• Новинка
Led стоматологичен лампа с датчик за устен светлина лампа за стоматологична блок стол имплантиране хирургия крушка с 6 крушки

Led стоматологичен лампа с датчик за устен светлина лампа за стоматологична блок стол имплантиране хирургия крушка с 6 крушки

резултат:
BGN 352.00
BGN 331.00 -6 %

Брой продукти
Налично

LED стоматолошки светилка со Сензор Орален Светлина Светилка за Стоматолошки Единица Чаир имплант хирургија светилка со 6 светилки
Traditioanl овална форма дизајн. Шест LED светилки spead околу 150mm круг за да се обезбеди добра shadowless ефект. Патентирана оптички систем дизајн. Врвен светло место.
Техничка Спецификација :
1. Volltage : 12 V
2. Моќност : 3-13 W
3. Сензор за Дистанца : 20-80mm
4. Осветлување : 7000lux-42000lux (во 700 мм)
5. Светло Место : 80 X 160
6. Температура на бојата : 5000-6000 K
7 . CRI : 85 проценти
8 . Shadowless Ефект : помалку од 10мм
9. Око Интензитет : помалку од 200lux
10. Нето Тежина : 1452g

Подробности

Тип Елемент:
Избелване На Зъби
Съставка:
-
Размер:
Small
Номер На Модела:
-
НЕТНО ТЕГЛО:
35г

Избор на купувачи

GD3, СКАЛЕРНЫЕ уши, стоматологични накрайници, използвани за SATELEC, DTE, GNATUS, NSK VARIOS, HU-FRIEDY IQ,MICODONT SE,DTE D1, D3,D5,D7

55.98 -39 % BGN 34.00

Опис На ПроизводотСпецификација1 ISO Сертификат2 Висок квалитет, од нерѓосувачки челик3 Scaler tips : ние сме единствениот производител фокусирајќи се на scaler tips во светот.4...

50шт зубоврачебная лаборатория за красота конски косъм Четка полиращи полировальный кръг за въртене

23.81 -8 % BGN 22.00

100% сосема нов и висок квалитетОвој пакет на 50 коњ коса тркала ќе ви помогне да се постигне совршен, рѓаслободен резултат на тоа кога треба да се deburr и удар или полски и мелење.Тие работат во двете вежби и во ротари алатки, како што се Dremel и на различни површиниВратило дијаметар : 2.35 mmМатеријал : Коњ КосаПакување Листа50 парчиња

5*ултразвуков скалер пародонтологический съвет P3D fit Кълвача EMS ултразвуков скалер съвет Оригинал

123.18 -15 % BGN 105.00

НА ВРВОТ Е СЛИКА САМО ЗА РЕФЕРЕНЦА : Соодветните моделиПроизводи со користење шематскидетален опис МОДЕЛ : P3 D ФУНКЦИЈА : Ниво исклучување на површината на ендо во текот на пародонтот falp хирургија.САМО КОМПАТИБИЛНИ СО : EMS, WOODPECKER UDS J, UDS К, UDS M, UDS E, N1,N2,N3 Карактеристики : трајни, стабилна...

E3, EMS КЪЛВАЧА SCALER TIPS, стоматологичен съвет за ЭНДООЧИСТКИ, съвместим с EMS, КЪЛВАЧА UDS J, UDS K, UDS M, UDS E, N1, N2,N3

75.18 -15 % BGN 64.00

Соодветните моделиПроизводи со користење шематскидетален опис МОДЕЛ : E3 ФУНКЦИЈА : По канал за чистење, со користење на механизмот и топлина engery на ултразвучно испитување вибрации да intenerate на пополнување странични condenstation, за да бидете сигурни дека на врвот на scaler совет допир на латерална кондензација.САМО КОМПАТИБИЛНИ СО : EMS, WOODPECKER UDS J, UDS К, UDS M, UDS E, N1,N2,N3, SYBRONENDO,DMETEC,W&H Piezo,MECTRON,BAOLAI SCALERS Карактеристики : трајни, стабилна...

Тип 146 стоматологичен силиконов каучук смола на база на скрити зъбни протези полиране bora 10шт светло зелен

12.61 -13 % BGN 11.00

Опис на 10pcs полирање burs за стоматолошки апликации Одлична за благороден метал, керамика, смола и така натаму непречено Спроведување на прецизни висок квалитет на обработка Долг живот трајност е зголемен за над 10 пати подолго од високобрзински челик сечење алатки и над 200 пати повеќе од тркала Безбеден, сигурен и лесен за употребаВкупно за обработка на трошоци може да се спуштаат за неколку патиБоја : светло зеленаДијаметар 2.35 mmЗабелешки : Поради разликата помеѓу различни монитори, слики може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ве молиме да остават порака пред да даваат лоши коментари, ако производи имаат одредени проблеми.Ви благодариме за вашето разбирање.Пакување Листа : 10pcs

зубоврачебное handpiece като R144 3. 175X6. 35X2. 381MM R144 R144 1 / 8X1 / 4X0. 0937inch

BGN 120.00

Висока брзина стоматолошки handpiece имајќи стоматолошки имајќи R144 3.175 X6.35 X2.381 MM R144 R144 1 / 8 X1 / 4 X0.0937inch1) Материјал : Хром челик2)Квалитетот : ABEC5 Z3 V33) Царинење Се Игра : C04) Брзина : Повеќе од 40000 ВРТЕЖИ во минута5)Гаранции : живот 6 месеци повеќе

Д-р PERFECT гореща продават Безплатна доставка Utra мек бамбук четка за зъби зелени найлонови влакна щеточная тел 3 бр. / кор .

