• Новинка
Мощност 1000 w 1kw слънчеви панели, 48v dc 24v вход за ac 220v 230v чисти синусоидални инвертори off grid равенство EPSolar brand

Мощност 1000 w 1kw слънчеви панели, 48v dc 24v вход за ac 220v 230v чисти синусоидални инвертори off grid равенство EPSolar brand

резултат:
BGN 392.00
BGN 345.00 -12 %

Брой продукти
Налично


1000w 1kw соларен панел 24v dc 48v текст на ac напон 220v 230v чиста синусна бран инвертери исклучување мрежа тај EPSolar бренд
ВНИМАНИЕ :
1. Ако вашата адреса е оддалечена област со DHL или Fed Ex,тогаш ние ќе ја испрати од страна на други express
2. Ние може да ниска одредување на некои цена за помалку царина кога превозот, ве молиме оставете вредноста на производот што сакате ни да се изјасни, во спротивно,ќе се пријавуваат од страна на нашите искуство; и ние ќе не носат на висока тарифа цена,купувачот мора да ги сноси reponsibility сами по себе.
3. На Клиенти од Бразил ве молиме мора да ја напушти CPF број или CNPJ број, инаку, шпедиција ќе одбие превоз;
Плаќање :
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, T/T,
2. Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3. Ако не можете да проверите веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно.
Испорака :
1. Ние гарантираме за да брод од рок од 48 часа по исплата потврда (освен Одмор).
2. Времето за испорака е прибл. 7 до 15 работни дена (исклучени сабота & недела, Јавни Празници) за повеќето од НАС/велика БРИТАНИЈА/AU дестинации .
3. EMS изразат испорака обично трае 3-7 работни дена во зависност од земјата доставени до. Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услуга.
4. Со цел да се обезбеди да добиете цел ослободени од данок при увоз, ние ќе го пријават како 'ДАР' со пониска вредност. Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила. Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.
5. Ве молиме контактирајте со нас ако не го добие тоа во текот над 4 недели , ние ќе се реши овој проблем во многу кратко време.
6. Сите наши предмети ќе биде предаден на купувачот Wholesales Alibaba адреса ве молиме да ја потврдува вашата адреса за Alibaba пред да конкурираат. Ве молиме бидете сигурни дека превозот адреса е точна. Ние не сме одговорни за било погрешно или undeliverable адреси.
Повратни информации :
1. Ние зависи од нашите Alibaba углед и задоволство на клиентите за да се успее. Затоа, вашите повратни информации е од исклучително значење за нас.
2. Ако сте љубители на мојот предмети ве молам оставете ме добар фидбек. Вашата акција ќе ни помогне да им понудиме на нашите млеко и леб. Јас ќе го стори истото за вас.
3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни на неутрален повратни информации. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.
Враќање :
1. Ние обезбедуваме 1 години гаранција . Ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 3 дена од денот на испорака.
2. Сите предмети мора да бидат вратени во нивната оригинална состојба, со цел да се квалификува за враќање на парите или замена на стоката.
3. Но, превозот цената и осигурување не се враќа.
4. Предмети вратени по 7 дена од денот на испорака се само прифатливи за поправка.
5. Купувачот е одговорен за сите превозот на трошоците направени.
Контакт :
1. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 24 часа .
2. Ве молиме оставете порака во Трговијата Менаџер
3. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори што е можно поскоро . Ако ни e-mail и не слушаат одговор, ве молиме e-mail повторно преку Alibaba систем како што понекогаш нашите mail сервери имаат грешки.

Подробности

Номер На Модела:
ШИ1000-22 ШИ1000-42
is_customized:
Yes
Тегло:
4.2kg
търговска марка:
Эпевер
Размер:
36*26*16cm
Изходна Мощност:
1000 W
Тип:
dc-ac
Входно Напрежение:
48V DC 24V

Избор на купувачи

DC5V 4A 20W импулсно захранване адаптер водача трансформатор за 5050 5730 5630 3528 LED Rigid Strip Light

BGN 3.71

ИзвестувањеDC5 V 4А20 W Префрлување Напојување Адаптер Возачот Трансформатор За 5050 5730 5630 3528 LED Цврсти Лента СветлинаСите наши производи се внимателно одбрани и тие се исти како на сликата која ќе ја видите на нашата продавница...

