• Новинка
Sirona MCX5 CADCAM торцевая fresa сонда Bur с диамант покритие

Sirona MCX5 CADCAM торцевая fresa сонда Bur с диамант покритие

резултат:
BGN 192.00
BGN 163.00 -15 %

Брой продукти
Налично


Sirona MCX5 CADCAM Крајот Millling Bur Бормашина со Дијамант Грб Функција Мелничката Капацитет над 500unit Циркони на забите Секоја алатка е специјално конструиран за прецизна изведба, максимална трајност и подолг живот. Оваа карбид рамен крајот мелница е дизајниран за употреба со Sirona MCX5 CADCAM На продолжен дофат ви овозможува да мелница материјал 10мм да 26mm во дебелина и е одобрен за мелење циркони, восок, и ПММА, и некои нано-керамички материјал Ова endmill се користи за различни апликации како мелничката мали abutments, рамки, да модели. Големина на Топка со Дијаметар : 0.5 mm , 1.0 mm, 2,5 mm Вкупна Должина : 43mm месо тело со Дијаметар : 3мм Amann Girrbach CADCAM Мелничката Б Забелешка Постои 0.5 mm, 1.0 mm, 2,5 mm топка со дијаметар на располагање. Ве молиме да не информирате кој тип ќе треба по ставање на ред. Инаку, ние ќе го испрати по случаен избор. Ние ќе пишува помала вредност кога праќаш стоката да се избегне или намали својата увоз доход. Ако ви треба за да купите лабораториски материјали во рефус, ве молиме контактирајте со нас за подобра попуст и повеќе економски испорака начин. Слика Шоу
Повеќе Стоматолошки Лабораторија Производи, ве Молиме Проверете ја Нашата Продавница Категории со Кликнување на Сликата Подолу!

Подробности

Тип Елемент:
Избелване На Зъби
Номер На Модела:
0,5 mm. 1. 0 mm. 2. 5 мм
търговска марка:
MESTAR
Съставка:
Вольфрамовая стомана
Размер:
Moderate
НЕТНО ТЕГЛО:
100%
Палто:
diamond покритие
Мощност На Смилане:
500 единици за измерване
Диаметър На Топчета:
0,5 mm. 1. 0 mm. 2. 5 мм
обща дължина:
43 мм
Диаметър джолан:
3мм

Избор на купувачи

зубоврачебные тръба маркуч handpiece 4 дупки за зубоврачебной полза Handpiece двигател на въздушна турбина

25.55 -10 % BGN 23.00

Карактеристики : 4 Дупка Цевки за HandpieceГолеми Силиконски МатеријалОдговараат за Стоматолошки воздух турбина моторни / handpiece конекција.Внатре tubings се флексибилни и издржливиНадвор силикони ракав е многу мазниСтоматолошки цевки може да се користи за висока / ниска брзина handpieceТежина : 190gПакетот Вклучува : 1 x Стоматолошки Силикони Цевки 4 Дупка

Професионално и широко разпространяван огледало за устата нова USB-Интраоральная помещение MD770 Mini Dental Intra-Oral Camera

233.60 -6 % BGN 220.00

За ПроизводотMD770 USB Интраорална камера1 / 4" Sony CMOS сензор,1.3 mg piexls, USB 2.0 ИзлезМини дентални интраоралната Камеране треба да се инсталира драјверот и софтвер, plug and play, работата е едноставен и лесен.ултра широк Агол автоматски премиер леќаОпис На ПроизводотНапомена : Добредојдовте на TDOU, ние сме подготвени да се обезбеди услуга за вас.Линкот на објектот припаѓа на TDOU, па pls бидете сигурни дека она што ви се случува да се цел е од Oubo Стоматолошки за најдобар квалитет и услуга!Вовед : 1.Суперширок, автоматски прилагодување фокус леќа2.USB конекција, може да биде поврзан директно на КОМПЈУТЕР или Лаптоп3.На сликите може да биде спасен преку софтвер кој вклучени во пакетот4.Отворен код, работи со повеќето од Стоматолошката Клиника за Управување софтвер5.Компатибилен со Windows XP SP2 / Windows Vista / 7 Победи6.Доаѓа Со 1 Година Гаранција

3шт нови зубоврачебные лабораторни bora от волфрамов карбид двигателя рязане Fine-ISO standard - 6016020

