• Новинка
FPV очила 5.8 G 40CH 5 инча, 854*480 LS-800D видео слушалки HD DVR разнообразие с батерия 2000 ма за RC модели

FPV очила 5.8 G 40CH 5 инча, 854*480 LS-800D видео слушалки HD DVR разнообразие с батерия 2000 ма за RC модели

резултат:
BGN 140.61

Брой продукти
Налично

FPV Очила 5.8 G 40 CH 5 Инчен 854*480 800 D Видео Слушалки HD DVR Разновидност Со 2000m Ah Батеријата За РК Модел
Карактеристики на производот :
- Separable дизајн, 5 инчен екран може да се користи како мала, следење на радио и на контролорот или со tripod
- HD висока осветленост 5inch LCD специјално подесена за FPV трки или Модел авион
Вграден-во супер чувствителност 5.8 GHz 40ch приемник , особено со Race Band
- Дојде со напредни авто-пребарување функцијата ад покаже wht работна фреквенција на екранот
Вграден-во 3.7 V/2000m A батеријата, секоја целосно наполнет оживее околу 2 часа работно време
- Ергономски дизајн одговара на вашиот лица
- Супер-широк видливи агол до 82 степен
- 92% транспарентен леќа усвои, не се искривуваат, не blur на изрека на екранот;
- Мала тежина 375g со 2hour 2000m Ah батеријата, RTF за било скала, дербито, Модел авион игра
- 5inch 854*480 px HD LCD екран со висока осветленост
Спецификација За Производ
Телото
Димензии : 180*145*82mm
Тежина : 375g со 2 час 2000m Ah батеријата
Појас : три Начини прилагодливи појас
Екранот
големина на екранот : 5inch
Резолуцијата на екранот : 854*480 (Без сини по зголемување од објективот)
Екран brightness : 450cd/м2 со посебни висока осветленост LED светлото за надворешна FPV
Погледнете Агол : 6 o'clock
Леќи на камерата :
3 x поттик на видеото за да се здобијат со интензивна се чувствуваат-во-има видео
92% транспарентен го оценувате без нарушување на светлината
Џек
1. Текст CVBS
2. Headphone звучен излез
3. ТФ-картичка(C10)
4. USB DC5 V ВО, уредот оперативни струја на 650m [email protected] V, изградена-во батеријата максимална струја на полнење 650m [email protected] V;
ако уредот е работа кога полнење, ве молиме да обрнете внимание за да selectiong на номинална струја поголема од 2 A/5 V за полнење опрема.
Батеријата
Вграден-во 3.7 V/2000m Ah висок капацитет полимер батерија, кога батеријата се полни , уредот црвениот LED ќе светлината кога полнењето е завршено,
еве светла зелена LED
Бенд и Канал избор
Вид на Предлог од Продавачот :
1. На FPV Googles бренд име е "FPVOK", имаме indepedent истражување и производство способност за овој производ.
Ние не't copy било кој друг бренд модели. И нашите производи имаат подобри перформанси и ажурирани способност од тоа.
За детали, можете да ме контактирате слободно преку порака. Па ве молиме да бидете сигурни дека производот ќе се купи тука е LS-800 D не eachine EV800 D.
Тие се слични, но тие се различни, можете да изберете она што ви треба. Имаме патент за овој модел во Кина.
Добредојдовте да контактирате за било какви сомнежи и потребите во врска со тоа.
'

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Номер На Модела:
DVR разнообразие от FPV очила
RC Parts & Ркц:
Радиосистемы
Размер:
180*145*82mm
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Батерия
Атрибути пълно с:
Двигатели
Принадлежности За Инструменти:
Надраскване
За Тип Превозно Средство:
Самолети
търговска марка:
ууустор
Актуализация На Части / Аксесоари:
Рамка
Технически параметри:
Стойност 4
Материал:
Композиционен Материал
Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Името на елемент :
DVR разнообразие от FPV очила
Размер На Екрана:
5 инча
Тип На Блока:
парче
Тегло На Опаковката:
1.5kg (3.31lb.)
Размер На Опаковката:
22cm x 13cm x 12cm (8.66in x 5.12in x 4.72in)

Избор на купувачи

2 чифта Rctimer Motor Витло Quick Detach CW CCW за бесщеточного на двигателя HP2212 2217 PQD-2

BGN 23.98

Работа со HP2212 / 2217 моторни Функција : кул пропелер адаптер за монтирање : Брз се Оддели.SelflockingЛесно да се качи / отстрани пропелерЛесно да се носат / store на вашиот multicopterмала тежина Пакет се Вклучени : 2 x Г.С...