[ZOB] - 20W jmd20-18 18v1.2A импулсно захранване-5 бр. / лот

164.29 -15 % BGN 140.00

Ујп : компанијата продавница инвентар понекогаш може да имаат разлика, ве молиме контактирајте ме кога ќе се пука, ви благодариме! JMD 20 W серија на една Големина 95.2 * 57.8 * 24.6 ммВнесување на AC напон : AC 100240 VРаботен напон : DC130370 V DCФреквенција : 47440 HzИзлез Линеарна излезниот напон на вредностаИзлезниот напон бран и бучава наВо текот тековната заштита функција за повеќе од 125% од номиналната вредност на акцијаКраток спој заштита и автоматско обновувањеИзолација сила на влез / излез AC2 KV за 1 минутиВнесете го FG AC2 KV за 1 минутиНа излез од FG AC500 V за 1 минутиИзолација отпор input output DC 500 V = 100FG = 100 500 V DC влезFG = 100 500 V DC излезСредина на животната средина со користење на 10 до 50 СТЕ C, 20%90% RH (без кондензација)Складирање на животната средина од 20 до 85 СТЕ C, 10%95% RH (без кондензација)Моќ модел Излезниот напон / тековни Ефикасност JMD203.3 3.3 V4 A 74% JMD2005 5 V4 A 77% JMD2006 6 V4 A 77% JMD2007 7 V3 A 77% JMD2008 8 V3 A 77% JMD2009 9 V2.3А 78% JMD2012 12 V2 A 79% JMD2013.8 13.8 V1.5 A 79% JMD2015 15 V1.5 A 81% JMD2018 18 V1.2А 82% JMD2024 24 V1 A 85% JMD2028 28 V0.8 A 85% JMD2036 36 V0.65 A 86% JMD2048 48 V0.5 A 87%

Нова 1 бр HLK-PM01 AC-DC 220V - 5V стъпка надолу модул за захранване на битови ключа

7.62 -48 % BGN 4.00

1x HLKPM01 ACDC напон 220 V да 5 V Чекор Надолу Напојување на Модулот Домаќинство се Префрлите1.Карактеристики на производот : ултратенок, subminiature полн напон на текст (90 ~ 264 vac) Ниска бран и ниско ниво на бучава Излез од преоптоварување краток спој заштита функција Висока ефикасност и енергија густина дизајн на производи за да ги задоволат EMC и безбедност на тестирање барања Ниска потрошувачка на енергија, зелена заштита на животната средина, неоптоварување на косата Стареење и 100% оптоварување тест се Исполнат барањата на УЛ, CE, 2...

Производител директни продажби чиста синусоидална инвертор 4000 W ,с гаранция една година

BGN 960.00

Производителот Директна Продажба на Чиста синусен облик Инверторот 4000w ,една година гаранцијаКарактеристики за инверторот 4000w сончевиот систем : 1...

Нов 30V 10A led дисплей регулируем импулсен източник на захранване dc LW-K3010D ремонт на лаптоп преработка на

131.98 -10 % BGN 119.00

Нови 30 V 10 A LED Дисплеј Прилагодливи Префрлување DC Напојување LWK3010 D Лаптоп Поправка ReworkПреглед : Напојување користи напредна технологија PWM + линеарна регулатор на напон, струја може да биде континуирано прилагодливи од 0 Оценка добиеУлтраниска бран...

