• Новинка
350W 7.5 V импулсно захранване 40A Single Output 220V Input S-350W-7.5 V With Fan Regulate to AC DC Led Power Switch

350W 7.5 V импулсно захранване 40A Single Output 220V Input S-350W-7.5 V With Fan Regulate to AC DC Led Power Switch

резултат:
BGN 50.40
BGN 45.00 -11 %

Брой продукти
Налично


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА! 350 W 7.5 V Префрлување напојување 40 A Единствен Излез 220 V Текст S-350 W-7.5 V Со Фан Регулира AC да DC Led Моќ Префрлате
Specificate :
Големина : 215*110*50mm
ВОЛТ : 350 W
излезен напон : 7.5 v
Производи покаже
Модел
Спецификација S-350-5 S-350-7.5 S-350-12 S-350-13.5 S-350-15 S-350-24 S-350-27 S-350-48 Излезниот напон DC 5 V 7.5 V за 12 V 13.5 V 15 V 24 V 27 V 48 V Излезен напон спектар ( Забелешка : 2 ) ±2% ±2% ±1% ±1% ±1% ±1% ±1% ±1% Номинална излезна струја 50 A 40 A 29А 25.8 НА 23.2 НА 14.6 НА 13 A 7.3 ЕДЕН Излез тековната низа 0~50 A 0~40 A 0~29А 0~25.8 0~23.2 0~14.6 0~13 A 0~7.3 Бран и бучава ( Забелешка : 3 ) 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр Влезот стабилност ( Забелешка : 4 ) ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% Оптоварување стабилност ( Забелешка : 5 ) ±1% ±1% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% DC излезна моќност 250 W 300 W 348 W 348.3 W 348 W 350.4 W 351 W 350.4 W Ефикасност 78% 78% 83% 83% 83% 84% 85% 86% Прилагодливи опсег за DC напон 4.5~5.6 V 6~9 V 10~13.2 V 12~15 V 13.5~18 V 20~26.4 V 26~32 V 41~56 V AC влезен напон спектар 85~132 VAC/176~264 VAC избрани од страна на префрлување 47~63 Hz,248~370 VDC Текст тековната 6.5 A/115 V 4А - /230 V AC Inrush тековната Ладна-start тековната 25 A/115 V 50 A/230 V Истекување тековната Текот-напон заштита 5.75~6.75 V 9.4~10.9 13.8 V~16.2 V 15.5~18.2 V 18~21 V 27.6~32.4 V 33.7~39.2 V 57.6~67.2 V Температура коефициент ±0.03%/ °C (0 ~ 50 °C ) Тежина 1.15 kg

Подробности

Изходна Честота:
47~63 Hz
Изходна Мощност:
301-400W
Тип Изход:
Единична стая
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
S-350-7.5 В
търговска марка:
ЧУКС
Изходен Ток:
40А
Размер:
215*115*50MM
Диапазон на входния напрежение ac:
90~132VAC/180~264VAC, 47~63HZ, или 255~373VDC
Защита от претоварване:
105~135% постоянно развиващите време, автоматическ-спасение
Защита от пренапрежение :
115~135% режим на хълцане, автоматично възстановяване
Защита от прегряване:
Температура Над 80 разрез изход, автоматическ-спасение
Управление на включването/выключением фен:
> 55 температурата на стартиране вентилатор ,
Температурата на власинките, влажност на въздуха:
-10~+60 температурата, 20% -90% RH
ваттанти:
2 години
Изходен Ток:
40А
Изходно Напрежение:
7,5 в

Избор на купувачи

Безплатна доставка 10 W микро мини размер импулсно захранване ултра-компактен led 110 и 220 vac до 5, 12 и 15 в 24-48 vdc

11.22 -2 % BGN 11.00

Напомена : Ве молиме бидете сигурни дека влезниот напон, излезниот напон и струја во објектот спецификации кога ставање на наредби...

DIANQI 400W 36V 5V 12V 13.5 V 15V 24V 36V 48V Single Output Switching power supply висококачествен източник на захранване на променлив ток в постоянен

BGN 27.06

ИЗВЕСТУВАЊЕ1 Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја вашата EORI број...

4000w чисто инвертор сила на вълната на синусите 4000W с CE DC 12V към AC 220V, ROHS одобри

BGN 761.60

ФункцијаКарактеристики На Производот : Чиста синусен облик излез.Ниска работа на бучава , со голема effieiency.Мали ,лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија.Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата.Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

Безплатна доставка най-доброто качество на AC / DC адаптер DC 10V 1A 1000ma AC 100-240 В конвертор адаптер, 10v1a зарядно устройство захранване на ЕС щепсел

7.97 -12 % BGN 7.00

Мрежните параметри и други инструкции Универзална напојување, префрлување моќ трансформатор На напон е во рамките на соодветна палета на потребите 9.8 V10.2 V, тековната побарувачка во уредот 1а или 1а применува DC моќност на електрична барања 10v1a развој одбор, мобилни хард диск, итн...

10шт 25V 2200uF 105C бразда електролитни кондензатори 13x21mm 2200uF 25V черен

3.09 -3 % BGN 3.00

Спецификација : Име на производ Electrolytic Capacitor Тип Радијална Максимална Температура 105°C Напон 25 V Capacitance 2200u F Големина 13 x 21mm / 0.5" x 0.8"(D*H) Доведе Простор 5mm Доведе Должина од 2,5 cm / 1", 2cm / 0.8" Надворешен Материјал Алуминиум Вкупно Нето Тежина 37g Главната Боја Црна, Сребрена на Ѕвонење Пакет Содржина 10 x Electrolytic КондензаториОпис : Поларизирана, предводени од страна на главниот боја е позитивен, додека останатите води се негативни...

