• Новинка
Най-новият дизайн 333GS05B electric Rc Car 4WD Drive Shaft Trucks високоскоростен rc Rc-кола, суперсили готов за работа срещу A949

Най-новият дизайн 333GS05B electric Rc Car 4WD Drive Shaft Trucks високоскоростен rc Rc-кола, суперсили готов за работа срещу A949

резултат:
BGN 96.00
BGN 86.00 -10 %

Брой продукти
Налично


$ 93.6
$ 94.5
$ 73.8
$108
$ 180
$ 58.5
$ 99
$20.7

Подробности

Тип:
Кола
Характеристики:
дистанционно управление
Състояние събрание:
Готов за работа
Материал:
Пластмаса, Метал
търговска марка:
Jia Чи
Каналите За Управление На:
4 канала
силата на:
силата на тока
Въртящ момент:
моля, вижте инструкциите
Възрастова Група:
> 6 години,> > на 8 години, 12-15 години, 8-11 години,>>> 14 години, на 5-7 години, за възрастни
Серво на газта:
моля, вижте инструкциите
Дизайн:
Автомобили
Мащаб:
1
Номер На Модела:
333GS05B
Време На Действие:
20 минути
Дължината на колесната база:
моля, вижте инструкциите
Режим На Контролера:
MODE1, MODE2
Пакетът Включва:
Ръководство За Употреба, Батерии, Дистанционно Управление, Зарядно Устройство
Дистанционно Разстояние:
60-80М
Размери:
25.5 * 18 * 9см
дистанционно управление:
ДА
Гаранция:
1 месец
Серво на волана:
моля, вижте инструкциите
Предупреждение:
не е подходящ за деца под 6 години
Зарядно Напрежение:
110-240V
Шина Пътека:
моля, вижте инструкциите
Характеристики:
Устойчивост На Удар, Модел, Леене Под Налягане

Избор на купувачи

8pair/16PCS Mini 65mm Props ABS за мини-квадрокоптера Mini MiniQuad FPV Gemfan ABS CW CCW Витло RC Играчки аксесоар

BGN 11.04

Предмет : 8 Pair / 16 PCS Мини 65mm Реквизити ABS за Мини Quadcopter Мини Mini Quad FPV Gemfan ABS Г.С CCW Пропелер РК Играчки ДодатокГолемина : 65mmЦентар Големина : 0.05 mmТежина : 0.4 g / ЕЕЗЗа мотор : 6 X15 CorelessМатеријал : ABS ПластикаПакет : 8pair / Пакет, 8 6x4.5 Г.С...

OD40mm x ID37mm x 1000mm дължина на високо качество 3k въглеродните плат matte обмотанная тръба въглеродните хвостовая Стрела, ръцете квадрокоптера

BGN 64.00

Висок Квалитет 3 K Карбонски Влакна Twill Мат Ткаенина Раната / Досаден / Плетени Цевка 40 mm x 37mm x 1000mmСпецификација Надворешен Дијаметар : 40mm ( 1.574" ), Внатре Дијаметар : 37mm ( 1.456" ) Должина на : 1000 мм / Еез ( 39.37" ) Тежина : 280 грам / Еез околуСупериорен квалитет и исклучително мазна завршница.Овие јаглерод прачки се идеален за Р / Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл .Ние може да се направи цевки на клиент барање (ве Молиме да се чувствуваат слободни да контакт) : Површина : Обична ,Twill ,Сјајна , Мат,Шарени итн .Должина : Max должина е 3000mm (118") долго .Облик : Круг,Квадрат,Конусни итн ."Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р / Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R / C модел експо во Кина ), секоја година ...