[ZOB] - импулсно захранване 10 W 9V0. 5A двойна jmd10-1209 12v0.5A изолация --5 бр. / лот

140.26 -15 % BGN 119.00

Ујп : компанијата продавница инвентар понекогаш може да имаат разлика, ве молиме контактирајте ме кога ќе се пука, ви благодариме! 10 W JMD мулти канал серија големина 77.7 * 48.2 * 20.5 ммВнесување на AC напон : AC 100240 VDC оперативен напон : DC130370 VФреквенција : 47440 HzИзлез Линеарна на вредноста на излезниот напон наБран и бучаваВо текот тековната заштита функција за повеќе од 125% од номиналната вредност на акцијаАвтоматско обновување на краток спој заштитаИзолација сила на влез / излез AC2 KV за 1 минутиВнесете AC2 KV FG 1 минутиИзлез AC500 V FG 1 минутиИзолација отпор input output DC 500 V = 100FG = 100 500 V DC влезFG = 100 500 V DC излезСредина на животната средина со користење на 10 до 50 СТЕ C, 20%90% RH (без кондензација)Складирање на животната средина од 20 до 85 СТЕ C, 10%95% RH (без кондензација)Моќ модел Излезниот напон / тековни Ефикасност сооднос JMD10А 5 V1.2 A + 12 V0.2А 72% JMD10Б 5 V1 A + 15 V0.2А 72% JMD10C 5 V1.2А 12 V0.2А 5 V0.2А 72% JMD10D1 5 V1.2А 12 V0.3А 73% JMD10D2 5 V1.2А 15 V0.2А 73% JMD10Д3 5 V1 A 24 V0.2А 73% JMD1055 5 V1 A 5 V1 A 74% JMD1055 T + 5 V1 A 75% JMD10D12 + 12 V0.5 A 75% JMD10D15 + 15 V0.4А75% JMD10D24 + 24 V0.25 A 77% JMD10125 12 V0.8 A 5 V0.2А 75% JMD101209 12 V0.5 A 9 V0.5 A 75%

Оригинален Meanwell HEP-600-30 high efficiency 600W 30V 20A output adjusted Power Supply for Hard environment

430.40 -14 % BGN 370.00

ВоведАко сте во потрага по висок степен на AC / DC напојување со ниско ниво на бучава и мора да работат под високо влажен, високо прашливи, многу мрсна, многу солено, ултра ниска или висока температура, силно вибрирачки, високата надморска височина и лошата вентилација на животната средина на HEP семејство од Средната И ќе биде вашиот најдобар избор! Значи Добро е задоволство да се воведе HEP серија, обезбедување номинална моќност 100 W / 150 W / 185 W / 240 W / 320 W / 600 W, соодветно...

Нова актуализация инвертор VFD с променлива честота сила 1.5 KW за контрол на скоростта на мотора на шпиндела A1

BGN 228.77

Променлива Фреквенција Инвертер Диск VFD НОВИ2 HP 1.5 KW 220 V250 VОваа VFD може да се користи за константен вртежен момент товари(како што е хард почеток : Воздух conpressor,HVAC единици) и променлива вртежен момент товари(како на пример, пумпи,вентилатори и др.), Тоа може да се користи како мотор за контрола на брзината и фаза конвертор.На inpute за оваа VFD е 1 фаза.Можете да контролирате различни брзина кога го користите овој VFD.Повеќето од нашите клиенти купиле овој VFD од нас да се користи за : Стругови,Мелница,автомобил Дигалки,Пумпи&транспортери,итн.Оваа точка се користи синусен облик PWN(SPWM) за систем за контрола и performace одлично.Технички Paramerter : 1.Inpute напон : 220 V±15%(ние, исто така, акции 110 V и 380 V+ / 15%,ве молиме контактирајте со нас за објектот парк)2.Излезен напон : 208240 VAC(аналогно на влезен напон)3.Текст Фреквенција : 4863 HZ4.Outpute Фреквенција : 0400 HZ5.Inpute фаза : фаза 16.Outpute фаза : 3phase7.гаранција : 1 година(ние, исто така, акции 4 KW 7А, 2.2 KW 10 A 220250 V, 3 KW 220250 V и 380 V modol, ве молиме контактирајте со нас за акции )Основни Врска Дијаграм : Детали Параметар : Лесно САЛАДИН функција може да се реализира 16 нозете на брзина и инверторот контрола функција;RS485 комуникацијата пристаниште , усвојување стандардна меѓународна MODBглавната коло контрола;Со исклучително силна антипритискање способностНиска излезна ratting torque0.5 HZ150%, ниска брзина работи способност;Превозникот прилагодливи од 16 KHZ, целосно е бесшумна работна средина;Широк напон работна површинаАвтоматски напонот пропис (AVR) техника, за обезбедување на инверторот оптоварување способност;Разни контрола техника од страна на двете синхронизација и несинхронизација, динамички се реализира брзо стартување без промена на сопирачки;Со совршен грешка заштита и краток спој почнувајќи заштита способност;ПОМИНЕ квалитет ISO9001 сертификација, што значи дека оваа точка е врвот quanlity објектГаранција : Ние нудиме еден години гаранција...

