• Новинка
S-50-12 12V 4.2 A 50W LED Switching Power Supply Transformer 110V 220V AC to DC12V output, for LED Strip light for ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ

S-50-12 12V 4.2 A 50W LED Switching Power Supply Transformer 110V 220V AC to DC12V output, for LED Strip light for ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ

резултат:
BGN 27.20

Брой продукти
Налично


Добредојдовте на нашата Продавница
Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас
Опис
Карактеристики :
S-50-12 Универзални AC влез / Полн спектар на Заштита : Краток спој / Текот вчитај Ладење страна на слободен воздух конвекција 100% полно оптоварување горат-во тест Фиксна префрлување фреквенција Одобрување : CE 2 години гаранција Спецификации : DC НАПОН : 12 V НОМИНАЛНА СТРУЈА : 4.2 СЕГАШНИОТ ОПСЕГ : 0~4.2 ЕДНА НОМИНАЛНА МОЌНОСТ : 50 W БРАН & БУЧАВА (макс.) : 100m Vp-стр ИЗЛЕЗНИОТ НАПОН ADJ. ОПСЕГ : 10.8~13.2 V НАПОН ТОЛЕРАНЦИЈА : 1.0 ПОДЕСУВАЊЕ, се ЗГОЛЕМИ ВРЕМЕ, носителот до time : 200ms,100ms,30ms НАПОН СПЕКТАР : 85~264 VAC ЕФИКАСНОСТ (Typ.) : 78% ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ : 105~150% номинална излезна моќност ДИМЕНЗИЈА ДРУГИ : 157*97*38mm (L*W*H) СТАНДАРДИ за БЕЗБЕДНОСТ на UL1012 БАРАЊЕ ТЕЖИНА 0.48 Кг Пакет се вклучени : 1 x Префрлување напојување
Единица : mm

Подробности

Изходна Мощност:
1-50 W
Тип Изход:
Единична стая
Изходно Напрежение:
12V
Изходен Ток:
12V
Входно Напрежение:
110В/220V
Размер:
157mm x 97mm x 38mm
Място на произход на стоките:
Zhejiang, Китай (Континентален)
Ефективност (Тип.):
78%

Избор на купувачи

Мини-импулсно захранване 250 W 12v 20A, един изход Ac-Dc преобразувател за led лента, трансформатор AC110V/220V DC 12V

BGN 21.60

Повеќе Модели За Да ИзберетеSCNПРЕСТАПНА НапојувањеДр Din Железнички НапојувањеMDR Din Железнички НапојувањеАко сакате да се купи многу(повеќе потоа 10pcs), ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Ако ви треба сопствени параметри, ве молиме контактирајте ме!1...

ГОРЕЩА РАЗПРОДАЖБА!! 800 W чиста синусоидална инвертор & Слънчев инверторен, DC to AC Power Inverter

BGN 208.00

ФункцијаКарактеристики На Производот : Чиста синусен облик излез.Ниска работа на бучава , со голема effieiency.Мали ,лесни и уметнички, корист од донесување на SMD pastern технологија.Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата.Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

5V 13.5 V 24V power suply 12v 180w ac dc to 15A импулсно захранване за led лента светлинен изход s-180-12 Вход 220v или 110V

BGN 21.12

Единствен излез Префрлување Напојување Модел Напон / linkДруг вид на Префрлување НапојувањеКарактеристики : Моделот S1805 S18012 S18024 излезниот напон DC 5 V за 12 V 24 V Излезниот напон на толеранција од ±1% ±1% ±1% Номинална излезна струја 36 НА 15 A 7.5 А Outputcurrent 0~36 A 0~15 A 0~7.5 ЕДНА Излезна моќност од 180 180 W W 180 W Бран и бучава 10 0m Vpстр 6 0m Vpстр 6 0m Vpстр DC прилагодливи спектар ±10% ±10% ±10% Подесување се зголеми одржи време 200ms 50ms 20ms Влезниот напон спектар 85~132 VAC 170~264 VAC 47~63 Hz 240~370 VDC AC влез тековната 4 ...

1pc US Plug Adapter: AC 100-240V To DC 12V 2A Power Supply For 3528 Smd 5050 LED Strip

4.78 -16 % BGN 4.00

12 V 2 A Напојување Тип : 12 V 2 A Влез : 100240 V AC 50 / 60 Hz Излез стави : 12 V 2.0 Приклучок : НИ Приклучок ( ве молиме имајте предвид, ако тоа е погодни за вашата земја стандард ) Кабел должина : околу 90cm / 35.43" Од стави адаптер : 5.5 мм x 2.1 милиметри Кол : 1 PcЗабелешка : ве Молиме забележете ако приклучокот се погодни за вашата земја стандардна Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен...

