• Новинка
Ниска цена за продажба на металната обвивка на източника на захранване е 360W to Ac Dc 24V 15A преобразувател на постоянно напрежение

Ниска цена за продажба на металната обвивка на източника на захранване е 360W to Ac Dc 24V 15A преобразувател на постоянно напрежение

резултат:
BGN 34.96

Брой продукти
Налично


Ниски Трошоци за Продажба Метална Школка Напојување 360 W Ac да 24 V Dc 15 A Константен Напон Конвертор
1.Висока ефикасност, долг живот и високо reliabili
2.Ниска dc бран, висока ефикасност
3.ниска операција температура & долго перформанси живот
4.влезен напон погоден за целиот свет
5.Одлична изолација сопственост, висока dielectric сила
6.100% полно работно оптоварување тест на горење
7.2 години гаранција
Модел
S-360-24
На текст
AC влезен напон спектар(V)
AC 110/220 V±15%
AC Влез струја(max)
4.5 A /220 V;6.5 A/110 V
Фреквенција (Hz)
50/60 Hz
Ефикасност
85% Typ(230 VACFull Оптоварување)
Inrush струја(A)
Ладно-start 20 A/230 V
Истекување струја(м-р)
Излез
Излезен Напон(V)
24 V DC
Напонот Пропис
+10%,-10%
Излезна Струја(A)
15 A
Сегашниот Опсег (А)
0-15 A
Номинална Моќност(W)
360 W
Почетно време,задржете-up време(ms)
Тон≤1000ms,Тд≥20ms @230 Vac Полно Оптоварување
Подемот време(ms)
Typ : 20ms @230 Vac Полно Оптоварување
Бран/Бучава(мвп-p)
120m Vp-p
Животна средина
работна Температура (°C)
-40°C - +65°C(се однесува derating крива)
Складирање Температура(°C)
-20°C - +60°C
Влажност
20% - 90% RH не кондензирање
Заштита
Во текот напон Заштита
>115%-135% Номинална излезниот напон
Во текот вчитај Заштита
>105%-150% Авто обнова
Краток спој Заштита
Latched
Други
Големина L*W*H(cm)
21.5*11*5.5 cm
Тежина
785g
Наша моќ преку професионална организација, квалитетот е многу сигурен, на производи се продава добро во Европа и целиот свет.Од 2010 година, нашите производи имаат положено CE, и ROHS сертификација, и пристап до повеќе сертификати, купувачите можат да бидат сигурни купување.
Мало нарачки : Ние пакување на ставки со високи го скрши отпорот на воздухот торба и тоа ќе се обезбеди целосна заштита за вашите предмети во текот на долго време транспорт и бидете сигурни дека тоа пристигне во вашата рака со совршена состојба.
Најголемиот дел нарачки : По користење на бела кутија за пакување, користиме тешко хартија кутија за пакување, на крајот, ние ќе се користи силна вратоврска да се поврзе на стоки, па за заштита на надворешното пакување во добра состојба.Се осигура дека стоката во транзит е во добра состојба.
1. Ние се префрлува напојување индустрија искуство, да се произведуваат 10 w - 1000 w префрлување напојување, може да биде целосен опсег на моќ решенија за вас.
2. Квалитетот на нашите производи е сигурен, цена-ефикасен, одличен квалитет и прифатлива цена.
3. Имаме многу акции, брза испорака, без разлика на тоа колку на вашата нарачка.
4. Нашиот производ пакување е многу добар, клиенти не мора да се грижите за штета во транзит.
5. Нашите производи се различни, вклучувајќи ги и надворешно напојување, водоотпорен отворен за напојување, видео надзор напојување кутија, постојан струја за напојување, се прилагодува светлината на напојување, може да според вашиот треба да ги купите.
6. Нашата услуга е многу добар, 24 часа онлајн услуга, одговори на вашите прашања во навремено.
Почнувајќи од 2008 година, нашата компанија е специјализирана во истражување и развој, производство и продажба на префрлување напојување во последниве 10 години, на производи се продава добро во домашната да целиот свет, вклучувајќи ги и Азија, Европа, Африка, Северна Америка, производи фаворизирана од страна на клиентите.Нашата компанија зафаќа површина од околу 5000 метри квадратни, има истражувањето и развојот тим повеќе од 10 луѓе, производство на персоналот на речиси 200 луѓе, 50 луѓе тим за продажба, компанијата годишно производство на 600000 единици, годишен излезна вредност достигна речиси 20 милиони јуани.