270UH 10*10*4MM 0.45 A силови индукторы CD104-271 Марка: 271 пластир е защитен индукторы нови и оригинални

BGN 15.44

270 UH 10*10*4 MM 0.45 МОЌ inductors CD104271 Марка : 271 Печ заштитените inductors Нови и оригиналниCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.Димензии : 104 =10*10*4mminductnace 1 R0=1 UH 100=10 UH 101=100u H Номинална струја опсег : 0.242.6 A(at20) Номинална струја опсег : 0.559.8 А Во прилог на стандардните верзии на inductors прикажана овде, обичај inductors се достапни за да ги задоволат вашите точниот барања...

MAYLAR 800W Off-grid Pure Sine Wave Power Inverter DC 24V AC 100V 110V 120V за свързване на Слънчева домашна фотоволтаична или вятърна турбина

176.58 -10 % BGN 159.00

OffGrid 800w Чиста синусен облик Инверторот за Соларни или Ветер Систем, Една Фаза, Врв Моќност 1600w,Текст 24 VDCИзлез 100 VDC / 110 VDC / 120 VDC 50 Hz / 60 HzОпис На ПроизводотКарактеристики : Користете напредно двојно ПРОЦЕСОРОТ единствен чип компјутерски интелигентни controle технологија...

5.5 kw 220v 3-фаза на входния сигнал и 220v 3-фаза изходен променлив честотен устройство

476.80 -5 % BGN 453.00

5.5 kw 220v Три фаза на текст и три фаза ouput променлива фреквенција диск1.Излезна Моќност : 5.5 kw2.Номинална Фреквенција : 50hz3.Фрекфенција Опсег : 0~300 Hz4.Влезниот Напон Спектар : Три фаза( 3 фаза) 220 V±15%5.Излезен Напон Спектар : 3 фаза 0220 V±15%6.Контрола начин : Отворете јамка вектор за контрола(SVC) V / F контрола7.Почнувајќи вртежен момент : G тип машина : 0.5 Hz / 150%( SVC)8...

Авто высокомощный конвертор регулатор стабилна производителност DC 12V до 120W DC 24V 5A

33.92 -6 % BGN 32.00

Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерФункција : Целосна моќ, синхрони исправање, и ефикасност на конверзија го оценувате : повеќе од 93% од потрошувачката на 35 MA.Користење на топлина силикони potting (подобри резултати од епоксидни)Заштита : Внесете на високонапонските минливи заштита, излез прекуструјна заштита, со термички чип заштита.Имајте на ум : Нема обратна поларитетот, нема краток спој заштита, инсталации внимателно, во спротивно тоа може да ја оштети напојување.Спецификација : Случај Материјал : ABS пламен retardant пластични случајБоја : ЦрнаМоќ Модел : XW1224120 WВлезен напон : DC 12v широк напон 9 V да 23 VИзлезен напон : DC 24 V, излезна струја : 5 A, доволно моќност 120 WВрв излезна струја : 5 A MaxДолготрајно оптоварување : 5 A (120 W) помалкуБран : 40 MVСе прилагодат на животната средина температура : 40 °C ~ + 85 °C индустриски одделениеТекст : црвено (+) црна и бела () излез : жолта линија (+) црна и бела ()Димензија : 74 x 74 x 32милиметри / 2.91 x 2.91 x 1.26""(L x W x T)Тежина : 290gПакетот Вклучува : 1 x Автомобил Моќ Конвертор

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.