EU Plug AC 100-240V to DC 12V 1.5 A Switching Power Supply Converter Adapter претоварване, късо съединение защита от прегряване

5.31 -25 % BGN 4.00

Опис Широк влезниот опсег, висока прецизност напон заштита од Преоптоварување Краток спој заштита во Текот температура заштита Заштеда на Енергија Спецификации : Влез : 100240 VAC 50 / 60 Hz Излез : 12 VDC 1500m A Inteface : 4.0x1.7mm Приклучок : ЕУ Приклучок Адаптер Големина : (Приближно) 7cm x 3.5 cm x 2.7 cm / 2.8" x 1.4" x 1.1"(L*W*H) кабел Должина : (Приближно) 76.5 cm / 30.1" Боја : Црна Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека напон и конекторот ако одговара за вашиот стандард! Пакетот вклучува : 1x Power Снабдување Адаптер

Инвертор 1000 вата чиста синусоидална инвертор със зарядно устройство DC 12v to 110vAC

BGN 240.00

ФункцијаКарактеристики на производот : Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата;Чиста синусен облик излез;Мали, лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија;Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

Безплатна доставка AC / DC адаптер DC 8V 0.5 A 500 ma AC 100-240 В конвертор адаптер, 8v0. 5A зарядно устройство захранване на ЕС щепсел

7.97 -12 % BGN 7.00

Мрежните параметри и други инструкции Универзална напојување, префрлување моќ трансформатор На напон е во рамките на соодветна палета на потребите 7.8 V8.2 V, тековната побарувачка во уредот 0.5 еден или 0.5 a применува DC моќност на електрична барања 8v0.5a развој одбор, мобилни хард диск, итн...

Гарантиран Фабрично директен 1800W 0-24VDC 75A регулируема импулсно захранване с два дисплея

BGN 282.45

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 1800012 V150 ARCSX 1800024 V75 ARCSX 1800048 V37.5 НаRCSX 18000115 V15.6 НаRCSX 18000250 V7.2 Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

DIANQI 400W 36V 5V 12V 13.5 V 15V 24V 36V 48V Single Output Switching power supply висококачествен източник на захранване на променлив ток в постоянен

BGN 27.06

ИЗВЕСТУВАЊЕ1 Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја вашата EORI број...

4000w чисто инвертор сила на вълната на синусите 4000W с CE DC 12V към AC 220V, ROHS одобри

BGN 761.60

ФункцијаКарактеристики На Производот : Чиста синусен облик излез.Ниска работа на бучава , со голема effieiency.Мали ,лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија.Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата.Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

източник на захранване 120 W 5 в 24a mini size ac dc конвертор захранване mini size ms-120-5 5v регулатор на напрежение на променлив и постоянен ток

13.06 -8 % BGN 12.00

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување Напојување1...

C18 DC LM2596 4.0~40 до 1.3-37V led волтметър стъпка надолу модул, инвертор мощност

BGN 3.63

Влезниот напон спектар : 440 VDC Излезен напон спектар : 1.2537 DC прилагодливи Излезна струја : 2 A Voltmeter опсег : 0 да 40 V,грешка +0.1 V Текст обратна поларитетот заштита Изграден во производство краток заштита и Вграден термички затвори dowen функција L x W x H=6.1 x 3.4 x12cm(прибл.) LED дигитални voltmeter цевка,точноста е прилагодливи функција,може да бидат насочени кон вашиот multimeter прилагодливи точни Притиснете го десното копче за да се остави на dispaly покаже влезен или излезен напон.кога правото" ОД" led светло,тоа покажува излез,лево "во" предводена покаже текст Количина : 1 PC Излезниот напон калибрација чекори Чекор 1, се приспособат на десното копче, така што "ОД" LED осветлен, на voltmeter покажува вредноста на излезниот напон; Притиснете го десното копче за повеќе од 2 секунди, ослободување, voltmeter и "НАДВОР" LED трепка во синхронизацијата, така што ќе внесете излезниот напон calibration mode...

600 W чиста синусоидальная вълна инвертор, преобразувател 12 v постоянен ток в 220v ac мощност 600 W Ват пик

BGN 179.20

ФункцијаКарактеристики На Производот : Чиста синусен облик излез.Ниска работа на бучава , со голема effieiency.Мали ,лесни и уметнички, корист од донесување на SMD pastern технологија.Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата.Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

източник на захранване 15V 50W power suply unit 50W 15V 3.4 A mini size din led ac dc конвертор на ms-50-15

BGN 10.37

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS505MS5012MS5015MS5024излезDC напон5 V12 V15 V24 VНапон толеранција±2%±1%±1%±1%Номинална струја10 A4.2 A3.4 На2.1 AСегашниот опсег0~10 A0~4.2 A0~3.4 На0~2.1 AНоминална моќност50 W50.4 W51 W50.4 WБран&бучава80mvpp120mvpp120mvpp120mvppDCvoltage ADJ.опсег9%~+10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар110240 VACфреквенција47~63 HZAC струја2А / 115 VAC,1А / 230 VACефикасност73%76%77%79%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 18 A / 115 VAC,36 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~150% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10°C~+60°C,20%~90%RHStoragetemp,влажност20°C~+85°C,10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ,2 G 10min / 1cycle,период за 60 минути,секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардво согласност со EN55022,CLASSAдругиДимензија111*78*36mm (L*W*H)Тежина / пакување0.26 kg / 60pcs / kg 15.6забелешка1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.