• Новинка
145w 5V Switching power supply 25A Single Output 220V Input S-145W-5V for LED Strip light Regulate to AC DC Led Power Switch

145w 5V Switching power supply 25A Single Output 220V Input S-145W-5V for LED Strip light Regulate to AC DC Led Power Switch

резултат:
BGN 31.68
BGN 29.00 -8 %

Брой продукти
Налично


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!
145 W 5 V Префрлување напојување 25 A Единствен Излез 220 V Текст S-145 W-5 V за LED Лента на светлина го Регулира AC да DC Led Моќ Префрлате
ВОЛТ : 145 W
АКТУЕЛНИ : 25 A
НАПОН : 5 V
ПРОИЗВОДИ ПОКАЖЕ

ТОПЛА ПРОДАЖБА

Подробности

Изходна Мощност:
101-200 W
Изходен Ток:
25А
Номер На Модела:
S-145W-5V
Тип Изход:
Единична стая
is_customized:
Yes
Изходна Честота:
47-63гц
търговска марка:
ЧУКС
Размер:
199 *98 *38 мм
Тегло:
0.7 кг
уолт:
145 W
Защита:
Късо съединение, претоварване
Сертификат:
CE, ROHS
Изходен Ток:
25А
Изходно Напрежение:
5V
Защита от претоварване:
115~150% постоянно развиващите време,автоматическ-спасение
Диапазон на входния напрежение ac:
90~132VAC / 180~264VAC

Избор на купувачи

Безплатна доставка източник на захранване LD-VU2524-01 6W 0.25 A 24V LED драйвер един изход импулсно захранване надеждност, миниатюрен

300.80 -12 % BGN 265.00

Бесплатен Превозот Напојување LDVU252401 6 W 0.25 НА 24 V LED драјвер Единствен Излез Префрлување Напојување Сигурност Минијатурни

C18 DC LM2596 4.0~40 до 1.3-37V led волтметър стъпка надолу модул, инвертор мощност

BGN 3.63

Влезниот напон спектар : 440 VDC Излезен напон спектар : 1.2537 DC прилагодливи Излезна струја : 2 A Voltmeter опсег : 0 да 40 V,грешка +0.1 V Текст обратна поларитетот заштита Изграден во производство краток заштита и Вграден термички затвори dowen функција L x W x H=6.1 x 3.4 x12cm(прибл.) LED дигитални voltmeter цевка,точноста е прилагодливи функција,може да бидат насочени кон вашиот multimeter прилагодливи точни Притиснете го десното копче за да се остави на dispaly покаже влезен или излезен напон.кога правото" ОД" led светло,тоа покажува излез,лево "во" предводена покаже текст Количина : 1 PC Излезниот напон калибрација чекори Чекор 1, се приспособат на десното копче, така што "ОД" LED осветлен, на voltmeter покажува вредноста на излезниот напон; Притиснете го десното копче за повеќе од 2 секунди, ослободување, voltmeter и "НАДВОР" LED трепка во синхронизацијата, така што ќе внесете излезниот напон calibration mode...

Надежден водоустойчив импулсен източник на енергия 60 W 12v 5A Един изход метален корпус за led лента светлинен дисплей AC 100-240 В вход

13.12 -9 % BGN 12.00

Сигурен rainproof Префрлување напојување 60 W 12 V 5 A Единствен Излез метал случај за LED Лента на Светлина на Екранот AC 100240 V на ТекстСпецификација : Тип : Rain Proof НапојувањеИЗЛЕЗЕН НАПОН : DC 12 VНОМИНАЛНА СТРУЈА : DC 5 AНОМИНАЛНА МОЌНОСТ : 60 WБРАН&БУЧАВА : 120m VppПОДЕСУВАЊЕ,ПОРАСТ TIME : 500ms,20ms / 230 VACДРЖЕТЕ СЕ ДО ВРЕМЕТО НА (TYP.) : 30ms / 230 VAC 25ms / 115 VAC на полно оптоварувањеВЛЕЗНИОТ НАПОН СПЕКТАР : AC 100120 V, AC 200240 V, 50 Hz / 60 HzФРЕКВЕНТЕН ОПСЕГ : 4763 HzЕФИКАСНОСТ (Typ.) : > 80%ИСТЕКУВАЊЕ на струјата : 1m A / 240 VACЗАШТИТА : ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ, 105150% НОМИНАЛНА ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТЗаштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојбаВО ТЕКОТ НАПОН : 115135% НОМИНАЛНА ИЗЛЕЗНИОТ НАПОНЗаштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојбаСРЕДИНА : РАБОТА ТЕМП 10~+60°CРАБОТНА ВЛАЖНОСТ : 2090%RH некондензирањеСКЛАДИРАЊЕ ТЕМП,ВЛАЖНОСТ : 20~+85°C,1095%RHТЕМП.КОЕФИЦИЕНТ : ±0.03%°C(050°C)ВИБРАЦИИ : 10500 HZГО ИЗДРЖАТ НАПОНОТ : I / PО / П : 1.5 KVACИЗОЛАЦИЈА ОТПОР : I / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 Ohms / 500 VDC / 25°C / 70%RHЕМИ СПРОВЕДУВАЊЕ&ЗРАЧЕЊЕ : Дизајн се однесуваат на GB4943,UL60950,EN60950EMC СТАНДАРД : Дизајн се однесуваат на GB9254,EN55022 КласаДИМЕНЗИЈА : 120 X105 X52 mmПАКУВАЊЕ : 0.8 kg,25pcs / 20 кгПакет Содржина : 1 x Switch Напојување

