• Новинка
10шт 25V 2200uF 105C бразда електролитни кондензатори 13x21mm 2200uF 25V черен

10шт 25V 2200uF 105C бразда електролитни кондензатори 13x21mm 2200uF 25V черен

резултат:
BGN 3.09
BGN 3.00 -3 %

Брой продукти
Налично


Спецификација :
Име на производ Electrolytic Capacitor Тип Радијална Максимална Температура 105°C Напон 25 V Capacitance 2200u F Големина 13 x 21mm/0.5" x 0.8"(D*H) Доведе Простор 5mm Доведе Должина од 2,5 cm/1", 2cm/0.8" Надворешен Материјал Алуминиум Вкупно Нето Тежина 37g Главната Боја Црна, Сребрена на Ѕвонење Пакет Содржина 10 x Electrolytic Кондензатори
Опис : Поларизирана, предводени од страна на главниот боја е позитивен, додека останатите води се негативни. Главната погоден за Компјутер матична Плоча. Радијална дизајн.
модел :
100 V/47 UF 450 V/470 UF

Подробности

Номер На Модела:
25В
is_customized:
Yes

Избор на купувачи

500W инвертор решетки микро-водоустойчивый 36v dc 24v 48v към инвертору връзка решетки ac 240v слънчева

384.00 -10 % BGN 346.00

мрежа микро инверторот 500w водоотпорен 24v dc 36v 48v да 240v ac мрежа тај инвертер сончевиотМодел : TEG500 WIP67Оваа Микро инверторот обезбедува зголемена енергија жетвата и го намалува дизајн и инсталација на сложеноста со својата ситеAC пристап...

Мини-импулсно захранване 250 W 12v 20A, един изход Ac-Dc преобразувател за led лента, трансформатор AC110V/220V DC 12V

BGN 21.60

Повеќе Модели За Да ИзберетеSCNПРЕСТАПНА НапојувањеДр Din Железнички НапојувањеMDR Din Железнички НапојувањеАко сакате да се купи многу(повеќе потоа 10pcs), ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Ако ви треба сопствени параметри, ве молиме контактирајте ме!1...

Инвертор 1000 вата чиста синусоидална инвертор със зарядно устройство DC 12v to 110vAC

BGN 240.00

ФункцијаКарактеристики на производот : Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата;Чиста синусен облик излез;Мали, лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија;Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

източник на захранване 120 W 5 в 24a mini size ac dc конвертор захранване mini size ms-120-5 5v регулатор на напрежение на променлив и постоянен ток

13.06 -8 % BGN 12.00

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување Напојување1 )Предмети се испраќаат од кина...

Гарантиран Фабрично директен 1800W 0-24VDC 75A регулируема импулсно захранване с два дисплея

BGN 282.45

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 1800012 V150 ARCSX 1800024 V75 ARCSX 1800048 V37.5 НаRCSX 18000115 V15.6 НаRCSX 18000250 V7.2 Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

Гарантиран Фабрично директен 2000W 0-300VDC 6.6 A регулируем импулсно захранване с два дисплея

BGN 376.35

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 2000015 V120 ARCSX 2000024 V80 ARCSX 2000048 V41.6 НаRCSX 20000110 V18.18 НаRCSX 20000250 V8 A Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

Надежден водоустойчив импулсен източник на енергия 60 W 12v 5A Един изход метален корпус за led лента светлинен дисплей AC 100-240 В вход

13.12 -9 % BGN 12.00

Сигурен rainproof Префрлување напојување 60 W 12 V 5 A Единствен Излез метал случај за LED Лента на Светлина на Екранот AC 100240 V на ТекстСпецификација : Тип : Rain Proof НапојувањеИЗЛЕЗЕН НАПОН : DC 12 VНОМИНАЛНА СТРУЈА : DC 5 AНОМИНАЛНА МОЌНОСТ : 60 WБРАН&БУЧАВА : 120m VppПОДЕСУВАЊЕ,ПОРАСТ TIME : 500ms,20ms / 230 VACДРЖЕТЕ СЕ ДО ВРЕМЕТО НА (TYP.) : 30ms / 230 VAC 25ms / 115 VAC на полно оптоварувањеВЛЕЗНИОТ НАПОН СПЕКТАР : AC 100120 V, AC 200240 V, 50 Hz / 60 HzФРЕКВЕНТЕН ОПСЕГ : 4763 HzЕФИКАСНОСТ (Typ.) : > 80%ИСТЕКУВАЊЕ на струјата : 1m A / 240 VACЗАШТИТА : ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ, 105150% НОМИНАЛНА ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТЗаштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојбаВО ТЕКОТ НАПОН : 115135% НОМИНАЛНА ИЗЛЕЗНИОТ НАПОНЗаштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојбаСРЕДИНА : РАБОТА ТЕМП 10~+60°CРАБОТНА ВЛАЖНОСТ : 2090%RH некондензирањеСКЛАДИРАЊЕ ТЕМП,ВЛАЖНОСТ : 20~+85°C,1095%RHТЕМП.КОЕФИЦИЕНТ : ±0.03%°C(050°C)ВИБРАЦИИ : 10500 HZГО ИЗДРЖАТ НАПОНОТ : I / PО / П : 1.5 KVACИЗОЛАЦИЈА ОТПОР : I / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 Ohms / 500 VDC / 25°C / 70%RHЕМИ СПРОВЕДУВАЊЕ&ЗРАЧЕЊЕ : Дизајн се однесуваат на GB4943,UL60950,EN60950EMC СТАНДАРД : Дизајн се однесуваат на GB9254,EN55022 КласаДИМЕНЗИЈА : 120 X105 X52 mmПАКУВАЊЕ : 0.8 kg,25pcs / 20 кгПакет Содржина : 1 x Switch Напојување

