• Новинка
Задвижка ac VTP8-7R5-G2/висока производителност VSD

Задвижка ac VTP8-7R5-G2/висока производителност VSD

резултат:
BGN 716.80
BGN 681.00 -5 %

Брой продукти
Налично

7.5 kw 220v 3 фаза текст & 220 V 3 фаза излез ac диск/високи перформанси VSD
1.Излезна Моќност : 7.5 kw
2.Номинална Фреквенција : 50hz
3.Фрекфенција Опсег : 0~300 Hz
4.Влезниот Напон Спектар : Три фаза( 3 фаза) 220 V±15%
5.Излезен Напон Спектар : 3 фаза 0-220 V±15%
6.Контрола начин : Отворете јамка вектор за контрола(SVC) V/F контрола
7.Почнувајќи вртежен момент : G тип машина : 0.5 Hz/150%( SVC)
8. Основната Функција : Брзина следење,ПИД контрола,авто брзина надомест,AVR,вртежен момент контрола.време контрола, мулти-брзина избор итн
9.Дигитален Дисплеј/Статус ldicator : Приказ фреквенција.брзина на струја.напон ,напред/назад,грешка итн
10.Основната функција : Контрола и прилагодете ја брзината на ac моторни
Pls answer : ___________________________ note : Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз даночни
Плаќање
1.Ве молиме да направи плаќање преку Обезбеди плаќање однапред. .
2.ве молиме, напишете ја вашата детални испорака адреса ,информации за контакт и телефонски број за плаќање,тоа е многу важно да се достави пакет успешно.Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат. Специјално, за руски клиент, мора да го напишете целото име и презиме на(прво името , middel име, презиме) за користење на EMS ПРЕВОЗОТ . Ви благодариме многу.
3. Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход . Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Испорака
1.Сите пакет е стандардна хартија кутија за пакување или дрвена амбалажа за големата цел.
2.Pls забелешка датум на испорака користење на различни Изрази , па pls го изберат правото испораката според вашите потреби .
3.Ако се подготват за голема цел ,ве молиме контактирајте со нас ако сакате испораката од страна на воздух или океан.
Повратни информации
вашиот позитивен фидбек е високо ценет.Ние гарантираме за квалитетот на нашите производи. Секој објект ќе се провери внимателно пред породувањето. Ве молиме контактирајте со нас веднаш, ако постои било каква причина се чувствувате. Ние секогаш ќе се потрудиме да се направи на задоволството на клиентите.
Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме љубезно ве молиме да оставите позитивен пет ѕвездички повратни информации за нас, Тоа е многу важно за нас . Ви благодариме многу однапред.
Контактирајте со нас
Ние ќе одговори на вашиот прашањата како веднаш како е можно.Сепак,ве молиме имајте на ум дека имаме 12-16 часа време разлика
со западна Европа и 8 часа временската разлика со U. S. A. Затоа,ние и ветуваме ќе се обиде најдобро да се одговори во рок од 24 часа.
За рефус со цел,исто така, ве молиме контактирајте со нас за детали.

Подробности

Тип Изход:
Тройна
is_customized:
Yes
Размер:
317*190*170mm
Входно Напрежение:
3 фаза 220V±15%
Изходно Напрежение:
Фаза 3 0-220V±15%
Изходна Честота:
0~300 Hz
Тегло:
7kg
Номер На Модела:
ВТП8-7Р5-Г2
Изходна Мощност:
7,5 кВт
Тип:
Инвертор за променлив ток

Избор на купувачи

24V 2.1 A 50 W LED импулсен трансформатор за захранване от 110 В На 220 vac мощност на изход DC24V, за led лента за видеонаблюдение

BGN 27.20

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписКарактеристики : Универзални AC влез / Полн спектар на Заштита : Краток спој / Текот вчитај Ладење страна на слободен воздух конвекција 100% полно оптоварување горатво тест Фиксна префрлување фреквенција Одобрување : CE 2 години гаранција Спецификации : DC НАПОН : 24 V НОМИНАЛНА СТРУЈА : 2.1 СЕГАШНИОТ ОПСЕГ : 0~2.1 A НОМИНАЛНА МОЌНОСТ : 50 W БРАН & БУЧАВА (макс.) : 100m Vpстр ИЗЛЕЗНИОТ НАПОН ADJ...