F07557-4 JMT 1 комплект(4 броя) PTZ Gimbal AV Топка Damping Rubber Ball Blue for FPV Mount Camera Multicopter + FS

2.80 -29 % BGN 2.00

1 Set 4 Pieces PTZ Gimbal AV Топката Амортизацијата Гумена Топка Сина за FPV Камера Планината Multicopter Детали : Спецификација на производот : Сина амортизер топката Материјал : Високо еластична силикони+Гума 1, единствен капацитет Тежина 100g, еден резонанца елиминација : 170 Khz апсорпција 95%,120 Khz апсорпција 90%,85 Khz апсорпција 70%; 2, две капацитет Тежина 150g, две резонанца елиминација : 170khz апсорпција 90%,120 Khz апсорпција 95%,85 Khz апсорпција 88% Референца за инсталација дупка со дијаметар од 9 mm дупка...

RC модел 6 CH канал 10A Диаметър 22 mm M Slipring въртящата се глава съвместно проводящее Slipring големи токосъемные Sliprings

BGN 34.43

РК Модел 6 CH Канал 10 A Дијаметар M 22mm Slipring Ротирачки Главата Заеднички Проводници Slipring Голема Тековната Собирање Sliprings Параметри : Брзина : до 250rpm Канал број : 6 Канал Оценет напон : 220 VAC / DC Номинална струја : 10 / канал Оперативни температура 20 ~ +60 Контакт материјал : злато Жица Големина : AWG17 Среброобложено Тефлон УЛ Жица должина : Двете страни на стандардот 200mm Compressive strength : помеѓу два канали>=500 V 50 Hz Изолација отпор : 1000 M o HM / 500 VDC Школка материјал : Инженерство пластика Работен век : ПОВЕЌЕ ОД 5 милиони вртежи во минута(во зависност од работната средина и брзина) Пакет се вклучени : 1* лизга прстен

Mato 1/16 RC танк метал M10 RTR инфрачервен багажника раздаването на метал цвят 1210

BGN 1032.00

100% Метал Mato 1 / 16 M4 A3 Шерман РК Резервоарот RTR Инфраред Одвратна Војска Зелена 1230Нови Во КутијаАко вашиот резервоар добие било каков проблем, само контактирајте ме coz ние може да ви помогне лесно.Тоа е целосно рачно изработени refitted.По Продажба На Услуги : Ако у имаме проблем, ве молам дозволете ми да знам прво, ние може да ви помогне и да ви кажам како да се поправи...

1 бр. оригинален SUNNYSKY V3508 380KV 580KV 700KV мотор за мультироторного самолета 15x5 1447 1555 prop

54.19 -15 % BGN 46.00

SUNNYSKY V3508 380 KV 580 KV 700 KV Мотор за Мултироторот Авиони DJI15x5 1447 1555 пропСпецификација : Модел : V3508380 KV Тежина : 107gСиликонски кабел должина : 60cmГребло клип излез бунари со дијаметар : 6mm V3508580 KVТежина : 107gСиликонски кабел должина : 60cmГребло клип излез бунари со дијаметар : 6mm Модел : V3508700 KVТежина : 107gСиликонски кабел должина : 60cmГребло клип излез бунари со дијаметар : 6mmпакетот вклучува : 100% Сосема Нов1 x мотор1 x проп adatper1 x моторни монтирање1 x проп адаптер заврткаПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

5 двойки XT60 XT-60 мъж жена огнестрелни съединители, свещи за RC Lipo батерия Quadcopter Multicopter Безплатна доставка

BGN 2.98

10pcs XT60 XT60 Машки Женски Куршум Конектори Приклучоци За РК Lipo Батеријата (5 пар) трговија на Големо Опис : Направен од високоtemp Најлон и злато позлатен пролет конектори, двете вклучени во вбризгување на мувла во времето кога формирање на конекторот...

SYMA X8HW X8W Upgrade FPV RC Quadcopter Drone with WIFI Camera 2.4 G 4CH 6Axis Pl Режим RC Helicopter подаръци за приятели

259.84 -15 % BGN 221.00

SYMA X8 HW FPV РК Летало со Wi Fi HD Камера во Реално време Споделување 2.4 G 4 CH 6Оската Quadcopter со Лебди ФункцијаФункција : Фреквенција : 2.4 GhzКанал : 4 CHПредмет : X8 HW, со wifi камера, FPV во реално време, 1 MP(слика),0.3 ПРАТЕНИК слика трансмисија (30 f / s видео) со 640*480 P.Acessories : еден 4 GB Картичка и Читач на картичкиВреме на полнење : За 180 минутиЛетање време : околу 810 минутиКонтрола на далечина : За 150metersБатерија : 7.4 v 2000mah Liion (вклучени)УНИКАТЕН БАТЕРИЈАТА ДИЗАЈН : Лесно да се замениПроизвод големина : 50*50*19 cmПакет Тежина : 1526g (летало + батеријата + контролер + пакет )Функции : Обезглавени режим , Камера функција, WIFI реално време, Фиксна Висока функција , лево / десно летаат страна, Рачни лево за да летаат, лево десно режим на префрлување, 360 степени omnibearing, 3 D РолнаПакет Листата : 1 x X8 HW Quadcopter1 x Предавателот1 x wifi Камера4 x Ножеви4 x Заштита Рамка4 x Пропадна Слетување1 x USB Кабел1 x ЕУ Приклучок за Полнач1 x Батеријата1 x Шрафцигер1 x англиски Упатство

