• Новинка
OOTDTY водоустойчив преобразувател на постоянен ток в постоянен резервоар 12 3,7 в 11 W модул доставка

OOTDTY водоустойчив преобразувател на постоянен ток в постоянен резервоар 12 3,7 в 11 W модул доставка

резултат:
BGN 4.26
BGN 4.00 -6 %

Брой продукти
Налично


Опис : Спецификации : Влезен напон : 12 V (8 V-23 V) Излезниот напон : 3.7 V Излезна Струја(макс) : 3А Излезна Моќност : 3.7 V 11 W Конверзија ефикасност : до 96% Мека-start time : 500m S Излез бран : 50m V (МАКС) 20М-пропусен опсег Динамичен одговор на ветер : 5% 200u S Големина : 46x27x14mm Количина : 1 PC
Пакет inclu де : 1 x Водоотпорен DC buck Конвертор 12 V 3.7 V 3А 11 W Напојување на Модулот

Подробности

Тип:
Преобразуватели на постоянен ток
Номер На Модела:
32018
търговска марка:
OOTDTY

Избор на купувачи

400W DC 24V 16.5 A импулсно захранване за led лента или билборд Power Application

BGN 42.40

DC Префрлување НапојувањеСпецификацијаМодел400 WНадворешната школка материјалалуминиумИзлезна струја16.5 НаИзлезниот напон24 V DCВлезен напон110 / 220 V АпликацијаLED билборд,LED дисплеј,LED лента,видео надзор,итнГолемина216*114*50mmГаранција2 годиниСертификат CE,ROHS

Гарантиран Фабрично директен 2000W 0-48VDC 41.6 A регулируем импулсно захранване с два дисплея

BGN 325.68

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 2000015 V120 ARCSX 2000024 V80 ARCSX 2000048 V41.6 НаRCSX 20000110 V18.18 НаRCSX 20000250 V8 A Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

DIANQI 400W 36V 5V 12V 13.5 V 15V 24V 36V 48V Single Output Switching power supply висококачествен източник на захранване на променлив ток в постоянен

BGN 27.06

ИЗВЕСТУВАЊЕ1 Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја вашата EORI број...

Оригинален внос DC-DC BWR-12/210-D24 изолирано мощност-24V 12V обрат положителен и отрицателен 210mA 5W гаранция за качество

73.20 -4 % BGN 70.00

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, приклучок, релеи, отпорници(отпор), кондензатори (capacitance) , контактор, прекинувач, интегрирани кола (НАТОПИ, СМД, QFP, BGA, Модули)...

Инвертор връзка решетки 120v 48v инвертор връзка решетки 260w слънчев инвертор връзка решетка с IP65 водоустойчивым

155.20 -10 % BGN 140.00

120v 48v грид тај инвертер 260w на мрежа тај сончевиот инверторот со IP65 водоотпоренВовед : TGE260 W Серија Нас ед IP6 5 водоотпорен насочат дизајн, Може ефикасно да се спречи површински на површинска ерозија, Изграденаво високоперформанси Максимална Моќност Точка Следење () Функција, Подобро можат да се следат промените во сончевиот луминозноста и контрола на различни излезна енергија, Ефикасно да се фати и да се соберат сончева светлина...

захранване 24V 25w 1.1 A power suply 24v 25w mini size din led AC dc конвертор ms-25-24

BGN 15.34

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS2512MS2515MS2524излезDC напон12 V15 V24 VНапон толеранција±1%±1%±1%Номинална струја2.1 A1.7 На1.1 НаСегашниот опсег0~1.3 На0~1.7 На0~1.1 НаНоминална моќност25.2 WБеа 25,5 W26.4 WБран&бучава100mvpp120mvpp150mvppDCvoltage ADJ.опсег±10%±10%±10%на текстНапон спектар100~240 VAC , 150~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја0.35 A / 230 VACефикасност78%78%80%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 30 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power110%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : дел слој тип на тековната ограничување , автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија85*59*37mm (L*W*H)0.15 kg / 80pcs / 13kg / 0.024 м⊃3;Тежина1...