8.45 -5 % BGN 8.00

Препорачаните ПроизводиИзбрани Бамбус Toothrbrush2016 година Топла продажба на Бесплатен Превозот Utra Мека Бамбус Четка за заби Црна Најлон Влакна Четка Жица 3 компјутери / кутија Ние сме професионална четка за заби производителот..продавање на четка за заби на Клиентот директно.Зачувате сите трошоци .сите Добивка се даде на Клиентите.Ние се фокусира на производство на четка за заби и орална нега производи со евтини цена и добар квалитет .Даде цена за сите драги вас!Било какви прашања ве молиме слободно да се поврзете со нас преку Онлајн порака...

Нов 11шт зъболекар AssortedKeychain ключодържател от неръждаема стомана, 11 вида

40.26 -6 % BGN 38.00

Нови 11 Pcs Стоматолог Assorted Keychain Копче Синџир од не ' Рѓосувачки Челик 11 видовиГолема Стоматолошки Култура Производ!За професионални стоматолог, учење на ученикот, усни наставниците.Најдобар избор за подарок и Стоматолошки култура, ве молиме да се одржи на на шанса.Поединечно завиткани inclued : 1 Четка за заби,1 Паста за заби,1 Млечни Заби,1 Handpiece,1 Plier Pincers,1 Огледало,1 Впечаток Послужавник,1 Корен Лифт,1 Сребрена Млечни во Облик на Заб,1 Златен Млечни во Облик на Заби.Боја : Сребрена,Златнапакување листа : 11 Pcs

MR117-ZZ високоскоростен мотор, носещи MR117ZZ 7X11X3 мм 7X11X3 мм MR117 ZZ MR117Z MR117 Z MR117-Z MR117-2Z 7 * 11*3 мм 7*11*3 мм

BGN 208.00

MR117 ZZ 7 X11 X3 MM Висока брзина на моторни имајќи MR117 ZZ 7 X11 X3 MM1) Материјал : Хром челик2) Квалитетот : ABEC5 Z3 V33) Царинење Се Игра : C04) Максимална Брзина : 35000 ВРТЕЖИ во минута5) Гаранција : 1 Година

35000RPM MR95Z MR95 Z MR95-Z MR95-2Z MR95-ZZ MR95ZZ високоскоростен мотор, носещи MR95 ZZ 5X9X3MM 5X9X3MM 5*9*3 ММ 5*9*3 мм

BGN 208.00

MR95 ZZ 5 X9 X3 MM 5 X9 X3 MM Висока брзина на моторни имајќи MR95 ZZ1) Материјал : Хром челик2) Квалитетот : ABEC5 Z3 V33) Царинење Се Игра : C04) Максимална Брзина : 35000 ВРТЕЖИ во минута5) Гаранција : 1 Година

Зубоврачебная силиконова тръба 2Hole, маркуч, съединител тръба High Fast Speed Handpiece 5Pcs

102.70 -5 % BGN 98.00

Стоматолошки 2 Hole Силикони Цевки,Црева,Цевка Конектор Висока Брзо расте Handpiece 5 PcsСостојба : Нова;СпакуваниIterm Име : Стоматолошки Силикони 2 дупки ЦевкиКарактеристики : 100% CE квалитетКоличина : 5 PCSТип : Внатрешната цевка должина : 1.7 m;Надворешната цевка должина : 1.5 мпакување листа : 5 Pcs

Dr. PERFECT Hot healthy 1 бр./кутия бежевое влакна ултра мека бамбук въглища и четка за почистване на зъбите почистване на устната кухина, грижа за зъбите на BPA безплатно

BGN 0.90

Препорачаните ПроизводиИзбрани Бамбус ToothrbrushТопла здрава 1 компјутер / кутија Двојно Ултра животната средина Бамбус Јаглен Четка за Чистење на Забите Орален Чистење Стоматолошка Заштита Слободен БродНашите бамбус четка за заби е направен од природни бамбус...

E5D, EMS КЪЛВАЧА SCALER СЪВЕТ, стоматологичен съвет за ЭНДООЧИСТКИ, съвместим с EMS, КЪЛВАЧА UDS J, UDS K, UDS M, UDS E, N1,N2,N3

115.18 -10 % BGN 104.00

НА ВРВОТ Е СЛИКА САМО ЗА РЕФЕРЕНЦА : Соодветните моделиПроизводи со користење шематскиПроизвод renderingsдетален опис МОДЕЛ : E5 DT ФУНКЦИЈА : Проширување на канал ѕид.(Совет крајот со дијамант од 13mm должина),Дијамант обложениСАМО КОМПАТИБИЛНИ СО : EMS, WOODPECKER UDS J, UDS К, UDS M, UDS E, N1,N2,N3, SYBRONENDO,DMETEC,W&H Piezo,MECTRON,BAOLAI SCALERS Карактеристики : трајни, стабилна...