2 елемента алуминий 72 мм, сплав от вътрешна пружина амортисьор амортисьор за Rc кола 1/10 верижен камион резервни части Hpi Hsp Rc4wd Losi аксиален

17.25 -30 % BGN 12.00

2 ПАРЧИЊА RCAWD Легура на Алуминиум 72mm Алуминиумски Внатрешни Пролет Шок Апсорбер Амортизерите За Рк Автомобил 1 / 10 Роботот Камион со Надградена ХопUp Делови Hpi Hsp Rc4wd Losi Axial TamiyaПакет Количество:2 парчињаТежина(г): 27Опис : За 1 / 10 Скала, 72mm Долго, Внатрешни Пролет Scaleshock Апсорбер, Должина Прилагодливи, Масло Исполнет Тип, Масло Пополнети од Страна на Потрошувачите, Машински Cnc Легура на Алуминиум, 6061T6A : 72 Mm Б : 62 Mm c : φ10 Mm D : φ3 Mm E : φ3 Mm (Пример Фото)Traxxas Коса Црта 5807Повеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

Eachine E58 WiFi FPV RC Quadcopter резервни части, USB зарядно устройство, кабел за зареждане конектор за Lipo батерия RC модели на свързване

BGN 4.78

Опис : Бренд Име : EachineТочка Име : Полнење преку USBКабелПредмет БР : E5812Боја : ЦрнаТежина : 15gУпотреба : за Eachine E58 РК Quadcopter 3.7 V Lipo БатеријатаПакет Се Вклучени : 1 x USB Кабел за ПолнењеВраќање : Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назадГаранција : Сите точка Доаѓа со Основни 3 Месец Продавачот Гаранција,ако објектот неисправни во 3 Месец,Ние ќе ви понуди замена withour екстра Полначот(вклучувајќи го и превозот надомест)Откако ќе го Прими Неговиот објект.Ако објектот Неисправни после 3 Месец,Купувачи уште можете да ги испратите назад,Ние ќе контактирајте со добавувачите или Manufactory за Гаранција.Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка.

Безплатна доставка на 10 бр. / лот Gartt Heli електронен цифров крачкомер за RC хеликоптер

144.16 -10 % BGN 130.00

Дигитален LCD дисплеј Теренот Мерач Ножеви степени агол за trex усогласат 450 700 RC хеликоптерFlybarless РК хеликоптери се направи тоа тешко за пилоти да се прилагоди и да се провери на теренот поставување на хеликоптер главните ротор...

Направи си САМ RC Drone Quadrocopter RTF X4M360L Frame Kit QQ Super Radiolink AT9 F14892-H

BGN 315.55

1x X4 M360 L рамкаНие прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~ 2x920 KV Г.С...

Алуминиеви колела гайка с пластмасови колела ключ за 1/5 Losi 5ive T rovan lt king motor x2 rc Car parts

BGN 41.58

Алуминиумски Тркала нут со Пластични Тркала клуч За 1 / 5 Losi 5ive Т rovan lt кралот моторни x2 рк делови за автомобилиОбјектот Слики : Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

WLtoys 12428 12423 A959-B A969-B A979-B A929-B RC Car резервни части 540 550 мотор радиатор

3.20 -6 % BGN 3.00

WLtoys 12428 12423 A959Б A969Б A979Б A929Б РК Автомобил резервни делови 540 Моторни радијатор т Пакетот вклучува : 1pcs radiatortAnswer : ___________________________ Note : во Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен Нема мало пакет...

1pcs HotRc High Quality XT30 1S-3S Plug Parallel Charging Board For IMAX B6 Charger for RC Helicopter Battery

14.00 -7 % BGN 13.00

Точка Име : XT30 Став ОдборРамнотежа Излез на Кабел : 20 AWG силиконски кабелАктуелни : Поддршка MAX 80 A наплатат струјаКомпатибилен за IMAX B6,Maxpro x612s,x6 плус ОНA6 полначПоддршка на 6 парови 1 S,6 парови 2 S,6 парови 3 S рамнотежа полнењеОпремени со 340 A осигурач помеѓу било кои две групи на батерииТежина : 58.5 gГолемина : 2501706mmПакет се вклучени : 1x XT30 1 S3 S Plug Паралелно Полнење Одбор

Eachine E013 RC Quadcopter резервни части от тялото на фотоапарата капак на корпуса навес за Micro FPV Racing подмяна на модели аксесоари