OOTDTY водоустойчив преобразувател на постоянен ток в постоянен резервоар 12 3,7 в 11 W модул доставка

4.26 -6 % BGN 4.00

Опис : Спецификации : Влезен напон : 12 V (8 V23 V) Излезниот напон : 3.7 V Излезна Струја(макс) : 3А Излезна Моќност : 3.7 V 11 W Конверзија ефикасност : до 96% Мекаstart time : 500m S Излез бран : 50m V (МАКС) 20Мпропусен опсег Динамичен одговор на ветер : 5% 200u S Големина : 46x27x14mm Количина : 1 PCПакет inclu де : 1 x Водоотпорен DC buck Конвертор 12 V 3.7 V 3А 11 W Напојување на Модулот

захранване 24V 25w 1.1 A power suply 24v 25w mini size din led AC dc конвертор ms-25-24

BGN 15.34

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS2512MS2515MS2524излезDC напон12 V15 V24 VНапон толеранција±1%±1%±1%Номинална струја2.1 A1.7 На1.1 НаСегашниот опсег0~1.3 На0~1.7 На0~1.1 НаНоминална моќност25.2 WБеа 25,5 W26.4 WБран&бучава100mvpp120mvpp150mvppDCvoltage ADJ.опсег±10%±10%±10%на текстНапон спектар100~240 VAC , 150~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја0.35 A / 230 VACефикасност78%78%80%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 30 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power110%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : дел слој тип на тековната ограничување , автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија85*59*37mm (L*W*H)0.15 kg / 80pcs / 13kg / 0.024 м⊃3;Тежина1...

S-50-12 12V 4.2 A 50W LED Switching Power Supply Transformer 110V 220V AC to DC12V output, for LED Strip light for ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ

BGN 27.20

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписКарактеристики : S5012 Универзални AC влез / Полн спектар на Заштита : Краток спој / Текот вчитај Ладење страна на слободен воздух конвекција 100% полно оптоварување горатво тест Фиксна префрлување фреквенција Одобрување : CE 2 години гаранција Спецификации : DC НАПОН : 12 V НОМИНАЛНА СТРУЈА : 4.2 СЕГАШНИОТ ОПСЕГ : 0~4.2 ЕДНА НОМИНАЛНА МОЌНОСТ : 50 W БРАН & БУЧАВА (макс.) : 100m Vpстр ИЗЛЕЗНИОТ НАПОН ADJ...

Модифицирана синусоидална инвертор мощност 800 W връх 800 W DC12V към AC 220V dc AC Power Inverter

BGN 204.80

ФункцијаКарактеристики на производот : Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата;Чиста синусен облик излез;Мали, лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија;Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

Нова и първоначално модул 120W сила S8VK-C12024 OMRON входен сигнал:100-240VAC изход: 24VDC 5.0 A

BGN 65.60

Нов и оригинален S8 VKC12024 OMRON Напојување 120 W ВЛЕЗ : 100240 VAC ИЗЛЕЗ : 24 VDC 5.0 НАПроизведено во КинаДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

Гарантиран Фабрично директен 2000W 0-48VDC 41.6 A регулируем импулсно захранване с два дисплея

BGN 325.68

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 2000015 V120 ARCSX 2000024 V80 ARCSX 2000048 V41.6 НаRCSX 20000110 V18.18 НаRCSX 20000250 V8 A Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

източник на захранване 15V 50W power suply unit 50W 15V 3.4 A mini size din led ac dc конвертор на ms-50-15

BGN 10.37

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS505MS5012MS5015MS5024излезDC напон5 V12 V15 V24 VНапон толеранција±2%±1%±1%±1%Номинална струја10 A4.2 A3.4 На2.1 AСегашниот опсег0~10 A0~4.2 A0~3.4 На0~2.1 AНоминална моќност50 W50.4 W51 W50.4 WБран&бучава80mvpp120mvpp120mvpp120mvppDCvoltage ADJ.опсег9%~+10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар110240 VACфреквенција47~63 HZAC струја2А / 115 VAC,1А / 230 VACефикасност73%76%77%79%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 18 A / 115 VAC,36 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~150% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10°C~+60°C,20%~90%RHStoragetemp,влажност20°C~+85°C,10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ,2 G 10min / 1cycle,период за 60 минути,секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардво согласност со EN55022,CLASSAдругиДимензија111*78*36mm (L*W*H)Тежина / пакување0.26 kg / 60pcs / kg 15.6забелешка1...

