• Новинка
300 лист / скоростна зубоврачебная Син артикулируя хартиени подложки материал лаборатория зубоврачевания устни зъби забеливая инструменти на материала 55*18мм зубов

300 лист / скоростна зубоврачебная Син артикулируя хартиени подложки материал лаборатория зубоврачевания устни зъби забеливая инструменти на материала 55*18мм зубов

резултат:
BGN 21.26
BGN 13.00 -39 %

Брой продукти
Налично


Кликнете на "Wish List" и "Додади во Кошничка" на оваа страница, таму ќе биде повеќе попуст за вас! торба
Предмет Тип : Белење на Заби Производ име : Стоматолошки Articulating Хартија Функција : 100% Сосема нов и висок квалитет. 1.Лесен за употреба, се стави на articulating хартија на occlusal контакт точки за да ја прилагодите, нежно џвакање да се провери occlusion и да вметнете реставрација. 2.Мека и мазна, не-лепење, чувствителен површината за означување на секоја точка на артикулационите. 3.Корисни, и одлична алатка за стоматолози и забниот техничар за регулирање на accuration на забите occlusion додатоци. 4.Овој производ е обложени на памучна хартија со боја агент. 5.Технички индикатори : линија со 6 N сила, нула треба да биде континуирано јасно. 6.Таа е асистент на Одделот за Stomatology лекари да ги користат и да ги прилагодите јачината на врската помеѓу залак на вилицата. 7.Начин на употреба : се стави на occlusal хартија во контакт точка на протеза која треба да се прилагоди, нежно се џвака. 8.Табу тема : не се проголта, не во директен контакт со оралната ткивото на човечкото тело. Пакетот вклучува : 300 Листови x Стоматолошки Articulating Хартија Информации : 1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на веб-сајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината. 2.Ве молиме овозможи мало отстапување за мерни податоци.

Подробности

Тип Елемент:
Избелване На Зъби
Номер На Модела:
3010016804
търговска марка:
lngl
Размер:
Moderate
Съставка:
В Памучна Хартия, Пластмаса
НЕТНО ТЕГЛО:
80 г
Цвят:
Сини
Размер:
Approx 55*18mm
Брой:
300 листа / кутия

Избор на купувачи

Най-добрите 40шт полиращи силиконов каучук диамантени полиращи bora 2.35 mm сив

25.95 -8 % BGN 24.00

Најдобри 40pcs СИЛИКОНСКА Гума полирање Дијамант полирање Burs 2.35 mm Сива100% сосема нов и висок квалитетИдеална 40pc сет на дијамант burs за стоматолошки апликацииОдлично за благороден метал, керамика, смола и така натамуСпроведување на мазна прецизни висок квалитет на обработкаДолг живот трајност е зголемен за над 10 пати подолго од високобрзински челик сечење алатки и над 200 пати повеќе од тркалаБезбеден, сигурен и лесен за употребаВкупно за обработка на трошоци може да се спуштаат за неколку патиДијаметар 2.35 mmКрупни granuleПакување Листа40pcsПревозотПревозот Економија Изразат НИ 814 Дена 47 Дена НеНИ 920 Дена, 58 ДенаВраќање за замена & наплатаНие прифаќаме се враќа во рок од 14 дена по објект се доби...

Зубоврачебные подложки IPR дупки тип метални автоматични тампони за зубоврачебного ортодонтско лечение 5 размери за зубоврачебного ортодонтско лечение

27.20 -4 % BGN 26.00

Опис 1 Примена : стоматолошки ПИС за ортодонски третман 2 Големина : 15 HD,25 HD,40 HD,60 HD,90 HD 3 Биде направен од висок квалитет на Германија 304 челик...

Горещи продажба на висококачествени стоматологични лабораторни материали bora от волфрамов карбид 3 бр./лот-спирала рязане Super Fine - 80901301

42.40 -15 % BGN 36.00

Функција Sprial Намали Супер Висока парична Казна qualty, долго услуга време Flute Должина : 8.0 mm , Flute Дијаметар : 2.3 mm , месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) Препорачани Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

10шт течен прах кристал Dappen ястие Кристален чаша за маникюр, акрил Liquidglassl нокти инструменти

17.58 -3 % BGN 17.00

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

3шт нови зубоврачебные лабораторни bora от волфрамов карбид двигателя рязане Fine-ISO standard - 6016013

47.44 -16 % BGN 40.00

Функција Крстот Намали и Крупен Чакал Висока qualty, долго услуга време Flute Должина : 15mm, Flute Дијаметар : 6mm, месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) За сечење благородни легури, пред полирање Препорачува Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

M-100+CF-988A зуботехническая Лаборатория за доставка Intro-oral Camera

780.80 -6 % BGN 734.00

Во врска со Производот 1 / 4¡åSony Super HAD CCD 3.5 инчен LCD може да се 45¡ã се прилагоди VGA,Video,USB 2.0 слика излез функции Посебни 3 контролните копчиња на камерата : Претходната слика,Следната слика и да го избришете слика Мали база големина дизајн, лесно да се носат, може да се користат било каде...

