• Новинка
5S 18/21 в 20A литиево-йонна батерия литиева зареждане защитна такса печатна платка модул електроинструменти

5S 18/21 в 20A литиево-йонна батерия литиева зареждане защитна такса печатна платка модул електроинструменти

резултат:
BGN 6.72
BGN 4.00 -40 %

Брой продукти
Налично

5 S 18/21 V 20 A Li-Ion Литиум Батерија Пакет Полнење на Батеријата Заштита Управа за Заштита Коло Модул алат
Карактеристики : заштита одбор е за 5 серија Li-ion батерии, главно се користи за производство на електрична енергија tools. Таа користи специјални IC за 5 S литиум батерии како процесор да се открие во реално време напон, полнење и празнење на сегашните и температурата на околината на секој батеријата. Стабилна различни заштитни функции за полнење и празнење, како што се overcharge заштита, над-испуштање заштита и краток спој заштита. Ниска потрошувачка на енергија,работни тековни е за 25u A и quiescent тековни е за 6u A. Изборот на правилна заштита одбор и примена на соодветно е од витално значење за долговечност вашите батерии. Спецификации : Полнење Напон : 19/21 V Една Клетка Полнење Напон : 3.8/4.25 V Постојано Испуштање Струја : 8-20 A Overcharge Една Клетка Откривање Напон : 3.85-4.25 V Overcharge Заштита Губеа : 1 S Overcharge Една Клетка Обновување на Напон : 3.75-4.13 V Overcharge Заштита Ослободување Губеа : 1m S Над-испуштање Една Клетка Откривање Напон : 2-2.8 V Над-испуштање Заштита Губеа : 1 S Над-испуштање Една Клетка Обновување на Напон : 2.5-3.0 V Над-испуштање Заштита Ослободување Губеа : 100±20m S Над-струја Откривање Напон : 0.1-0.4 V Над-струја Откривање на струјата : 30±5 A Над-струја Откривање Губеа : 1 S Краток Спој Заштита Поддршка : Yes Краток Спој Откривање Губеа : 250u S Краток Спој Ослободување Губеа : 1 S Краток Спој Откривање Напон : 0.8 V Обновување на Државата : Авто по Disconnect Оптоварување во Текот Температура Заштита Температура : 70±5° Обновување Температура : 55±5° Работна Состојба : 25u A (25°) Стенд-од страна на Државните : 6u A(25°) на Испуштање на Главната Коло Внатрешна Отпорност : 30±5mΩ Оперативни Температура : -40°-85° RH≤75% Продавница Температура : -40°-125° RH≤75% Големина Должина x Ширина : 45x40mm/1.77*1.57" Пакет Содржина : 1 x Pc Батерија Полнач за Заштита на Одборот
'

Подробности

Номер На Модела:
Друго
търговска марка:
OOTDTY
връзка:
вижте информация
Използването на:
защитна плака
Тип Изход:
вижте информация

Избор на купувачи

DIANQI 400W 36V 5V 12V 13.5 V 15V 24V 36V 48V Single Output Switching power supply висококачествен източник на захранване на променлив ток в постоянен

BGN 27.06

ИЗВЕСТУВАЊЕ1 Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја вашата EORI број...

Нов блок 6A-8A за 12 100 W превключване заплата AC-DC Circuit Module L15

11.97 -8 % BGN 11.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Моќ Модел : XK2412 Заштита : во текот тековната заштита коло AC Влез : AC85265 V (Заеднички Глобални) AC фреквенција : 50 HZ / 60 HZ Излезен напон : 12 V Излез Тековната : 6 A8 A Излезна Моќност : 100 W Модулација : пулс ширина модулација Количина : 1 Pc Не Мало Пакет Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Инвертор 1000 вата чиста синусоидална инвертор със зарядно устройство DC 12v to 110vAC

BGN 240.00

ФункцијаКарактеристики на производот : Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата;Чиста синусен облик излез;Мали, лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија;Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

Гарантиран Фабрично директен 2000W 0-48VDC 41.6 A регулируем импулсно захранване с два дисплея

BGN 325.68

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 2000015 V120 ARCSX 2000024 V80 ARCSX 2000048 V41.6 НаRCSX 20000110 V18.18 НаRCSX 20000250 V8 A Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

източник на захранване 15v 15V 150w 10A power suply 150W mini size led захранване ac dc конвертор ms-150-15