Подгонянный высокомарочный двоен изход променя 120W захранване 5V 12A 12V 5A ac към източник на захранване dc AC DC конвертор D-120A

BGN 46.13

Напомена : Ве молиме бидете сигурни дека влезниот напон, излезниот напон и струја во објектот спецификации кога ставање на наредби...

Производител директни продажби чиста синусоидална инвертор 4000 W ,с гаранция една година

BGN 960.00

Производителот Директна Продажба на Чиста синусен облик Инверторот 4000w ,една година гаранцијаКарактеристики за инверторот 4000w сончевиот систем : 1...

Нова 1 бр HLK-PM01 AC-DC 220V - 5V стъпка надолу модул за захранване на битови ключа

7.62 -48 % BGN 4.00

1x HLKPM01 ACDC напон 220 V да 5 V Чекор Надолу Напојување на Модулот Домаќинство се Префрлите1.Карактеристики на производот : ултратенок, subminiature полн напон на текст (90 ~ 264 vac) Ниска бран и ниско ниво на бучава Излез од преоптоварување краток спој заштита функција Висока ефикасност и енергија густина дизајн на производи за да ги задоволат EMC и безбедност на тестирање барања Ниска потрошувачка на енергија, зелена заштита на животната средина, неоптоварување на косата Стареење и 100% оптоварување тест се Исполнат барањата на УЛ, CE, 2...

[ZOB] - импулсно захранване 10 W 9V0. 5A двойна jmd10-1209 12v0.5A изолация --5 бр. / лот

140.26 -15 % BGN 119.00

Ујп : компанијата продавница инвентар понекогаш може да имаат разлика, ве молиме контактирајте ме кога ќе се пука, ви благодариме! 10 W JMD мулти канал серија големина 77.7 * 48.2 * 20.5 ммВнесување на AC напон : AC 100240 VDC оперативен напон : DC130370 VФреквенција : 47440 HzИзлез Линеарна на вредноста на излезниот напон наБран и бучаваВо текот тековната заштита функција за повеќе од 125% од номиналната вредност на акцијаАвтоматско обновување на краток спој заштитаИзолација сила на влез / излез AC2 KV за 1 минутиВнесете AC2 KV FG 1 минутиИзлез AC500 V FG 1 минутиИзолација отпор input output DC 500 V = 100FG = 100 500 V DC влезFG = 100 500 V DC излезСредина на животната средина со користење на 10 до 50 СТЕ C, 20%90% RH (без кондензација)Складирање на животната средина од 20 до 85 СТЕ C, 10%95% RH (без кондензација)Моќ модел Излезниот напон / тековни Ефикасност сооднос JMD10А 5 V1.2 A + 12 V0.2А 72% JMD10Б 5 V1 A + 15 V0.2А 72% JMD10C 5 V1.2А 12 V0.2А 5 V0.2А 72% JMD10D1 5 V1.2А 12 V0.3А 73% JMD10D2 5 V1.2А 15 V0.2А 73% JMD10Д3 5 V1 A 24 V0.2А 73% JMD1055 5 V1 A 5 V1 A 74% JMD1055 T + 5 V1 A 75% JMD10D12 + 12 V0.5 A 75% JMD10D15 + 15 V0.4А75% JMD10D24 + 24 V0.25 A 77% JMD10125 12 V0.8 A 5 V0.2А 75% JMD101209 12 V0.5 A 9 V0.5 A 75%

Нов 30V 10A led дисплей регулируем импулсен източник на захранване dc LW-K3010D ремонт на лаптоп преработка на

131.98 -10 % BGN 119.00

Нови 30 V 10 A LED Дисплеј Прилагодливи Префрлување DC Напојување LWK3010 D Лаптоп Поправка ReworkПреглед : Напојување користи напредна технологија PWM + линеарна регулатор на напон, струја може да биде континуирано прилагодливи од 0 Оценка добиеУлтраниска бран...