30шт злато покритие Diamond Bourse зъб бормашина в комплект с ниска скорост на зъб тренировки дентална Лаборатория

14.91 -13 % BGN 13.00

Опис : Ова битови се обложени со тешки дијамантски честички ќе добиете за 30 различни типови на овие тешки делови за вашиот Dremel машина Идеален за мелење, чистење, сечење, полирање, итн Оваа група доаѓа со заштитна пластична случај за погодност Вклучувајќи разни димензии на круг, конус, превртен конус, дрво, bud, цилиндар и нож работ burs Долг живот трајност е зголемен за над 10 пати подолго од високобрзински челик сечење алатки и над 200 пати повеќе од тркала Вкупно обработка на трошоци може да се спушти надолу неколку пати се Користи вода за лубрикант Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Должина : Околу.4.5 cm / 1.8 инчен Боја : ЗлатнаПакување Вклучува : 1 Кутија x Дијамант Обложени Burs(30 Pcs / Set)

Зубоврачебный надкостничный сепаратор десневой стриптизерский имплант зубоврачебный клапата клапан десневой на клапата на / ретрактор тъкани зубоврачебный апар

38.21 -6 % BGN 36.00

Детални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Турбината на патрона с добро качество за зубоврачебной бутона Handpiece T3 Sirona миниой

110.40 -5 % BGN 105.00

Номинална Брзина на ротација 320000rpm380000rpm / 380000rpm480000rpm Чак тип push копчето Имајќи Керамички имајќи Оценет воздушен притисок 0.22 Mpa Бучава помалку од 60 d B дезинфекција autoclavable до 135°C Bur Апликација 1.591.600 mm компатибилен модел За Sirona T3 мини handpieceПредности : го брзина силна стабилност,Ниско ниво на Бучава,добро работат, Долг работен век10 компјутери во една мала кутија 100 компјутери во една картонскаДетални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

8шт разнообразни зубоврачебная Лаборатория а моларно инструмент, ключодържател за зъболекар чудесен подарък

31.98 -9 % BGN 29.00

Квалитет на стоки & Најдобра цена на Стоматолошките Ортодонтски Персоналните Декоративни Копче Синџир Стоматолошки Култура за Професионални Стоматолог! Пакување Листа 8pcs како нашата слика да покажува

50шт зубоврачебная Лаборатория жълт силиконов каучук диамантени полиращи Екстра грубо полиране bora за смоли на база 2.35 мм

46.40 -5 % BGN 44.00

100% Сосема Нов и Висок Квалитет Идеална 10pc сет на дијамант burs за стоматолошки апликации Одлична за благороден метал, керамика, смола и така натаму...

3шт нова стоматологична Лаборатория волфрамов карбид Burs-Cross Cut Fine-ISO standard-6016022

47.44 -16 % BGN 40.00

Функција Крстот Намали и Крупен Чакал Висока qualty, долго услуга време Flute Должина : 12mm, Flute Дијаметар : 6mm, месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) За сечење благородни легури, пред полирање Препорачува Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

Зубоврачебное оборудване за почистване на стъкло баня цифров св ултразвукови бижута 800 мл чисто мини лабораторно оборудване

88.00 -5 % BGN 84.00

Мини Ултразвукови Почиста Грејач Накит 0.8 LКористете само вода сепаратор, или алкохол и растворувач за почисто за високото индустриски средства за чистење барањеДигитален тајмер за греење и контрола, јасни дигитални LCD дисплејНапојување може да биде AC 100120 V / 60 Hz или 220240 V / 60 Hz за Индустриска контрола микроконтролерски чип, флексибилна контрола кола, посигурни & стабилнаКарактеристикиУлтразвучно фреквенција : 42,000 HzМатеријал : Нерѓосувачки Челик SКапацитет На Резервоар : 0.8 LТајмер : за дополнителна безбедност трансдуцерот, Дигитален тајмерИзвор на енергија : AC 100120 V / 60 Hz или 220240 V / 60 HzУлтразвучно испитување на енергија : 50 WПриклучок : Приклучете НИ сеГолемина на единица : 176x162x130mm (W x H x H)Резервоарот големина : 150x85x65mm (L x W x H) Детални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

TDOUBEAUTY 1 бр Интраоральная камера 2 милиона пиксела 6 LED CF-686A 1/4 CMOS, USB 2.0 Безплатна доставка

191.81 -5 % BGN 182.00

СП686 A Двоен функција интраоралната камера на Андроид телефон и Android Таблет користете светли бели насмевки белење на заби комплет Производ е Името на интраоралната камера Бренд Име СУПЕР КАМЕРИ Број на Модел на СП686 A ТВ Систем Слика Уред 1 / 4" CMOS Ефективни Пиксели ( Hx V ) 1200 x 1600 Бела Светлина, LED 6 Парчиња Гледање Марко / Интра / Екстра Излез USB / Micro USB Извор на Енергија DC5 V+ / 10% Работа Темп...

зубоврачебный скалер автоматично устройство за подаване на вода за ултразвукова скалера

92.80 -5 % BGN 88.00

Автоматско снабдување со вода автоматско снабдување со вода уред за ултразвучно scalerМоже да се движи слободно, само plugin можат да работат,и континуирана работа 1000 часа на пазарот за било кој тип на надворешни вода ултразвучно scaler,во голема мера се подобри ефикасноста на работатаПакување листа : 1 сет водоснабдителен систем ( scaler на фотографијата не е вклучително и за овој модул)Детални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

3 бр двоен пътуване петно плака Remover & Dental Picker kit Семеен пакет LitPack TP-23 хигиена на устната кухина пътуване зъболекар инструмент

BGN 20.78

Family pack 3 компјутери / пакет ОсветленаПакет Travel денталниот Плак Смена и Стоматолошки Берач Орален Стоматолошки Комплет sОбјектот Описи1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.