Подробности

Тип Изход:
Единична стая
търговска марка:
JOOLONPOR
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
S-360-24
Изходна Честота:
50/60 Hz
Изходен Ток:
15А
Изходна Мощност:
360 W
Входно Напрежение:
AC110/220v
Материал На Черупката:
Алуминий
Цвят:
Сребро
Опаковка:
Опаковка в кутия
Ефективност:
85% от
документ:
CE, ROHS
Охлаждане път:
По Вентилятору
Приложение:
Led, промишлено оборудване
Размери на продукта:
21.5*11*5.5 см
Изходно Напрежение:
24V

Избор на купувачи

Безплатна доставка, 100 бр. / лот CD43 470UH тип ликвидация мощност индуктори SMD мощност индуктор M61 (маркировка: 471)

11.20 -11 % BGN 10.00

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

24V 2.1 A 50 W LED импулсен трансформатор за захранване от 110 В На 220 vac мощност на изход DC24V, за led лента за видеонаблюдение

BGN 27.20

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписКарактеристики : Универзални AC влез / Полн спектар на Заштита : Краток спој / Текот вчитај Ладење страна на слободен воздух конвекција 100% полно оптоварување горатво тест Фиксна префрлување фреквенција Одобрување : CE 2 години гаранција Спецификации : DC НАПОН : 24 V НОМИНАЛНА СТРУЈА : 2.1 СЕГАШНИОТ ОПСЕГ : 0~2.1 A НОМИНАЛНА МОЌНОСТ : 50 W БРАН & БУЧАВА (макс.) : 100m Vpстр ИЗЛЕЗНИОТ НАПОН ADJ...

[ZOB] - импулсно захранване 10 W 9V0. 5A двойна jmd10-1209 12v0.5A изолация --5 бр. / лот

140.26 -15 % BGN 119.00

Ујп : компанијата продавница инвентар понекогаш може да имаат разлика, ве молиме контактирајте ме кога ќе се пука, ви благодариме! 10 W JMD мулти канал серија големина 77.7 * 48.2 * 20.5 ммВнесување на AC напон : AC 100240 VDC оперативен напон : DC130370 VФреквенција : 47440 HzИзлез Линеарна на вредноста на излезниот напон наБран и бучаваВо текот тековната заштита функција за повеќе од 125% од номиналната вредност на акцијаАвтоматско обновување на краток спој заштитаИзолација сила на влез / излез AC2 KV за 1 минутиВнесете AC2 KV FG 1 минутиИзлез AC500 V FG 1 минутиИзолација отпор input output DC 500 V = 100FG = 100 500 V DC влезFG = 100 500 V DC излезСредина на животната средина со користење на 10 до 50 СТЕ C, 20%90% RH (без кондензација)Складирање на животната средина од 20 до 85 СТЕ C, 10%95% RH (без кондензација)Моќ модел Излезниот напон / тековни Ефикасност сооднос JMD10А 5 V1.2 A + 12 V0.2А 72% JMD10Б 5 V1 A + 15 V0.2А 72% JMD10C 5 V1.2А 12 V0.2А 5 V0.2А 72% JMD10D1 5 V1.2А 12 V0.3А 73% JMD10D2 5 V1.2А 15 V0.2А 73% JMD10Д3 5 V1 A 24 V0.2А 73% JMD1055 5 V1 A 5 V1 A 74% JMD1055 T + 5 V1 A 75% JMD10D12 + 12 V0.5 A 75% JMD10D15 + 15 V0.4А75% JMD10D24 + 24 V0.25 A 77% JMD10125 12 V0.8 A 5 V0.2А 75% JMD101209 12 V0.5 A 9 V0.5 A 75%

MAYLAR 800W Off-grid Pure Sine Wave Power Inverter DC 12V / 24V 100V-240V за свързване на Слънчева домашна фотоволтаична или вятърна турбина

176.58 -10 % BGN 159.00

OffGrid 800w Чиста синусен облик Инверторот за Соларни или Ветер Систем, Една Фаза, Врв Моќност 1600w,Текст 12 VDC / 24 VDC( за изборен)Излез 100 V / 110 V / 120 V220 VDC / 230 VDC / 240 VDC (за изборен)50 Hz / 60 HzБелешка : постојат 12 V и 24 V влезен напон, ве молиме изберете 12 V или 24 V.постојат 110 V и 220 V излезен напон, ве молиме изберете 110 V или 220 V,Ве молиме оставете порака на нас кога ќе го поставите цел...