BGN 16.90

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS15012MS15015MS15024MS15036MS15048излезDC напон12 V15 V24 V36 V48 VНапон толеранција±1%±1%±1%±1%±1%Номинална струја12.5 На10 A6.5 На4.2 A3.2 НаСегашниот опсег0~12.5 На0~10 A0~6.5 На0~4.2 A0~3.2 НаНоминална моќност150 W150 W156 W151.2 W153.6 WБран&бучава100mvpp120mvpp150mvpp150mvpp200mvppDCvoltage ADJ.опсег±10%±10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар90~132 VAC / 180~240 VAC , 254~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја3.2 A / 115 VAC , 1.6 A / 230 VACефикасност83%83%85%85%86%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 18 A / 115 VAC , 36 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~135% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаВо текот напон15.6~V 17.818.6~V 20.830.6~V 33.242.6~V 44.254.8~V 56.6заштита тип : hiccup режим , автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10 °C ~+60 °C , 20%~90%RHStoragetemp,влажност20 °C ~+85 °C , 10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ , 2 G 10min / 1cycle , период за 60 минути , секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардВо согласност со EN55022 , CLASSAдругиДимензија159*97*38mm (L*W*H)Тежина / пакување0.54 kg / 45pcs / 25kg / 0.041 м⊃3;забелешка1...

Надежден водоустойчив импулсен източник на енергия 60 W 12v 5A Един изход метален корпус за led лента светлинен дисплей AC 100-240 В вход

13.12 -9 % BGN 12.00

Сигурен rainproof Префрлување напојување 60 W 12 V 5 A Единствен Излез метал случај за LED Лента на Светлина на Екранот AC 100240 V на ТекстСпецификација : Тип : Rain Proof НапојувањеИЗЛЕЗЕН НАПОН : DC 12 VНОМИНАЛНА СТРУЈА : DC 5 AНОМИНАЛНА МОЌНОСТ : 60 WБРАН&БУЧАВА : 120m VppПОДЕСУВАЊЕ,ПОРАСТ TIME : 500ms,20ms / 230 VACДРЖЕТЕ СЕ ДО ВРЕМЕТО НА (TYP.) : 30ms / 230 VAC 25ms / 115 VAC на полно оптоварувањеВЛЕЗНИОТ НАПОН СПЕКТАР : AC 100120 V, AC 200240 V, 50 Hz / 60 HzФРЕКВЕНТЕН ОПСЕГ : 4763 HzЕФИКАСНОСТ (Typ.) : > 80%ИСТЕКУВАЊЕ на струјата : 1m A / 240 VACЗАШТИТА : ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ, 105150% НОМИНАЛНА ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТЗаштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојбаВО ТЕКОТ НАПОН : 115135% НОМИНАЛНА ИЗЛЕЗНИОТ НАПОНЗаштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојбаСРЕДИНА : РАБОТА ТЕМП 10~+60°CРАБОТНА ВЛАЖНОСТ : 2090%RH некондензирањеСКЛАДИРАЊЕ ТЕМП,ВЛАЖНОСТ : 20~+85°C,1095%RHТЕМП.КОЕФИЦИЕНТ : ±0.03%°C(050°C)ВИБРАЦИИ : 10500 HZГО ИЗДРЖАТ НАПОНОТ : I / PО / П : 1.5 KVACИЗОЛАЦИЈА ОТПОР : I / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 Ohms / 500 VDC / 25°C / 70%RHЕМИ СПРОВЕДУВАЊЕ&ЗРАЧЕЊЕ : Дизајн се однесуваат на GB4943,UL60950,EN60950EMC СТАНДАРД : Дизајн се однесуваат на GB9254,EN55022 КласаДИМЕНЗИЈА : 120 X105 X52 mmПАКУВАЊЕ : 0.8 kg,25pcs / 20 кгПакет Содржина : 1 x Switch Напојување

Безплатна доставка най-доброто качество на AC / DC адаптер DC 10V 1A 1000ma AC 100-240 В конвертор адаптер, 10v1a зарядно устройство захранване на ЕС щепсел

7.97 -12 % BGN 7.00

Мрежните параметри и други инструкции Универзална напојување, префрлување моќ трансформатор На напон е во рамките на соодветна палета на потребите 9.8 V10.2 V, тековната побарувачка во уредот 1а или 1а применува DC моќност на електрична барања 10v1a развој одбор, мобилни хард диск, итн...

DIANQI високо качество на захранване 36V 350W 9.7 A променлив ток в постоянен източник на захранване AC DC конвертор S-350-36

BGN 26.88

Единствен излез Префрлување Напојување Модел Напон / linkДруг вид на Префрлување Напојување1 )Предмети се испраќаат од кина...