Безплатна доставка 10 W микро мини размер импулсно захранване ултра-компактен led 110 и 220 vac до 5, 12 и 15 в 24-48 vdc

11.22 -2 % BGN 11.00

Напомена : Ве молиме бидете сигурни дека влезниот напон, излезниот напон и струја во објектот спецификации кога ставање на наредби...

Безплатна доставка AC / DC адаптер DC 8V 0.5 A 500 ma AC 100-240 В конвертор адаптер, 8v0. 5A зарядно устройство захранване на ЕС щепсел

7.97 -12 % BGN 7.00

Мрежните параметри и други инструкции Универзална напојување, префрлување моќ трансформатор На напон е во рамките на соодветна палета на потребите 7.8 V8.2 V, тековната побарувачка во уредот 0.5 еден или 0.5 a применува DC моќност на електрична барања 8v0.5a развој одбор, мобилни хард диск, итн...

Чисто инвертор 1500W 110/220V 12/24vdc вълна на синусите, сертификат CE, инвертор PV Слънчев, инвертор сила, конвертор, инвертор за кола

BGN 250.00

ФункцијаКарактеристики На Производот : Чиста синусен облик излез.Ниска работа на бучава , со голема effieiency.Мали ,лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија.Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата.Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

Инвертор 1000 вата чиста синусоидална инвертор със зарядно устройство DC 12v to 110vAC

BGN 240.00

ФункцијаКарактеристики на производот : Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата;Чиста синусен облик излез;Мали, лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија;Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

Нов блок 6A-8A за 12 100 W превключване заплата AC-DC Circuit Module L15

11.97 -8 % BGN 11.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Моќ Модел : XK2412 Заштита : во текот тековната заштита коло AC Влез : AC85265 V (Заеднички Глобални) AC фреквенција : 50 HZ / 60 HZ Излезен напон : 12 V Излез Тековната : 6 A8 A Излезна Моќност : 100 W Модулација : пулс ширина модулација Количина : 1 Pc Не Мало Пакет Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

5V 13.5 V 24V power suply 12v 180w ac dc to 15A импулсно захранване за led лента светлинен изход s-180-12 Вход 220v или 110V

BGN 21.12

Единствен излез Префрлување Напојување Модел Напон / linkДруг вид на Префрлување НапојувањеКарактеристики : Моделот S1805 S18012 S18024 излезниот напон DC 5 V за 12 V 24 V Излезниот напон на толеранција од ±1% ±1% ±1% Номинална излезна струја 36 НА 15 A 7.5 А Outputcurrent 0~36 A 0~15 A 0~7.5 ЕДНА Излезна моќност од 180 180 W W 180 W Бран и бучава 10 0m Vpстр 6 0m Vpстр 6 0m Vpстр DC прилагодливи спектар ±10% ±10% ±10% Подесување се зголеми одржи време 200ms 50ms 20ms Влезниот напон спектар 85~132 VAC 170~264 VAC 47~63 Hz 240~370 VDC AC влез тековната 4 ...

4000w чисто инвертор сила на вълната на синусите 4000W с CE DC 12V към AC 220V, ROHS одобри

BGN 761.60

ФункцијаКарактеристики На Производот : Чиста синусен облик излез.Ниска работа на бучава , со голема effieiency.Мали ,лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија.Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата.Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

Безплатна доставка най-доброто качество на AC / DC адаптер DC 10V 1A 1000ma AC 100-240 В конвертор адаптер, 10v1a зарядно устройство захранване на ЕС щепсел

7.97 -12 % BGN 7.00

Мрежните параметри и други инструкции Универзална напојување, префрлување моќ трансформатор На напон е во рамките на соодветна палета на потребите 9.8 V10.2 V, тековната побарувачка во уредот 1а или 1а применува DC моќност на електрична барања 10v1a развој одбор, мобилни хард диск, итн...

източник на захранване 120 W 5 в 24a mini size ac dc конвертор захранване mini size ms-120-5 5v регулатор на напрежение на променлив и постоянен ток

13.06 -8 % BGN 12.00

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување Напојување1...