5S 18/21 в 20A литиево-йонна батерия литиева зареждане защитна такса печатна платка модул електроинструменти

6.72 -40 % BGN 4.00

5 S 18 / 21 V 20 A LiIon Литиум Батерија Пакет Полнење на Батеријата Заштита Управа за Заштита Коло Модул алатКарактеристики : заштита одбор е за 5 серија Liion батерии, главно се користи за производство на електрична енергија tools...

Модифицирана синусоидална инвертор мощност 800 W връх 800 W DC12V към AC 220V dc AC Power Inverter

BGN 204.80

ФункцијаКарактеристики на производот : Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата;Чиста синусен облик излез;Мали, лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија;Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

ГОРЕЩА РАЗПРОДАЖБА!! 800 W чиста синусоидална инвертор & Слънчев инверторен, DC to AC Power Inverter

BGN 208.00

ФункцијаКарактеристики На Производот : Чиста синусен облик излез.Ниска работа на бучава , со голема effieiency.Мали ,лесни и уметнички, корист од донесување на SMD pastern технологија.Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата.Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

Инвертор 1000 вата чиста синусоидална инвертор със зарядно устройство DC 12v to 110vAC

BGN 240.00

ФункцијаКарактеристики на производот : Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата;Чиста синусен облик излез;Мали, лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија;Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

Нова и първоначално модул 120W сила S8VK-C12024 OMRON входен сигнал:100-240VAC изход: 24VDC 5.0 A

BGN 65.60

Нов и оригинален S8 VKC12024 OMRON Напојување 120 W ВЛЕЗ : 100240 VAC ИЗЛЕЗ : 24 VDC 5.0 НАПроизведено во КинаДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

Безплатна доставка най-доброто качество на AC / DC адаптер DC 10V 1A 1000ma AC 100-240 В конвертор адаптер, 10v1a зарядно устройство захранване на ЕС щепсел

7.97 -12 % BGN 7.00

Мрежните параметри и други инструкции Универзална напојување, префрлување моќ трансформатор На напон е во рамките на соодветна палета на потребите 9.8 V10.2 V, тековната побарувачка во уредот 1а или 1а применува DC моќност на електрична барања 10v1a развој одбор, мобилни хард диск, итн...

Безплатна доставка 10 W микро мини размер импулсно захранване ултра-компактен led 110 и 220 vac до 5, 12 и 15 в 24-48 vdc

11.22 -2 % BGN 11.00

Напомена : Ве молиме бидете сигурни дека влезниот напон, излезниот напон и струја во објектот спецификации кога ставање на наредби...

Инвертор връзка решетки 120v 48v инвертор връзка решетки 260w слънчев инвертор връзка решетка с IP65 водоустойчивым

155.20 -10 % BGN 140.00

120v 48v грид тај инвертер 260w на мрежа тај сончевиот инверторот со IP65 водоотпоренВовед : TGE260 W Серија Нас ед IP6 5 водоотпорен насочат дизајн, Може ефикасно да се спречи површински на површинска ерозија, Изграденаво високоперформанси Максимална Моќност Точка Следење () Функција, Подобро можат да се следат промените во сончевиот луминозноста и контрола на различни излезна енергија, Ефикасно да се фати и да се соберат сончева светлина...

висококачествен захранващ mini size 24V 35W 1.5 A power suply 24V 35W din led ac dc конвертор ms-35-24

BGN 15.74

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS355MS3512MS3515MS3524излезDC напон5 V12 V15 V24 VНапон толеранција±2%±1%±1%±1%Номинална струја5 A3А2.4 На1.5 АСегашниот опсег0~5 A0~3А0~2.4 На0~1.5 АНоминална моќност25 W36 W36 W36 WБран&бучава80mvpp120mvpp120mvpp120mvppDCvoltage ADJ.опсег9%~+10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар100~240 VAC , 150~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја0.45 A / 230 VACефикасност76%78%78%80%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 30 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаво текот напонНоминална излезна power145% ~ 170%заштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаво текот tempКога температурата на транзистори внатрешен јазол е над 150 °C ,Почнете одново temp заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по температура стане нормалнаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија85*59*37mm (L*W*H)Тежина / пакување0.17 kg / 80pcs / 14.5 kgзабелешка1...

S-50-12 12V 4.2 A 50W LED Switching Power Supply Transformer 110V 220V AC to DC12V output, for LED Strip light for ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ

BGN 27.20

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписКарактеристики : S5012 Универзални AC влез / Полн спектар на Заштита : Краток спој / Текот вчитај Ладење страна на слободен воздух конвекција 100% полно оптоварување горатво тест Фиксна префрлување фреквенција Одобрување : CE 2 години гаранција Спецификации : DC НАПОН : 12 V НОМИНАЛНА СТРУЈА : 4.2 СЕГАШНИОТ ОПСЕГ : 0~4.2 ЕДНА НОМИНАЛНА МОЌНОСТ : 50 W БРАН & БУЧАВА (макс.) : 100m Vpстр ИЗЛЕЗНИОТ НАПОН ADJ...

