S / N 21 D5210001Up PC95 R2, S / N 21 D5200330Up PC95 R2, S / N 21 D5200001Up PC110 R1, S / N 2265000001Up PC110 R1, S / N 2265000306Up PC110 R1, S / N 2265010001Up PW95 R2, S / N 21 D0220001Up PW95 R2, S / N 21 D0200280Up PW95 R2, S / N 21 D0200001Up PW110 R1, S / N 2260010001Up PW110 R1, S / N 2260000282Up PW110 R1, S / N 2260000001UpПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

R450 AVR за генератора

BGN 300.80

R450 AVR1.R450 опис : Leroy Somer R450 AVR,R450 е аналогни Автоматски Регулатор на Напон со transistors за LSA 46.2, 47.2, 49.1 и LSA 50.2 altern2.Апликации§ стандард : за LSA 46.2, 47.2, 49.1 и LSA 50.2 alternators.§ по желба : за LSA 42.2, 43.2, 44.2...

Нов соленоид прекъсване на горивото 3932017 SA-3742-12 за RSV Stop Ssolenoid

BGN 60.64

НОВИ Гориво Исклучување електромагнетниот 3932017 SA374212 за РСВ Запре SsolenoidОпис : 1 Референтен Дел Бр : Место на Потекло : Жеџијанг во Кина (Копно)Бренд Име : ОЕМДел Број : 3932017Вудворд : SA374212Напон : 12 VНие исто така, обезбеди 24 V SA374224 3974947 / D5910501ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање од страна на P a y p l,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако therе било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.