5V 13.5 V 24V power suply 12v 180w ac dc to 15A импулсно захранване за led лента светлинен изход s-180-12 Вход 220v или 110V

BGN 21.12

Единствен излез Префрлување Напојување Модел Напон / linkДруг вид на Префрлување НапојувањеКарактеристики : Моделот S1805 S18012 S18024 излезниот напон DC 5 V за 12 V 24 V Излезниот напон на толеранција од ±1% ±1% ±1% Номинална излезна струја 36 НА 15 A 7.5 А Outputcurrent 0~36 A 0~15 A 0~7.5 ЕДНА Излезна моќност од 180 180 W W 180 W Бран и бучава 10 0m Vpстр 6 0m Vpстр 6 0m Vpстр DC прилагодливи спектар ±10% ±10% ±10% Подесување се зголеми одржи време 200ms 50ms 20ms Влезниот напон спектар 85~132 VAC 170~264 VAC 47~63 Hz 240~370 VDC AC влез тековната 4 ...

Нова и първоначално модул 120W сила S8VK-C12024 OMRON входен сигнал:100-240VAC изход: 24VDC 5.0 A

BGN 65.60

Нов и оригинален S8 VKC12024 OMRON Напојување 120 W ВЛЕЗ : 100240 VAC ИЗЛЕЗ : 24 VDC 5.0 НАПроизведено во КинаДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

Безплатна доставка 10 W микро мини размер импулсно захранване ултра-компактен led 110 и 220 vac до 5, 12 и 15 в 24-48 vdc

11.22 -2 % BGN 11.00

Напомена : Ве молиме бидете сигурни дека влезниот напон, излезниот напон и струја во објектот спецификации кога ставање на наредби...

Инвертор връзка решетки 120v 48v инвертор връзка решетки 260w слънчев инвертор връзка решетка с IP65 водоустойчивым

155.20 -10 % BGN 140.00

120v 48v грид тај инвертер 260w на мрежа тај сончевиот инверторот со IP65 водоотпоренВовед : TGE260 W Серија Нас ед IP6 5 водоотпорен насочат дизајн, Може ефикасно да се спречи површински на површинска ерозија, Изграденаво високоперформанси Максимална Моќност Точка Следење () Функција, Подобро можат да се следат промените во сончевиот луминозноста и контрола на различни излезна енергија, Ефикасно да се фати и да се соберат сончева светлина...

Гарантиран Фабрично директен 1800W 0-24VDC 75A регулируема импулсно захранване с два дисплея

BGN 282.45

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 1800012 V150 ARCSX 1800024 V75 ARCSX 1800048 V37.5 НаRCSX 18000115 V15.6 НаRCSX 18000250 V7.2 Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

източник на захранване 15V 50W power suply unit 50W 15V 3.4 A mini size din led ac dc конвертор на ms-50-15

BGN 10.37

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување НапојувањеМоделMS505MS5012MS5015MS5024излезDC напон5 V12 V15 V24 VНапон толеранција±2%±1%±1%±1%Номинална струја10 A4.2 A3.4 На2.1 AСегашниот опсег0~10 A0~4.2 A0~3.4 На0~2.1 AНоминална моќност50 W50.4 W51 W50.4 WБран&бучава80mvpp120mvpp120mvpp120mvppDCvoltage ADJ.опсег9%~+10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар110240 VACфреквенција47~63 HZAC струја2А / 115 VAC,1А / 230 VACефикасност73%76%77%79%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 18 A / 115 VAC,36 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power115%~150% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранетаживотна срединаРабота темп,влажност10°C~+60°C,20%~90%RHStoragetemp,влажност20°C~+85°C,10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ,2 G 10min / 1cycle,период за 60 минути,секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACИзолирани отпорI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDCFitstandardБезбедност стандардОдговара UL1012EMC стандардво согласност со EN55022,CLASSAдругиДимензија111*78*36mm (L*W*H)Тежина / пакување0.26 kg / 60pcs / kg 15.6забелешка1...

източник на захранване 50W 15V 3.6 A мини-размер на захранване ac dc конвертор мини-размер на ms-50-15 15V променлив регулатор на постоянно напрежение

BGN 10.37

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување Напојување1 )Предмети се испраќаат од кина...

източник на захранване 12v 75W 6.2 a mini size AC dc конвертор захранване ms-75-12 12v променлив регулатор на напрежение dc

BGN 9.41

Мини Единствен Излез Префрлување Напојување Модел Напон / link Друг вид на Префрлување Напојување1 )Предмети се испраќаат од кина...

