• Новинка
DALRC ENGING 40A ESC 3-5S Blheli_32 4 в 1 бесщеточный ESC DSHOT1200 Ready w/ 5V BEC, за FPV Freestyle Frame frame competition

DALRC ENGING 40A ESC 3-5S Blheli_32 4 в 1 бесщеточный ESC DSHOT1200 Ready w/ 5V BEC, за FPV Freestyle Frame frame competition

резултат:
BGN 94.38

Брой продукти
Налично

DALRC ENGING 40 A ESC 3-5 S Blheli_32 4 во 1 Brushless ESC DSHOT1200 Подготвени w/ 5 V БЕК за FPV слободен стил Рамка конкуренција рамка
Спецификација :
Бренд име : DALRC
Точка име : ENGING 40 A ESC
CNC РАДИЈАТОР
Постојана струја : 40 A
Пукна струја(10-ти) : 50 A
Текст voltge : 3-5 S Lipo
MCU : STSPIN32 FOA
БЕК : 5 V 3А
Capacitance : 115 OUF НИСКА ESR
Фирмверот : BLHELI 32.X
Поддржува : DSHOT 300-1200/ MULTISHOT/ PWM/ ONESHOT
Тековната сензор : ДА
Тежина : 16g
Дупка : 30.5x30.5mm
Големина : 36x36mm
Пакет Се Вклучени :
1 X 4 во 1 ENGING 40 A ESC
'

Подробности

търговска марка:
ууустор
Актуализация На Части / Аксесоари:
Рамка
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
ESC
Атрибути пълно с:
Монтаж
За Тип Превозно Средство:
Самолети
Номер На Модела:
DALRC ENGING 40A ESC
Технически параметри:
КВ1100
Размер:
36x36mm
Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Материал:
ESC
RC Parts & Ркц:
ESC
Принадлежности За Инструменти:
ESC
Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Тип На Блока:
парче
Тегло На Опаковката:
1.0kg (2.20lb.)
Размер На Опаковката:
20cm x 30cm x 30cm (7.87in x 11.81in x 11.81in)

Избор на купувачи

Високо качество на плътни цветове за PS3 контролер безжичен с шест оси и вибрации Bluetooth Безплатна доставка

BGN 14.48

За Dualshock 3 безжичен контролер за Play Station 3 системот овозможува на повеќето интуитивен игра искуство со сензори за притисок во секоја акција копче и вклучување на високо осетливи за SIXAXIS движење сензори технологија...

Модул ЕКГ AD8232 ЕКГ, измерване на пулса на сърцето ЕКГ мониторинг комплект сензори модул

BGN 11.90

8232 AD8232 Екгфизиолошки мерења ЕкгФизиолошки Мерење на Срцевиот Пулс, Екг Следење Сензор МодулПримена : Фитнес и спортски отчукувањата на срцето следење Преносни ЕКГ Далечински здравје се следи Игра периферна опрема Bioelectricity сигнал колекцијаСпецификација : AD8232 усвојува двојно столбови високоpass филтер за да се елиминира движење артефакти и electrode половина мобилен потенцијал AD8232 донесува оперативен засилувач што е, без користење услов за да се изгради три пол ниска pass филтер, елиминирање на дополнителна врева Номинална temp опсег : 070degree Работа темп опсег : 4085degree

Направи си САМ RC Drone Quadrocopter RTF X4M360L Frame Kit QQ Super Radiolink AT9 F14892-H

BGN 315.55

1x X4 M360 L рамкаНие прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~ 2x920 KV Г.С...

Нов iMAX B6 LCD екран цифров RC Lipo NiMh батерия баланс зарядно +B6AC Lipo зареждане XT60 / T включете адаптера плака 2-6S

BGN 41.57

Спецификација : Оперативен напон спектар : DC10.020.0 Volt / AC да DC адаптер(DC10.020.0 V / 6 A) Коло моќност : Макс.полнење моќност 80 W / Max.испуштање моќност 10 W Полнење Тековната Range : 0.1~6.0 Испуштање струја range : 0.12.0 Тековната потрошувачка за балансирање Lipo : 300m AH / мобилен Liion / Polyment мобилен грофот : 16 серија Ni Cd / Ni MH батерија на мобилен грофот : 115cell Pb батеријата напон : 2~20v Димензии : 133x87x33mm Количина : 1pcs