Индустриална машина отопление на индукция, 5kw 220V термална энергосберегающая

BGN 557.62

Индустриски 5 KW 220 V Топлинска Енергија Заштеда на Индукција Греење Машина 5 KW / 220 V Дигитални Индукција Греење Машина е нашата компанија е најновиот заштеда на енергија висока ефикасност греење машина, со значителна заштеда на енергија, висока брзина на греење температура до, висока термичка ефикасност, намалување на производството envirenment температура итн...

25 бр./лот CD43 4.7 Ъ тип ликвидация силови индукторы SMD Power Inductor M58 (маркировка: 4R7)

2.08 -4 % BGN 2.00

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

Proofwater 300W Micro 220V Инвертор Solar Grid System 22-50VDC RS232 Communication MPPT Maximum Power Point Tracking Function

BGN 159.20

Proofwater 300 W 220 V Микро Соларни Мрежа Инвертер Систем 2250 VDC RS232 Комуникација MPPT Максимална Моќност Точка Следење на ФункцијаWVC300 Користење IP65 водоотпорен насочат дизајн, Може ефикасно да се спречи површински на површинска ерозија, Изграденаво високоперформанси Максимална Моќност Точка Следење () Функција , Подобро можат да се следат промените во сончевиот луминозноста и контрола на различни излезна енергија, Ефикасно да се фати и да се соберат сончева светлина...

[ZOB] - 20W jmd20-18 18v1.2A импулсно захранване-5 бр. / лот

164.29 -15 % BGN 140.00

Ујп : компанијата продавница инвентар понекогаш може да имаат разлика, ве молиме контактирајте ме кога ќе се пука, ви благодариме! JMD 20 W серија на една Големина 95.2 * 57.8 * 24.6 ммВнесување на AC напон : AC 100240 VРаботен напон : DC130370 V DCФреквенција : 47440 HzИзлез Линеарна излезниот напон на вредностаИзлезниот напон бран и бучава наВо текот тековната заштита функција за повеќе од 125% од номиналната вредност на акцијаКраток спој заштита и автоматско обновувањеИзолација сила на влез / излез AC2 KV за 1 минутиВнесете го FG AC2 KV за 1 минутиНа излез од FG AC500 V за 1 минутиИзолација отпор input output DC 500 V = 100FG = 100 500 V DC влезFG = 100 500 V DC излезСредина на животната средина со користење на 10 до 50 СТЕ C, 20%90% RH (без кондензација)Складирање на животната средина од 20 до 85 СТЕ C, 10%95% RH (без кондензација)Моќ модел Излезниот напон / тековни Ефикасност JMD203.3 3.3 V4 A 74% JMD2005 5 V4 A 77% JMD2006 6 V4 A 77% JMD2007 7 V3 A 77% JMD2008 8 V3 A 77% JMD2009 9 V2.3А 78% JMD2012 12 V2 A 79% JMD2013.8 13.8 V1.5 A 79% JMD2015 15 V1.5 A 81% JMD2018 18 V1.2А 82% JMD2024 24 V1 A 85% JMD2028 28 V0.8 A 85% JMD2036 36 V0.65 A 86% JMD2048 48 V0.5 A 87%

LRS-100-12 single output 100W 12V 9A slim type switching power supply Energy efficient

BGN 13.92

Модел LRS1005 LRS10012 LRS10015 LRS10024 LRS10036 LRS10048 излезниот напон Dc 5 V 12 V 15 V 24 V 36 V 48 V Номинална излезна струја 18 A 8.5 НА 7А 4.5 А 2.8 А 2.3 ЕДНА Излезна струја бес 018 A 08.5 07 A 04.5 02.8 02.3 Номинална Моќност 90 W 102 W 105 W 108 W 100.8 W 110.4 W Бран и бучава 100m Vpстр 120m Vpp 120m Vpp 150m Vpp 200m Vpстр 200m Vpстр Напон ADJ...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.