47.44 -16 % BGN 40.00

Функција Крстот Намали и Крупен Чакал Висока qualty, долго услуга време Flute Должина : 12mm, Flute Дијаметар : 6mm, месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) За сечење благородни легури, пред полирање Препорачува Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

8шт разнообразни зубоврачебная Лаборатория а моларно инструмент, ключодържател за зъболекар чудесен подарък

31.98 -9 % BGN 29.00

Квалитет на стоки & Најдобра цена на Стоматолошките Ортодонтски Персоналните Декоративни Копче Синџир Стоматолошки Култура за Професионални Стоматолог! Пакување Листа 8pcs како нашата слика да покажува

TDOUBEAUTY нов 2.5 x 420 mm хирургически бинокулярна лупа + - майка на светлината на лампа +алуминиева кутия (рубинено червен) Безплатна доставка

124.80 -5 % BGN 119.00

Во врска со Производот најпопуларниот модел меѓу забите студентите ,стоматолошки hygienists и стоматологот...

AZDENT нов 60 г избелващ прах, натурален кокосов активен бамбуков въглен на прах мащабиране премахване на петна на зъбен камък ежедневна употреба

7.98 -25 % BGN 6.00

Спецификација Точка Име : Белење на Заби во Прав / Заб Чистење Прав Употреба : се Користи со четка за секојдневна употреба Активен Резултат на Отстранување на Дамки од пушењето,кафето,чајот пијте Состојка : активниот Јаглен Тежина : 60g Пакетот вклучува 1* активниот Јаглен во прав за паста за заби

30шт злато покритие Diamond Bourse зъб бормашина в комплект с ниска скорост на зъб тренировки дентална Лаборатория

14.91 -13 % BGN 13.00

Опис : Ова битови се обложени со тешки дијамантски честички ќе добиете за 30 различни типови на овие тешки делови за вашиот Dremel машина Идеален за мелење, чистење, сечење, полирање, итн Оваа група доаѓа со заштитна пластична случај за погодност Вклучувајќи разни димензии на круг, конус, превртен конус, дрво, bud, цилиндар и нож работ burs Долг живот трајност е зголемен за над 10 пати подолго од високобрзински челик сечење алатки и над 200 пати повеќе од тркала Вкупно обработка на трошоци може да се спушти надолу неколку пати се Користи вода за лубрикант Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Должина : Околу.4.5 cm / 1.8 инчен Боја : ЗлатнаПакување Вклучува : 1 Кутија x Дијамант Обложени Burs(30 Pcs / Set)

3шт нови зубоврачебные лабораторни bora от волфрамов карбид двигателя рязане Fine-ISO standard - 6016013

47.44 -16 % BGN 40.00

Функција Крстот Намали и Крупен Чакал Висока qualty, долго услуга време Flute Должина : 15mm, Flute Дијаметар : 6mm, месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) За сечење благородни легури, пред полирање Препорачува Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

Макс 35000 об / мин на силен 90 микромотор ръчно полиране който е паркет стоматологично лабораторно оборудване Безплатна доставка

286.40 -5 % BGN 272.00

Вовед : 1 Повеќенаменски Micromotor за лабораторија, накит, индустрија2 Добра работа за полирање, сечење, мелничката, средување, мелење, кастинг габи или материјали и завршна површина3...

40 бр./4boxs зубоврачебный Crystal зъбни украшения почистването на зъбния камък зъбите бижута скъпоценен камък

BGN 47.98

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

9 бр./компл. зубоврачебная лаборатория за опесъчаване корона композитен полировальный комплект RA0309 за низкоскоростного на върха Bistrique contra angle стоматологично обору?

21.54 -12 % BGN 19.00

9pcs / поставува Стоматолошки Мелење главата Производи Композитни полирање комплет RA0309 За ниска брзина handpiece Bistrique контра агол Стоматолошка опрема Функција : Комплет Профил : 3 керамички полирање и 6 силиконска гума полирање 1...

M-100+CF-988A зуботехническая Лаборатория за доставка Intro-oral Camera

780.80 -6 % BGN 734.00

Во врска со Производот 1 / 4¡åSony Super HAD CCD 3.5 инчен LCD може да се 45¡ã се прилагоди VGA,Video,USB 2.0 слика излез функции Посебни 3 контролните копчиња на камерата : Претходната слика,Следната слика и да го избришете слика Мали база големина дизајн, лесно да се носат, може да се користат било каде...