BGN 4.78

Опис : Brand Name : Eachine Предмет Бр : E013 Точка Име : Тело Камера Покрие Крошна Боја : Црвена Употреба : резервен дел за Eachine E013 РК Quadcopter Пакет се Вклучени : 1 x Тело Маска1 x НалепнициВраќање : Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назадГаранција : Сите точка Доаѓа со Основни 3 Месец Продавачот Гаранција,ако објектот неисправни во 3 Месец,Ние ќе ви понуди замена withour екстра Полначот(вклучувајќи го и превозот надомест)Откако ќе го Прими Неговиот објект.Ако објектот Неисправни после 3 Месец,Купувачи уште можете да ги испратите назад,Ние ќе контактирајте со добавувачите или Manufactory за Гаранција.Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка.

Модул ЕКГ AD8232 ЕКГ, измерване на пулса на сърцето ЕКГ мониторинг комплект сензори модул

BGN 11.90

8232 AD8232 Екгфизиолошки мерења ЕкгФизиолошки Мерење на Срцевиот Пулс, Екг Следење Сензор МодулПримена : Фитнес и спортски отчукувањата на срцето следење Преносни ЕКГ Далечински здравје се следи Игра периферна опрема Bioelectricity сигнал колекцијаСпецификација : AD8232 усвојува двојно столбови високоpass филтер за да се елиминира движење артефакти и electrode половина мобилен потенцијал AD8232 донесува оперативен засилувач што е, без користење услов за да се изгради три пол ниска pass филтер, елиминирање на дополнителна врева Номинална temp опсег : 070degree Работа темп опсег : 4085degree

Алуминиево средно определяне на темпото за RC кола TAMIYA Камион TRUCK 56301 56304 56309 56314

15.98 -12 % BGN 14.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел Број : TRU009 Дел Име : СРЕДИНАТА ШАСИЈАТА ПЛАНИНАТА За TAMIYA ТРАКТОР КАМИОН 56301 56304 56309 56314 Содржина : 3pcs (што можете да Изберете во БОЈА е она што ќе го добиете)Ве молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

Монтиран комплект 30A ESC+Tarot 620kv Motor + KK ESC Connection Board конектори Dean T Plug Тел за 6-осного гексакоптера F04997-D

383.98 -7 % BGN 357.00

Собрани Потреба за Полнење : 6 Компјутери HOBBYWING Платина30 APro 26 S 30 A ESC + 6 Компјутери Tarot 4006 / 620 KV Моторни TL68 P02 + КК ESC Врска Одбор + Конектори + Деканот Т Plug Жица за 6Aix Летало Хексадецимален Мулти Роторот Hexacopter Пакет, вклучувајќи : 6 X HOBBYWING Платина30 APro 26 S 30 A Брзина Контролер ESC OPTO 6 X Tarot 4006 / 620 KV Multiaxial Brushless Мотор TL68 P02 1 X КК МултиCopter Енергија на Батеријата до 8 ESC Врска Одбор 1 X Деканите Стил Т Plug Машки Конектор Силикони Жица Со 11.5 CM 14awg 18 X 3,5 мм Злато Банана Конектори HOBBYWING Платина30 APro 26 S 30 A Брзина Контролер ESC OPTOHOBBYWING Платина30 APro 26 S 30 A Брзина Контролер ESC OPTO За Хексадецимален Мулти Роторот HexacopterОваа ESC е специјално дизајниран за мултиcopter апликација, поддршка до 6 S Lipo.Оваа Верзија Без Мотор Жици, Конектори Заварени Директно До PCB Одбор.Спецификации : HOBBYWING Платина30 APro 26 S Електрични Брзина Контролер (ESC) OPTO Специјално за Мултироторот Авиони.Излез : Континуирано 30 A, пукна 45 A до 10 секунди.Влезен Напон : 26 клетки литиум батерија или 518 клетки Ni MH батерија.БЕК : НИКОЈПараметар програмирање функција : ДаГолемина : 56.5 mm (L) * 25.6 mm (W) * 8мм (H).Тежина : 31.6 g.Tarot 4006 / 620 KV Multiaxial Brushless Мотор TL68 P02Опис на производот : 4006 / 620 KV ефикасна мултиоската brushless мотор дизајниран за четири и шестоската мултироторот дизајн , со користење на висока прецизност ЦПУ обработка целосна производство, табелата изгледа рамна и мазна трага, одлична рамнотежа ...

Продажба на едро 1000шт RC самолет рычажные корк ларва винт тласкач конектори D2. 1mm D1.8mm D1. 3 мм резервни части

183.84 -40 % BGN 110.00

РК Авионска Поврзаност Тапа Копачка Завртка Pushrod Конектори D2.1mm D1.8мм D1.3мм Замена на ДеловиДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број ...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.