Гаранция за качество керамични дебела филм 8031231 / E MSE импортированная 803123 1 / E ценова консултации ще надделее !

111.60 -5 % BGN 106.00

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, приклучок, релеи, отпорници(отпор), кондензатори (capacitance) , контактор, прекинувач, интегрирани кола (НАТОПИ, СМД, QFP, BGA, Модули)...

500W инвертор решетки микро-водоустойчивый 36v dc 24v 48v към инвертору връзка решетки ac 240v слънчева

384.00 -10 % BGN 346.00

мрежа микро инверторот 500w водоотпорен 24v dc 36v 48v да 240v ac мрежа тај инвертер сончевиотМодел : TEG500 WIP67Оваа Микро инверторот обезбедува зголемена енергија жетвата и го намалува дизајн и инсталација на сложеноста со својата ситеAC пристап...

източник на захранване 120 W 5 в 24a mini size ac dc конвертор захранване mini size ms-120-5 5v регулатор на напрежение на променлив и постоянен ток

13.06 -8 % BGN 12.00

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување Напојување1 )Предмети се испраќаат од кина...

източник на захранване 12v 75W 6.2 a mini size AC dc конвертор захранване ms-75-12 12v променлив регулатор на напрежение dc

BGN 9.41

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување Напојување1 )Предмети се испраќаат од кина...

източник на захранване 15v 15V 150w 10A power suply 150W mini size led захранване ac dc конвертор ms-150-15

BGN 16.90

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS15012MS15015MS15024MS15036MS15048излезDC напон12 V15 V24 V36 V48 VНапон толеранција±1%±1%±1%±1%±1%Номинална струја12.5 На10 A6.5 На4.2 A3.2 НаСегашниот опсег0~12.5 На0~10 A0~6.5 На0~4.2 A0~3.2 НаНоминална моќност150 W150 W156 W151.2 W153.6 WБран&бучава100mvpp120mvpp150mvpp150mvpp200mvppDCvoltage ADJ.опсег±10%±10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар90~132 VAC / 180~240 VAC , 254~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја3.2 A / 115 VAC , 1.6 A / 230 VACефикасност83%83%85%85%86%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 18 A / 115 VAC , 36 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаВо текот напон15.6~V 17.818.6~V 20.830.6~V 33.242.6~V 44.254.8~V 56.6заштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија159*97*38mm (L*W*H)Тежина / пакување0.54 kg / 45pcs / 25kg / 0.041 м⊃3;забелешка1...

източник на захранване 15V 50W power suply unit 50W 15V 3.4 A mini size din led ac dc конвертор на ms-50-15

BGN 10.37

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS505MS5012MS5015MS5024излезDC напон5 V12 V15 V24 VНапон толеранција±2%±1%±1%±1%Номинална струја10 A4.2 A3.4 На2.1 AСегашниот опсег0~10 A0~4.2 A0~3.4 На0~2.1 AНоминална моќност50 W50.4 W51 W50.4 WБран&бучава80mvpp120mvpp120mvpp120mvppDCvoltage ADJ.опсег9%~+10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар110240 VACфреквенција47~63 HZAC струја2А / 115 VAC,1А / 230 VACефикасност73%76%77%79%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 18 A / 115 VAC,36 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~150% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10°C~+60°C,20%~90%RHStoragetemp,влажност20°C~+85°C,10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ,2 G 10min / 1cycle,период за 60 минути,секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардво согласност со EN55022,CLASSAдругиДимензија111*78*36mm (L*W*H)Тежина / пакување0.26 kg / 60pcs / kg 15.6забелешка1...

Мини-импулсно захранване 250 W 12v 20A, един изход Ac-Dc преобразувател за led лента, трансформатор AC110V/220V DC 12V

BGN 21.60

Повеќе Модели За Да ИзберетеSCNПРЕСТАПНА НапојувањеДр Din Железнички НапојувањеMDR Din Железнички НапојувањеАко сакате да се купи многу(повеќе потоа 10pcs), ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Ако ви треба сопствени параметри, ве молиме контактирајте ме!1...

1pc US Plug Adapter: AC 100-240V To DC 12V 2A Power Supply For 3528 Smd 5050 LED Strip

4.78 -16 % BGN 4.00

12 V 2 A Напојување Тип : 12 V 2 A Влез : 100240 V AC 50 / 60 Hz Излез стави : 12 V 2.0 Приклучок : НИ Приклучок ( ве молиме имајте предвид, ако тоа е погодни за вашата земја стандард ) Кабел должина : околу 90cm / 35.43" Од стави адаптер : 5.5 мм x 2.1 милиметри Кол : 1 PcЗабелешка : ве Молиме забележете ако приклучокот се погодни за вашата земја стандардна Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.