5063Q 5063G 5-инчов състезателен самолет трехлопастный бързо разрушаване на насилие витлото 2306 мотор

BGN 12.78

5063 Q 5063 G 5инчен Трки Летало три сечилото брз уривање насилство пропелер 2306 МоторПропелер Спецификации : Режим : 5063Материјал : PCДолжина : 5inch / 127mmЦентар планината дупка со дијаметар : 5mmВисина на центарот : 7mmТежина : 4g(без брза инсталација ззп)без брза инсталација капи пропелер Пакет вклучува : 5063 Брза инсталација пропелер Г.С...

Рафтинг 540 550 мотор радиатор инсталирате 40*40 мм вентилатор за охлаждане за Rc хоби модел автомобил 1: 10 Hsp Arrma Axial Traxxas N10250 RCAWD

3.02 -34 % BGN 2.00

Добредојдовте На RCAWDЛегура 540 550 Моторни Heatsink Инсталирате 40*40mm Ладење Вентилатор За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 : 10 Hsp Arrma Axial TraxxasЗа возило тип РК Автомобили / БродМатеријал Машински Легура На Алуминиум За Возило Автомобил 1 / 10Боја Опции Сина, Пурпурна Титаниум Црна, Виолетова Црвена Сребро Жолта Зелена Темно СинаИзвор На ГоривоДеловиУниверзална ДеловиПакет Количество:1pcsТежина(г): 29Опис : 540 550 Моторни Heatsink, Може Да Биде За Бранеа Или Brushless Мотор .Дебелина : 40mm, Може да се Инсталира 40*40mm Вентилаторот за Ладење На Врвот, Цпу Машински 6061 Алуминиум Легура, Елоксирани БојаУслуги На Клиентите 1...

Алуминиево средно определяне на темпото за RC кола TAMIYA Камион TRUCK 56301 56304 56309 56314

15.98 -12 % BGN 14.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел Број : TRU009 Дел Име : СРЕДИНАТА ШАСИЈАТА ПЛАНИНАТА За TAMIYA ТРАКТОР КАМИОН 56301 56304 56309 56314 Содржина : 3pcs (што можете да Изберете во БОЈА е она што ќе го добиете)Ве молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

8pair/16PCS Mini 65mm Props ABS за мини-квадрокоптера Mini MiniQuad FPV Gemfan ABS CW CCW Витло RC Играчки аксесоар

BGN 11.04

Предмет : 8 Pair / 16 PCS Мини 65mm Реквизити ABS за Мини Quadcopter Мини Mini Quad FPV Gemfan ABS Г.С CCW Пропелер РК Играчки ДодатокГолемина : 65mmЦентар Големина : 0.05 mmТежина : 0.4 g / ЕЕЗЗа мотор : 6 X15 CorelessМатеријал : ABS ПластикаПакет : 8pair / Пакет, 8 6x4.5 Г.С...

JMT САМ 2.4 GHz 4-Aixs RC Drone Frame Kit APM2. 8 Flight Controller with AT9S TX RX Brushless Motor ESC Altitude Hold Hexacopter

BGN 502.69

DIY 2.4 GHz, 4Aixs РК Летало 630mm Рамка за Полнење APM2.8 Лет Контролер со AT9 S TX RX Brushless Мотор ESC Височина Задржете QuadcopterБЕЗ Батерија Полнач ПоставенСпецификации : Wheelbase : 630mmГолемина(L*W*H) : 510*510*255mmНапојување : 700 KV Brushless Мотор 3508 / 30 A ESC Не БЕКПропелери : 1555 Карбонски Влакна ПропелериКонтрола на летање / GPS : APM 2.8 / M7 N GPSДалечински Далечина : За 3000 M ( Зависи од Enviromental ,лета на отворено)Далечински контролер : 9 CH Radiolink At9s ПредавателотБатеријата Recommand ( Не се Вклучуваат ) : 11.1 V 4400 MAH 30 C ,XT60 ПриклучокЛет Time : 12 минути15mins ( Зависи од Enviromental )Функции : 1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.