Зубоврачебная Лаборатория 3шт волфрам карбид bora за зубоврачебной лаборатория съвет е да използвате 2.35 мм джолан-редово рязане глоба - 6016207

42.40 -15 % BGN 36.00

Функција Крстот Намали и Крупен Чакал Висока qualty, долго услуга време Flute Должина : 8мм, Flute Дијаметар : 1.6 mm, месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) За сечење благородни легури, пред полирање Препорачува Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

Горещи продажба на висококачествени стоматологични лабораторни материали bora от волфрамов карбид 3 бр./лот-спирала рязане Super Fine - 80901301

42.40 -15 % BGN 36.00

Функција Sprial Намали Супер Висока парична Казна qualty, долго услуга време Flute Должина : 8.0 mm , Flute Дијаметар : 2.3 mm , месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) Препорачани Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

Кълвач зубоврачебный ултразвуков скалер Light Handpiece HW-5L за UDS LED Series Hot Sale

134.40 -5 % BGN 128.00

Карактеристики : Бренд : Woodpecker (100% оригинални)Модел : HW5 LФДУ,CE сертифицираниМонтажни handpieceЕдна Година квалитет гарантиранCompatiable со Woodpecker UDS Scalers (UDSLED, UDSE LED, UDSL LED, UDSК LED, UDSСТР LED, UDSN2 LED, UDSN3 LED итн.)Сосема нов и добиете од фабриката директноAutoclavable под висока температура на 135℃ и притисок на 0.22 Mpa

50шт зубоврачебная Лаборатория жълт силиконов каучук диамантени полиращи Екстра грубо полиране bora за смоли на база 2.35 мм

46.40 -5 % BGN 44.00

100% Сосема Нов и Висок Квалитет Идеална 10pc сет на дијамант burs за стоматолошки апликации Одлична за благороден метал, керамика, смола и така натаму...

Билкова паста за зъби Dentifrice Herb избелване на зъби натурална тайландски паста за зъби силна Формула за избелване на зъбите зъб

4.05 -26 % BGN 3.00

Состојки : тајландски билки како што се asteraceae (compositae).lauraceae.mentol карамфил масло.camphor.borneol camphor.натриум lauril сулфат...

Зубоврачебные подложки IPR дупки тип метални автоматични тампони за зубоврачебного ортодонтско лечение 5 размери за зубоврачебного ортодонтско лечение

27.20 -4 % BGN 26.00

Опис 1 Примена : стоматолошки ПИС за ортодонски третман 2 Големина : 15 HD,25 HD,40 HD,60 HD,90 HD 3 Биде направен од висок квалитет на Германија 304 челик...

Зубоврачебное оборудване за почистване на стъкло баня цифров св ултразвукови бижута 800 мл чисто мини лабораторно оборудване

88.00 -5 % BGN 84.00

Мини Ултразвукови Почиста Грејач Накит 0.8 LКористете само вода сепаратор, или алкохол и растворувач за почисто за високото индустриски средства за чистење барањеДигитален тајмер за греење и контрола, јасни дигитални LCD дисплејНапојување може да биде AC 100120 V / 60 Hz или 220240 V / 60 Hz за Индустриска контрола микроконтролерски чип, флексибилна контрола кола, посигурни & стабилнаКарактеристикиУлтразвучно фреквенција : 42,000 HzМатеријал : Нерѓосувачки Челик SКапацитет На Резервоар : 0.8 LТајмер : за дополнителна безбедност трансдуцерот, Дигитален тајмерИзвор на енергија : AC 100120 V / 60 Hz или 220240 V / 60 HzУлтразвучно испитување на енергија : 50 WПриклучок : Приклучете НИ сеГолемина на единица : 176x162x130mm (W x H x H)Резервоарот големина : 150x85x65mm (L x W x H) Детални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

6 бр зубоврачебный тънък ултра-двупосочен пясъчен диамантен режещ диск с оправкой за разделяне на полиране на керамични crwon и нефрит

27.04 -4 % BGN 26.00

Опис : 1.модели : C01 / 220, C02 / 190, C03 / 190, C04 / 220, C06 / 220 C02 / 220 2.Ултратенок дијамант сечење пршлен, двострано дијамант сечење брза и добра еластичност...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.