Безплатна доставка SUNNYSKY X3108S 720KV 900KV 325W 22 / 30S 1 кг бесщеточный ефективен двигател Вал дисков двигател за мультироторного хеликоптер

47.98 -15 % BGN 41.00

SUNNYSKY X3108 S 720 KV 325 W 22 A / 30 ГОДИНИ 1kg Brushless Мотор Ефикасна Вратило Диск Мотор за Мултироторот copterСпецификација : Тип број X3108 SStator јадрото со дијаметар 31mmStator core висина 8ммМоторни Kv, 720Електрична струја(A / 10 V) 0.9 НАОтпор 86mМакс тековната 25 A / 30 ГОДИНИMax моќ 370 WТежина 81gТело со дијаметар од 37.8 mmВратило КОЛ 4mmВратило должина 26.5 mmТелото должина 33mmНапон 34 SPorp(инчи) APC10x3.8; APC11x4.7; APC12x3.8пакетот вклучува : 100% Сосема Нов1 x моторПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

500 мм Мультироторная въздушна рама комплект S500-печатни платки с печатна платка за FPV Quadcopter за GoPro Gimbal F450 Upgrade F08191

59.18 -7 % BGN 55.00

Effictive Слика со Br ushless Моторни Gimbal.Не се опфатени со овој производ.(Ако сакате gimbal,ве Молиме порака ни за котација,Благодарение) Купувачот треба да се соберат од себе.Карактеристики : Wheelbase : 500mm F450 надградба quadcopter Научив рака дизајн од DJI S800 ЕВО Висока јачина пластични материјали, стабилен и сигурен Боја : Црна и Сина Рамката само со Коло, нема електронски делови. Одговараат за Gopro brushless gimbal FPV(НЕ се ВКЛУЧЕНИ)500mm МултиРоторот Воздух Рамка за Полнење S500PCB Со Коло за FPV Quadcopter Gopro Gimbal F450 НадградбаВи благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .Ви благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .

A959 2.4 G Радио дистанционно управление RC кола мащаб 1: 18 нови противоударные гумени колела, бъгита високоскоростни suv Безплатна доставка

BGN 126.08

Главни Карактеристики : WLtoys A959 1 / 18 целосната пропорционална off road возило, 45km / h голема брзина трик РК SUV Усвои висока цврстина експлозија доказ ПВЦ школка Со независни shockproof систем, тоа може да се спречи штетите предизвикани од вибрации ефикасно Гумени тркала спречи лизгава Реални SUV дизајн, мода и кул Независна суспензија рамка на системот, ефикасно го намалуваат триењето предизвикуваат од вибрации Моќен мотор, максимална брзина и до 45 км / ч е Применливо поле : земја, трева земја, песок земјиште време на Полнење : 150mins Играње време : 15mins Контрола на далечина : Над 100 Автомобил батерија : 7.4 V 1100m Ah li батерија Автомобил, мотор : 390 бранеа моторни Бренд : WLtoys Тип : РК Автомобили Далечински Управувач : 2.4 GHz Безжична Далечински Управувач Предавателот Моќ : 4 x 1.5 V AA (не се вклучени) Пакет тежина : 1.842 кг Пакет големина (L x W x H) : 31.50 x 22.00 x 23.50 cm / 12.4 x 8.66 x 9.25 инчи Пакет Содржина : 1 x A959 РК OFF Road Трки со Автомобили, 1 x Полнач, 1 x RC Контролор, 1 x Конвертор, 1 x англиски јазик Прирачник за Безбедност на производите Disclaimer : не Можеме да го прифатиме никаква одговорност или обврска за злоупотреба на овој или било кој друг производ...

Алуминиеви колела гайка с пластмасови колела ключ за 1/5 Losi 5ive T rovan lt king motor x2 rc Car parts

BGN 41.58

Алуминиумски Тркала нут со Пластични Тркала клуч За 1 / 5 Losi 5ive Т rovan lt кралот моторни x2 рк делови за автомобилиОбјектот Слики : Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Направи си САМ RC Drone Quadrocopter RTF X4M360L Frame Kit QQ Super Radiolink AT9 F14892-H

BGN 315.55

1x X4 M360 L рамкаНие прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~ 2x920 KV Г.С...