Гарантиран Фабрично директен 2000W 0-300VDC 6.6 A регулируем импулсно захранване с два дисплея

BGN 376.35

Основен напон е 220 VAC, ако е потребно 110 VAC, ве молиме да го извести продавачот дека таа ќе ви ги даде потребните 110 VAC.ТипDC излез напон на струјаVOЈАС ORCSX 2000015 V120 ARCSX 2000024 V80 ARCSX 2000048 V41.6 НаRCSX 20000110 V18.18 НаRCSX 20000250 V8 A Напон од 0 V up tone (potentiometer контрола или 0 ~ 5 V сигнал контрола)Висока сигурност На глобалната мрежа спектар на текст 100% полно оптоварување стареењеЗаштита функција : притисок, проток, краток спој заштитаТежината е 4 KgНо, според поддршка повика на посебни спецификации напојувањеВлезен напонAC220 V ± 20%Текст фреквенција47~63 HzТекст тековната импулс40 A / 220 VAC (Ладно држава)Мрежа прилагодете го оценувате≤ 0.5% (со)Излезен напон прилагодливи опсеготНоминална напон од 10%~100% Излез заштита од преоптоварување105%~150%Излез во текотнапон заштита115%~150%До, и да ја задржите50ms20msРаботна фреквенција80%~91%Брановидни бучава≤Излезниот напон од 1%мвпPИзолација интензитетI / PО / П : 3.0 KVAC / 1minI / PF / G : 1.5 KVAC / 1minO / PF / G : 0.5 KVAC / 1minРаботата на животната средина температура10 ~+50 , 20%~93%RH (Без coagulate мраз)Температура на чување20 ~+85 , 20%~95%RH( Без coagulate мраз)Ладење начинИнтелигентна контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипацијаПроизводот е во последниве години најнапредна технологија на прекинувач за напојување, префрлување напојување контрола чип донесе увоз PMW контрола IC, има конверзија ефикасност е висока, широк влезниот напон спектар, изграденаво EMI филтер, стабилен и сигурен перформанси, заштита на функцијата е за сите подготвени, мал волумен, мала тежина, висока продуктивност, итн.Остатокот на компоненти користени индустриски ниво уред, коло дизајн оптимизација е разумна, процесот на производство строго совршен, да се осигура дека снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди сигурност и стабилност...

ГОРЕЩА РАЗПРОДАЖБА!! 800 W чиста синусоидална инвертор & Слънчев инверторен, DC to AC Power Inverter

BGN 208.00

ФункцијаКарактеристики На Производот : Чиста синусен облик излез.Ниска работа на бучава , со голема effieiency.Мали ,лесни и уметнички, корист од донесување на SMD pastern технологија.Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни ДвојноПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата.Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и тоа ' s работниот статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ...

Гаранция за качество керамични дебела филм 8031231 / E MSE импортированная 803123 1 / E ценова консултации ще надделее !

111.60 -5 % BGN 106.00

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, приклучок, релеи, отпорници(отпор), кондензатори (capacitance) , контактор, прекинувач, интегрирани кола (НАТОПИ, СМД, QFP, BGA, Модули)...

Безплатна доставка AC / DC адаптер DC 8V 0.5 A 500 ma AC 100-240 В конвертор адаптер, 8v0. 5A зарядно устройство захранване на ЕС щепсел

7.97 -12 % BGN 7.00

Мрежните параметри и други инструкции Универзална напојување, префрлување моќ трансформатор На напон е во рамките на соодветна палета на потребите 7.8 V8.2 V, тековната побарувачка во уредот 0.5 еден или 0.5 a применува DC моќност на електрична барања 8v0.5a развој одбор, мобилни хард диск, итн...

Безплатна доставка източник на захранване LD-VU2524-01 6W 0.25 A 24V LED драйвер един изход импулсно захранване надеждност, миниатюрен

300.80 -12 % BGN 265.00

Бесплатен Превозот Напојување LDVU252401 6 W 0.25 НА 24 V LED драјвер Единствен Излез Префрлување Напојување Сигурност Минијатурни

Мини-импулсно захранване 250 W 12v 20A, един изход Ac-Dc преобразувател за led лента, трансформатор AC110V/220V DC 12V

BGN 21.60

Повеќе Модели За Да ИзберетеSCNПРЕСТАПНА НапојувањеДр Din Железнички НапојувањеMDR Din Железнички НапојувањеАко сакате да се купи многу(повеќе потоа 10pcs), ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Ако ви треба сопствени параметри, ве молиме контактирајте ме!1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.