източник на захранване 15v 15V 150w 10A power suply 150W mini size led захранване ac dc конвертор ms-150-15

BGN 16.90

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS15012MS15015MS15024MS15036MS15048излезDC напон12 V15 V24 V36 V48 VНапон толеранција±1%±1%±1%±1%±1%Номинална струја12.5 На10 A6.5 На4.2 A3.2 НаСегашниот опсег0~12.5 На0~10 A0~6.5 На0~4.2 A0~3.2 НаНоминална моќност150 W150 W156 W151.2 W153.6 WБран&бучава100mvpp120mvpp150mvpp150mvpp200mvppDCvoltage ADJ.опсег±10%±10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар90~132 VAC / 180~240 VAC , 254~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја3.2 A / 115 VAC , 1.6 A / 230 VACефикасност83%83%85%85%86%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 18 A / 115 VAC , 36 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаВо текот напон15.6~V 17.818.6~V 20.830.6~V 33.242.6~V 44.254.8~V 56.6заштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија159*97*38mm (L*W*H)Тежина / пакување0.54 kg / 45pcs / 25kg / 0.041 м⊃3;забелешка1...

източник на захранване 15V 50W power suply unit 50W 15V 3.4 A mini size din led ac dc конвертор на ms-50-15

BGN 10.37

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS505MS5012MS5015MS5024излезDC напон5 V12 V15 V24 VНапон толеранција±2%±1%±1%±1%Номинална струја10 A4.2 A3.4 На2.1 AСегашниот опсег0~10 A0~4.2 A0~3.4 На0~2.1 AНоминална моќност50 W50.4 W51 W50.4 WБран&бучава80mvpp120mvpp120mvpp120mvppDCvoltage ADJ.опсег9%~+10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар110240 VACфреквенција47~63 HZAC струја2А / 115 VAC,1А / 230 VACефикасност73%76%77%79%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 18 A / 115 VAC,36 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~150% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10°C~+60°C,20%~90%RHStoragetemp,влажност20°C~+85°C,10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ,2 G 10min / 1cycle,период за 60 минути,секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардво согласност со EN55022,CLASSAдругиДимензија111*78*36mm (L*W*H)Тежина / пакување0.26 kg / 60pcs / kg 15.6забелешка1...

Гарантиран Фабрично директен 1800W 0-24VDC 75A регулируема импулсно захранване с два дисплея

BGN 282.45

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 1800012 V150 ARCSX 1800024 V75 ARCSX 1800048 V37.5 НаRCSX 18000115 V15.6 НаRCSX 18000250 V7.2 Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

500W инвертор решетки микро-водоустойчивый 36v dc 24v 48v към инвертору връзка решетки ac 240v слънчева

384.00 -10 % BGN 346.00

мрежа микро инверторот 500w водоотпорен 24v dc 36v 48v да 240v ac мрежа тај инвертер сончевиотМодел : TEG500 WIP67Оваа Микро инверторот обезбедува зголемена енергија жетвата и го намалува дизајн и инсталација на сложеноста со својата ситеAC пристап...

Модифицирана синусоидална инвертор мощност 800 W връх 800 W DC12V към AC 220V dc AC Power Inverter

BGN 204.80

ФункцијаКарактеристики на производот : Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата;Чиста синусен облик излез;Мали, лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија;Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

източник на захранване 50W 15V 3.6 A мини-размер на захранване ac dc конвертор мини-размер на ms-50-15 15V променлив регулатор на постоянно напрежение

BGN 10.37

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување Напојување1 )Предмети се испраќаат од кина...

висококачествен захранващ mini size 24V 35W 1.5 A power suply 24V 35W din led ac dc конвертор ms-35-24

BGN 15.74

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS355MS3512MS3515MS3524излезDC напон5 V12 V15 V24 VНапон толеранција±2%±1%±1%±1%Номинална струја5 A3А2.4 На1.5 АСегашниот опсег0~5 A0~3А0~2.4 На0~1.5 АНоминална моќност25 W36 W36 W36 WБран&бучава80mvpp120mvpp120mvpp120mvppDCvoltage ADJ.опсег9%~+10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар100~240 VAC , 150~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја0.45 A / 230 VACефикасност76%78%78%80%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 30 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаво текот напонНоминална излезна power145% ~ 170%заштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаво текот tempКога температурата на транзистори внатрешен јазол е над 150 °C ,Почнете одново temp заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по температура стане нормалнаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија85*59*37mm (L*W*H)Тежина / пакување0.17 kg / 80pcs / 14.5 kgзабелешка1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.