Индустриална машина отопление на индукция, 5kw 220V термална энергосберегающая

BGN 557.62

Индустриски 5 KW 220 V Топлинска Енергија Заштеда на Индукција Греење Машина 5 KW / 220 V Дигитални Индукција Греење Машина е нашата компанија е најновиот заштеда на енергија висока ефикасност греење машина, со значителна заштеда на енергија, висока брзина на греење температура до, висока термичка ефикасност, намалување на производството envirenment температура итн...

MAYLAR 800W Off-grid Pure Sine Wave Power Inverter DC 24V AC 100V 110V 120V за свързване на Слънчева домашна фотоволтаична или вятърна турбина

176.58 -10 % BGN 159.00

OffGrid 800w Чиста синусен облик Инверторот за Соларни или Ветер Систем, Една Фаза, Врв Моќност 1600w,Текст 24 VDCИзлез 100 VDC / 110 VDC / 120 VDC 50 Hz / 60 HzОпис На ПроизводотКарактеристики : Користете напредно двојно ПРОЦЕСОРОТ единствен чип компјутерски интелигентни controle технологија...

[ZOB] - 20W jmd20-18 18v1.2A импулсно захранване-5 бр. / лот

164.29 -15 % BGN 140.00

Ујп : компанијата продавница инвентар понекогаш може да имаат разлика, ве молиме контактирајте ме кога ќе се пука, ви благодариме! JMD 20 W серија на една Големина 95.2 * 57.8 * 24.6 ммВнесување на AC напон : AC 100240 VРаботен напон : DC130370 V DCФреквенција : 47440 HzИзлез Линеарна излезниот напон на вредностаИзлезниот напон бран и бучава наВо текот тековната заштита функција за повеќе од 125% од номиналната вредност на акцијаКраток спој заштита и автоматско обновувањеИзолација сила на влез / излез AC2 KV за 1 минутиВнесете го FG AC2 KV за 1 минутиНа излез од FG AC500 V за 1 минутиИзолација отпор input output DC 500 V = 100FG = 100 500 V DC влезFG = 100 500 V DC излезСредина на животната средина со користење на 10 до 50 СТЕ C, 20%90% RH (без кондензација)Складирање на животната средина од 20 до 85 СТЕ C, 10%95% RH (без кондензација)Моќ модел Излезниот напон / тековни Ефикасност JMD203.3 3.3 V4 A 74% JMD2005 5 V4 A 77% JMD2006 6 V4 A 77% JMD2007 7 V3 A 77% JMD2008 8 V3 A 77% JMD2009 9 V2.3А 78% JMD2012 12 V2 A 79% JMD2013.8 13.8 V1.5 A 79% JMD2015 15 V1.5 A 81% JMD2018 18 V1.2А 82% JMD2024 24 V1 A 85% JMD2028 28 V0.8 A 85% JMD2036 36 V0.65 A 86% JMD2048 48 V0.5 A 87%

LRS-100-12 single output 100W 12V 9A slim type switching power supply Energy efficient

BGN 13.92

Модел LRS1005 LRS10012 LRS10015 LRS10024 LRS10036 LRS10048 излезниот напон Dc 5 V 12 V 15 V 24 V 36 V 48 V Номинална излезна струја 18 A 8.5 НА 7А 4.5 А 2.8 А 2.3 ЕДНА Излезна струја бес 018 A 08.5 07 A 04.5 02.8 02.3 Номинална Моќност 90 W 102 W 105 W 108 W 100.8 W 110.4 W Бран и бучава 100m Vpстр 120m Vpp 120m Vpp 150m Vpp 200m Vpстр 200m Vpстр Напон ADJ...