Нова и първоначално модул 120W сила S8VK-C12024 OMRON входен сигнал:100-240VAC изход: 24VDC 5.0 A

BGN 65.60

Нов и оригинален S8 VKC12024 OMRON Напојување 120 W ВЛЕЗ : 100240 VAC ИЗЛЕЗ : 24 VDC 5.0 НАПроизведено во КинаДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

145w 5V Switching power supply 25A Single Output 220V Input S-145W-5V for LED Strip light Regulate to AC DC Led Power Switch

31.68 -8 % BGN 29.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!145 W 5 V Префрлување напојување 25 A Единствен Излез 220 V Текст S145 W5 V за LED Лента на светлина го Регулира AC да DC Led Моќ ПрефрлатеВОЛТ : 145 WАКТУЕЛНИ : 25 AНАПОН : 5 VПРОИЗВОДИ ПОКАЖЕ​ТОПЛА ПРОДАЖБА

500W инвертор решетки микро-водоустойчивый 36v dc 24v 48v към инвертору връзка решетки ac 240v слънчева

384.00 -10 % BGN 346.00

мрежа микро инверторот 500w водоотпорен 24v dc 36v 48v да 240v ac мрежа тај инвертер сончевиотМодел : TEG500 WIP67Оваа Микро инверторот обезбедува зголемена енергија жетвата и го намалува дизајн и инсталација на сложеноста со својата ситеAC пристап...

C18 DC LM2596 4.0~40 до 1.3-37V led волтметър стъпка надолу модул, инвертор мощност

BGN 3.63

Влезниот напон спектар : 440 VDC Излезен напон спектар : 1.2537 DC прилагодливи Излезна струја : 2 A Voltmeter опсег : 0 да 40 V,грешка +0.1 V Текст обратна поларитетот заштита Изграден во производство краток заштита и Вграден термички затвори dowen функција L x W x H=6.1 x 3.4 x12cm(прибл.) LED дигитални voltmeter цевка,точноста е прилагодливи функција,може да бидат насочени кон вашиот multimeter прилагодливи точни Притиснете го десното копче за да се остави на dispaly покаже влезен или излезен напон.кога правото" ОД" led светло,тоа покажува излез,лево "во" предводена покаже текст Количина : 1 PC Излезниот напон калибрација чекори Чекор 1, се приспособат на десното копче, така што "ОД" LED осветлен, на voltmeter покажува вредноста на излезниот напон; Притиснете го десното копче за повеќе од 2 секунди, ослободување, voltmeter и "НАДВОР" LED трепка во синхронизацијата, така што ќе внесете излезниот напон calibration mode...

5S 18/21 в 20A литиево-йонна батерия литиева зареждане защитна такса печатна платка модул електроинструменти

6.72 -40 % BGN 4.00

5 S 18 / 21 V 20 A LiIon Литиум Батерија Пакет Полнење на Батеријата Заштита Управа за Заштита Коло Модул алатКарактеристики : заштита одбор е за 5 серија Liion батерии, главно се користи за производство на електрична енергија tools...

Гарантиран Фабрично директен 1800W 0-24VDC 75A регулируема импулсно захранване с два дисплея

BGN 282.45

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 1800012 V150 ARCSX 1800024 V75 ARCSX 1800048 V37.5 НаRCSX 18000115 V15.6 НаRCSX 18000250 V7.2 Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

Безплатна доставка AC / DC адаптер DC 8V 0.5 A 500 ma AC 100-240 В конвертор адаптер, 8v0. 5A зарядно устройство захранване на ЕС щепсел

7.97 -12 % BGN 7.00

Мрежните параметри и други инструкции Универзална напојување, префрлување моќ трансформатор На напон е во рамките на соодветна палета на потребите 7.8 V8.2 V, тековната побарувачка во уредот 0.5 еден или 0.5 a применува DC моќност на електрична барања 8v0.5a развој одбор, мобилни хард диск, итн...

Гарантиран Фабрично директен 2000W 0-48VDC 41.6 A регулируем импулсно захранване с два дисплея

BGN 325.68

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 2000015 V120 ARCSX 2000024 V80 ARCSX 2000048 V41.6 НаRCSX 20000110 V18.18 НаRCSX 20000250 V8 A Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

600 W чиста синусоидальная вълна инвертор, преобразувател 12 v постоянен ток в 220v ac мощност 600 W Ват пик

BGN 179.20

ФункцијаКарактеристики На Производот : Чиста синусен облик излез.Ниска работа на бучава , со голема effieiency.Мали ,лесни и уметнички, корист од донесување на SMD pastern технологија.Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата.Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

EU Plug AC 100-240V to DC 12V 1.5 A Switching Power Supply Converter Adapter претоварване, късо съединение защита от прегряване

5.31 -25 % BGN 4.00

Опис Широк влезниот опсег, висока прецизност напон заштита од Преоптоварување Краток спој заштита во Текот температура заштита Заштеда на Енергија Спецификации : Влез : 100240 VAC 50 / 60 Hz Излез : 12 VDC 1500m A Inteface : 4.0x1.7mm Приклучок : ЕУ Приклучок Адаптер Големина : (Приближно) 7cm x 3.5 cm x 2.7 cm / 2.8" x 1.4" x 1.1"(L*W*H) кабел Должина : (Приближно) 76.5 cm / 30.1" Боја : Црна Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека напон и конекторот ако одговара за вашиот стандард! Пакетот вклучува : 1x Power Снабдување Адаптер

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.