3шт UC1R, зъбни импланти Exelcymosis EXTRACTION СЪВЕТ, Кълвача ULTRASURGERY, MECTRON PIEZOSURGERY,NSK VARIOSURG equipment

127.98 -30 % BGN 90.00

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТСпецификација1 ISO Сертификат2 Висок квалитет, од нерѓосувачки челик3 Scaler tips : ние сме единствениот производител фокусирајќи се на scaler tips восветот4...

Зубоврачебные боракс FG556 зубоврачебные тренировки кант и чистовые тренировка на волфрам карбид боракс високоскоростни инструменти зубоврачебные

19.20 -1 % BGN 19.00

Карбид bur FG556бесплатен превозот стоматолошки burs карбид голема брзина стоматолошки алаткиПакување листа : изберете 1, 5 компјутери × FG556изберете 2, 10 компјутери ×FG556Добредојдовте на flydent продавница(Продавница Бр...

5 * ултразвукова зубоврачебный скалер Endo Tips ED5, използван за SATELEC, DTE, GNATUS, NSK VARIOS, HU-FRIEDY IQ, MICODONT SE, DTE handpiece

71.98 -10 % BGN 65.00

Спецификација1 ISO Сертификат2 Висок квалитет, од нерѓосувачки челик3 Scaler tips : ние сме единствениот производител фокусирајќи се на scaler tips во светот.4...

Зубоврачебное Бърза връзка M4 липсата на переходников оптика за SINOL

60.80 -5 % BGN 58.00

Висок квалитет , стабилно proformanceДетални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

10шт ABEC-7 Z3V3 MR62-ZZ MR62ZZ R-620ZZ MR62Z MR62 бразда сачмен лагер 2x6x2. 5 mm миниатюрни мини-лагер. 2*6*2.5 мм

BGN 9.36

10 PCS ABEC7 Z3 V3 MR62ZZ MR62 ZZ R620 ZZ MR62 Z MR62 длабоко ритам топката имајќи 2x6x2.5 mm минијатурни МИНИ имајќи 2*6*2.5 мм1) Материјал : Хром челик2) Квалитетот : ABEC7 Z3 V33) Царинење Се Игра : C04) Максимална Брзина : 35000 ВРТЕЖИ во минута5) Гаранција : 1 Година

Ступица MR137Z MR137 Z MR137-Z MR137-ZZ MR137ZZ 7X13X4MM MR137 ZZ високоскоростен на лагера на вала 7X13X4 мм 7*13*4 мм 7*13*4 мм радиа

BGN 1.92

MR137 ZZ 7 X13 X4 MM 7 X13 X4 MM MR137 ZZ Висока брзина на моторни имајќи1) Материјал : Хром челик2) Квалитетот : ABEC5 Z3 V33) Царинење Се Игра : C04) Максимална Брзина : 35000 ВРТЕЖИ во минута5) Гаранција : 1 Година

MR104-ZZ MR104ZZ MR104 ZZ 4X10X4 MM 4x10x4mm високоскоростен мотор, носещи MR104Z MR104 Z MR104-Z MR104-2Z 4*10*4MM 4*10*4 мм

BGN 42.40

MR104 ZZ Висока брзина на моторни имајќи 4 X10 X4 MM MR104 ZZ 4 X10 X4 MM1) Материјал : Хром челик2) Квалитетот : ABEC5 Z3 V33) Царинење Се Игра : C04) Максимална Брзина : 35000 ВРТЕЖИ во минута5) Гаранција : 1 Година

Зубоврачебный притежателя 1PC Burs с 24 дупки изработен от висококачествена пластмасов блок

BGN 7.98

Стоматолошки 1 Pc Burs Носителот Со 24 Дупки Направени Од високо Квалитетни Пластични Блок100% сосема нов и висок квалитетСтоматолошки високо квалитетни пластични burs носителот со 24 дупки за FG burs, точка за Висока Брзина.Материјал : пластикаГолемина : L*W*H=7.4 cm*6.3 cm*3.4 cmБоја : Бела / Жолта / Сина боја може да биде одберете ...

20pcs стоматологични аксесоари силни изсмукване на съвети / пластмасови силни смукателни дюзи стоматологичен материал

44.26 -5 % BGN 42.00

20pcs Стоматолошки Додатоци Силна Цицање Совети / Пластични силна Вшмукување Млазницата Стоматолошки МатеријалиДетални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Зубоврачебная безжична Интраоральная Интраоральная камера, USB, SD Card 6-LED Mega Pixels H Easy go

456.00 -5 % BGN 433.00

1 1 / 4 CMOS висока резолуција интраоралната камера.2 Вграденво SDкартичката, видео излез, или да се поврзете со компјутер преку USB читач на картички.3...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.