240W DC 12V 20A импулсен източник на захранване трансформатор LED ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ камери за сигурност, DVR

BGN 44.00

250 W DC 12 V 20 A Префрлување Напојување Трансформатор LED видео надзор Камера DVR БезбедностКарактеристики : 100% Сосема Нов и висок квалитетСе консолидираат сите камери моќ (до 9) за една централна локација.Тешки метал случај.LED индикатор за секој излезна моќ.Поддршка до 9 АпаратиКамера за видео надзор Моќ КутијаПрирачник се Префрлате помеѓу 110 V и 220 V Текст.+ / 15% прилагодлива излезен напон.AC влез : 110220 V;Автоматско вклучување / исклучување на вентилаторот за ладење .Висока Ефикасност, Ниска Температура.LED индикатор за моќ.Вграденво EMI Филтер.Во текот на Оптоварување и Краток Спој Заштита.Во Текот Напон Заштита .Автообнова по заштита .Димензии : 200mm x 110mm x 50mm .Нето Тежина : 758g.Не Прирачници или Додатоци освен наведени во опис или на сликата.Ве молиме споредете го ова DC излез Напон, Струја со вашиот уред пред да се наддавањеПакетот Вклучува : 1x 240 W DC 12 V 20 A Префрлување Напојување Трансформатор LED видео надзор Камера DVR Безбедностова е 110 / 220 V двојна текст Префрлување Напојување , ако треба 110 V текст , треба да се одбрани од шв поврзани точкаПлаќањеАко сте од Бразил и избрав ПРОЗОРЦИ,FEDEX,DHL,TNT , мора да се обезбеди CPF број или CNPJ број ...

[ZOB]-20W + 15V0.8A jmd20-D15 импулсно захранване --5 бр. / лот

168.30 -15 % BGN 143.00

Ујп : компанијата има физичка продавница инвентар понекогаш може да бидат различни, ве молиме контактирајте со мене, ти благодарам! 20 W JMD мулти канал серија Големина 95.2 * 57.8 * 24.6 ммВнесување на AC напон : AC 100240 VDC оперативен напон : DC130370 VФреквенција : 47440 HzИзлез Линеарна на вредноста на излезниот напон наБран и бучаваВо текот тековната заштита функција за повеќе од 125% од номиналната вредност на акцијаАвтоматско обновување на краток спој заштитаИзолација сила на влез / излез AC2 KV за 1 минутиВнесете AC2 KV FG 1 минутиИзлез AC500 V FG 1 минутиИзолација отпор input output DC 500 V = 100FG = 100 500 V DC влезFG = 100 500 V DC излезСредина на животната средина со користење на 10 до 50 СТЕ C, 20%90% RH (без кондензација)Складирање на животната средина од 20 до 85 СТЕ C, 10%95% RH (без кондензација)Моќ модел Излезниот напон / тековни Ефикасност сооднос JMD20А 5 V2 A + 12 V0.5 A 77% JMD20Б 5 V2 A + 15 V0.5 A 78% JMD20C 5 V2 A 12 V0.5 A 5 V0.5 A 78% JMD20E 12 V1 A + 15 V0.5 A 78% JMD20D12 + 12 V1 A 80% JMD20D15 + 15 V0.8 A 83% JMD20D18 + 18 V0.6 A 83% JMD20D24 + 24 V0.5 A 86% JMD2055 5 V3 A 5 V1 A 75% JMD20D1 5 V2 A 12 V1 A 77% JMD20D2 5 V2 A 15 V1 A 78% JMD20Д3 5 V2 A 24 V0.5 A 77% JMD2055 T 5 V3 A 5 V1 A 75% JMD205 D9 5 V2 A 9 V0.7А 75% JMD200509 5 V2 A 9 V1 A 75% JMD201224 12 V1 A 24 V0.8 A 75% JMD20915 9 V2 A 15 V0.5 A 75% JMD20D10 + 10 V1 A 78% JMD202424 24 V0.5 A 24 V0.5 A 75% JMD20335 T 3.3 V2 A 5 V1 A 75% JMD20312 A 3.7 V2 A 12 V1 A 75% JMD20312 3.3 V2 A 12 V1 A 75%

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.