Направи си САМ RC Drone Quadrocopter RTF With X4M380L Frame Kit QQ Super FS-i6 TX F14893-H

BGN 209.58

Пакетот вклучува : Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~ X4 M380 L Fiberglass Рамка *1 стрелките на часовникот Brushless Мотор *2 Контрастрелките на часовникот Brushless Мотор *2 30 A Brushless ESC Брзина Контролер *4 9443 Пропелер *2 КК Врска Одбор *1 QQ Супер Контрола на Летање *1 3.5 милиметарски Куршум Конектор *12 20cm Кука и & Јамка Лента за Прицврстување *1 Т Plug Машки Конектор Силикони Жица *1 Flysky FSi6 6 CH Предавател *1 11.1 V 3300 Mah 25 C Lipo Батеријата*1 IMAX РК Б3 Про Компактен Биланс на Полначот*1 Мултироторот контрола на летање Вграден во триоската gyroscope и триоската забрзување сензор, поддршка за самостабилизирачки, супер стабилен лет перформанси Поддршка на општи приемник, FUTABA С АВТОБУС приемник, DSM2, 11 MS, 22 MS приемник, поедноставување на конекција инсталација повеќе пригоден, ултрасветли LED Спецификација на Производот : Процесор : 32 BIT РАКА Напон : 3.6 V8.4 V Струја : 60m A* Излез го оценувате : 360 Hz Димензија(LWH) : 43 X29 X13 MM Тежина : 13g Не вклучуваат приемникот и на satelite Пакетот вклучува : 1x QQ супер мултироторот лет контролер 1x Кинески Прирачник 1x English Упатство

Продажба на едро 1000шт RC самолет рычажные корк ларва винт тласкач конектори D2. 1mm D1.8mm D1. 3 мм резервни части

183.84 -40 % BGN 110.00

РК Авионска Поврзаност Тапа Копачка Завртка Pushrod Конектори D2.1mm D1.8мм D1.3мм Замена на ДеловиДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број ...

Рафтинг 540 550 мотор радиатор инсталирате 40*40 мм вентилатор за охлаждане за Rc хоби модел автомобил 1: 10 Hsp Arrma Axial Traxxas N10250 RCAWD

3.02 -34 % BGN 2.00

Добредојдовте На RCAWDЛегура 540 550 Моторни Heatsink Инсталирате 40*40mm Ладење Вентилатор За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 : 10 Hsp Arrma Axial TraxxasЗа возило тип РК Автомобили / БродМатеријал Машински Легура На Алуминиум За Возило Автомобил 1 / 10Боја Опции Сина, Пурпурна Титаниум Црна, Виолетова Црвена Сребро Жолта Зелена Темно СинаИзвор На ГоривоДеловиУниверзална ДеловиПакет Количество:1pcsТежина(г): 29Опис : 540 550 Моторни Heatsink, Може Да Биде За Бранеа Или Brushless Мотор .Дебелина : 40mm, Може да се Инсталира 40*40mm Вентилаторот за Ладење На Врвот, Цпу Машински 6061 Алуминиум Легура, Елоксирани БојаУслуги На Клиентите 1...

8PCS FS 736134 Metal Black Ball Stud / винтове за FS toys 1/18 Йети Камион RC CAR Racing Fstoys

7.98 -12 % BGN 7.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов Делови Број : 736134 Делови Име : Топката Студ / ЗаврткиМатеријал : МеталОдговара : 1 / 18 FS играчки големата чекор Камиондолжина : Пакет КОЛИЧИНА : 8 компјутери Содржина : КАКО СЛИКИВе молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

2 бр Matek Systems Round Motor Mount 5v Led Navigation Light Board за FPV RC Multicopter quadcopter drone frame

BGN 10.88

Fetures: Текст : 46 V DC Моќност : 0.6 W 5 V *0.12 НА PCB : 1.2 mm / 28mm, 1.5 g М2 монтажа : 11.516.5 мм за 18xx моторни М3 монтажа : 15.519.5 мм за 22xx моторни една боја / PCB Вкупно 4 видови на боја / PCB Пакет се вклучени : 2 ПАРЧИЊА ЛЕР

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.