• Новинка
EBOYU (TM) 2 двойки 6030 6*3 витлото от въглеродни влакна Prop CW / CCW за мультикоптера QAV250 / 280 H250

EBOYU (TM) 2 двойки 6030 6*3 витлото от въглеродни влакна Prop CW / CCW за мультикоптера QAV250 / 280 H250

резултат:
BGN 16.19
BGN 14.00 -14 %

Брой продукти
Налично

2 Пара Нови Високи Перформанси 6030 6*3 Карбонски Влакна Пропелер Проп Г.С./CCW за QAV250/280 H250 Multirotor Quadcopter
Спецификации :
100% Сосема Нов.
Nwe Високи Перформанси 6030 6*3 Карбонски Влакна Пропелер.
Материјал : Јаглерод Влакна
Должина : 5.0 инчен
Завртка теренот : 3.0
Центар дупка со дијаметар : 5mm(вклучени 4mm заптивка)
Одговараат за : QAV250/280 H250 Multirotor Quadcopter.
Високо квалитетни и издржливи во употреба.
Лесно да се инсталира.
Пакет големина : 15 * 10 * 3 cm / 6 * 4 * 1.2 во
Пакет тежина : 20 g / 0.8 оз
Пакет листата :
2 * 6030 Карбонски Влакна Пропелер Проп Г.С.
2 * 6030 Карбонски Влакна Пропелер Проп CCW

Подробности

търговска марка:
Чирсон
Материал:
Въглеродни Влакна
RC Parts & Ркц:
Витла
Актуализация На Части / Аксесоари:
Рамка
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Двигател
Атрибути пълно с:
Корпуса/Шасито/Крило/Корона
Принадлежности За Инструменти:
Събрани клас
За Тип Превозно Средство:
Самолети
Номер На Модела:
6030
Технически параметри:
Стойност 2
Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Материал:
Въглеродни Влакна
стъпка на винта:
3,0 централен отвор
Диаметър на:
5мм
костюм за:
Мультироторный квадрокоптер QAV250 / 280 H250.
Дължина:
6.0 inch

Избор на купувачи

Таро Диаметър 24 мм GPS притежателя на въглерод TL2867 Безплатна доставка песен

BGN 61.10

Tarot Кол 24mm GPS Носителот на Јаглерод TL2867Tarot Кол 24mm GPS Носителот усвојува 6061 T6 алуминиум легура целосна CNC machining ,погоден f или Кол 24 MM цевка useasy да се прилагоди телото е центар на гравитација .Tarot Кол 24mm GPS Носителот Спецификации : Јаглерод батеријата носителот плочи (105 x 19.3 x 2.0 MM) 23.5 G x 2 Јаглерод батеријата носителот плоча (105 x 38 x 2.0 MM) 57.5 G x 2 Лево GPS метал батеријата носител (59 x 57 x 8ММ) 70 G x 1 Право GPS метал батеријата носител (59 x 57 x 8ММ) 70 G x 1 Метал батеријата носител (59 x 58 x 8ММ) 70 G x 1 Метал батеријата носител (59 x 58 x 8ММ) 70 G x 1 GPS поправи колона (x 6.5 5.0 x 35 MM) x 1 GPS носител (38 х 30 х 6.NMM) 26.5 x 1 Рамна глава завртка (M2.5 * 6 MM) x 16 Купот на главата завртка (M3 x 20 MM) x 4

Свещи с нажежаема жичка стартер детонатора запалване за Vertex SH Nitro Engine Tools 1/10 RC Cars, Trucks Helicopters HSP 80103 Baja Parts

7.20 -44 % BGN 4.00

Сјај Приклучоци Стартер Igniter Палење За Vertex SH Nitro Мотор Алатки 1 / 10 РК Камиони Автомобили Хеликоптери HSP 80103 Baja ДеловиДобредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Погоден за Nitro Моќ HSP Himoto Red Cat Трки 1 / 10 1 / 8 Скала Baja Модел на АвтомобилВе молиме обратете се до вашиот прирачник книга за делови кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

Dimitar U842 U842-1 U818S RC Quadcopter резервни части посадъчен мини

12.62 -13 % BGN 11.00

Udi U842 U8421 U818 S РК Quadcopter Резервни Делови Слетување ПропаднаОпис : Бренд Име : UdiТочка Име : Слетување ПропаднаБоја : БелаУпотреба : Резервни делови за Udi U842 U8421 U818 SПакет Се Вклучени : 2 x Слетување ПропаднаПревозот : 1...

Nitro Engines Parts 80119 Fuel Tank Air Cooler RC HSP 1:8 Нитро Car Himoto Redcat 1/8 Scale

4.00 -50 % BGN 2.00

Nitro Мотори Делови 80119 на Резервоар за Гориво Воздушен Кулер РК HSP 1 : 8 Нитро Автомобили Himoto Redcat 1 / 8 СкалаДобредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Погоден за HSP Himoto Red Cat Amax Трки 1 / 8 Скала Nitro Моќ Baja Модел на АвтомобилВе молиме обратете се до вашиот прирачник книга за делови кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

Таро сгъваем 8 оси на притежателя TL15T06 FreeTrack доставка

BGN 19.20

Tarot Виткање 8 оска Носителот TL15 T06Tarot Виткање 8 оска Носител е За T15 / T18 укината 8 оска Слетување Пропадна месеци TL15 T00 / TL18 T00, користејќи 6061 T6 алуминиум занает целосна CNC прецизност обработка, површината мет црна рачка , лесен дизајн, шупливи затка дизајн, ефикасно заклучување плоча е преместена јаглерод tripod обезбеди поддршка...

RC car anti-crash nylon body shell FIT for Losi TLR 5ive-B 1: 5 4WD Buggy Upgrade nylon material shell !!!

287.98 -5 % BGN 274.00

Опис : РК автомобил антинесреќа најлон тело школка ОДГОВАРА за Losi TLR 5iveБ 1 : 5 4 WD КабриолетНадградба најлон материјал школка !!!Објектот Слики : Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Професионална възрастен играчка RC car 12891 1: 12 в пълен разцвет RTR дистанционно управление на автомобил 2.4 G 4CH 4WD 40-50 км / ч suv играчка vs 10428

192.00 -10 % BGN 173.00

$ 315$ 148.5$ 26$108$ 64.8$ 175.5$ 28.98$94.5Напомена : Почитувани купувачи, се Должи на оригиналната боја на кутијата е многу тенка, со цел да се обезбеди превоз за безбедност, јас јас ќе го отстрани оригиналната боја на кутијата и да користите професионални пакување, кутии за пакување.Дали се согласувате?Ве молиме одговорете ми добиете информации за прв пат, јас ќе ви даде на испорака.​Опис : Ако вистински возачко искуство е она што го посакуваш повеќето, тогаш не гледам понатаму...

Дистанционно управление на състезателен автомобил, между робот и кола 2.4 Gh Voice One key деформация на дистанционно управление на автомобил за детето си най-добрите пода

108.48 -20 % BGN 87.00

известувања:specifictions: се Применуваат на повеќето напредни гласовен систем за контрола, може преку гласовна контрола автомобил и робот деформација исто така, може да биде клуч за лесно деформирани робот возило и Еден клуч да chieve симулирани презентација динамичен дизајн на звук, направи игра повеќе интересни транспарентен прозорец, симулација дизајнот на ентериер Супер кул светлина, супер искуство 2.4 G далечински управувач, целосна опсег на далечински управувачПакет Листа: 1* РК Автомобил;1*Далечински Управувач;1*Bttery за автомобил(тоа можеби и се изградиво автомобил)

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.