висококачествен захранващ mini size 24V 35W 1.5 A power suply 24V 35W din led ac dc конвертор ms-35-24

BGN 15.74

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS355MS3512MS3515MS3524излезDC напон5 V12 V15 V24 VНапон толеранција±2%±1%±1%±1%Номинална струја5 A3А2.4 На1.5 АСегашниот опсег0~5 A0~3А0~2.4 На0~1.5 АНоминална моќност25 W36 W36 W36 WБран&бучава80mvpp120mvpp120mvpp120mvppDCvoltage ADJ.опсег9%~+10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар100~240 VAC , 150~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја0.45 A / 230 VACефикасност76%78%78%80%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 30 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаво текот напонНоминална излезна power145% ~ 170%заштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаво текот tempКога температурата на транзистори внатрешен јазол е над 150 °C ,Почнете одново temp заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по температура стане нормалнаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија85*59*37mm (L*W*H)Тежина / пакување0.17 kg / 80pcs / 14.5 kgзабелешка1...

1pc US Plug Adapter: AC 100-240V To DC 12V 2A Power Supply For 3528 Smd 5050 LED Strip

4.78 -16 % BGN 4.00

12 V 2 A Напојување Тип : 12 V 2 A Влез : 100240 V AC 50 / 60 Hz Излез стави : 12 V 2.0 Приклучок : НИ Приклучок ( ве молиме имајте предвид, ако тоа е погодни за вашата земја стандард ) Кабел должина : околу 90cm / 35.43" Од стави адаптер : 5.5 мм x 2.1 милиметри Кол : 1 PcЗабелешка : ве Молиме забележете ако приклучокот се погодни за вашата земја стандардна Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен...

Безплатна доставка AC / DC адаптер DC 8V 0.5 A 500 ma AC 100-240 В конвертор адаптер, 8v0. 5A зарядно устройство захранване на ЕС щепсел

7.97 -12 % BGN 7.00

Мрежните параметри и други инструкции Универзална напојување, префрлување моќ трансформатор На напон е во рамките на соодветна палета на потребите 7.8 V8.2 V, тековната побарувачка во уредот 0.5 еден или 0.5 a применува DC моќност на електрична барања 8v0.5a развој одбор, мобилни хард диск, итн...

5V 13.5 V 24V power suply 12v 180w ac dc to 15A импулсно захранване за led лента светлинен изход s-180-12 Вход 220v или 110V

BGN 21.12

Единствен излез Префрлување Напојување Модел Напон / linkДруг вид на Префрлување НапојувањеКарактеристики : Моделот S1805 S18012 S18024 излезниот напон DC 5 V за 12 V 24 V Излезниот напон на толеранција од ±1% ±1% ±1% Номинална излезна струја 36 НА 15 A 7.5 А Outputcurrent 0~36 A 0~15 A 0~7.5 ЕДНА Излезна моќност од 180 180 W W 180 W Бран и бучава 10 0m Vpстр 6 0m Vpстр 6 0m Vpстр DC прилагодливи спектар ±10% ±10% ±10% Подесување се зголеми одржи време 200ms 50ms 20ms Влезниот напон спектар 85~132 VAC 170~264 VAC 47~63 Hz 240~370 VDC AC влез тековната 4 ...

600 W чиста синусоидальная вълна инвертор, преобразувател 12 v постоянен ток в 220v ac мощност 600 W Ват пик

BGN 179.20

ФункцијаКарактеристики На Производот : Чиста синусен облик излез.Ниска работа на бучава , со голема effieiency.Мали ,лесни и уметнички, корист од донесување на SMD pastern технологија.Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата.Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

източник на захранване 15v 15V 150w 10A power suply 150W mini size led захранване ac dc конвертор ms-150-15

BGN 16.90

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS15012MS15015MS15024MS15036MS15048излезDC напон12 V15 V24 V36 V48 VНапон толеранција±1%±1%±1%±1%±1%Номинална струја12.5 На10 A6.5 На4.2 A3.2 НаСегашниот опсег0~12.5 На0~10 A0~6.5 На0~4.2 A0~3.2 НаНоминална моќност150 W150 W156 W151.2 W153.6 WБран&бучава100mvpp120mvpp150mvpp150mvpp200mvppDCvoltage ADJ.опсег±10%±10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар90~132 VAC / 180~240 VAC , 254~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја3.2 A / 115 VAC , 1.6 A / 230 VACефикасност83%83%85%85%86%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 18 A / 115 VAC , 36 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаВо текот напон15.6~V 17.818.6~V 20.830.6~V 33.242.6~V 44.254.8~V 56.6заштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија159*97*38mm (L*W*H)Тежина / пакување0.54 kg / 45pcs / 25kg / 0.041 м⊃3;забелешка1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.